Azylium  
_TOGGLE_TOGGLE
_TOGGLE Menu główne

_TOGGLE Polecamy_TOGGLE Styl
Each user can view the site with a different theme.
Themes marked with a * also change the forum look.

ForumsPro › Oddział WARHEIM FS › Home Rules [Warheim FS] › Postacie Dramatu [Warheim FS] › Podarge Czerwona, Królowa Harpii.
Podarge Czerwona, Królowa Harpii.
...propozycje zasad dla nowych Postaci Dramatu.
Users browsing this topic: Brak
Post new topic Reply to topic Wersja do druku
View previous topic :: View next topic
Author Message
quidamcorvus
o. Założyciel
o. Założyciel

quidamcorvus

Offline

Joined: marca 06, 2011
Posts: 8646
Location: Katowice/Żory, śląskie
Filia Śląska

Post Post subject: Podarge Czerwona, Królowa Harpii.
Posted: Pt paźdź 28, 2016 07:00 PM
Reply with quote

PDF z zasadami dostępny jest TUTAJ.


Podarge Czerwona, Królowa Harpii:
LICZBA MODELI W DRUŻYNIE: 0-1
KOSZT REKRUTACJI: SPECJALNE
ŻOŁD: SPECJALNE
PRESTIŻ DRUŻYNY: +23 PUNKTÓW
PODSTAWKA: 25 X 25 MM

Pośród ludów dalekiej Północy krąży dziwna legenda o okrutnej, i pięknej wojowniczce, która była oblubienicą Potęg Chaosu. Jej brutalne i pokrętne czyny były obserwowane stale przez Mrocznych Patronów i powiadało się, że ten, kto zasłużył sobie na jej błogosławieństwo, miał walczyć na boskich dworach Królestwa Chaosu przez wieczność. Nosiła imię Podarge Czerwona i powróciła z martwych, by kontynuować swą służbę dla Bogów Chaosu.

Podarge była ongiś upadłą królową wielkiego północnego plemienia i szybko rosła jej niesława, bowiem ścinała głowę każdemu, kto w swej głupocie ośmielił się kwestionować jej prawo do tronu. Ów fakt cieszył Mrocznych Bogów, gdyż czyny Podarge wprowadzały zamęt i chaos w szeregach plemienia. Jednym z takich popleczników była Luxuria, niewyobrażalnie wręcz perwersyjna Oblubienica Księcia Chaosu. Zazdrosna o zimne piękno królowej i jej atletyczne ciało, Luxuria z lubieżnym uśmiechem zasugerowała, że bardziej nadaje się na służebną dziewkę niż na monarchinię. Nie spodobało się to wojowniczej królowej, Podarge zaatakowała Oblubienicę Księcia Chaosu i… zginęła zabita przez Furię Slaanesha.

Mroczni Patroni rozzłościli się na wieść o śmierci Podarge Czerwonej i zapragnęli przywrócić upadłą królową do życia. Jednak Slaanesh wysłuchał próśb Luxurii i postawił swym boskim braciom warunek, a gdy pozostałe Potęgi Chaosu nie oponowały, Pan Nieprawych Przyjemności wziął ciało Podarge w swoje szpony i nadał jej kształt, który podobał mu się bardziej. Podarge powróciła do żywych jako zwiastun niszczycielskich mocy. Nie zachowała nic ze swego zimnego piękna, zbroja rozpłynęła się i zmieniła w pióra, stopy przeobraziły się w szponu, a zęby urosły do monstrualnych rozmiarów, zaś smukłe ramiona zmieniły się w ogromne nietoperze skrzydła. Wypaczeniu uległ także pokrętny charakter Podarge Czerwonej, okrutna za życia po śmierci zmieniła się w stworzenie niewyobrażalnie wręcz złośliwe i niegodzine, któremu jedyną przyjemność sprawia zadawanie cierpienia i śmierci. Każdego świtu Królowa Harpii zlatuje z nieba, by poszukiwać nowych ofiar i przynosić swym Mrocznym Patronom coraz to więcej trofeów i wybierać tych, którzy po śmierci walczyć będą nadal w Królestwie Chaosu.


UWAGI: Podarge Czerwona może zostać zatrudniona przez następujące drużyny: Mroczni Elfowie z Naggaroth oraz Zbrojne stado Zwierzoludzi. Aby zatrudnić Postać Dramatu w szeregach kompanii musi służyć pięć Harpii, a służący w kompanii MAG musi znać przynajmniej pięć zaklęć. Należy zauważyć, że Królowa Harpii nigdy nie przyłączy się do kompanii w której służy Luxuria, Oblubienica Księcia Chaosu
Podarge Czerwona, która osiągnęła kolejny poziom doświadczenia i w ramach rozwoju wylosowała NOWĄ UMIEJĘTNOŚĆ może nauczyć się jednej zdolności z listy umiejętności WALKI, SIŁOWYCH lub SZYBKOŚCIOWYCH. Ponadto, Królowa Harpii może nauczyć się jednej z wymienionych poniżej umiejętności specjalnych:

BOMBARDOWANIE KAMIENIAMI: Raz w ciągu rozgrywki, w fazie strzelania, Podarge Czerwona może zrzucić kamień na znajdujący się na terenie otwartym model wroga, o ile poruszała się nad modelem w bieżącej fazie ruchu. Bombardowanie kamieniami jest atakiem strzeleckim o SILE K6, który trafia zawsze na 8+. Postać Dramatu nie może stać & strzelać przy użyciu Bombardowania kamieniami.

PIEŚŃ HARPII: Dowolny model Harpii, który znajduje się w odległości nieprzekraczającej 6” od Królowej Harpii, może przerzucić nieudany test STRACHU, GROZY lub MOBILIZACJI, wynik drugiego rzutu jest ostateczny. Należy pamiętać, że umiejętność ta nie ma zastosowania w przypadku gdy Postać Dramatu jest Oszołomiona!, został Powalona na ziemię! lub Ucieka!.

ZABÓJCZY CIOS: Dzięki uczestnictwu w niezliczonych wojnach bohater specjalny osiągnął doskonałość w sztuce zabijania i czyni to nad podziw szybko i gładko. Wszystkie ATAKI wykonane przez Podarge Czerwoną w fazie walki wręcz podlegają zasadzie specjalnej ZABÓJCZY CIOS.

CHARAKTERYSTYKA PODARGE CZERWONEJ:
Code::
PODARGE		SZ	WW	US	S	WT	ŻW	I	A	CP
Początkowa	4	4	0	4	3	1	4	2	7
Maksymalna	5	6	6	4	4	3	6	4	9
BROŃ/PANCERZ: Królowa Harpii posiada zdolność broń naturalna z cechą oręża SZYBKI. Harpie nigdy nie mogą używać oręża i pancerzy.
ZASADY SPECJALNE:
FURIA, GŁÓD KRWI, LOT, NIENAWIŚĆ, ROZMIAR RZONDZI.
NADRZEWNI DRAPIEŻCY: Urodzone pośród gęstych lasów Starego Świata Harpie są mistrzami lotu przez LAS. W odróżnieniu od zwykłych modeli latających Harpie traktują na potrzeby ruchu (ale nie pola widzenia) drzewa i LASY jak teren otwarty.

KRÓLOWA HARPII: Harpia która w momencie rozpoczęcia fazy ruchu znajduje się w odległości do 6” od Podarge Czerwonej do początku następnej tury kompanii w szeregach której służy Postać Dramatu podlega zasadzie specjalnej FURIA, a wszystkie ATAKI wykonane przez Harpię w czasie szarży podlegają zasadzie specjalnej DRUZGOCZĄCY. Ponadto Harpia może użyć jako podstawę testu wartość współczynnika CECHY PRZYWÓDCZE bohatera specjalnego. Należy pamiętać, że zasada ta nie ma zastosowania w przypadku, gdy Królowa Harpii jest Oszołomiona!, została Powalona na ziemię! lub Ucieka.

ŻOŁD: Po zakończeniu fazy eksploracji należy wykonać rzut K6, którego wynik określi wartość wynagrodzenia o które ‘upomni’ się Postać Dramatu. Wynik 1 oznacza, że Podarge Czerwona wraz z K3 Harpiami opuszcza szeregi drużyny - należy usunąć Postać Dramatu i towarzyszących jej stronników z KARTY DRUŻYNY. Wynik 2-4 oznacza, że Królowa Harpii zaczyna odczuwać nieustanny głód, który zaspokoić może jedynie męka innej istoty. W grze odzwierciedla to zasada, zgodnie z którą w trakcie sekwencji po potyczce, drużyna musi poświęcić jeden model stronnika, który zostaje zamęczony przez Podarge Czerwoną. Model stronnika należy usunąć z KARTY DRUŻYNY. Natomiast rezultat 5-6 oznacza, że Postać Dramatu zaaferowana ostatnimi wydarzeniami zapomina o żołdzie._________________
Back to top
View user's profile Visit poster's website AIM Address Skype
Krnabrny
Widzący
Widzący

Krnabrny

Offline

Joined: May 24, 2014
Posts: 1073

Post Post subject: Podarge Czerwona, Królowa Harpii.
Posted: Pt paźdź 28, 2016 07:35 PM
Reply with quote

Powiem uczciwie - lipa strasznie. Taka troszkę lepsza harpia która daje straszne kary potencjalnie drużynie ( odchodzić może z 3 harpiami ) a daje niewiele. Dodatkowo wymagania rekrutacji z kosmosu.


_________________
The first rule of Alpha Legion is – you don't talk about Alpha Legion.

Age of Sigmar na części
Back to top
View user's profile Visit poster's website AIM Address
Repentia.Vlk
Świadomy
Świadomy

Repentia.Vlk

Offline

Joined: marca 14, 2011
Posts: 476
Location: Frederheim
Filia Śląska

Post Post subject: Podarge Czerwona, Królowa Harpii.
Posted: Pt paźdź 28, 2016 09:24 PM
Reply with quote

Ciężko ci dogodzić Krnabrny. Rolling Eyes

Harpie z nadrzewnym drapieżnikiem za mocne. Shocked
Podagre dająca tym pięciu Harpiom furię i druzgoczący za słaba Mad

Królowa Harpii zaczyna z 3 Atakami i Nienawiścią, ma Lot, zdobywa doświadczenie i wspomaga Harpie. Fakt słabe Razz

A że na 1 na K6 odchodzi? A od czego zdolności i przedmioty pozwalające na przerzut?

Pograj, zobaczysz.


_________________
Quote::
Umysł nie jest fizyczny i nie jest chemiczny. Umysł jest większy niż igły i leki.
Back to top
View user's profile
Krnabrny
Widzący
Widzący

Krnabrny

Offline

Joined: May 24, 2014
Posts: 1073

Post Post subject: Podarge Czerwona, Królowa Harpii.
Posted: Pt paźdź 28, 2016 10:06 PM
Reply with quote

Inaczej - 5 zaklęć wymaga strzelam - minimalnie 14 ptk doświadczenia patrząc po rozwojach i to jeśli mamy na tyle szcześcia żeby zawsze rzucić sobie na um ;] 14 ptk doświadczenia to dla 14 gier w których tylko grał, liczmy nawet że to super mag który wali 2pd na grę. Po 7 grach mamy stronników z 2 rozwinięciami. Super harpia może im właściwie wtedy naskoczyć - o ile nie dostanie bełtem/pociskiem w to swoje skrzydlate cielsko z WT3. Niech ma chociaż jakiś magiczny pancerz albo łuskowa skórę bo z tym swoim WT3 i 1 ŻW to ona zwyczajnie nie jest warta zachodu bo ma wygrar zwykłego stronnika z 7 punktami doświadczenia albo mniejszy nawet.

A co do tego że mi trudno dogodzić - takie życie.

Mnie ta harpia nie przeszkadza - ba nawet ten super lot przez las mi nie przeszkadza bo to dalej harpia czyli właściwie bezwartościowy zapychacz który jest upierdliwy ale nie stanowi zagrożenia za bardzo. Bez magicznej ochrony albo ochrony pancerza przy powszechnej dostępności broni strzeleckiej z S4 to raczej nie ma co wychodzić z wt3 z domu po kilku bitwach.


_________________
The first rule of Alpha Legion is – you don't talk about Alpha Legion.

Age of Sigmar na części
Back to top
View user's profile Visit poster's website AIM Address
quidamcorvus
o. Założyciel
o. Założyciel

quidamcorvus

Offline

Joined: marca 06, 2011
Posts: 8646
Location: Katowice/Żory, śląskie
Filia Śląska

Post Post subject: Podarge Czerwona, Królowa Harpii.
Posted: Pt paźdź 28, 2016 10:09 PM
Reply with quote

IMO racja. Tylko co, wywalić ograniczenie dotyczące liczby zaklęć?
Albo wymóg, że MAG musi znać zaklęcie pozwalające na LOT?


_________________
Back to top
View user's profile Visit poster's website AIM Address Skype
Krnabrny
Widzący
Widzący

Krnabrny

Offline

Joined: May 24, 2014
Posts: 1073

Post Post subject: Podarge Czerwona, Królowa Harpii.
Posted: Pt paźdź 28, 2016 10:19 PM
Reply with quote

Daj zamiast tych 5 zaklęć jakiś odpałowy sposób rekrutacji np poświęć model stronnika na ofiarę i wtedy zgodzi się współpracować na 4+, dwóch stronników na 3+, 3 stronników i więcej na 2+.

Bo ona nie jest słaba tylko na etap gry w którym by wchodziła jest już niewystarczająco mocna ( i chyba nikt już w wtedy harpii nie wystawia jak mu dobrze idzie bo robią przysłowiowe tyły już ).


_________________
The first rule of Alpha Legion is – you don't talk about Alpha Legion.

Age of Sigmar na części
Back to top
View user's profile Visit poster's website AIM Address
quidamcorvus
o. Założyciel
o. Założyciel

quidamcorvus

Offline

Joined: marca 06, 2011
Posts: 8646
Location: Katowice/Żory, śląskie
Filia Śląska

Post Post subject: Podarge Czerwona, Królowa Harpii.
Posted: Pt paźdź 28, 2016 10:20 PM
Reply with quote

Zmienię na wymóg posiadania zaklęcia Wiedźmi Lot, szukanie Postaci Dramatu już same w sobie jest trudne.


_________________
Back to top
View user's profile Visit poster's website AIM Address Skype
Post new topic Reply to topic Wersja do druku

 Topics   Replies   Author   Views   Last Post 
Normal
No new posts Warsztat [Figurki] Jakie skrzydła dla harpii? 0 szczery-do-bolu 2429 [Figurki] Jakie skrzyd...
 Śr paźdź 09, 2013 11:05 AM 
szczery-do-bolu View latest post
You cannot post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum

_TOGGLE O użytkowniku

Witaj Nieznajomy


Członkowie:
Ostatni: Michaelleunig
Nowych dzisiaj: 0
Nowych wczoraj: 0
Wszystkich: 466

Na stronie:
Użytkownicy: 0
Goście: 32
_BBOT: 0
Razem: 32
Kto gdzie jest:
 Goście:
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
Strona główna
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro

Zespół online:

Nie ma nikogo z zespołu online!

The logos and trademarks used on this site are the property of their respective owners. We are not responsible for comments posted by our users, as they are the property of the poster.
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, the Chaos device, Cityfight, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Dark Eldar, Dark Future, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2009, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy