Azylium  
_TOGGLE_TOGGLE
_TOGGLE Menu główne

_TOGGLE Polecamy_TOGGLE Styl
Each user can view the site with a different theme.
Themes marked with a * also change the forum look.

ForumsPro › Oddział WARHEIM FS › Home Rules [Warheim FS] › Postacie Dramatu [Warheim FS] › Ärgera Zorngottes, Prorokini Sigmara
Ärgera Zorngottes, Prorokini Sigmara
...propozycje zasad dla nowych Postaci Dramatu.
Users browsing this topic: Brak
Post new topic Reply to topic Wersja do druku
View previous topic :: View next topic
Author Message
quidamcorvus
o. Założyciel
o. Założyciel

quidamcorvus

Offline

Joined: marca 06, 2011
Posts: 8646
Location: Katowice/Żory, śląskie
Filia Śląska

Post Post subject: Ärgera Zorngottes, Prorokini Sigmara
Posted: Śr kwiet 19, 2017 06:23 PM
Reply with quote

Wersja PDF dostępna jest TUTAJ.


Argera Zorngottes, Prorokini Sigmara:
LICZBA MODELI W DRUŻYNIE: 0-1
KOSZT REKRUTACJI: SPECJALNE
ŻOŁD: SPECJALNE
PRESTIŻ DRUŻYNY: +45 PUNKTÓW
PODSTAWKA: 20 X 20 MM

Pochodząca z możnego rodu Ärgera Zorngottes nie mówi nic na temat swojej przeszłości. Niektórzy powiadają, że jako młoda panna została zamknięta przez wpływowych krewnych w klasztorze Sióstr Sigmara w Glaubenniedrich celem odbycia pokuty za nieposłuszeństwo okazane rodzicom. Jednak harda, krnąbrna i niepokorna panna nie ulękła się zimnych murów twierdzy i zamiast planowanego przez rodzicielów zamążpójścia wybrała nowicjat u Sióstr Sigmara, który zakończyła złożeniem ślubów zakonnych.
Fanatyzm i bezgraniczne oddanie Kościołowi Sigmara zostały szybko zauważone przez hierarchów Kultu, którzy widzieli arystokratkę na stanowisku Siostry Bitwy jednak Ärgera Zorngottes wiedziona wewnętrznym głosem wstąpiła w szeregi niesławnych Pokutnic, na wpół obłąkanych, opętanych żądzą odkupienia kobiet, przez wiele lat wraz ze zbrojnymi kompaniami Oblubienic Sigmara krocząc niebezpieczną ścieżką cierpienia, bólu, krwi i śmierci.
Gdy wiele lat później Stary Świat zalały prowadzone przez Archaona Wszechwybrańca Hordy Chaosu, Ärgera Zorngottes ponownie wsłuchując się w brzmiący w jej sercu głos dołączyła do armii flagelantów i żołnierzy prowadzonych na północ Imperium przez Wielkiego Teogonistę, by pośród jałowej tundry Krainy Trolli stawić czoła Wybrańcowi Mrocznych Bogów. Choć Wielki Teogonista i jego wojownicy walczyli bohatersko, to nie byli w stanie dorównać potędze Archaona, i koniec końców większość oddziałów idących do boju pod sztandarami Sigmara została rozbita przez bezlitosnych Wojowników Chaosu.
Podobny los czekał także oddział żołnierzy w szeregach których służyła Ärgera Zorngottes, okrążeni i pozbawieni nadziei wojownicy w śmiertelnej ciszy czekali na zdawałoby się nieuchronny los. Jednak tuż przed atakiem Wojowników Chaosu martwą ciszę przerwały bezlitosne wersety Litanii Nienawiści z pasją recytowane przez ostatnią z Pokutnic. Słuszny gniew płonący w oczach Ärgera Zorngottes tchnął w jej towarzyszy nową nadzieję i wypełniła ich ramiona siłą i pewnością, oddział w czasie walki poniósł ogromne straty jednak zdołał przebić się przed zdawałoby się niepokonany mur zbudowany z tarcz i zbroi przeklętych Wojowników Chaosu.
Żołnierze, którzy wydostali się z okrążenia opowiadali potem, że musieli siłą powstrzymywać Pokutnicę, która pogardliwym wzruszeniem ramion skwitowała możliwość powrotu do Imperium i zamierzała samodzielnie wrócić do Krainy Trolli by walczyć z Hordą Chaosu. Dopiero prorocze wizje, których pośród jałowej tundry doświadczyła Pokutnica sprawiły, że Ärgera Zorngottes powróciła na północ Imperium, gdzie zgodnie z wolą Sigmara Młotodzierżcy wspiera kompanie prowadzone do boju przez Prezbiterów Sigmara.

UWAGI: Prorokini Sigmara może zostać zatrudniona przez następujące drużyny: Łowcy czarownic, Siostry Sigmara oraz Muszkieterzy z Nuln, Strażnicy dróg z Averlandu, Zbrojna kompania z Ostlandu i Żołnierze z Reiklandu. Aby zatrudnić Postać Dramatu w szeregach kompanii musi służyć Prezbiter Sigmara, a DOWÓDCA musi posiadać Malleus Maleficarum oraz Pieczęć Czystości (zobacz ROZDZIAŁ XV: EKWIPUNEK).
Ärgera Zorngottes, która osiągnęła kolejny poziom doświadczenia i w ramach rozwoju wylosowała NOWĄ UMIEJĘTNOŚĆ może nauczyć się jednej zdolności z listy umiejętności WALKI, SIŁOWYCH lub SZYBKOŚCIOWYCH. Ponadto, Prorokini Sigmara może nauczyć się jednej z wymienionych poniżej umiejętności specjalnych:

ASCETYZM: Surowa dyscyplina, umartwianie się i posty napełniły ciało Prorokini Sigmara niemal nadludzką żywotnością. Prorokini Sigmara podlega zasadzie specjalnej TRUDNY DO ZABICIA.
CHARYZMATY: Prorokini Sigmara stawia sobie za wzór Sigmara Młotodzierżcę, a dokładniej dąży do naśladowania jednej z charakterystycznych cech jego osobowości lub zdolności, z której był znany. Ärgera Zorngottes, który w trakcie rozgrywania potyczki zgromadzi odpowiednią ilość Punktów Doświadczenia i w ramach rozwoju wylosuje NOWĄ UMIEJĘTNOŚĆ może wybrać jeden z charyzmatów. Należy zauważyć, że określony charyzmat może występować w kompanii tylko raz. Co więcej, jeden Postać Dramatu może wybrać tylko jeden Charyzmat wyszczególniony w ROZDZIALE X: DRUŻYNY w paragrafie SIOSTRY SIGMARA.
ZABÓJCZY CIOS: Dzięki uczestnictwu w wielu walkach z niezliczonymi kultystami i mutantami toczącymi Imperium niczym rak, Prorokini Sigmara osiągnęła doskonałość w sztuce zabijania plugawych sług Chaosu i czynią to nad podziw szybko i gładko. Wszystkie ATAKI wykonane przez Postać Dramatu w fazie walki wręcz podlegają zasadzie specjalnej ZABÓJCZY CIOS.

CHARAKTERYSTYKA ÄRGERY ZORNGOTTES:
Code::
PROROKINI	SZ	WW	US	S	WT	ŻW	I	A	CP
Początkowa	4	3	3	4	4	1	3	1	10
Maksymalna	5	6	6	4	4	3	6	4	9

BROŃ/PANCERZ: Prorokini Sigmara posiada CEP BOJOWY. Ärgera Zorngottes nigdy nie może używać innego oręża i pancerzy.
ZASADY SPECJALNE:
FANATYK, FURIA, NIENAWIŚĆ.
DUCHOWNY: Prorokini Sigmara zna jedną z MODLITW DO SIGMARA wyszczególnioną w ROZDZIALE XXV: MODLITWY.
MODLITWY DO SIGMARA: Prorokini Sigmara otrzymuje od swego boga niezwykłe moce, którymi razić może swych wrogów w bitwie. W fazie magii DUCHOWNA może wznieść dwie różne modlitwy. Modlitwy działają tak samo jak zaklęte czary o poziomie mocy 7. O ile nie podano inaczej w ich opisie, można ich użyć w stosunku do samej DUCHOWNEJ, tudzież dowolnej postaci (bohatera lub stronnika) w odległości do 12” od Prorokini Sigmara.
PRAWDZIWA WIARA: Wiara Ärgery Zorngottes chroni ją przed zrodzoną z Chaosu plugawą magią. Postać Dramatu podlega zasadzie specjalnej ODPORNOŚĆ NA MAGIĘ (2).
PROROKINI SIGMARA: Raz na turę dowolny sprzymierzony model bohatera lub stronnika w odległości do 6” od Prorokini Sigmara może przerzucić jeden dowolny nieudany rzut, wynik drugiego rzutu jest ostateczny. Jednakże, jeżeli przerzut zawiedzie Ärgera Zorngottes zostaje automatycznie Oszołomiona!.
ŻOŁD: Po zakończeniu fazy eksploracji należy wykonać rzut K6, którego wynik określi wartość wynagrodzenia o które ‘upomni’ się Prorokini Sigmara. Wynik 1-2 oznacza, że Ärgera Zorngottes doświadczyła kolejnych proroczych wizji i wyrusza do najbliższej Świątyni Sigmara by wypełnić wolę Sigmara Młotodzierżcy - należy usunąć Postać Dramatu z KARTY DRUŻYNY. Wynik 3-4 oznacza, że Prorokini Sigmara zażądał żołdu w postaci Zwoju Rozproszenia (zobacz ROZDZIAŁ XV: EKWIPUNEK). Natomiast rezultat 5-6 oznacza, że Ärgera Zorngottes zaaferowana ostatnimi wydarzeniami zapomina o żołdzie.


_________________
Back to top
View user's profile Visit poster's website AIM Address Skype
Post new topic Reply to topic Wersja do druku

 Topics   Replies   Author   Views   Last Post 
Normal
No new posts Galeria - Figurki [Galeria] Siostry Sigmara...
...do Warheim FS.
[ Go to pageGo to page: 1 ... 4, 5, 6 ]
77 quidamcorvus 56799 [Galeria] Siostry Sigm...
 Śr May 24, 2017 01:52 PM 
MichałDwarfCrypt View latest post
No new posts Postacie Dramatu [Warheim FS] Wieszczka Sigmara
Postać Dramatu do Warheim FS.
4 Bahior 4864 Wieszczka Sigmara
 Pt list 18, 2016 07:36 PM 
quidamcorvus View latest post
No new posts Pytania & odpowiedzi [Mordheim] Siostry Sigmara 3 quidamcorvus 5457 Re: Siostry Sigmara
 Wt May 24, 2011 05:11 AM 
quidamcorvus View latest post
You cannot post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum

_TOGGLE O użytkowniku

Witaj Nieznajomy


Członkowie:
Ostatni: Michaelleunig
Nowych dzisiaj: 0
Nowych wczoraj: 0
Wszystkich: 466

Na stronie:
Użytkownicy: 0
Goście: 47
_BBOT: 1
Razem: 48
Kto gdzie jest:
 Goście:
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
 _BBOT:
YANDEX > ForumsPro

Zespół online:

Nie ma nikogo z zespołu online!

The logos and trademarks used on this site are the property of their respective owners. We are not responsible for comments posted by our users, as they are the property of the poster.
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, the Chaos device, Cityfight, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Dark Eldar, Dark Future, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2009, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy