Azylium  
_TOGGLE_TOGGLE
_TOGGLE Menu główne

_TOGGLE Polecamy



































_TOGGLE Styl
Each user can view the site with a different theme.
Themes marked with a * also change the forum look.

ForumsPro › Oddział WARHEIM FS › Wydarzenia [Warheim FS] › Turnieje Warheim FS › [Turniej] WarheimFS w Katowicach - Ostatnia faktoria...
[Turniej] WarheimFS w Katowicach - Ostatnia faktoria...
..w klubie Inny Wymiar, Katowice ulica Dębowa 49
Users browsing this topic: Brak
Post new topic This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. Wersja do druku

1 2 3 ... 12 13 14
>
View previous topic :: View next topic
Author Message
quidamcorvus
o. Założyciel
o. Założyciel

quidamcorvus

Offline

Joined: marca 06, 2011
Posts: 8646
Location: Katowice/Żory, śląskie
Filia Śląska

Post Post subject: [Turniej] WarheimFS w Katowicach - Ostatnia faktoria...
Posted: Pn kwiet 09, 2018 03:41 PM
Reply with quote




Turniej Warheim FS w klubie Szybki Szpil w Innym Wymiarze w Katowicach

Ostatnia Faktoria

Termin: 06 październik 2018

Miejsce: Katowice, ulica Dębowa 49, Inny Wymiar

Koszt wejściówki: 40 PLN przedpłata na konto bankowo.

W związku z dużym zainteresowaniem turniejem Warheim FS - Ostatnia Faktoria zgłoszenia zawierające imię, nazwisko, pseudonim, miasto, numer telefonu oraz pełną i właściwą nazwę wybranej drużyny, a także właściwie obliczony Prestiż Drużyny proszę przesłać do 31.08.2018 na adres quidamcorvus@poczta.fm.

Niezbędne jest także dokonanie wpłaty w wysokości 40 zł bezzwrotnej wejściówki na podany niżej nr konta bankowego. W tytule przelewu proszę podać imię nazwisko, pseudonim oraz nr telefonu.

Konieczność bezzwrotnej wpłaty związana jest z faktem, że za wejściówki dokonuję zakupu turniejowych gadżetów (między innymi kubków i smyczy) dla uczestników turnieju, a zdarzało się w przeszłości, że uczestnicy z różnych powodów rezygnowali w ostatniej chwili, a za zakupy musiałem płacić z własnej kieszeni. Dlatego proszę o przemyślane zgłoszenia.


SPOILER! Click here to read.

Limit miejsc: 30 osób

Harmonogram:
9:00 - zbiórka i rozpoczęcie turnieju (rozstawianie blatów, makiet, figurek, dobór par itp.)
10:00 - 12:00 - 1 bitwa
12:15 - 14:15 - 2 bitwa
14:15 - 15:00 - przerwa obiadowa
15:00 - 17:00 - 3 bitwa
17:15 - 19:15 - 4 bitwa
19:30 - zakończenie turnieju, rozdawanie nagród, pamiątkowe zdjęcia... i sprzątanie.

Lista uczestników: (opłacone wpisowe)
1. adrenalbooster
2. ijon
3. Areo
4. Wołek
5. Krnabrny
6. Wojciech Szemik
7. Wojtek W
8. Doman
9. Raven
10. Trawus
11. Haru
12. Elmin
13. Settra
14. krzychu88
15. Pepe
16. Bahior
17. Benek
18. Redek
19. Torin
20. Aust
21. Zawisza
22. ikko
23. Findar
24. Will
25. Blumstein
26. Fire

Scenariusze:
Idea PDF ze scenariuszami i regulaminem turnieju dostępny jest TUTAJ. Idea

Regulamin:
1. Na turnieju obowiązują zasady z następujących źródeł:
- Niniejszego Regulaminu
- Podręcznika do Warheim FS.

2. Turniej odbywa się w formie kampanii.

3. Początkowe rozpiski układane są zgodnie z zasadami na 500 zk (Piechota morska z Marienburga, Rycerze Graala, Kulty Chaosu oraz Elfowie Wysokiego Rodu z Ulthuanu na 600 zk).

4. Wszystkie zaklęcia oraz modlitwy i Stygmaty Chaosu zostają wylosowane przed pierwszą bitwą w obecności przeciwnika.

5. Podczas turnieju nie jest dozwolone wynajmowanie Postaci Dramatu (Dramatis Personae).

Nie obowiązują także zasady opcjonalne Piesczczota Chaosu i Karty Zadań Specjalnych oraz scenariusze specjalne. Nie obowiązują także zasady dotyczące OBŁĘDU.

Obowiązuje zasada opcjonalna ZDARZENIA LOSOWE, a rzuty wykonuje się do pierwszego zdarzenia.

6. Uczestnik turnieju musi przynieść figurki, które będą reprezentować dowodzoną przez niego drużynę oraz makietę OBOZOWISKA, o wymiarach nie przekraczających 12"x12". Modele powinny być pomalowane. Niedopuszczalne są proxy, za wyjątkiem ewentualnych postaci niezależnych pojawiających się w scenariuszach. WYSIWYG nie obowiązuje, choć jak zawsze jest mile widziany.

W wyjątkowych sytuacjach dopuszcza się granie modelami na okrągłych podstawkach, jednak w przypadku ewentualnych sporów model należy traktować tak, jakby model był na podstawce kwadratowej.

Gracz, który będzie grał niepomalowanymi modelami otrzymuje modyfikator -5 do sumy uzyskanych podczas turnieju Dużych Punktów.

7. Prócz tego należy mieć wypełnioną kartę drużyny, zasady drużyny, ewentualnych wynajętych Najemnych Ostrzy oraz ekwipunku przez nich używanego, a także wydrukowaną kartę pomocy dla gracza oraz kopię niniejszego Regulaminu.

Ponadto gracz powinien mieć przy sobie kopię podręcznika do Warheim FS - Ostatnia Faktoria w wersji elektronicznej lub drukowanej.

Mile widziane są figurki reprezentujące postacie niezależne, pojawiające się na stole w danym scenariuszu (ew. mogą być proxy). Organizatorzy będą również niezmiernie wdzięczni za wsparcie w postaci przyniesionych elementów terenu (których w Warheim FS nigdy za wiele!).

Calowa miarka i oraz komplet kości K6 są niezbędne. Przydatne będą także kostka artyleryjska i kostka rozrzutu, a także 3” i 5” okrągłe wzorniki i wzornik płomienia.

8. Podczas turnieju rozegrane zostaną 4 bitwy po 120 minut każda. W przypadku przekroczenia czasu gra się kończy, przy czym nieprzydzielane są punkty za wykonanie zadania głównego. Pary w pierwszej bitwie są ustalane tylko na podstawie Prestiżu Drużyny, w następnych na podstawie przede wszystkim ilości zdobytych Dużych Punktów, uzupełniająco na podstawie Małych Punktów, a w razie potrzeby ewentualnie Prestiżu Drużyny i Punktów Kampanii. Po każdej bitwie gracze mają 30 minut przerwy na rozegranie sekwencji po potyczce.

9. Zasady uzyskiwania punktów:
- MP - Małe Punkty
Dostaje je każdy gracz podczas potyczki za spełnienie odpowiednich kryteriów.

- DPDuże Punkty
Liczą się do klasyfikacji na turnieju i są obliczane na podstawie różnicy MP obu graczy.

W pierwszej kolejności obliczana jest liczba uzyskanych przez gracza MP, a następnie, w oparciu o różnicę ilości jego punktów z punktami jego przeciwnika, ustalana jest liczba DP obydwu graczy, zgodnie z umieszczonym poniżej zestawieniem.
• Zadanie główne - 40 MP
• Za każde 25% strat przeciwnej drużyny - 3 MP (maksymalnie 12 MP)
• Za każdy wyłączony z akcji! wrogi model bohatera - 2 MP (maks. 12 MP)
• Za zadania poboczne - w sumie maks. 36 MP
Jeśli nie było zadania pobocznego, zadanie główne warte jest 60 MP.

Code::
Różnica MP: 0-7		DP: 10:10
Różnica MP: 8-14	DP: 11:9
Różnica MP: 15-21	DP: 12:8
Różnica MP: 22-28	DP: 13:7
Różnica MP: 29-35	DP: 14:6
Różnica MP: 36-42	DP: 15:5
Różnica MP: 43-49	DP: 16:4
Różnica MP: 50-56	DP: 17:3
Różnica MP: 57-63	DP: 18:2
Różnica MP: 64-70	DP: 19:1
Różnica MP: 71+		DP: 20:0

Maksymalny limit MP do uzyskania w bitwie to 120.

10. Punkty Worst Play
Przydzielane są punkty karne za przeklinanie, utrudnianie gry, łamanie Regulaminu, a przede wszystkim za oszukiwanie. Wszystkie przypadki takiego zachowania są zgłaszane do sędziego, który decyduje o ukaraniu gracza.
Po uzyskaniu 3 punktów karnych gracz zostaje zdyskwalifikowany.

11. Punkty Fair Play
Jako że punkty WP stały się w większości przypadków martwym przepisem i jedynie z rzadka stosowaną sankcją, wprowadza się punkty Fair Play (FP), które mają nagradzać odpowiednie postawy wśród graczy. Ponieważ Warheim FS jest systemem kameralnym i nietypowym do rozgrywania na turniejach, warto utrzymać w nim nie tylko ilość graczy, ale i odpowiedni poziom ich zachowania.

Po turnieju każdy gracz pisze na kartce, z kim grało mu się najlepiej. Pod uwagę należy wziąć m.in.: stosunek gracza do przeciwnika, znajomość zasad (nie musi być biegła, chodzi raczej o podejście do ewentualnych pomyłek), stosunek do gry, uczciwość i życzliwość (te dwie ostatnie cechy są najważniejsze). NIE NALEŻY brać pod uwagę samego poziomu gry czy czyjegoś szczęścia lub pecha w rzutach - sytuacja, kiedy gracz wymieni przeciwnika z powodu łatwego zwycięstwa, jakie nad nim odniósł, nie powinna się zdarzyć.

Za każde dwie uzyskane wzmianki o sobie w ocenie Fair Play, gracz dostaje +1 DP. Ocena Fair Play może mieć zatem znaczący wpływ na miejsce w rankingu. Warto więc być takim przeciwnikiem, na jakiego samemu chciałoby się trafić.

12. Końcowa klasyfikacja:
- Kolejności na podium decyduje łączna liczba DP uzyskanych przez gracza.
- W przypadku takiej samej ilości DP u dwóch graczy o wyższym miejscu decyduje większa liczba MP.
- W przypadku takiej samej liczby DP i MP, decyduje wyższa wartość Punktów Kampanii, a w końcu wyższy Prestiż Drużyny.
- W przypadku takiego samego Prestiżu Drużyny decyduje wynik bezpośredniego starcia między graczami, jeśli miało ono w trakcie trwania turnieju miejsce.
Jeśli nie było bezpośredniego starcia między ww. graczami, zajmują oni to samo miejsce ex aequo.

13. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: quidamcorvus@poczta.fm w temacie wpisując Turniej Warheim FS oraz poprzez forum Azylium.

W zgłoszeniu należy zawrzeć: zawierające imię, nazwisko, pseudonim, miasto, numer telefonu oraz pełną i właściwą nazwę wybranej drużyny, a także właściwie obliczony Prestiż Drużyny.

Ostateczny termin wysyłania zgłoszeń to 31.08.2018.

14. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wprowadzania - w razie potrzeby - zmian w Regulaminie, w tym w scenariuszach, oraz do dokonywania wiążących interpretacji i uzupełnień, gdyby w trakcie trwania turnieju pojawiły się wątpliwości co do treści regulaminu i scenariuszy.

Informacja o aktualizacji pojawią się odpowiednio wcześnie we wszystkich źródłach, za pomocą których opublikowane są informacje o turnieju.


_________________

Last edited by quidamcorvus on Wt stycz 01, 2019 09:36 PM; edited 57 time in total
Back to top
View user's profile Visit poster's website AIM Address Skype
Krnabrny
Widzący
Widzący

Krnabrny

Offline

Joined: May 24, 2014
Posts: 1073

Post Post subject: [Turniej] WarheimFS w Katowicach - Ostatnia faktoria...
Posted: Pn kwiet 09, 2018 05:17 PM
Reply with quote

Mnie możesz wpisać jak coś.


_________________
The first rule of Alpha Legion is – you don't talk about Alpha Legion.

Age of Sigmar na części
Back to top
View user's profile Visit poster's website AIM Address
Pepe
Widzący
Widzący

Pepe

Offline

Joined: grud 29, 2011
Posts: 1520
Location: Kęty
Filia Śląska

Post Post subject: [Turniej] WarheimFS w Katowicach - Ostatnia faktoria...
Posted: Pn kwiet 09, 2018 06:27 PM
Reply with quote

Standardowo:
Pepe
Areo
Benek
Redek
WOJciech

Back to top
View user's profile
Elmin
Przytomny
Przytomny

Elmin

Offline

Joined: paźdź 20, 2016
Posts: 60

Post Post subject: [Turniej] WarheimFS w Katowicach - Ostatnia faktoria...
Posted: Pn kwiet 09, 2018 06:44 PM
Reply with quote

Dopisz pls Very Happy
OBOZOWISKO <3

Back to top
View user's profile Visit poster's website
Druszlak
Nieświadomy
Nieświadomy

Druszlak

Offline

Joined: May 24, 2017
Posts: 3

Post Post subject: [Turniej] WarheimFS w Katowicach - Ostatnia faktoria...
Posted: Pn kwiet 09, 2018 06:52 PM
Reply with quote

Proszę o wpisanie na listę Wink

Back to top
View user's profile
Bahior
Świadomy
Świadomy

Bahior

Offline

Joined: paźdź 20, 2014
Posts: 448
Location: Chorzów
Filia Śląska

Post Post subject: [Turniej] WarheimFS w Katowicach - Ostatnia faktoria...
Posted: Pn kwiet 09, 2018 07:07 PM
Reply with quote

Ślicznie Very Happy


_________________
thedarkoak.blogspot.com/
Back to top
View user's profile Visit poster's website
adrenalbooster
Przebudzony
Przebudzony

adrenalbooster

Offline

Joined: sierp 02, 2015
Posts: 213

Post Post subject: [Turniej] WarheimFS w Katowicach - Ostatnia faktoria...
Posted: Pn kwiet 09, 2018 08:58 PM
Reply with quote

zaczynam lepić! jeszcze nie wiem co, nie wiem dla kogo, ale zaczynam! Very Happy


_________________
Is all that we see or seem\r\nBut a dream within a dream?
Back to top
View user's profile
Shawass
Nieświadomy
Nieświadomy

Shawass

Offline

Joined: stycz 11, 2018
Posts: 7

Post Post subject: Re: [Turniej] WarheimFS w Katowicach - Ostatnia faktoria...
Posted: Pn kwiet 09, 2018 09:30 PM
Reply with quote

Proszę o dopisanie :3

Back to top
View user's profile
adrenalbooster
Przebudzony
Przebudzony

adrenalbooster

Offline

Joined: sierp 02, 2015
Posts: 213

Post Post subject: [Turniej] WarheimFS w Katowicach - Ostatnia faktoria...
Posted: Pn kwiet 09, 2018 09:32 PM
Reply with quote

dopisz proszę Wojtek W (bo nie wiem kiedy mu gobliny pozwolą dojść do kompa...)


_________________
Is all that we see or seem\r\nBut a dream within a dream?
Back to top
View user's profile
krzychu88
Przytomny
Przytomny

krzychu88

Offline

Joined: list 10, 2015
Posts: 83

Post Post subject: [Turniej] WarheimFS w Katowicach - Ostatnia faktoria...
Posted: Wt kwiet 10, 2018 06:40 AM
Reply with quote

Dopisz mnie do listy :-)


_________________
Your doom is coming, man-things!
Back to top
View user's profile
Wołek
Nieświadomy
Nieświadomy

Wołek

Offline

Joined: kwiet 10, 2018
Posts: 2

Post Post subject: Re: [Turniej] WarheimFS w Katowicach - Ostatnia faktoria...
Posted: Wt kwiet 10, 2018 11:10 PM
Reply with quote

Dobry. Obawiając się że Elmin mi nie wybaczy 3 czy tam kurde już 4 ominiętego turnieju to zgłaszam się. Może mnie to zmotywuje do dopaćkania bandy ;]

Back to top
View user's profile
adrenalbooster
Przebudzony
Przebudzony

adrenalbooster

Offline

Joined: sierp 02, 2015
Posts: 213

Post Post subject: Re: [Turniej] WarheimFS w Katowicach - Ostatnia faktoria...
Posted: Śr kwiet 11, 2018 06:56 AM
Reply with quote

Wołek wrote:
Dobry. Obawiając się że Elmin mi nie wybaczy 3 czy tam kurde już 4 ominiętego turnieju to zgłaszam się. Może mnie to zmotywuje do dopaćkania bandy ;]
do 'zobaczenia' w Tradycyjną Noc Malowania, która odbędzie się w wigilię turnieju Wink


_________________
Is all that we see or seem\r\nBut a dream within a dream?
Back to top
View user's profile
Wołek
Nieświadomy
Nieświadomy

Wołek

Offline

Joined: kwiet 10, 2018
Posts: 2

Post Post subject: [Turniej] WarheimFS w Katowicach - Ostatnia faktoria...
Posted: Śr kwiet 11, 2018 09:12 AM
Reply with quote

Taaa zachciało sie ulepszyć bande do mordheima.... Razz

Back to top
View user's profile
Trawus
Śniący
Śniący

Trawus

Offline

Joined: stycz 25, 2016
Posts: 33

Post Post subject: [Turniej] WarheimFS w Katowicach - Ostatnia faktoria...
Posted: Śr kwiet 11, 2018 05:25 PM
Reply with quote

Chętny do gry:)

Back to top
View user's profile
Aldis
Nieświadomy
Nieświadomy

Aldis

Offline

Joined: kwiet 19, 2018
Posts: 1

Post Post subject: Re: [Turniej] WarheimFS w Katowicach - Ostatnia faktoria...
Posted: Cz kwiet 19, 2018 07:55 AM
Reply with quote

Ja wstępnie się zgłaszam z orkami i goblinami Smile Mam nadzieje ze uda się dojechać Smile

Back to top
View user's profile

1 2 3 ... 12 13 14
>
Post new topic This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. Wersja do druku

 Topics   Replies   Author   Views   Last Post 
Announcement
No new posts Turnieje Warheim FS [Turniej] Warheim FS - Dwie Wieże...
[ Go to pageGo to page: 1 ... 3, 4, 5 ]
66 quidamcorvus 51752 [Turniej] Warheim FS -...
 Śr sierp 28, 2019 01:37 PM 
quidamcorvus View latest post
Sticky
No new posts Turnieje Warheim FS [Relacja] Księstwa Graniczne. Turniej Warheim FS...
...w dniu 30.03.2019 w Innym Wymiarze w Katowicach.
2 quidamcorvus 7874 [Relacja] Księstwa Gr...
 Cz kwiet 04, 2019 03:55 PM 
Grish View latest post
No new posts Turnieje Warheim FS [Relacja] Ostatnia Faktoria. Turniej Warheim FS...
...w dniu 06.10.2018 w Innym Wymiarze w Katowicach.
1 quidamcorvus 7532 [Relacja] Ostatnia Fak...
 Cz stycz 10, 2019 12:30 PM 
quidamcorvus View latest post
No new posts Turnieje Warheim FS [Relacja] Przeklęty Szczurołap... Turniej Warheim FS...
...w dniu 24.03.2018 w Innym Wymiarze w Katowicach.
0 quidamcorvus 4601 [Relacja] Przeklęty S...
 Pn kwiet 02, 2018 12:35 PM 
quidamcorvus View latest post
No new posts Turnieje Warheim FS [Relacja] Mitterherbst... Turniej Warheim FS...
...w dniu 30.09.2017 w Innym Wymiarze w Katowicach.
1 quidamcorvus 4978 Re: [Relacja] Mitterhe...
 Wt paźdź 03, 2017 09:07 PM 
quidamcorvus View latest post
You cannot post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum

_TOGGLE O użytkowniku

Witaj Nieznajomy


Członkowie:
Ostatni: Michaelleunig
Nowych dzisiaj: 0
Nowych wczoraj: 0
Wszystkich: 466

Na stronie:
Użytkownicy: 0
Goście: 28
_BBOT: 0
Razem: 28
Kto gdzie jest:
 Goście:
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro

Zespół online:

Nie ma nikogo z zespołu online!

The logos and trademarks used on this site are the property of their respective owners. We are not responsible for comments posted by our users, as they are the property of the poster.
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, the Chaos device, Cityfight, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Dark Eldar, Dark Future, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2009, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy