Azylium  
_TOGGLE_TOGGLE
_TOGGLE Menu główne

_TOGGLE Polecamy_TOGGLE Styl
Each user can view the site with a different theme.
Themes marked with a * also change the forum look.

ForumsPro › Oddział WARHEIM FS › Dyskusja ogólna [Warheim FS] › [Warsztat] Magiczne przedmioty
[Warsztat] Magiczne przedmioty
Pytania & odpowiedzi, spostrzeżenia, propozycje i modyfikacje.
Users browsing this topic: Brak
Post new topic Reply to topic Wersja do druku
<
1 2 3 4 5 6 7
View previous topic :: View next topic
Author Message
quidamcorvus
o. Założyciel
o. Założyciel

quidamcorvus

Offline

Joined: marca 06, 2011
Posts: 8564
Location: Katowice/Żory, śląskie
Filia Śląska

Post Post subject: Re: [Warsztat] Magiczne przedmioty
Posted: Cz lip 11, 2019 02:37 PM
Reply with quote

Magiczny Oręż: Krasnoludowie Chaosu z Zorn Uzkul wrote:
Dębowa Tarcza
Drzaga Muszkietera
Haubica Czarnego Gromu
Kąsające Ostrze
Miecz Potęgi
Obuch Obalenia
Okowy Niewolnika
Runiczne Ostrze Chaosu
Smoczy Kiścień
Topór Kąsającego Mrozu


Haubica Czarnego Gromu (granatnik):
Wykuta w przeklętych, dusznych kuźniach Zharr-Nagground Haubica Czarnego Gromu jest śmiercionośną wersją znanego w Imperium granatnika. Zaklęte w lufie z czarnego żelaza kapryśne demony służą właścicielowi demonicznego oręża, jednak jeśli ten okaże się niegodny dzierżonego oręża chór piekielnych stworów ogłusza nieszczęśnika jazgotliwym, szyderczym śmiechem.

Bohater władający Haubicą Czarnego Gromu otrzymuje modyfikator +1 do rzutu w TABELI NIEWYPAŁU! BRONI PROCHOWEJ, a każda niewybroniona rana zadana pociskiem wystrzelonym z zaklętego granatnika powoduje utratę 2 punktów ŻW. Ponadto, bohater władający Haubicą Czarnego Gromu może przerzucić każdy nieudany rzut na trafienie, wynik drugiego rzutu jest ostateczny. Jednakże, jeśli po przerzucie rzut na trafienie wciąż jest nieudany, to bohater dzierżący Haubicę Gniewu podlega do momentu wykonania udanego rzutu na trafienie zaklętym granatnikiem podlega zasadzie specjalnej GŁUPOTA.
Jeżeli władający Zgubą Caledoru model bohatera w czasie rozgrywania potyczki nie Wyłączy z akcji! żadnego wrogiego modelu, to otrzymuje +1 Punkt Obłędu.

UWAGI: Haubica Czarnego Gromu jest dostępna wyłącznie dla kompanii Krasnoludowie Chaosu z Zorn Uzkul.
MAKSYMALNY ZASIĘG: 16”; SIŁA: 6; ZASADY: mistrzowskie wykonanie, przebicie pancerza, ruch albo strzał, wymaga obu rąk, wymaga przygotowania, zawodny.

ZRANIENIE KRYTYCZNE: broń dystansowa.
CENA: 120+4K6 zk; DOSTĘPNOŚĆ: 11.


Smoczy Kiścień (halabarda):
Smoczy Kiścień to sczerniały ze starości fragment smoczej szczęki zamontowany gromrilowymi nitami do drzewca z czarnego żelaza. Zaklęta w kościach smoka moc otacza władającego nią wojownika aurą ognia i śmierci.

Wszystkie modele (wrogie i sprzymierzone) znajdujące się w kontakcie z podstawką bohatera dzierżącego Smoczy Kiścień, na początku fazy walki wręcz otrzymują jedno trafienie o SILE K6 z cechą oręża PŁONĄCY ATAK. Ponadto bohater władający Smoczym Kiścieniem otrzymuje Magiczną Ochronę na 4+ przeciwko PŁONĄCYM ATAKOM oraz otrzymuje premię +1 do współczynnika ATAKI za każdego przeciwnika z którym pozostaje związany walką wręcz oraz automatycznie zdaje wszystkie testy SAM W WALCE. Należy zauważyć, że wartość współczynnika ATAKI może zostać zwiększona ponad rasowe maksimum (aż do maksymalnej wartości 10 punktów).
Jeżeli władający Smoczym Kiścieniem model bohatera w czasie rozgrywania potyczki nie Wyłączy z akcji! żadnego wrogiego modelu, to otrzymuje +1 Punkt Obłędu.

UWAGI: Smoczy Kiścień dostępny jest wyłącznie dla kompanii Krasnoludowie Chaosu z Zorn Uzkul.
ZASADY: premia +1 do SIŁY, drzewcowa, mistrzowskie wykonanie, wymaga obu rąk.
ZRANIENIE KRYTYCZNE: broń drzewcowa.
CENA: 120+4K6 zk; DOSTĘPNOŚĆ: 11.


Runiczne Ostrze Chaosu (broń wielka):
Powiada się, że przed wiekami przeklęty Kowal Run, którego imię za zbrodnię oddawania czci Mrocznym Bogom została wymazane z kart historii, wykuł to plugawe ostrze z czarnego żelaza w płomieniach czerwonego smoka i nigdy nie zostało schłodzone, dlatego po wydobyciu z pochwy z Gromrilu od razu staje w płomieniach głodne krwi.

Bohater władający Runicznym Ostrzem Chaosu otrzymuje premię +1 do współczynnika WALKA WRĘCZ oraz ATAKI, dodatkowo do końca potyczki otrzymuje premię +1 do współczynnika WALKA WRĘCZ oraz ATAKI za każdy Wyłączony z akcji! wrogi model. Należy zauważyć, że wartość współczynnika WALKA WRĘCZ oraz ATAKI może zostać zwiększona ponad rasowe maksimum (aż do maksymalnej wartości 10 punktów). Ponadto każda niewybroniona rana zadana przeklętym ostrzem powoduje utratę K3 punktów ŻYWOTNOŚCI, z cechą oręża PŁONĄCY ATAK bez możliwości skorzystania z Ochrony Pancerza.
Jeżeli władający Runicznym Ostrzem Chaosu model bohatera w czasie rozgrywania potyczki nie Wyłączy z akcji! żadnego wrogiego modelu, to otrzymuje +K3 Punkty Obłędu.

UWAGI: Runiczne Ostrze Chaosu jest dostępne wyłącznie dla DOWÓDCÓW oraz MAGÓW kompanii Krasnoludowie Chaosu z Zorn Uzkul.
ZASADY: +2 do SIŁY, mistrzowskie wykonanie, uderza jako ostatni, wymaga obu rąk.
ZRANIENIE KRYTYCZNE: broń sieczna.
CENA: 200+6K6 zk; DOSTĘPNOŚĆ: 12.


_________________
BLOG|Warheim FS
..::PODRĘCZNIK DO WARHEIM FS - NOWA EDYCJA::..
Back to top
View user's profile Visit poster's website AIM Address Skype
quidamcorvus
o. Założyciel
o. Założyciel

quidamcorvus

Offline

Joined: marca 06, 2011
Posts: 8564
Location: Katowice/Żory, śląskie
Filia Śląska

Post Post subject: Re: [Warsztat] Magiczne przedmioty
Posted: Sb lip 13, 2019 05:47 PM
Reply with quote

Magiczna zbroja: Krasnoludowie Chaosu z Zorn Uzkul wrote:
Hełm Fortuny
Hełm Wielu Oczu
Karwasze Mocarza
Maska Śmierci
Pancerz Hartu Ducha
Pancerz ze Skoll
Rękawice Rusznica
Runiczna Tarcza Chaosu
Tarcza Bojowa
Trollowa Skóra


Hełm Wielu Oczu (hełm):
Ten zdobny hełm nie ma szczelin na oczy, lecz całą jego powierzchnię pokrywają ornamenty w kształcie ślepi. Hełm Wielu Oczu noszony był przez Talkara Ponurego, złowrogiego wybrańca Nurgla, który dwadzieścia lat temu nękał miasto Kislev. Wojownik Chaosu w wyniku straszliwej zarazy stracił wzrok, dlatego zwrócił się do Nurgla z błaganiem o pomoc. Okazał się wiernym i oddanym wyznawcą, a Władca Much nagrodził go między innymi Hełmem Wielu Oczu. Los Talkara nie jest znany, prawdopodobnie przemienił się Pomiot Chaosu, ale Hełm Wielu Oczu widziano na głowie jednego ze sług Archaona, który zapuścił się na północne tereny Kisleva.

Bohater noszący Hełm Wielu Oczu podlega zasadzie specjalnej UDERZA JAKO PIERWSZY. Ponadto, w trakcie szarży model otrzymują premię +K3 do współczynnika INICJATYWA. Należy zauważyć, że wartość współczynnika INICJATYWA może zostać zwiększona ponad rasowe maksimum (aż do maksymalnej wartości 10 punktów). Premia przysługuje jedynie w trakcie szarży, po pierwszej rundzie wartość współczynnika INICJATYWA wraca do normalnego poziomu.
Należy jednak zauważyć, że bohater odziany w Hełm Wielu Oczu otrzymuje +1 Punkt Obłędu za każdym razem gdy w czasie rozgrywania potyczki wykona nieudany test INICJATYWY lub w pierwszej rundzie walki wręcz nie będzie atakował pierwszy.

UWAGI: model, który chroni głowę zaklętym hełmem otrzymuje rzut ochronny 4+ przeciwko efektom Powalenia na ziemię!. Jeżeli rzut zakończy się sukcesem, postać należy traktować jako Oszołomioną!. Hełm Wielu Oczu jest dostępny wyłącznie dla kompanii Krasnoludowie Chaosu z Zorn Uzkul.
CENA: 120+4K6 zk; DOSTĘPNOŚĆ: 11.


Runiczna Tarcza Chaosu (tarcza):
Na przeklętej pawęży skorumpowani przez Mroczne Potęgi wyklęci kowale run wykuli potężne runy, które uwięziły w sobie plugawą moc Dhar, a sam widok złowróżbnych znaków mąci umysł i odbiera nadzieję śmiertelnikom, którym wydaje się, że Runiczna Tarcza Chaosu chroni dzierżącego ją wojownika równie skutecznie jak mury twierdzy Glaubenniedrich

Bohater dzierżący Runiczną Tarczę Chaosu wzbudza STRACH oraz otrzymuje premię +2 do Ochrony Pancerza lub otrzymuje Ochronę Pancerza na 5+ jeśli nie posiada PANCERZA oraz otrzymuje Magiczną Ochronę na 5+. Ponadto wszystkie modele, wrogie i sprzymierzone, pozostające w kontakcie z podstawką bohatera władającego przeklętą tarczą nie mogą rzucać zaklęć, a wszystkie należące do nich magiczne lub runiczne lub mechaniczne przedmioty tracą swe magiczne lub runiczne lub mechaniczne właściwości i należy je traktować jak zwykłe przedmioty tego samego rodzaju.
Co więcej, wartość współczynnika CP wszystkich wrogich modeli, które widzą model bohatera dzierżącego przeklętą tarczę zostaje zmniejszona o -1 , aż do minimalne wartość 2 punktów.
Należy jednak zauważyć, że za każdym razem gdy w czasie rozgrywania potyczki rzut na Ochronę Pancerza i Magiczną Ochronę zakończy się niepowodzeniem bohater dzierżący Runiczną Tarczę Chaosu otrzymuje +K3 Punkty Obłędu.

UWAGI: Model dzierżący zaklętą tarczę otrzymuje premię +2 do Ochrony Pancerza lub otrzymuje Ochronę Pancerza na 5+ jeśli nie posiada PANCERZA. Runiczna Tarcza Chaosu jest dostępna wyłącznie dla kompanii Krasnoludowie Chaosu z Zorn Uzkul.
CENA: 200+6K6 zk; DOSTĘPNOŚĆ: 12.


Trollowa Skóra (średni pancerz):
Powiadają, że żyjący w Krainie Trolli Szamani Zwierzoludzi, potrafią w czasie pełni Morrslieba zakląć zdartą żywcem skórę Trolla tak, by obdarzyła zdolnościami regeneracji każdego, kto ją przyodzieje.

Bohater odziany w Trollową Skórę podlega zasadzie specjalnej ODPORNOŚĆ NA MAGIĘ (2) oraz REGENERACJA i jest odporny na efekty TABELI ZRANIEŃ KRYTYCZNYCH.
Należy jednak zauważyć, że za każdym razem gdy w czasie rozgrywania potyczki rzut na Ochronę Pancerza i REGENERACJĘ zakończy się niepowodzeniem bohater noszący Trollową Skórę otrzymuje +1 Punkt Obłędu oraz do końca potyczki podlega zasadzie specjalnej GŁUPOTA.

UWAGI: Ochrona Pancerza na 5+. Trollowa Skóra dostępna jest wyłącznie dla kompanii Krasnoludowie Chaosu z Zorn Uzkul.
CENA: 120+4K6 zk; DOSTĘPNOŚĆ: 11.


_________________
BLOG|Warheim FS
..::PODRĘCZNIK DO WARHEIM FS - NOWA EDYCJA::..
Back to top
View user's profile Visit poster's website AIM Address Skype
adrenalbooster
Przebudzony
Przebudzony

adrenalbooster

Offline

Joined: sierp 02, 2015
Posts: 212

Post Post subject: [Warsztat] Magiczne przedmioty
Posted: Pn lip 14, 2019 06:34 PM
Reply with quote

"żyjący w Krainie Trolli Szamani Zwierzoludzi" => "Trollowa Skóra dostępna jest wyłącznie dla kompanii Krasnoludowie Chaosu z Zorn Uzkul. "
czemu nie jest dostępna dla zwierzoludzi, skoro to ich szamani robią ten pancerz?


_________________
Is all that we see or seem\r\nBut a dream within a dream?
Back to top
View user's profile
quidamcorvus
o. Założyciel
o. Założyciel

quidamcorvus

Offline

Joined: marca 06, 2011
Posts: 8564
Location: Katowice/Żory, śląskie
Filia Śląska

Post Post subject: [Warsztat] Magiczne przedmioty
Posted: Pn lip 14, 2019 07:33 PM
Reply with quote

Będzie, póki co Zwierzoludzie czekają w kolejce.


_________________
BLOG|Warheim FS
..::PODRĘCZNIK DO WARHEIM FS - NOWA EDYCJA::..
Back to top
View user's profile Visit poster's website AIM Address Skype
<
1 2 3 4 5 6 7
Post new topic Reply to topic Wersja do druku

 Topics   Replies   Author   Views   Last Post 
Normal
No new posts Galeria - Figurki [Warsztat] Zwiadowcze stado klanu Eshin.
Szczuroludzie do Warheim FS.
[ Go to pageGo to page: 1, 2 ]
23 quidamcorvus 2185 [Warsztat] Zwiadowcze ...
 Śr lip 10, 2019 07:08 AM 
quidamcorvus View latest post
No new posts Dyskusja ogólna [Warheim FS] [Warsztat] Magia...
...nowe zaklęcia.
[ Go to pageGo to page: 1 ... 4, 5, 6 ]
75 Repentia.Vlk 32453 Re: [Warsztat] Magia.....
 Pt May 24, 2019 09:24 AM 
quidamcorvus View latest post
No new posts Dyskusja ogólna [Warheim FS] [Warsztat] Drużyny
[ Go to pageGo to page: 1 ... 31, 32, 33 ]
485 quidamcorvus 160010 Re: [Warsztat] Drużyn...
 Wt May 14, 2019 05:31 PM 
quidamcorvus View latest post
No new posts Dyskusja ogólna [Warheim FS] [Warsztat] Trucizny, mikstury & Narkotyki 2 quidamcorvus 186 [Warsztat] Trucizny, m...
 Cz marca 21, 2019 07:54 PM 
quidamcorvus View latest post
No new posts Galeria - Figurki [Warsztat] Nocne Gobliny...
...do Warheim FS.
0 quidamcorvus 159 [Warsztat] Nocne Gobli...
 Cz lut 21, 2019 02:29 PM 
quidamcorvus View latest post
You cannot post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum

_TOGGLE O użytkowniku

Witaj Nieznajomy


Członkowie:
Ostatni: Ragnarsson
Nowych dzisiaj: 0
Nowych wczoraj: 0
Wszystkich: 453

Na stronie:
Użytkownicy: 0
Goście: 15
_BBOT: 0
Razem: 15
Kto gdzie jest:
 Goście:
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
Moje konto
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro

Zespół online:

Nie ma nikogo z zespołu online!

_TOGGLE Sondaż
Muzyka w trakcie rozgrywania potyczki?

Tak
66 %66 %66 %
Nie
13 %13 %13 %
Czasami
20 %20 %20 %
Wyniki :: Ankiety

Głosów: 169
Komentarzy: 0

The logos and trademarks used on this site are the property of their respective owners. We are not responsible for comments posted by our users, as they are the property of the poster.
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, the Chaos device, Cityfight, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Dark Eldar, Dark Future, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2009, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy