Polityka GW

All Posts
<
1 2 3 ... 10 11 12 13 14 15
>
Forum IndexBery & bojki

#151: Re: Polityka GW Author: Sarmor , Location: Warszawa Post Posted: Pn stycz 12, 2015 10:27 AM
    ----
Kapitan_Hak wrote:
Jeżeli to się sprawdzi, to trochę wygląda tak, jakby 8 edycji figurek-regimentów na kwadratowych podstawkach miało pójść do kosza, bo robimy hard reset ogólnego zamysłu gry.
Według Warseera ma być tak, że wszystkie oddziały będą miały opcję grania w skirmishu albo jako blok z pomocą movement tray (i możliwość zmiany formacji w trakcie gry) - także modele na kwadratowych podstawkach raczej da się zastosować, choć będą miały nieco ograniczone możliwości.

Podobnie wszystkie army booki będą miały zastosowanie (oto grupa, która po końcu świata trzyma się starej kultury), co IMO przy tak dużych zmianach jest dobrym wyjściem.
Z drugiej strony oznacza to, że mechanika nie ulegnie większym zmianom - a to ona IMO jest najsłabszym elementem WFB. Ale może zmniejszenie bitew (czyli w sumie powrót do korzeni) wyjdzie tej grze na dobre.

Za to frakcja napakowanych i opancerzonych ludzkich wojowników mnie niepokoi.

#152: Re: Polityka GW Author: catachanfrog , Location: 21°01'E 52°13'N Post Posted: Pn stycz 12, 2015 01:56 PM
    ----
Sarmor wrote:

Za to frakcja napakowanych i opancerzonych ludzkich wojowników mnie niepokoi.

Hehe. Myślę, że (jeżeli to prawda) to nie jest to nic innego tylko powyższy tok rozumowania: 40k sprzedaje się lepiej niż FB a w 40k najlepiej sprzedają się marinesi. rozwiązanie = FB potrzebuje marinesów.

A tak na obecne standardy to nic strasznego (właśnie tak) biorąc pod uwagę, że wszyscy dostają jakieś debilne rzeczy a background został zdekapitowany i poćwiartowany. Jeżeli przyszłość ma wyglądać jak w tych plotkach to i tak jest to skrajnie wałowe by się spinać, jedyne co to boli mnie że black library będzie wypuszczać książki związane z gównianym end times lub po nim.

#153: Re: Polityka GW Author: Mortai , Location: Łódź Post Posted: Pn stycz 12, 2015 10:05 PM
    ----
Oki, podejdźmy do tematu od strony ekonomicznej. Mamy masę produktów zalegających w magazynach na całym świecie, linie produkcyjne nadal pompują kolejne środki w plastikowe żołnierzyki, męczymy się aby wydać nowe linie modeli (już zamontowanych na kwadratach). Mamy tysiące sklepów w których półki uginają się od towaru, na samym końcu mamy konsumentów kupujących nasze produkty, nowych i fanów systemu.

A teraz za 6 miesięcy pokazujemy im środkowy palec i kasujemy wszystko to czym ten system był i robimy z tego kiczowate pseudo space opera...

Dla korporacji przychód z nowych dzieciaczków będzie nie wystarczający aby pokryć koszty takiego przedsięwzięcia (pamiętamy tu o kryzysie na świecie i takie tam). Nie jest tu argumentem "starzy gracze nas opuszczą", argumentem-kluczem jest tu "Figurki to nie chleb, w 6 m-cy nie upłynnimy takiej ilości stuffu".

Zmiana zasad, tak to jest więcej niż pewne. Usuwanie połowy frakcji z gry, nie (argument "będzie można grać starym" jest mało przekonujący, na edycję jest to wystarczające, ale co dalej? cofamy znów time line aby sprzedać raz jeszcze "starego kotleta". )

#154: Polityka GW Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Wt stycz 13, 2015 10:26 PM
    ----
9 Edycja - WFB - Przecieki

Koniec Warhammera Fantasy jakiego znamy?

Warhammer jeden z najfajniejszych swiatow fantasy odchodzi

#155: Polityka GW Author: duszy , Location: 100lica Post Posted: Śr stycz 14, 2015 02:13 AM
    ----
Jedna decyzja generalnie mi się podoba - przejście do trybu bardziej skirmishowego. Wejście w wfb teraz to ogromny nakład czasu i kasy, zmniejszenie ilości potrzebnych figurek to poprawi. Ale imo muszą zostawić opcje i zasady rozgrywania dużych bitew, na takie hordy jak obecnie. Coś a'la apocalipsa z 40-tki. Mniejszych czy większych skirmishów na rynku jest sporo, a zasady warhammerow są zacofane i z deka ssą w porównaniu do sporej części z nich.

#156: Polityka GW Author: Sarmor , Location: Warszawa Post Posted: Pt stycz 16, 2015 10:51 AM
    ----
Quote::
Seems like lizardman are gone!
in short, Skaven have built a gigantic canon over the course of several
hundred years and with that they shot down Morrslieb, one of the Moons of
the Warhammer World.
The resulting rain of moonchunks down onto the planet destroyed a large
part of the Lizardsmans' continent, turning it into a burning wasteland. The
surviving Lizards gathered on one of the remaining parts and to keep it
simple: ripped it out of the ground through magic and flew away.

seems like dem reptiles are gone.
last page of the book shows an artwork of acharon coming out of a chaos
portal with a verminlord next to him.
Jaszczurki skończyły jak Chewbacca. Wink

To chyba w nowe WFB nie pogram.

#157: Polityka GW Author: duszy , Location: 100lica Post Posted: Pt stycz 16, 2015 11:39 AM
    ----
Teraz czekamy na fluffowy opis o tym, jak zakonnicy sigmar kąpią się w krwi Sisters of Sigmar, żeby zabezpieczyć się przed wpływami chaosu Razz

#158: Polityka GW Author: catachanfrog , Location: 21°01'E 52°13'N Post Posted: Pt stycz 16, 2015 11:52 AM
    ----
Quote::
in short, Skaven have built a gigantic canon over the course of several hundred years and with that they shot down Morrslieb, one of the Moons of the Warhammer World.
...............

Przynajmniej jeszcze 40k daje radę.

#159: Polityka GW Author: Kapitan_Hak Post Posted: Śr lut 18, 2015 07:48 AM
    ----
Quote::
This one is just a rumour. Although an interesting one at that. I know everyone has been afraid of bubblehammer and how warhammer will become a skirmish game. Well they may be pleasantly surprised. From what I have heard warhammer skirmish is going to happen. But it may not be 9th edition, in fact there could be a new system released based around a very significant empire city that may have just undergone some hard times. I won't say more as I am unsure on the reliability of this and don't want to give false hope but regardless we will know for certain by the end of February.

#160: Polityka GW Author: Grish , Location: Banden Post Posted: Śr lut 18, 2015 08:19 AM
    ----
Skąd to?

#161: Polityka GW Author: Kapitan_Hak Post Posted: Śr lut 18, 2015 08:53 AM
    ----
natfka.blogspot.com/20...d.html?m=1

#162: Re: Polityka GW Author: Kadzik , Location: Warszawa Post Posted: Śr lut 18, 2015 03:37 PM
    ----
A ja się zastanawiam, czego w sumie oczekujecie? Że GW (o którym chyba każdy ma tutaj co najmniej niezbyt pochlebną opinię) wyda fajny system? Już sam taki pomysł jest błędem logicznym. Prowokacyjnie też zapytam, co zrobiliby z Mordheim 2 (tak to roboczo nazwijmy). Wydadzą nie zmieniając nic - będą krzyki. Wydadzą zmieniając niektóre rzeczy - będą krzyki, że bez sensu. Wydadzą w klimacie wyłącznie Mordheim (zniszczone miasto w roku 1999) - będą krzyki. Wydadzą jako skirmish pozwalający na grę wszystkimi nacjami WFB - będą krzyki, że to nie jest prawdziwe Mordheim. Generalnie będą krzyki.


Co do zmian w świecie WFB i wprowadzaniu nowych modeli, zaserwuję taką anegdotkę. Pamiętacie jak z rok temu do WH40 wyszła wielka machina Khorna z olbrzymimi toporami i wielgachnym działem zamiast brzucha? Wszyscy na nią psioczyli, że wujowy pomysł, co to jest etc. Znajomy mnie uświadomił, że to ustrojstwo było już 15 lat temu w Epicu i jest pełnoprawną częścią uniwersum. Bardzo się cieszył, że w końcu się pojawiło dla skali 28mm.

Jak widać zawsze istnieje druga strona medalu. Z ostatnich rozmów z ludźmi wychodzi na to, że każdy, ale to absolutnie każdy z nas ma swój punkt odniesienia do STARYCH DOBRYCH CZASÓW i wedle tego określa zmiany na lepsze/gorsze - czy świat jest zbyt/za mało grim dark, czy wprowadzenie takich zmian jest dobre/złe, czy ta jednostka jest fajna/głupia etc. Można tak przerzucać się narzekaniem, ale na to właściwej odpowiedzi nie ma.

Pozostaje iść w inne systemy Smile Wspomniany wcześniej w dyskusji In the Emperor's Name jest świetny. WFB udźwignie każdy system antyczny-średniowieczny (z naciskiem na antyk, bo można więcej poszaleć ze słoniami, rydwanami etc.), co ma ten plus, że w końcu zacznie działać mechanika dużych bitew, a nie jakiś rozrośnięty pseudo-skirmish.

#163: Re: Polityka GW Author: Kapitan_Hak Post Posted: Śr lut 18, 2015 08:54 PM
    ----
Kadzik wrote:
A ja się zastanawiam, czego w sumie oczekujecie?

Ja już niczego nie oczekuję Kadziku Czaszka! , a "plotkę" wrzuciłem jako ciekawostkę. Wzrok kieruję na inne systemy, a jeżeli już ze stajni GW, to ich archiwalne produkcje, które mi po prostu "lepiej smakowały", że tak ogrowo i kulinarnie to określę.

#164: Polityka GW Author: Skavenblight , Location: Warszawa Post Posted: Cz lut 19, 2015 01:04 AM
    ----
Wolałabym, żeby GW nie wydawało teraz Mordheim ani nic w tym stylu. To, co robi z WFB, nie zachęca do kupowania jakiegokolwiek ich systemu. To, co robi z figurkami, nie zachęca do kupowania ich figurek Wink Dla mnie pozostaje jedynie rynek wtórny starych, dobrych modeli* i stare, dobre systemy ze starych, dobrych czasów (które dla każdego znaczą co innego Smile ).

*nawiasem mówiąc, ceny Mordheim na eBayu mnie powalają. Nawet GorkaMorka jest tańsza. Ale jest do kupienia Town Cryer (figurka), jak ktoś by chciał Wink Mnie niestety potrzebne są obie nerki, więc nie dam rady.

#165: Re: Polityka GW Author: Apok , Location: Kędzierzyn - Koźle Post Posted: Pt lut 20, 2015 10:57 AM
    ----
Witam,

Skavenblight wrote:
Wolałabym, żeby GW nie wydawało teraz Mordheim ani nic w tym stylu. To, co robi z WFB, nie zachęca do kupowania jakiegokolwiek ich systemu. To, co robi z figurkami, nie zachęca do kupowania ich figurek Wink (...)
Mógłbyś może rozwinąć? Zwłaszcza o co chodzi z figurkami?Forum IndexBery & bojki
<
1 2 3 ... 10 11 12 13 14 15
>
Page 11 of 15