[Galeria] Tomek

All Posts
<
1 2
Forum IndexGaleria - Figurki

#16: [Galeria] Tomek Author: Tomek Post Posted: Sb paźdź 27, 2012 02:31 PM
    ----
Dzięki :).

Co do SoBH, to bardzo prosty system skirmishowy w którym używa się 1-10 figurek(można więcej, ale wtedy gra się samymi żółtodziobami). W grze występują 3 statystyki - Jakość, Walka oraz zasady specjalne - wszystkie testowane za pomocą k6. Można dowoli tworzyć jednostki, których koszt podlicza się w specjalnym arkuszu excela dostępnym na stronie grupy SoBH na yahoo.

Co do samej rozgrywki - nie ma w niej stricte rund jak w np. Warheimie, tylko wykonuje się testy Jakości na aktywację. Raz podczas swojej tury można aktywować wszystkie swoje modele, raz część a czasami nie da się nić zrobić.

Co do mierzenia ruchu jednostek, magii czy walki dystansowej w SoBH
używa się trzech miarek - krótkiego, średniego i długiego dystansu.

Jeśli chodzi o zasady kampanii i rozwoju w podstawowej grze są one bardzo proste, można dokupić jednostki lub jedną z kilku zasad specjalnych z reguły działąjących raz na bitwę. Bardziej rozbudowane zasady zostały opisane w dodatku Song of Deeds and Glory do któego nie mam dostępu.

Będąc od razu w temacie dodatków - oprócz podstawowych zasad wydano Song of Wind and Water(rozbudowane zasady terenu), Song of Gold and Darkness(zasady do dungeoncrawlu), Song of Arthur and Merlin(dodatek o legendach arturiańskich) oraz już wspomniany Song of Deeds and Glory(rozbudowane zasady kampanii).

Warte odnotowania są również inne gry z Ganesha Games, są one oparte na mechanice SoBH - Song of Drums and Shakos(potyczki napoleońskie), Flying Lead(modern i sci-fi), Song of Mutants and Death Ray Guns(apokalipsa w stylu Gamma World), Fear and Faith(horror) ,oraz Flashing Steel(muszkieterowie etc.).

#17: [Galeria] Tomek Author: Tomek Post Posted: Pn list 11, 2012 04:09 PM
    ----
Kolejny wip:
#18: [Galeria] Tomek Author: Tomek Post Posted: Cz grud 13, 2012 12:09 AM
    ----
Wykończone krasnale:Forum IndexGaleria - Figurki
<
1 2
Page 2 of 2