Pytania różne

All Posts
<
1 2 3 ... 26 27 28
>
Forum IndexPytania & odpowiedzi [Mordheim]

#391: Re: Pytania różne Author: Dwalthrim , Location: Grodzisk. Maz Post Posted: Pt May 27, 2016 06:34 AM
    ----
Zasady może i da się znaleźć nie mniej czasem są mało ograne i co za tym idzie nie do końca zbalansowane (albo w jedna strone że kuleja albo w druga że na maxa dopakowane).

Te oficjalne sa najbardziej ograne i równe po prostu i np. tylko tymi można grać na turniejach.

#392: Re: Najemnicy z Middenheim Author: Dwalthrim , Location: Grodzisk. Maz Post Posted: Pt May 27, 2016 06:37 AM
    ----
Różne dodatki wychodziły osobno w suplementach takich jak Annual czy Empire in Flames. Reszta ukazywała się w pisemkach takich jak Town Cryer czy Citadel Journal. Chyba wszystko znajdziesz tutaj ZBIÓR_ZASAD_MORDHEIM - Miłego szperania i owocnej lektury Wink Last edited by Dwalthrim on Pt May 27, 2016 08:44 AM; edited 1 times in total

#393: Pytania różne Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pt May 27, 2016 07:37 AM
    ----
Przeniosłem cześć postów z tematu o Middenheim tutaj.

oNe-PoL pytania dotyczące mechaniki zadawaj proszę tutaj bo się pogubimy Smile .

#394: Re: Pytania różne Author: Marks Post Posted: Pn lip 03, 2016 10:49 AM
    ----
W skutek losowego zdarzenia na polu bitwy pojawiła się siostra sigmara (wynik 52, Last one standing), po jej zabiciu można przejąć jej wyposażenie. Czy sigmarite hammer zdobyty w ten sposób daje +1 do rania przeciwko undeadom etc? Co jeśli modelem, który używa tej broni jest np. wampir, czyli undead?

#395: Pytania różne Author: M.T. , Location: Brwinów Post Posted: Pn lip 03, 2016 07:41 PM
    ----
1. Tak
2. Bez zmian

#396: Pytania różne Author: Marks Post Posted: Pn lip 03, 2016 08:03 PM
    ----
Fajnie widzieć, że mimo małego ruchu na forum, nadal można bardzo łatwo uzyskać odpowiedź. Dzięki M. T..

#397: Pytania różne Author: Lechu Post Posted: Pn sierp 28, 2016 07:47 PM
    ----
W Wh40k oficjalnie znowu zostaje wspierany skirmish: Kill Team
Ciekawe czy wrócą do Mordheima w takiej czy innej postaci

#398: Pytania różne Author: M.T. , Location: Brwinów Post Posted: Wt sierp 30, 2016 02:46 PM
    ----
Pewnie tak, ale raczej w takiej formie jak Warhammer Quest.

#399: Pytania różne Author: oNe-PoL , Location: Gdynia Post Posted: Pt wrz 02, 2016 06:55 AM
    ----
czy gra ktoś w 3-mieście

#400: Re: Pytania różne Author: rabsp Post Posted: Wt kwiet 18, 2017 03:10 AM
    ----
Hej!
zacząłem bawić się w MH i jest troche niejasności w zasadach po pierwszy przeczytaniu i próbie zastosowania w praktyce Very Happy

1. czy henchmeni jako grupa muszą zachowywać jakąs koherencję oddziału miedzy modelami? Co w przypadku gdy jeden zostanie znokałtowany i leży na glebie? reszta może się ruszać gdzie chce czy krąży wokół towarzysza?

2. Czy wszyscy henchmeni z jednej grupy muszą mieć taki same ekwipunek? Czy muszą strzelać w jeden cel?

3. Jak mam 2 ataki w charakterystyce, a w ekwipunku sztylet oraz Dark Elf blade, to wykonuje po 1 ataku każdą bronia? nie dostaje +1Atak za dwie bronie ręczne bo powinny być tego samego rodzaju żeby to obowiązywało?

4. Jeżeli np Warrior Priest nie ma napisane ile czarów generuje, generuje 1 czar losowo przed każdą bitwą czy na poziomie tworzenia bandy?

5. Jest jakaś możliwość nominowania innego bohatera na Lidera bandy gdy pierwotny lider zginie po bitwie ?

6. Czy doświadczenie bazowe przy tworzeniu bandy generuje umiejętności?

7. Gdy po bitwie mam fundusze, to mogę rekrutować nowe jednostki z poza listy mojej warbandy czy rekrutuje tylko w obrębie listy?

8. Nie do konca rozumiem jak zastosowac w praktyce zasadę
Hidden/Ukrywanie się.

9. Do szarży muszę widzieć cel? czy wystarczy zasięg, a przeciwnik może być ukryty za ścianą, którą w szarży ominę ?

Pozdro

#401: Pytania różne Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Wt kwiet 18, 2017 06:38 AM
    ----
Nie pamiętam jak wszystkich zasad z Mordheim, ale odpowiem na to co jest wspólne w Mordheim i Warheim FS.

1. Grupa stronników w trakcie rozgrywki może wykonywać różne działania i jeśli taka jest wola gracza nie muszą poruszać się razem. Zranienie jednego z modeli należącego do grupy stronników nie wpływa bezpośrednio na inne postacie.

2. Muszą posiadać taki sam ekwipunek, a później także takie same rozwoje. Jeśli umożliwiają to zasady i sytuacja na stole nie muszą strzelać do tego samego celu.

3. Na to ci nie odpowiem. Bo nie pamiętam jak to było w Mordheim.

4. Kapłan zna jedno zaklęcie, którą losujesz przed pierwszą rozgrywką. W trakcie kampanii może poznać kolejne zaklęcia.

5. Po śmierci kapitana dowódcą zostaje bohater który ma najwyższe CP, a jeśli dwóch lub więcej ma takie samo CP, ten który ma najwięcej Punktów Doświadczenia.

6. Nie.

7. Możesz rekrutować tylko tych stronników i bohaterów których masz w drużynie, oraz te Najemne Ostrza i te Postacie Drużyny, które może nająć twoja kompania.

8. Jeżeli twój model wykonał tylko ruch, który zakończył za osłoną, która w większości przesłania go przed wzrokiem modeli przeciwnika, to może się Ukryć. Wówczas przeciwnik nie może do niego strzelać, szarżować itd. dopóki nie wykryje modelu.

9. Model musi widzieć cel, który będzie szarżował lub wykryć model - warunek model przeciwnika musi być w odległości nie większej niż Inicjatywa twojego modelu liczona w calach i twój model musi wykonać udany test Inicjatywy.

#402: Re: Pytania różne Author: Dwalthrim , Location: Grodzisk. Maz Post Posted: Wt kwiet 18, 2017 07:31 AM
    ----
Po kolei:

1. Dobrze by było aby dana grupa miała taka broń jaka ma wpisaną w ekwipunku oraz żeby poszczególne grupy henchmanów jednak od siebie się odróżniały. Ty się nie pomylisz w trakcie przestawiana ludków, a Twój przeciwnik będzie też miał jasny ogląd sytuacji z kim ma doczynienia.

2. Tak, mogą strzelać w rożne cele. Tylko trzeba pamiętać że jeśli nie stoją min. 2" nad ziemia to nie mogą wybierać dalszych celów muszą strzelać w najbliższego widocznego przeciwnika, który jest dla nich zagrożeniem, w linii prostej.

3. wykonujesz 3 ataki ( dwa normalnie z każdej broni i jeden dodatkowy)

4. Czary i modlitwy sa losowane na stałe zaraz po stworzeniu bandy, przed pierwsza bitwą. Kolejną modlitwę można wylosować gdy bohater zyska awans i wylosuje jako rozwój umiejętność.

5. Zostaje nim bohater z największym LD

6. NIE

7. A co masz konkretnie na myśli? Generalnie dokupujesz wojaków ze swojej listy. Z tym że trzeba pamiętać ze jak masz grupę henchamnów z jakimś doświadczeniem to po bitwie sprawdzasz jak bardzo rozwiniętych wojów można wynająć (rzut 2k6). Jak sie mieścisz to płacisz 2 dodatkowe zk za każdy 1 punkt doświadczenie. Możesz natomiast swobodnie wynająć Najemne Ostrze typu gladiator, warlock, troll slayer itp.

8. Ukrywać sie możesz tylko jeśli Twój model wykonał podstawowy ruch i jest zasłonięty zakryty do 1/2 wysokości figurki. Trzeba unikać niepotrzebnych nieporozumień typu kamień który sięga figurce do kolana a Ty usiłujesz wkręcić przeciwnikowi że Twój ludek da sie rade cały za nim ukryć Razz

9. Tak do szarży musisz widzieć cel. Natomiast każda jednostka ma jakaś wartość cechy pt Inicjatywa. Jeśli tej Inicjatywy masz np. 5" to w odległości 5" od tego modelu możesz nasłuchiwać czy ktoś sie nie czai/ukrywa za tą ścianą. Deklarujesz szarże z uprzednim "nasłuchem" i jeśli wyjdzie Ci udany test Inicjatywy to możesz szarżować.

Mam nadzieje ze trochę rozwiałem Twoje wątpliwości.

#403: Re: Pytania różne Author: rabsp Post Posted: Wt kwiet 18, 2017 12:01 PM
    ----
Dzięki za odpowiedzi !

No w zasadzie ukrywania jest napisane że niby się ukrywam ale jak wyjdę a pozycję z której mnie widać (za tym murki około 1/2 wysokości modelu tez mnie widać przecie) tracę znacznik ukrycia...
Jak się wykrywa ukrytych?


Co do tych ataków z kilku broni to jeśli mam w charakterystyce 2 ataki to wykonuje 2 ataki sztyletem, 2 ataki mieczem i dodatkowy atak bronią która wybiorę ? Czy dziele te ataki i wybieram ile która bronią wykonam w ramach tych 2 ataków +1 za dodatkową broń np 1 atak sztylet i 2 ataki miecz


Jeszcze jedna sprawa co do leżących modeli. W walce wręcz jest opisane bicie po leżących, a jak że strzelaniem? Mogę do nich strzelać ? Mogę ich tym dobić ?

#404: Pytania różne Author: M.T. , Location: Brwinów Post Posted: Wt kwiet 18, 2017 05:59 PM
    ----
Są 2 sposoby żeby wykryć ukryty model:
1. Jeżeli twój model jest w odległości równej swojej inicjatywie od wrogiego, ukrytego modelu, to go wykrywa. Czyli człowiek z I=3 wykrywa ukryte modele w 3 calach.
2. Jeżeli twój model znajdzie się w takiej pozycji, że widzi z dowolnej odległości cały model ukrytego przeciwnika, to go wykrywa.

Jeżeli masz w profilu 2A i jesteś uzbrojony w 2 bronie, to wykonujesz 2 ataki jedną bronią i 1 atak drugą.

Możesz strzelać do leżących modeli, ale musisz je trafić, zranić i rzucić na obrażenia.

PS. Na twoje 9 pytanie chłopaki odpowiedzieli dobrze, ale nie do końca. Na niewidocznego wroga można szarżować, ale pod warunkiem że jest on w 4" (a nie w odległości równej I) oraz musisz zdać test I.

#405: Re: Pytania różne Author: rabsp Post Posted: Cz kwiet 20, 2017 12:16 PM
    ----
Dzięki za rozwianie wątpliwości.

Jeszcze jedno pytanie do post game. Gdy 2 z np 3 modeli z jednej grupy henchmen na koniec gry sa out of action, a jeden ostatni żyje lub jest knock out to rzucam kością po grze za każdy model osobno i na 1-2 giną czy liczy się to jako grupa i nie rzucam nic ?Forum IndexPytania & odpowiedzi [Mordheim]
<
1 2 3 ... 26 27 28
>
Page 27 of 28