Zrób Sobie Bandę - REGULAMIN konkursu figurkowego

All Posts
Forum IndexKonkursy

#1: Zrób Sobie Bandę - REGULAMIN konkursu figurkowego Author: Dwalthrim , Location: Grodzisk. Maz Post Posted: Pn marca 07, 2011 12:42 PM
    ----
Regulamin konkursu Zrób sobie Bandę, ułożony jeszcze przez Skavenblight, z moimi małymi modyfikacjami:


Regulamin:


1. Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać figurkę do którejś z band do gry Mordheim lub pochodnego settingu. Wykonać - to znaczy pomalować i zrobić podstawkę. Konwersje nie są konieczne, choć mile widziane. Figurka musi odpowiadać tematowi miesiąca i być wykonana w tym miesiącu - to znaczy, konwersja może być zrobiona wcześniej, ale nie malowanie.
2. Banda, do której wykonujemy figurkę, musi być oficjalna. Ekwipunek danej figurki nie musi być koniecznie robiony pod WYSIWYG, nie ma też dyskwalifikacji za "legalność" choć lepiej, żeby nie było absurdów [za absurd uważa się np. drega z garłaczem].
3. Wystawiamy do konkursu 1 model, żeby ułatwić decyzję głosującym. Przedbiegi co do wyboru figurki np. z grupy strzelców robimy we własnych tematach figurkowych.
4. Figurka ma być zrobiona do Mordheim lub pochodnego settingu - nie jest to więc ani diorama, ani nic innego. Podstawka ma być taka, jakiej używa się w grze - duże cele na dużych podstawkach, reszta figurek na małych bądź średnich [tu nie ma póki co ściśle określonych wymagań, ale proszę o rozsądek].
5. Temat miesiąca obowiązuje od ogłoszenia konkursu, chyba że zostanie zarządzone inaczej.
6. O zwycięstwie decyduje głosowanie. Każdy głosuje poprzez napisanie w jednym poście nicka autora pracy, którą wybrał. Głosowanie trwa od ogłoszenia go przez tydzień.
7. Do konkursu dopuszcza się oczywiście figurki ze wszystkich gier GW i spoza GW - jeśli tylko nadają się do gry w Mordheim.
8. Zawodowych malarzy proszę o nieumieszczanie prac komercyjnych - konkurs jest przeznaczony dla hobbystów. Można jednak zamieszczać prace wykonywane dla kogoś innego, o ile nadal jest to w ramach hobby, a nie biznesu na wielką skalę.
Przykład na tak: Kumpel dla kumpla maluje figurkę za kilka złotych.
Przykład na nie: Zawodowy malarz zarzuca którąś ze swych eBayowych lub zamówieniowych prac, z którą zresztą w żaden sposób nie jest związany, do której większej wagi nie przykłada i pewnie w życiu jej na stole nie zobaczy.
9. zamieszczania fotek w konkursach:

a. Zdjęcia obrobione/ przycięte, zamieszczamy na serwerach, na których coś widać.
b. Umieszczamy max. 2 fotki obok siebie lub w układzie pionowym.
c. Rozmiar zdjęć najlepiej aby mieścił się w przedziałach: 360x480 do max. 640x480 pix
d. Zdjęcia figurek, które będą z powodu swojej wielkości rozjeżdżać forum mogą podlegać dyskwalifikacji jeśli zgłaszający pracę ich nie poprawi.

10. Uczestników konkursu uprasza się o umieszczanie zgłaszanych prac w naszej galerii.

Zapraszam serdecznie do udziału w konkursie!
Last edited by Dwalthrim on Śr May 11, 2011 10:40 AM; edited 2 time in total

#2: Re: Zrób Sobie Bandę - REGULAMIN konkursu figurkowego Author: Adasko , Location: Września / Poznań Post Posted: Śr May 11, 2011 08:12 AM
    ----
Quote::
2. Banda, do której wykonujemy figurkę, musi być oficjalna. Ekwipunek danej figurki nie musi być koniecznie robiony pod WYSIWYG, nie ma też dyskwalifikacji za "legalność" choć lepiej, żeby nie było absurdów [za absurd uważa się np. drega z garłaczem].

Quote::
3. Liczba modeli to zazwyczaj minimum 1. Co to oznacza? Mordheim jest grą, w której nie trzeba wielu figurek, więc z reguły 1 model wystarcza. Jednak jeśli tematem jest np. strzelec, to można [nie trzeba!] zrobić więcej niż jednego strzelca [oczywiście, nie więcej niż limit w bandzie, jeśli jest takowy]. Jeśli jednak tematem będzie np. wódz bandy, to oczywiście robimy tylko jedną figurkę.

Quote::
6. Należy zaprezentować co najmniej 2 zdjęcia wykonanej figurki w odpowiednim temacie.

A to nie jest czasem tak, że część punktów z regulaminu mocno się zdeaktualizowalo? Smile

#3: Re: Zrób Sobie Bandę - REGULAMIN konkursu figurkowego Author: Gabriel_Daco Post Posted: Śr May 11, 2011 09:37 AM
    ----
Właśnie. Na starym forum była totalna wolność w temacie oficjalności, dopuszczono wszystkie mniej lub bardziej oficjalne settingi i warheim.

Punkt trzeci to samo. Regulamin mówi- można kilka modeli, moderator mówi w temacie o głosowaniu- tylko jeden model.

Nu nu nu, nie ładnie Wink

#4: Re: Zrób Sobie Bandę - REGULAMIN konkursu figurkowego Author: Dwalthrim , Location: Grodzisk. Maz Post Posted: Śr May 11, 2011 10:30 AM
    ----
ojtam-ojtam czepiacie się szczegółów Nie

Gabriel_Daco wrote:
Właśnie. Na starym forum była totalna wolność w temacie oficjalności, dopuszczono wszystkie mniej lub bardziej oficjalne settingi i warheim. Punkt trzeci to samo. Regulamin mówi- można kilka modeli, moderator mówi w temacie o głosowaniu- tylko jeden model.

Nu nu nu, nie ładnie Wink

Regulamin w dużej mierze (poza punktem o rozmiarze zdjęć) był kopiowany w pośpiechu ze starego forum, więc nasuwa się prosty wniosek chyba nikt go wcześniej nie czytał Very Happy
Pnkt 3. faktycznie do poprawki :P, a 6 można by wywalić całkiem Razz .

Edit: Done

wszelkie uwagi i sugestie oczywiście mile widziane Wink
Last edited by Dwalthrim on Śr May 11, 2011 10:52 AM; edited 6 time in total

#5: Zrób Sobie Bandę - REGULAMIN konkursu figurkowego Author: wielebny_Rafael Post Posted: Sb paźdź 15, 2011 05:25 PM
    ----
Szanowna koterio, wysoka Izbo i niska Izbo, szlachetne Jury, fantastyczny zarządco ... dzwonię do pana/pani w bardzo nietypowej sprawie.

Zgłaszam petycję ....

Ja niżej podpisany, zwracam się z otworzeniem Wrót Konkursu w kategorii OPEN o modele 28 mm polskiej gry skirmishowej Umbra Turris.
W celu chęci uczestnictwa bez świecenia oczyma, a i może zwiększeniu frekwencji.
Niżej podpisany
JA

#6: Re: Zrób Sobie Bandę - REGULAMIN konkursu figurkowego Author: Dwalthrim , Location: Grodzisk. Maz Post Posted: Sb paźdź 15, 2011 05:46 PM
    ----
Śmiało możesz Wielebny wrzucać do konkursów modele z UT, zresztą już Ci jeden w tej edycji dopuściłem Wink

#7: Zrób Sobie Bandę - REGULAMIN konkursu figurkowego Author: wielebny_Rafael Post Posted: Pn paźdź 16, 2011 11:02 AM
    ----
Wiem wiem, jakkolwiek Ork jak Ork to z myślą również o moim małym zielonym waagghhhh, akurat w planie było kupić coś na dwuręczniaku ...
Myślałem o bardziejszych modelach niepasujących nawet rasowo.

Dzięki.
Pozdrawiam
R
Last edited by wielebny_Rafael on Pn paźdź 16, 2011 11:05 AM; edited 1 times in total

#8: Re: Zrób Sobie Bandę - REGULAMIN konkursu figurkowego Author: Dwalthrim , Location: Grodzisk. Maz Post Posted: Pn paźdź 16, 2011 05:57 PM
    ----
Przyjmijmy że będą to szeroko pojęte "mutanty" do Twojej bandy possessdów i gra gitara. Nie będziemy robić jakiś sztywnych zasad - w końcu pisujemy tu 4 fun Smile

#9: Re: Zrób Sobie Bandę - REGULAMIN konkursu figurkowego Author: Doman Post Posted: Sb paźdź 13, 2012 08:31 PM
    ----
Dwalthrim przewidujesz coś na jesień?;>

#10: Zrób Sobie Bandę - REGULAMIN konkursu figurkowego Author: drachu , Location: Gdańsk Post Posted: Pn paźdź 29, 2012 09:34 AM
    ----
Ej, zróbcie konkursa, bo mi motywacja spadła Razz

#11: Re: Zrób Sobie Bandę - REGULAMIN konkursu figurkowego Author: Dwalthrim , Location: Grodzisk. Maz Post Posted: Pn paźdź 29, 2012 09:45 AM
    ----
ok sorry za obsuwę, postaram sie wszystko poogarniać jeszcze w tym tyg.Forum IndexKonkursy
Page 1 of 1