Empire in flames

All Posts
Forum IndexDodatki [Mordheim]

#1: Empire in flames Author: d.j. Post Posted: Sb list 26, 2011 04:15 PM
    ----
Zapewne większości znany dodatek, ale postanowiłem wspomnieć o nim, jako że informacja taka może przydać się dopiero zaczynającym przygodę z Mordheim. Jest to oficjalny dodatek przenoszący akcję poza miasto Mordheim, w dzikie ostępy Imperium. Łatwo dostępny w dwóch częściach na stronie GW:

www.games-workshop.com...Flames.pdf

www.games-workshop.com...part_2.pdf

#2: Empire in flames Author: Vercy , Location: Warshau Post Posted: Pn list 27, 2011 09:32 AM
    ----
Szczególnie ciekawe i przydatne są zasady wozów

#3: Empire in flames Author: Kapitan_Hak Post Posted: Pn lut 27, 2012 11:51 AM
    ----
Na chwilę przyjmując postać posępnego forumowego nekromanty, dorzucę jeszcze informację o suplemencie "Nemesis Crown", który jest bardziej swego rodzaju "dodatkiem do Empire in Flames" niż oddzielnym settingiem, dlatego chyba nie ma co, przynajmniej póki co, tworzyć dla niego oddzielnego tematu.

Dodatek autorstwa ekipy od Border Town Burning (przy czym wcześniejszy i nie tak dopieszczony jak BTB), a wnosi przede wszystkim garść nowych scenariuszy w klimatach "dziczy" (IMHO najciekawsza część dodatku), ponadto oczywiście parę band i HSów o bliżej nieokreślonym stopniu (nie)zbalansowania.

Do ściągnięcia z oficjalnej strony.

#4: Re: Empire in flames Author: Domingo Post Posted: Śr sierp 06, 2014 11:57 AM
    ----
Stary temat ale pozwolę sobie odświeżyć. Grał/gra ktoś w EiF lub Nemesis Crown? macie jakieś wrażenia?

Grałem raz i mimo wielu terenów na stole (lasy/górki/domek/murki itp.) gra wydała mi się trochę nudna. Brakowało jednak tych piętrowych budynków.

#5: Empire in flames Author: Skavenblight , Location: Warszawa Post Posted: Śr sierp 06, 2014 01:37 PM
    ----
Graliśmy, może nie stricte kampanie, ale scenariusze (w tym eksploracja i rh) tak. Mnie osobiście nie przeszkadza brak piętrowych budynków - grając w setting podziemny też nie mamy pięter i jest fajnie. Wydaje mi się że w przypadku każdego settingu do Mordheim, nie wystarczy po prostu grać na odpowiednich makietach, tylko trzeba wykorzystywać zasady specjalne - w przypadku EiF wozy, jeźdźców, łódki itp. Bo tak to masz rację - rozstawiamy sam las, górki, wiejskie domki i wychodzi to samo, minus piętra, drabinki i inne rzeczy będące esencją podstawowego Mordheim. I wtedy rzeczywiście gra może wyjść na minus w stosunku do zrujnowanego miasta. A dodatki są (a przynajmniej powinny wg mnie być) czymś, co całkowicie zmienia podejście do gry, tworzenia rozpisek, wykorzystania zasad.

#6: Re: Empire in flames Author: Domingo Post Posted: Cz sierp 07, 2014 07:36 AM
    ----
Dzięki. Może jeszcze spróbuję zagrać z udziałem rzeki lub jazdy. EiF kusi bo w klubie mamy najwięcej terenów do WFB.Forum IndexDodatki [Mordheim]
Page 1 of 1