[Figurki] Problem z modelami do Rycerzy Graala (Warheim)

All Posts
Forum IndexWarsztat

#1: [Figurki] Problem z modelami do Rycerzy Graala (Warheim) Author: Bysior , Location: Katowice-Ligota/Bytom Post Posted: Pn grud 04, 2011 11:46 PM
    ----
Zaczynam zbierać Bretkę i mam poważną zagwozdkę jakie modele powinni reprezentować Piechurzy i Zbrojni Gralla.
W sensie kogo autor miał na myśli Wink

Dla mnie z opisu
piechurzy:
www.monolith-icon.eu/s...rod_id=735

Zbrojni gralla:
www.monolith-icon.eu/s...rod_id=748
ew jako zastępstwo - Man at arms z GW

Tylko że ni w ząb mi nie pasuje danie im łuków, albo dawanie łuczników z GW jako zbrojnych gralla wymiennie z halabardzistami.

Proszę o wypowiedzenie swojej opinii i ew założe wątek w odpowiednim dziale dot. zmodyfikowania bandy.

Zwyczajnie brakuje mi tutaj 0-5 Łuczników ws 2 bs 3 i zmodyfikowanych zbrojnych gralla np ws 3 bs 2, albo ws też 2 z halabardą i tarczą.
Łatwiej złożyć bandę jak wzoruje się an figsach z gw, a może ja mam za mało wyobraźni.

#2: Re: [Figurki] Problem z modelami do Bretonii Author: Adasko , Location: Września / Poznań Post Posted: Pn grud 05, 2011 12:06 AM
    ----
Co to są zbrojni gralla? W bandliscie wg ktorej ja kompletuje swoja bretonie sa po prostu lucznicy i man-at-armsi

#3: Re: [Figurki] Problem z modelami do Bretonii Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pn grud 05, 2011 12:09 AM
    ----
Adasko wrote:
Co to są zbrojni gralla? W bandliscie wg ktorej ja kompletuje swoja bretonie sa po prostu lucznicy i man-at-armsi
To Bretonnia do Warheim.

#4: [Figurki] Problem z modelami do Rycerzy Graala (Warheim) Author: Bysior , Location: Katowice-Ligota/Bytom Post Posted: Pn grud 05, 2011 12:25 AM
    ----
I?:> Jakieś propozycje?

Ja jeszcze pomyślałem sobie, że jest tyle różnych fajnych modeli sztandarowych konnych(muzyków zresztą też, ale sztandary są prześliczne) z bretonni w gamezone i gw.
Może by wprowadzić możliwość wsadzenia sztandarowego na konia, albo zasadę dla np błędnego rycerza o możliwości noszenia sztandaru?

Szkoda, zeby takie fajne modele się marnowały
www.ebay.co.uk/itm/war...3a6aecab24
www.ebay.co.uk/itm/war...3f0df4c75a
albo sztandarowy z GW.

Dla mnie osobiście sztandar musi inspirować...a w takiej drużynie jak może inspirować coś niesione przez chłopstwo...

No nic, czekam na wypowiedzi innych.

#5: [Figurki] Problem z modelami do Rycerzy Graala (Warheim) Author: mysli , Location: Rzeszów/Warszawa Post Posted: Pn lut 27, 2012 10:59 PM
    ----
Jak tam zbieranie Bretonnii? Zaczynam zabawę i chciałbym na początek oprzeć bandę na tym, co uzbierałem do WH (a tego też niewiele, bo też zaczynam:)). Ciekawi mnie jak wygląda Twoja banda.

Co do zbrojnych, to korzystając z bitzów z łuczników (łuki, kołczany itp) możesz uzbroić man-at-armsów.

#6: [Figurki] Problem z modelami do Rycerzy Graala (Warheim) Author: drachu , Location: Gdańsk Post Posted: Pt marca 16, 2012 01:20 PM
    ----
Okej, ja własnie składam Bretkę. Plan jest 100% plastik.
Ale to nie jest takie kurcze łatwe. I może sie nie dać go zrealizować.


Zwykłasy:

Chłopi - trzech tylko planuję. Zmontowałem ich z najbardziej wiejsko wyglądających korpusów - czyli z łuczników do bretki. Było trochę odcinania, ale trzech kolesi z pałami (w ręku!) zmontowałem.

Łucznicy (w sensie zbrojni, ale z łukami) - tych mam czwókę, po prostu z łuczników. Tu bez żadnej filozofii. Nie ma co wyważać otwartych drzwi.

Zbrojni z mieczami - men at armsi w liczbie 4. Dostali tasaki z wypraski dowodzenia bretki (dla Mordheimowców to cenna wypraska, wszystko można z niej zmontować).

Pielgrzymi graala - jeszcze nie wiem, czekam na paczkę z Cytki. Z pewnością będą w dużej mierze oparci na Flagusach. Zobaczę, czy da się coś skołować z nóg flagusów i klat z milicji (czyli znowu trzeba będzie ciachać flagusowe korpusy). Jak nie, to będą to flagusy, ale z innymi główkami i rączkami.
Metalowi pielgrzymi graala byli piękni nawet kupiłem lata temu kilku, ale nie gram metalami, jeśli tylko da się tego uniknąć.

Bohaterowie:
Tych planuję oprzeć na pudle knights of the realm i wyprasce dowodzenia bretońskiej piechoty (ekscytowałem się już może przydatnością tej wypraski? Jedna z rzeczy, któe zawsze skupuję jak wypłyną u Ala Legro)
Konnych rycerzy wszelkiego rodzaju zmontuję z pudła i bitsów (w tym też tych z niezastąpionej wypraski dowodzenia bretki), problemem są piechurzy - piesi championi Graala i królestwa z GW są świetni, ale metalowi.

Rycerze królestwa i Rycerz próby- pieszych złożę z championów z wypraski dowodzenia bretonii (wspaniała wypraska, jedna z ulubionych) i bitsów z domowej piwniczki. Sprawdzę, czy da się dopasować górę korpusów rycerzy do jakichkolwiek nóg, ktore mam na stanie. Questinga obwieszę bitsami (była taka fajna kapliczka w wyprasce dowodzenia bretki).

Rycerz grilla - były takie fajne nogi w starej wyprasce dowodzenia imperium (doskonała wypraska, na miarę wypraski dowodzenia bretonii, też skupuję ilekroć wypłynie), zobaczę czy da się doń dopasować korpus z rycerzy bretki. Jak się da, to w pytę, jak sę nie da, to mam jeszcze jakieś imperialne napierśniki. No i bitsy z rycerzy.
W sumie czym sie różnią figsy rycerzy królestwa i gralla? Jedni i drudzy biegają w garnkach, konie mają te same, zbroje podobne, uzbrojenie podobne. Chyba nie zgwałcę żadnego fluffu jak dostanie ozdobny hełm z rycerzy królestwa, c'nie?

Panna graala - konnej nie planuję. Piesza... no to jest lipa. Są trzy opcje:
- Metalowa - mam gdzieś Sarah the seeres i Jolie scribe z Reapera. Może być któraś z nich, chociaż nie chciałem metalówy.
- Korpus z corpse carta/magów imperium, jakiś babski łeb skopiowany instant moldem z metalowego figsa i udajemy, że to kobieta z małymi cyckami w szacie maga.
- Walimy fluff i wystawiamy koleżkę w stylu astrologa z rycerskiego dworu (piątoedycyjny plastikowy mag niebios) i rzucamy kamulcami w każdego kto zrzędzi.

Taka jest moja koncepcja, tak ja to widzę.

#7: Re: [Figurki] Problem z modelami do Rycerzy Graala (Warheim) Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pt marca 16, 2012 01:35 PM
    ----
Ja Bretonnczyków zbieram powoli. Na razie mam pegaza, Czarodziejkę pieszą i konną, i dwóch metalowych jeźdźców. Stronników pewnie będę składał podobnie jak ty, jak Pielgrzymów Graala postaram się mieć metalowych - bardzo mi się te wzory podobają.
Co do pieszych bohaterów to muszę w końcu sprawdzić, czy nogi Grave Guard będą pasowały do korpusów Bretonnczyków lub ewentualnie ile GSu trzeba by użyć, żeby dopasować bitsy do siebie Mysli

Choć to na razie odległe plany. 'Dobrych' kompanii mam sporo, teraz czekam na zamówione Dark Eldary z których zrobię kompanię Mrocznych Elfów i w końcu wziąć się za Nieumarłych.

#8: Re: [Figurki] Problem z modelami do Rycerzy Graala (Warheim) Author: Dwalthrim , Location: Grodzisk. Maz Post Posted: Pt marca 16, 2012 01:40 PM
    ----
A ta wypraska dowodzenia to z jakiego boxu jest? Można gdzieś znaleźć jej fotkę co by obadać co za cuda w niej są?

#9: [Figurki] Problem z modelami do Rycerzy Graala (Warheim) Author: drachu , Location: Gdańsk Post Posted: Pt marca 16, 2012 02:04 PM
    ----
Jest w łucznikach i men at armsach.
www.roundtable-bretonn...Itemid=103

Dwie dolne ramki - latarnie, szkatułki, psy, miecze, pochodnie - dużo rzeczy można z nich zrobić.

QC - bez GSu się nie obędziesz, ja rozważałem już nogi grave guardów do różnych rzeczy (do blood dragona na ten przykład) i ni hu hu. Bez GSu nie ma takiej możliwości, a ja z GSem sobie ni w ząb nie radzę.
Last edited by drachu on Pt marca 16, 2012 02:06 PM; edited 1 times in total

#10: [Figurki] Problem z modelami do Rycerzy Graala (Warheim) Author: mysli , Location: Rzeszów/Warszawa Post Posted: Pt marca 16, 2012 02:05 PM
    ----
Chyba wiem, o którą chodzi. Niestety jakiś tydzień temu pociąłem i posklejałem. Wygooglowałem tutaj i tutaj, ale w bardzo słabej rozdzielczości.

drachu wrote:
Jest w łucznikach i men at armsach.
www.roundtable-bretonn...Itemid=103
A już nic Gwizdze nieważne

#11: [Figurki] Problem z modelami do Rycerzy Graala (Warheim) Author: drachu , Location: Gdańsk Post Posted: Pt marca 16, 2012 02:10 PM
    ----
Zresztą na samej stronie Genialnego Wytwórcy można zobaczyć nie tyle wypraski, co ładnie złożone grupy dowodzenia z tej wypraski.
Ja sam złozyłem z nich pieszego najemnego rycerza i wiadro wiedźmołapów, a z grubasków zrobiłem hiene cmentarną i skrybę.
Cześć z tych fotek jest u mnie w galerii.

#12: Re: [Figurki] Problem z modelami do Rycerzy Graala (Warheim) Author: Dwalthrim , Location: Grodzisk. Maz Post Posted: Pt marca 16, 2012 02:15 PM
    ----
Aaaa to ta, już wie ocokaman Wink , myślałem że chodzi o jakąś ramkę od konnicy czy cos w ten deseń. Tak czy siak dzięki.

#13: [Figurki] Problem z modelami do Rycerzy Graala (Warheim) Author: drachu , Location: Gdańsk Post Posted: Sb marca 17, 2012 03:59 PM
    ----
Okej, dziś zrobiłem mały risercz na CMONie. I znalazłem jedną ciekawą prackę ukazującą jaki efekt chcę uzyskać z pieszymi rycerzami.

www.coolminiornot.com/...eid=940118

To właśnie to. Samego szefa chcę złożyć trochę inaczej, ale jak się nie da, to właśnie w ten klimat uderzę.

#14: Re: [Figurki] Problem z modelami do Rycerzy Graala (Warheim) Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Sb marca 17, 2012 04:03 PM
    ----
Fajnie wygląda SmileForum IndexWarsztat
Page 1 of 1