Książka...

All Posts
Forum IndexBery & bojki

#1: Książka... Author: d.j. Post Posted: Sb stycz 28, 2012 10:49 AM
    ----
Zgadzam się z Tobą Telcharze, że najlepsze są opowiadanie. Saga? Wybaczcie, ale cały tom opowiadający o kłopotach z erekcją jakiegoś elfa i zrobione na odwal się zakończenie... Gry tak naprawdę ocaliły legendę, którą Sapkowski postanowił spuścić w kiblu. Zresztą, po przeczytaniu jego trylogii husyckiej dochodzę do wniosku, że ten pan nie powinien już czegokolwiek pisać.

#2: Re: Deus ex machina... Author: Maniex , Location: Wrocław Post Posted: Sb stycz 28, 2012 11:20 AM
    ----
@Telchar: marudzisz straszliwie, ale zgadzam się ze wszystkim co napisałeś :-)

@d.j.: trylogia husycka nie była taka zła, chociaż nie do końca odpowiada mi styl pisarski polegający w znacznej mierze na popisywaniu się powierzchowną znajomością k6-ściu języków. Znacznie gorsza była podobno Żmija (choć opieram się tu tylko na opinii znajomych, jeszcze nie przeczytałem).

#3: Re: Deus ex machina... Author: Telchar , Location: Wawa Post Posted: Sb stycz 28, 2012 11:21 AM
    ----
d.j. wrote:
Gry tak naprawdę ocaliły legendę, którą Sapkowski postanowił spuścić w kiblu. Zresztą, po przeczytaniu jego trylogii husyckiej dochodzę do wniosku, że ten pan nie powinien już czegokolwiek pisać.
+1

Mnie Saga podoba się tak do 3 tomu, w 4 jest jeszcze kilka fajnych akcji...

Trylogia Husycka na początku jeszcze nawet myślałem że da radę, ale nie ma w niej nic oprócz czasem fajnego klimatu. Streszczenie fabuły to: złapali go - uciekł, złapali go - uciekł...

Żmii (jakby ktoś nie wiedział najnowsza książka AS) po kilku opiniach z netu i ogólnej ciszy medialnej na ten temat (wydali to chyba tylko dlatego że to Sapkowski i napędził im już dużo kasy) nie tknąłem nawet kijem.

Tym niemniej za stworzenie ciekawego świata i rewelacyjnych postaci, za opowiadania i pierwsze 3 tomy sagi (w szczególności Czas Pogardy) AS, pomimo tego że jest straszliwym bucem, ma mój szacunek. Nikomu jak do tej pory w polskiej fantastyce nie udało wypromować się sobie takiej marki jak on.

To prawda, że gry uratowały legendę wiedźmina, ale moim zdaniem twórcy idą trochę w złą stronę. Wiedźmin wciągany jest w intrygi polityczne (i się na to godzi!) co trochę kłóci z postacią Geralta jako zazwyczaj starającego się zachować neutralność i niezależność. O wiele bardziej chciałbym zobaczyć grę w stylu opowiadań - czyli po prostu seria wiedźmińskich, pomysłowych zleceń. Na szczęście w dialogach klimat jest zachowany i gęba się sama cieszy jak rozpoczyna się jakaś scenka dialogowa - dla nich samych warto jest zagrać

#4: Literatura wszelaka Author: Gabriel_Daco Post Posted: Pn stycz 29, 2012 05:00 PM
    ----
Hm. Trudna sprawa. Ja sagę uwielbiam, wszystkie tomy, nie mam jej nic do zarzucenia. Zakończenie też mi się podoba, chociaż faktycznie epizod w krainie elfów był przydługi.

Trylogia husycka- hm... czytam ją teraz drugi raz, po przeczytanie książki "W obronie świętej inkwizycji" i w tym kontekście jest ciekawa. Generalnie mi się podobały pierwsze dwa tomy. Trzeci... Cóż- jest wybitnie beznadziejny, zakończenie gdzie ukochana głównego bohatera umiera, a on żeni się z Jagienką czy jak jej tam było tak zalatuję Sienkiewiczem, że aż kuję po oczach IMO.

Żmija. Żmija ma dobrą pierwszą połowę, kiedy jakiś oficer sowiecki jeździ sobie po Afganistanie, twardy żołnierski żywot, kałaszę, talibowie, miny przeciwpiechotne, wódka i ogólnie Rosja. Miodzio. A potem się pojawia żmija (dosłownie Wink ) i robi się nędzna fantastyka. Słyszałem ostatnio, że miało to być opowiadanie, ale wydawca kazał rozszerzyć do powieści. Wyszło nędznie.

Jeśli chodzi o zbiór opowiadań "Coś się kończy coś się zaczyna", to gorąco polecam. Sapkowski w tym co robi najlepiej- w krótkiej formie. Opowiadania bardzo różnorodne tematycznie, space opera, około wiedźmińskie, nawet lekki horror, trochę alternatywna rzeczywistość. Polecam gorąco.

#5: Książka... Author: d.j. Post Posted: Pn stycz 29, 2012 05:14 PM
    ----
Mi trylogia husycka nie leżała głównie za wtórności powiedźmińskie. Znów jakaś wieża, bardzo podobne postaci kobiece, męskie zresztą tyż. Wiele motywów żywcem wziętych z Wiedźmina. To troszkę jak Pratchet, przeczytałeś jedną jego książkę - przeczytałeś wszystkie.

#6: Książka... Author: Gabriel_Daco Post Posted: Pn stycz 29, 2012 05:52 PM
    ----
Od pewnego momentu tak. Wczesny Prachett skupiał się na parodiach heroic fantasy i to było świetne. Kiedy już "usystematyzował" świat dysku, zgromadził plejadę świetnych bohaterów książki faktycznie pisane są pod jeden schemat.

#7: Książka... Author: d.j. Post Posted: Pn stycz 29, 2012 07:03 PM
    ----
I żarty zaczęły się niebezpiecznie powtarzać. Do porzygania.

#8: Re: Książka... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Wt stycz 31, 2012 11:00 PM
    ----
Quote::
Sapkowski potwierdza - będzie nowy "Wiedźmin"

Okazuje się, że fani i fanki przygód Wiedźmina wcale nie muszą tracić nadziei – wiele wskazuje na to, że całkiem niebawem przyjdzie im zaspokoić głód nowych opowieści o Geralcie.

Andrzej Sapkowski, zapytany przez Radio Gdańsk, czy wiedźmin Geralt powróci raz jeszcze w jakiejś zupełnie nowej powieści, odpowiedział: Jak najbardziej. I co więcej: myślę, że niedługo, tak do roku, dwóch.

Ta informacja niewątpliwie może pobudzić apetyty wielbicielek i wielbicieli prozy Sapkowskiego...

Wiedźmin to postać literacka stworzona przez polskiego pisarza fantasy Andrzeja Sapkowskiego. Pojawia się w Cyklu Wiedźmińskim, na który składają się dwa zbiory opowiadań: Ostatnie życzenie" i Miecz przeznaczenia oraz pięciotomowa Saga o wiedźminie. Wiedźmini zrzeszeni są w tajemniczym bractwie i zajmują się odpłatnym zabijaniem potworów zagrażających bezpieczeństwu ludzi. Głównym bohaterem Cyklu jest wiedźmin Geralt z Rivii.

Na podstawie książek powstał m. in. film i serial Wiedźmin, gry komputerowe Wiedźmin oraz Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, gry karciane oraz seria komiksów. Dzięki postaci Wiedźmina Andrzej Sapkowski stał się najbardziej popularnym pisarzem fantasy w Polsce.

#9: Książka... Author: Kusiowaty Post Posted: Wt stycz 31, 2012 11:38 PM
    ----
Znając poczucie ironii i specyficzny humor ASa, podchodzę do tych wieści z umiarkowanym optymizmem. Jednak szał i reklama zrobiona przez CD Projekt odnośnie Wiedźmina PC daje nadzieje, że Sapkowski poczuł możliwość wielkiego zarobku na ewentualnym ciągu dalszym przygód Geralta. Tak czy inaczej jak wyjdzie biorę w ciemno Wink

#10: Książka... Author: d.j. Post Posted: Śr lut 01, 2012 09:02 AM
    ----
Uhahaha! Już to czuję, książki na podstawie gier, coś jak te wszystkie Baldury i inne Star Crafty. Zło... Jeżeli jednak napisze coś, czego akcja dziać będzie się PO wydarzeniach przedstawionych w grach, to wiem, że mimo niechęci do tego autora i tak przeczytam.

#11: Książka... Author: Kusiowaty Post Posted: Śr lut 01, 2012 12:07 PM
    ----
Wydaje mi si, że na pewno Sapkowski nie będzie przejmował się fabułą i losami postaci z gier PC. Fabuła gry swoją drogą, a ciąg dalszy książki swoją.

#12: Re: Książka... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Śr lut 01, 2012 12:32 PM
    ----
O ile trylogię husycką przeczytałem i nawet mi się podobała, to do lektury Wiedźmina jakoś nie mogę się przekonać. Przeczytałem kilka opowiadań opublikowanych onegdaj w MiMie i NFantastyce, może w końcu sięgnę i po powieści.

#13: Książka... Author: Panda Post Posted: Śr lut 01, 2012 01:00 PM
    ----
Trylogięhusycką można streścić w jednym zdaniu: Był sobie Reynevan z Bielawy i ma przejebane, a to wszystko przez głupią babę Razz

Sapkowskiego lubię jednak nie szanuję. Tak czy siak napisałem także i o nim magisterkę Razz

#14: Re: Książka... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Wt lut 07, 2012 11:57 AM
    ----
Quote::
Będzie nowy "Wiedźmin"! Wszystko o Andrzeju Sapkowskim i sadze o Geralcie

„Jedyne, co mogę powiedzieć to to, że będzie to powieść, a nie nowela czy zbiór opowiadań i że jej akcja toczyć się będzie w realiach wiedźmińskiego świata” – zdradził Wirtualnej Polsce Mirosław Kowalski, redaktor naczelny wydawnictwa superNOWA, które wydaje w Polsce kolejne książki Andrzeja Sapkowskiego.

Kowalski twierdzi też, że „nie będzie to żaden prequel ani sequel, co zresztą Sapkowski wielokrotnie publicznie podkreślał, tylko rzecz absolutnie odrębna”.

Co dokładnie oznacza sformułowanie, że będzie to „rzecz absolutnie odrębna”?

Źródło.

#15: Re: Książka... Author: Doman Post Posted: Wt lut 07, 2012 01:13 PM
    ----
oj tam oj tam
w Kauflandach tomiki Gry o Tron po 12 zł sztuka Wink

#16: Re: Książka... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Wt paźdź 02, 2012 09:19 PM
    ----
Jeśli miałbym wymienić moich ulubionych autorów powieści fantasy i przygodowych, to David Gemmell byłby jednym z pierwszych na liście.

Od wielu lat regularnie wracam do Sagi Drenajów, Cyklu greckiego, a ostatnio do Cyklu trojańskiego. I właśnie po raz kolejny słuchając OST z filmu 300, przeczytałem Pana Srebrnego Łuku... i wciąż jestem pod wrażeniem kunsztu, z jakim napisana została powieść... Ale tego nie da się opisać, to trzeba przeżyć...

W ramach zachęty polecam fragment powieści dostępny na serwisie Fahrenheit oraz recenzje zamieszczone na Polterze i Esensji.

Warto dodać także, że książki wydane są bardzo porządnie i warto mieć je w swojej bibliotece. Gdyby jednak ktoś miał problem z zakupem, to cykl można znaleźć w zasobach pewnego gryzonia.


#17: Książka... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pt list 02, 2012 05:16 PM
    ----
Tarcza Gromu to drugi tom Cyklu Trojańskiego.

I znów jest to świetna powieść pióra Davida Gemmella, obowiązkowa powieść dla wszystkich miłośników fantastyki, a szczególnie dla grających w gry fabularne, tak graczy jak i Mistrzów Gry.

Rzadko kiedy w jednej powieści znaleźć można tak wiele świetne przedstawionych postaci, które stają przed koniecznością dokonania dramatycznych wyborów - przy czym, często jest to wybór jedynie pomiędzy różnymi odcieniami szarości. W kreowanych przez Davida Gemmella powieściach nie ma czerni i bieli... Napisać można by jeszcze wiele, ale to trzeba przeczytać...

Polecam recenzję opublikowaną na serwisie esensja.pl oraz paradoks.net.pl.


#18: Re: Książka... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Śr grud 05, 2012 02:59 PM
    ----
Upadek Królów to (niestety) ostatnia część Cyklu Trojańskiego.

Z książkami Davida Gemmella mam dwa problemy. Po pierwsze, po zakończeniu lektury, zaczarowany powieścią, długo nie mogę dojść do siebie. Po drugie, każda książka, którą przeczytam po powieści zmarłego w 2006 roku Anglika wydaje się marna.

Upadek Królów, który jest zwieńczeniem jednej z najlepszych opowieści jakie dane mi było przeczytać w życiu (a przeczytałem ich wiele), nie jest tu wyjątkiem. I choć wielu obawiało się wpływu jaki Stella może mieć na powieść, to żonie Davida Gemmella należy się wielki szacunek, za trud jaki podjęła po śmierci swojego męża. Co więcej ostatnia część cyklu jest równie fantastyczna jak dwa poprzednie tomy.

Jeśli szanowne państwo-draństwo nie miało jeszcze przyjemności zapoznać się z powieściami Davida Gemmella to zachęcam do lektury. To obowiązkowa lektura nie tylko dla fana fantastyki.

I na koniec polecam recenzje opublikowane na paradoks.net.pl oraz MajinFox i na łamach Katedry.


#19: Re: Książka... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Śr stycz 09, 2013 02:38 PM
    ----
Powoli zaczynam nadrabiać zaległości w lekturze książek z Czarnej Biblioteki, których akcja osadzona jest w uniwersum Warhammera.

Właśnie jedną z takich pozycji są Wojownicy Ulryka, i choć z zasady z dużą dozą nieufności i całkiem sporymi obawami podchodzę do lektury historii osadzonych w świecie Warhammera antologia opowiadań autorstwa Dana Abnetta, Nika Vincenta i Jamesa Wallisa całkiem przyjemnie mnie zaskoczyła.

Wbrew temu co sugeruje tytuł książki oraz informacja na okładce, Wojowników Ulryka równie dobrze można potraktować jako powieść, gdzie poszczególne opowiadania stanowią kolejne rozdziały książki. Bowiem, choć można uznać iż każda z historii stanowi sama w sobie zamkniętą całość to razem splatają się na niezłą powieść, która może inspirację do stworzenia ciekawej kampanii w WFRP. Ciekawej tym bardziej, że Templariusze Ulryka nie są jedynymi bohaterami historii, a w powieści, której akcja toczy się oczywiście w Mieście Białego Wilka, znalazło się jeszcze miejsce dla dręczonego wspomnieniami z przeszłości kapłana Morra oraz żyjącego w dzielnicach biedoty łotra. Ponadto w opowiadaniach zawarto wiele opisów Miasta Bialego Wilka, które bardzo dobrze oddają klimat Middenheim - tłocznego, niebezpiecznego miasta wzniesionego na wysokiej skale górującej nad mrocznymi lasami.

Lektura Wojowników Ulryka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła i z czystym sercem mogę polecić książkę nie tylko fanom uniwersum Warhammera.

Gdyby ktoś był zainteresowany recenzjami Wojowników Ulryka to można je przeczytać między innymi na łamach Poltergeista oraz Paradoksu.


#20: Re: Książka... Author: Dwalthrim , Location: Grodzisk. Maz Post Posted: Śr stycz 09, 2013 03:54 PM
    ----
Podpinka, jedna z lepszych pozycji z BL, które wyszły w PL. Spokojnie można zaczerpnąć z tej powieści/opowiadań pare patentów na sesje rpg osadzone w Middeneheim.

Btw: ksiażki z BL powoli pojawiają się na stoiskach z tanimi książkami, przynajmniej w w-wie w cenach lepszych niż na allegro. Ostatnio uzupełniłem swoja czarną bibliotekę o jakieś 5-6 pozycji dzięki takiej właśnie okazji Smile

#21: Książka... Author: Kapitan_Hak Post Posted: Śr stycz 09, 2013 07:43 PM
    ----
Przyznam, że jestem nieco zaskoczony - ja nie przebrnąłem przez pierwszych kilkanaście stron tej książki (co raczej rzadko mi się zdarza), ale teraz po Waszych pozytywnych relacjach może dam jej jeszcze szansę i przemęczę się dalej - może mnie w końcu wciągnie Wink .

#22: Re: Książka... Author: Scoperus , Location: Pomorze Post Posted: Cz stycz 10, 2013 06:17 PM
    ----
Mnie również wciągnęła.

#23: Książka... Author: Kapitan_Hak Post Posted: Sb lut 02, 2013 06:24 PM
    ----
Hje, hje, kolejny Gotrek i Felix już w sprzedaży - trzeciego już z kolei autora i tym razem bez "slayera" w tytule (czyżby przeciwnicy się już skończyli Razz ?).


#24: Książka... Author: Skavenblight , Location: Warszawa Post Posted: Sb lut 02, 2013 07:32 PM
    ----
Po Elfslayerze nie przeczytałam już żadnej części. I tak było ciężko, ale wykłady z european legal history mimo wszystko były nudniejsze.

Po pierwszych 6 częściach już nic mi się specjalnie nie podobało. Zabójca Gigantów był jeszcze Kinga, ale taki sobie. Świetnie wspominam pierwsze 6 tomów, ale po Elfslayerze sobie odpuściłam, bo jednak żaden kolejny autor nie będzie Kingiem.

To co dobre, powinno się kiedyś skończyć... bo inaczej przestanie być dobre. Tak jest niestety w przypadku tej sagi.

#25: Książka... Author: Sarmor , Location: Warszawa Post Posted: Cz paźdź 24, 2013 02:38 PM
    ----
Wychodzi nowy tom Wiedźmina.

Próbka: www.kawerna.pl/aktualn...gment.html

Przed sprzedaż: allegro.pl/wiedzmin-se...34130.html

Fragmentu jeszcze nie widziałem, ale moja reakcja waha się gdzieś między "super!" a "kasa na picie się skończyła?".

#26: Re: Książka... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Cz paźdź 24, 2013 02:52 PM
    ----
Sarmor wrote:
Wychodzi nowy tom Wiedźmina.

Próbka: www.kawerna.pl/aktualn...gment.html

Przed sprzedaż: allegro.pl/wiedzmin-se...34130.html

Fragmentu jeszcze nie widziałem, ale moja reakcja waha się gdzieś między "super!" a "kasa na picie się skończyła?".
Muszę się w końcu zmobilizować, bo przez 32 lata życia nie przeczytałem jeszcze żadnej książki o Wiedźminie Embarassed

#27: Książka... Author: Sarmor , Location: Warszawa Post Posted: Cz paźdź 24, 2013 03:40 PM
    ----
Ja przeczytałem wszystkie z marszu... Ale znam też osoby, które z przyjemnością przeczytały dwa pierwsze zbiory opowiadań, ale przy pierwszej powieści dały sobie spokój, bo "ile można to ciągnąć".

Niemniej warto się zaznajomić choćby z częścią, bo Sapkowski dobrze pisze.

#28: Książka... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Cz paźdź 24, 2013 03:59 PM
    ----
Kilka opowiadań czytałem. Czytałem też 'Trylogię husycką', która IMO jest całkiem OK. Ale do powieści z Geraltem jakoś do tej pory nie potrafię się przekonać.

#29: Książka... Author: Kapitan_Hak Post Posted: Cz paźdź 31, 2013 05:46 PM
    ----
Zgadnijcie, dokąd zawędrowali Gotrek i Felix w części nr pierdylion i jeden cyklu książek o nich Wink :

www.blacklibrary.com/W...ebook.html

A ja nie chciałem wczoraj w to uwierzyć na klubowym piwku Wink .

#30: Książka... Author: wujass Post Posted: Cz paźdź 31, 2013 05:48 PM
    ----
Epicko Very Happy

#31: Książka... Author: Sarmor , Location: Warszawa Post Posted: Cz paźdź 31, 2013 06:22 PM
    ----
E, liczyłem na "Zabójcę Prymarchów" czy coś takiego. Mr. Green

#32: Re: Książka... Author: Adasko , Location: Września / Poznań Post Posted: Cz paźdź 31, 2013 07:47 PM
    ----
Sarmor wrote:
Wychodzi nowy tom Wiedźmina.
Po "Żmiji" mam do Sapkowskiego bardzo ograniczone zaufanie, chociaz pewnie i tak przeczytam.

#33: Książka... Author: Sarmor , Location: Warszawa Post Posted: Wt grud 10, 2013 12:18 AM
    ----
Przeczytałem nowego Wiedźmina.

Pierwsza połowa książki jest moim zdaniem bardzo słabo napisana. Po pierwsze sprawia wrażenie, jakby Sapkowski obraził się na zdania złożone. Wiem, że sekwencja zdań prostych potrafi nadać tekstowi dynamiki, ale tutaj jest używana do scen całkowicie spokojnych, a czasami i do opisów, co mnie osobiście bardzo drażniło. Poza tym upiera się powtarzać niektóre informacje - np. jedną z postaci autor przedstawia czytelnikowi trzykrotnie...
Niemniej przez pierwszą połowę przebrnąłem, bo ciekaw byłem, co się zadzieje.

No i w drugiej połowie książka zrobiła myk. Autor pogodził się już ze zdaniami złożonymi i ich używa, za to fabuła... chcącym przeczytać powiem, że jest moim zdaniem niezadowalająca.
Dla tych, co przeczytali bądź nie chcą przeczytać, mam spoiler:
SPOILER! Click here to read.

Plusy? Jest humor znany z sagi, po części cyniczny - tylko jest go zdecydowanie za mało. I są fragmenty ciekawe, choć krótkie.

Myślę, że z ciekawości można pożyczyć z biblioteki lub od znajomych, którzy popełnili błąd i "Sezon Burz" kupili. Ale są lepsze sposoby spędzania czasu.

#34: Książka... Author: Vercy , Location: Warshau Post Posted: Wt grud 10, 2013 01:10 PM
    ----
Moim zdaniem to jest książka wydana na zasadzie:

Sapkowski: Ziomek, sypnij hajsem, nie mam już na wódkę...
Wydawca: dawaj wydamy to co ci zostało po wiedźminie i hajs będzie, masz coś takiego?
Sapkowski: Mam jakieś niedokonczone i nieużyte rozdziały to coś sie skleci.
Wydawca: no to hajs będzie i na wódkie starczy Very Happy

#35: Re: Książka... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pt paźdź 17, 2014 11:03 PM
    ----
Na blogu napisałem kilka słów na temat trylogii husyckiej Andrzeja Sapkowskiego.

#36: Książka... Author: M.T. , Location: Brwinów Post Posted: Pn list 03, 2014 08:51 PM
    ----
Nowa książka Artura Szyndlera:

#37: Re: Książka... Author: duszy , Location: 100lica Post Posted: Wt list 04, 2014 11:47 AM
    ----
M.T. wrote:
Nowa książka Artura Szyndlera:
taaa... już jak była kampania na polakpotrafi polewaliśmy się z tego. Podobno na falkonie będzie sprzedawana. Na fb jest już profil z "reportażem" z czytania tego Very Happy
img.polakpotrafi.pl/me...ler(3).pdf jest jakiś fragment

#38: Książka... Author: M.T. , Location: Brwinów Post Posted: Wt list 04, 2014 01:17 PM
    ----
Nie będę tego czytał z obawy o moje zdrowie psychiczne Razz

#39: Książka... Author: duszy , Location: 100lica Post Posted: Wt list 04, 2014 01:31 PM
    ----
Ależ czemu?
Quote::
Asteriusza zaskoczyła szybkość działania i dziwna nić porozumienia, która momentalnie zmieniła sytuację wewnątrz wozu. Nim jeszcze pierwszy z gwardzistów zajrzał do środka, krasnolud zdążył jednym ruchem przewrócić elfkę pod siebie. Prawdopodobnie za jej intuicyjną zgodą, wpasował się między rozchylone nogi dziewczyny, stwarzając niedwuznaczną sytuację. W chwili, gdy twarz i ostrze
bełtu wsunęły się do namiotu, krasnolud z miną maksymalnej pogardy odwrócił głowę do gwardzisty i zaklął
:– Na rumsztyk siekanego smoka i pustą beczkę wina! Nie ma większej dozgonnej urazy, jak przerwanie krasnoludowi tego, co robi najrzadziej! – po czym ryknął: – Wyrywaj stąd, karłowaty pętaku, albo ci czachę w plasterki pokroję!!!
przecież to Zajdel gwarantowany. Nie wspominając o postaci, która biegnie przez ponad 150 stron, czy innej która umiera przez 130.
Ja szukam kogoś kto się na Falkon wybiera, żeby mi to kupił Very Happy

#40: Książka... Author: M.T. , Location: Brwinów Post Posted: Wt list 04, 2014 05:22 PM
    ----
Wyszła już część II tomu pierwszego. Tomów ma być 13. Smile

#41: Re: Książka... Author: duszy , Location: 100lica Post Posted: Wt list 04, 2014 05:37 PM
    ----
M.T. wrote:
Wyszła już część II tomu pierwszego. Tomów ma być 13. Smile
ale nie wiem czy wyjdą wszystkie, bo nie zebrali kasy na to, na polakpotrafi. Chcieli 55 tyś, uzbierali 7. A szkoda. ASz wymyślił chyba nowy typ biznesu - napisać książkę tak słabą i durną, że ludzie kupują tylko po to, żeby się przekonać, że to prawda. Taki troll wydawniczy.

#42: Książka... Author: M.T. , Location: Brwinów Post Posted: Wt list 04, 2014 05:59 PM
    ----

#43: Książka... Author: duszy , Location: 100lica Post Posted: Śr list 05, 2014 03:00 PM
    ----
allegro.pl/krysztaly-c...13391.html

oh yeah.... Very Happy

#44: Książka... Author: M.T. , Location: Brwinów Post Posted: Śr list 05, 2014 06:29 PM
    ----
Poczekam na aukcje od złotówki Razz

#45: Książka... Author: Kapitan_Hak Post Posted: Śr list 05, 2014 09:02 PM
    ----
Część I z XIII Shocked ? To aż tyle ich będzie?

BTW, tak jakoś mi się przypomniał niegdysiejszy cytat Nahara z dyskusji o rozpiskach dla orków i goblinów:

Quote::
Kto widział orków z kuszami?!? Chyba tylko Artur Szyndler w Kryształach Czasu...

Tak, wiem, że są jeszcze Ruglud's Armoured Orcs Wink .

#46: Książka... Author: M.T. , Location: Brwinów Post Posted: Śr list 05, 2014 09:12 PM
    ----
Tomów ma być 13.
Każdy tom ma się składać z 2 części.
Każda część to ok. 700 stron.
Twisted Evil

#47: Re: Książka... Author: Dwalthrim , Location: Grodzisk. Maz Post Posted: Cz marca 12, 2015 04:37 PM
    ----
Terry Prattchet nie żyje: m.kultura.gazeta.pl/ku...sarz_.html Sad

#48: Książka... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Cz marca 12, 2015 06:20 PM
    ----
Jestem zasmutkowany Sad

#49: Książka... Author: patzar , Location: Warka Post Posted: Cz wrz 15, 2016 08:20 PM
    ----
Ja jakiś nienormalny jestem. Już rok minął a ja sie dopiero dowiaduję, że nie żyje -,- szkoda... był bardzo dobrym pisarzem i myślę, że stworzyłby wiele równie fantastycznych książek. Smutno mi się zrobiło..Forum IndexBery & bojki
Page 1 of 1