Książka...

All Posts

1 2 3 4
>
Forum IndexBery & bojki

#1: Książka... Author: d.j. Post Posted: Sb stycz 28, 2012 10:49 AM
    ----
Zgadzam się z Tobą Telcharze, że najlepsze są opowiadanie. Saga? Wybaczcie, ale cały tom opowiadający o kłopotach z erekcją jakiegoś elfa i zrobione na odwal się zakończenie... Gry tak naprawdę ocaliły legendę, którą Sapkowski postanowił spuścić w kiblu. Zresztą, po przeczytaniu jego trylogii husyckiej dochodzę do wniosku, że ten pan nie powinien już czegokolwiek pisać.

#2: Re: Deus ex machina... Author: Maniex , Location: Wrocław Post Posted: Sb stycz 28, 2012 11:20 AM
    ----
@Telchar: marudzisz straszliwie, ale zgadzam się ze wszystkim co napisałeś :-)

@d.j.: trylogia husycka nie była taka zła, chociaż nie do końca odpowiada mi styl pisarski polegający w znacznej mierze na popisywaniu się powierzchowną znajomością k6-ściu języków. Znacznie gorsza była podobno Żmija (choć opieram się tu tylko na opinii znajomych, jeszcze nie przeczytałem).

#3: Re: Deus ex machina... Author: Telchar , Location: Wawa Post Posted: Sb stycz 28, 2012 11:21 AM
    ----
d.j. wrote:
Gry tak naprawdę ocaliły legendę, którą Sapkowski postanowił spuścić w kiblu. Zresztą, po przeczytaniu jego trylogii husyckiej dochodzę do wniosku, że ten pan nie powinien już czegokolwiek pisać.
+1

Mnie Saga podoba się tak do 3 tomu, w 4 jest jeszcze kilka fajnych akcji...

Trylogia Husycka na początku jeszcze nawet myślałem że da radę, ale nie ma w niej nic oprócz czasem fajnego klimatu. Streszczenie fabuły to: złapali go - uciekł, złapali go - uciekł...

Żmii (jakby ktoś nie wiedział najnowsza książka AS) po kilku opiniach z netu i ogólnej ciszy medialnej na ten temat (wydali to chyba tylko dlatego że to Sapkowski i napędził im już dużo kasy) nie tknąłem nawet kijem.

Tym niemniej za stworzenie ciekawego świata i rewelacyjnych postaci, za opowiadania i pierwsze 3 tomy sagi (w szczególności Czas Pogardy) AS, pomimo tego że jest straszliwym bucem, ma mój szacunek. Nikomu jak do tej pory w polskiej fantastyce nie udało wypromować się sobie takiej marki jak on.

To prawda, że gry uratowały legendę wiedźmina, ale moim zdaniem twórcy idą trochę w złą stronę. Wiedźmin wciągany jest w intrygi polityczne (i się na to godzi!) co trochę kłóci z postacią Geralta jako zazwyczaj starającego się zachować neutralność i niezależność. O wiele bardziej chciałbym zobaczyć grę w stylu opowiadań - czyli po prostu seria wiedźmińskich, pomysłowych zleceń. Na szczęście w dialogach klimat jest zachowany i gęba się sama cieszy jak rozpoczyna się jakaś scenka dialogowa - dla nich samych warto jest zagrać

#4: Literatura wszelaka Author: Gabriel_Daco Post Posted: Pn stycz 29, 2012 05:00 PM
    ----
Hm. Trudna sprawa. Ja sagę uwielbiam, wszystkie tomy, nie mam jej nic do zarzucenia. Zakończenie też mi się podoba, chociaż faktycznie epizod w krainie elfów był przydługi.

Trylogia husycka- hm... czytam ją teraz drugi raz, po przeczytanie książki "W obronie świętej inkwizycji" i w tym kontekście jest ciekawa. Generalnie mi się podobały pierwsze dwa tomy. Trzeci... Cóż- jest wybitnie beznadziejny, zakończenie gdzie ukochana głównego bohatera umiera, a on żeni się z Jagienką czy jak jej tam było tak zalatuję Sienkiewiczem, że aż kuję po oczach IMO.

Żmija. Żmija ma dobrą pierwszą połowę, kiedy jakiś oficer sowiecki jeździ sobie po Afganistanie, twardy żołnierski żywot, kałaszę, talibowie, miny przeciwpiechotne, wódka i ogólnie Rosja. Miodzio. A potem się pojawia żmija (dosłownie Wink ) i robi się nędzna fantastyka. Słyszałem ostatnio, że miało to być opowiadanie, ale wydawca kazał rozszerzyć do powieści. Wyszło nędznie.

Jeśli chodzi o zbiór opowiadań "Coś się kończy coś się zaczyna", to gorąco polecam. Sapkowski w tym co robi najlepiej- w krótkiej formie. Opowiadania bardzo różnorodne tematycznie, space opera, około wiedźmińskie, nawet lekki horror, trochę alternatywna rzeczywistość. Polecam gorąco.

#5: Książka... Author: d.j. Post Posted: Pn stycz 29, 2012 05:14 PM
    ----
Mi trylogia husycka nie leżała głównie za wtórności powiedźmińskie. Znów jakaś wieża, bardzo podobne postaci kobiece, męskie zresztą tyż. Wiele motywów żywcem wziętych z Wiedźmina. To troszkę jak Pratchet, przeczytałeś jedną jego książkę - przeczytałeś wszystkie.

#6: Książka... Author: Gabriel_Daco Post Posted: Pn stycz 29, 2012 05:52 PM
    ----
Od pewnego momentu tak. Wczesny Prachett skupiał się na parodiach heroic fantasy i to było świetne. Kiedy już "usystematyzował" świat dysku, zgromadził plejadę świetnych bohaterów książki faktycznie pisane są pod jeden schemat.

#7: Książka... Author: d.j. Post Posted: Pn stycz 29, 2012 07:03 PM
    ----
I żarty zaczęły się niebezpiecznie powtarzać. Do porzygania.

#8: Re: Książka... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Wt stycz 31, 2012 11:00 PM
    ----
Quote::
Sapkowski potwierdza - będzie nowy "Wiedźmin"

Okazuje się, że fani i fanki przygód Wiedźmina wcale nie muszą tracić nadziei – wiele wskazuje na to, że całkiem niebawem przyjdzie im zaspokoić głód nowych opowieści o Geralcie.

Andrzej Sapkowski, zapytany przez Radio Gdańsk, czy wiedźmin Geralt powróci raz jeszcze w jakiejś zupełnie nowej powieści, odpowiedział: Jak najbardziej. I co więcej: myślę, że niedługo, tak do roku, dwóch.

Ta informacja niewątpliwie może pobudzić apetyty wielbicielek i wielbicieli prozy Sapkowskiego...

Wiedźmin to postać literacka stworzona przez polskiego pisarza fantasy Andrzeja Sapkowskiego. Pojawia się w Cyklu Wiedźmińskim, na który składają się dwa zbiory opowiadań: Ostatnie życzenie" i Miecz przeznaczenia oraz pięciotomowa Saga o wiedźminie. Wiedźmini zrzeszeni są w tajemniczym bractwie i zajmują się odpłatnym zabijaniem potworów zagrażających bezpieczeństwu ludzi. Głównym bohaterem Cyklu jest wiedźmin Geralt z Rivii.

Na podstawie książek powstał m. in. film i serial Wiedźmin, gry komputerowe Wiedźmin oraz Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, gry karciane oraz seria komiksów. Dzięki postaci Wiedźmina Andrzej Sapkowski stał się najbardziej popularnym pisarzem fantasy w Polsce.

#9: Książka... Author: Kusiowaty Post Posted: Wt stycz 31, 2012 11:38 PM
    ----
Znając poczucie ironii i specyficzny humor ASa, podchodzę do tych wieści z umiarkowanym optymizmem. Jednak szał i reklama zrobiona przez CD Projekt odnośnie Wiedźmina PC daje nadzieje, że Sapkowski poczuł możliwość wielkiego zarobku na ewentualnym ciągu dalszym przygód Geralta. Tak czy inaczej jak wyjdzie biorę w ciemno Wink

#10: Książka... Author: d.j. Post Posted: Śr lut 01, 2012 09:02 AM
    ----
Uhahaha! Już to czuję, książki na podstawie gier, coś jak te wszystkie Baldury i inne Star Crafty. Zło... Jeżeli jednak napisze coś, czego akcja dziać będzie się PO wydarzeniach przedstawionych w grach, to wiem, że mimo niechęci do tego autora i tak przeczytam.

#11: Książka... Author: Kusiowaty Post Posted: Śr lut 01, 2012 12:07 PM
    ----
Wydaje mi si, że na pewno Sapkowski nie będzie przejmował się fabułą i losami postaci z gier PC. Fabuła gry swoją drogą, a ciąg dalszy książki swoją.

#12: Re: Książka... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Śr lut 01, 2012 12:32 PM
    ----
O ile trylogię husycką przeczytałem i nawet mi się podobała, to do lektury Wiedźmina jakoś nie mogę się przekonać. Przeczytałem kilka opowiadań opublikowanych onegdaj w MiMie i NFantastyce, może w końcu sięgnę i po powieści.

#13: Książka... Author: Panda Post Posted: Śr lut 01, 2012 01:00 PM
    ----
Trylogięhusycką można streścić w jednym zdaniu: Był sobie Reynevan z Bielawy i ma przejebane, a to wszystko przez głupią babę Razz

Sapkowskiego lubię jednak nie szanuję. Tak czy siak napisałem także i o nim magisterkę Razz

#14: Re: Książka... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Wt lut 07, 2012 11:57 AM
    ----
Quote::
Będzie nowy "Wiedźmin"! Wszystko o Andrzeju Sapkowskim i sadze o Geralcie

„Jedyne, co mogę powiedzieć to to, że będzie to powieść, a nie nowela czy zbiór opowiadań i że jej akcja toczyć się będzie w realiach wiedźmińskiego świata” – zdradził Wirtualnej Polsce Mirosław Kowalski, redaktor naczelny wydawnictwa superNOWA, które wydaje w Polsce kolejne książki Andrzeja Sapkowskiego.

Kowalski twierdzi też, że „nie będzie to żaden prequel ani sequel, co zresztą Sapkowski wielokrotnie publicznie podkreślał, tylko rzecz absolutnie odrębna”.

Co dokładnie oznacza sformułowanie, że będzie to „rzecz absolutnie odrębna”?

Źródło.

#15: Re: Książka... Author: Doman Post Posted: Wt lut 07, 2012 01:13 PM
    ----
oj tam oj tam
w Kauflandach tomiki Gry o Tron po 12 zł sztuka WinkForum IndexBery & bojki

1 2 3 4
>
Page 1 of 4