[Avatars of War] Rozpakuj pudełko...

All Posts

1 2
>
Forum IndexWarsztatRecenzje...

#1: [Avatars of War] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Sb marca 16, 2013 04:18 AM
    ----
Spis treści:

- Berserker Lord with Great Weapon
- Bor Dragonbane
- Dire Harpy of the Apocalypse
- Domina of Torment
- Dread Elf Oracle
- Dwarf Berserker
- Dwarf Master Gunner
- Dwarf Pathfinders
- Dwarf Rune Master
- Harpies of Apocalypse
- Lord of Torment & familiar
- War Priest Kit
Avatars of War - Dwarf Berserker

W ostatnią sobotę zimy zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia pudełka z modelem od Avatars of War kupionym w esklepie BattleBear.

Prezentowany poniżej model Krasnoludzkiego Berserkera uzupełni szeregi bohaterów Kultu Pogromców z Karak Kadrin do Warheim FS.

Model został zapakowany firmowo w przeźroczysty blister, który prócz figurki i kwadratowej podstawki 20 x 20 mm zawiera także grubą gąbkę, która chroni zawartość przed uszkodzeniem. Wewnątrz opakowania znajduje się także ulotka z logo firmy, zdjęciem pomalowanego modelu oraz innymi niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera jedną figurkę Krasnoludzkiego Berserkera (Dwarf Berserker). Model, podzielony na cztery części, został odlany w białym metalu. Nie zauważyłem większych nadlewek, a linie podziału były łatwe do usunięcia. Po odcięciu i wyczyszczeniu poszczególnych części połączyłem elementy ze sobą, dla pewności mocując je na sztyftach wykonanych ze spinacza biurowego. Części spasowane są dość dobrze, choć szczelina pomiędzy głową i irokezem będzie wymagała wypełnienia masą modelarską.

Krasnoludzki Berserker to bogaty w detale, wyrzeźbiony z pomysłem model, który swoją stylistyką nawiązuje do krasnoludzkich Pogromców od GW. Krasnolud dzierży w zdobionych pierścieniami dłoniach dwa runiczne topory, wysadzane klejnotami bransolety chronią nadgarstki, w pasie przepasany jest misternie zdobionym pasem z klamrą stylizowaną na krasnoludzką głowę, a stopę opiera z kolei na odciętej głowie Zielonoskórego.Gdy zamawiałem część modeli, nie było ich jeszcze w ofercie sklepu jednak ekipa z BattleBear bez problemu sprowadziła je dla mnie. Tak więc, jeśli macie jakieś upatrzone modele, a nie chcecie lub nie możecie sprowadzić ich ze strony producenta, zawsze można spróbować i napisać BattleBear.
Last edited by quidamcorvus on Pt lip 05, 2019 04:43 AM; edited 12 time in total

#2: [Avatars of War] Rozpakuj pudełko... Author: Pepe , Location: Kęty Post Posted: Sb marca 16, 2013 09:22 AM
    ----
Napisałbyś kiedyś po co paćkasz modele washem przed nałożeniem podkładu Smile Tylko po to aby zdjęcia lepiej wychodziły czy jest jakiś inny powód?

Model zacny ale niestety mam już wystarczającą ilość krasnali. Może kiedyś się szarpnę ale ... na razie geldów brak.

#3: Re: [Avatars of War] Rozpakuj pudełko... Author: Sarmor , Location: Warszawa Post Posted: Sb marca 16, 2013 09:56 AM
    ----
Pepe wrote:
Tylko po to aby zdjęcia lepiej wychodziły czy jest jakiś inny powód?
Dla podkreślenia rzeźby, czyli właśnie dla lepszych zdjęć. Żadnej innej magii w tym nie ma.

#4: [Avatars of War] Rozpakuj pudełko... Author: Kapitan_Hak Post Posted: Pn marca 18, 2013 06:42 PM
    ----
Bardzo udana figurka - jedna z moich ulubionych z AoW. W mojej armii do WFB służy jako Daemon Slayer (Lord): hakostwo.blogspot.com/...f-war.html

#5: Re: [Avatars of War] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pt marca 22, 2013 07:50 PM
    ----
Avatars of War - Bor Dragonbane

W pierwszy piątek wiosny zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia pudełka z modelem od Avatars of War kupionym w esklepie BattleBear.

Prezentowany poniżej model Bora Dragonbane uzupełni szeregi bohaterów Kultu Pogromców z Karak Kadrin do Warheim FS.

Figurka została zapakowana firmowo w przeźroczysty blister, który prócz modelu złożonego z czterech części oraz kwadratowej podstawki 20 x 20 mm zawiera także grubą gąbkę, która chroni zawartość przed uszkodzeniem. Wewnątrz opakowania znajduje się także ulotka z logo firmy, zdjęciem pomalowanego modelu i innymi niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera jedną figurkę Bora Dragonbane (Bor Dragonbane). Figurka, podzielona na cztery części, została odlana w białym metalu. Nie zauważyłem większych nadlewek, a linie podziału były łatwe do usunięcia. Po odcięciu i wyczyszczeniu poszczególnych części połączyłem elementy ze sobą, dla pewności mocując je na sztyftach wykonanych ze spinacza biurowego. Części spasowane są dość dobrze, a szczelina pomiędzy głową i mohikaninem wymaga jedynie niewielkiego wypełnienia masą modelarską.

Bor Dragonbane to bogata w detale, wyrzeźbiona z pomysłem figurka, który swoją stylistyką nawiązuje do krasnoludzkich Pogromców od GW. Dragonbane dzierży w zdobionych pierścieniami dłoniach dwa runiczne topory, a wysadzane klejnotami bransolety chronią nadgarstki. Krasnolud w pasie przepasany jest misternie zdobionym pasem z klamrą stylizowaną na krasnoludzką głowę, a na plecy zarzucony ma płaszcz ze smoczej skóry. W odróżnieniu od innych Pogromców, Bor nosi na plecach sztandar, a właściwie totem z różnego rodzaju wartościowymi przedmiotami. Ponadto, czub postawiony na głowie, według informacji zawartych na ulotce, to nie irokez tylko mohikanin. Do figurki dołączona jest także smocza głowa, którą można umieścić na podstawce modelu lub przykleić na plecach zamiast sztandaru.Gdy zamawiałem część modeli, nie było ich jeszcze w ofercie sklepu jednak ekipa z BattleBear bez problemu sprowadziła je dla mnie. Tak więc, jeśli macie jakieś upatrzone modele, a nie chcecie lub nie możecie sprowadzić ich ze strony producenta, zawsze można spróbować i napisać BattleBear.

#6: [Avatars of War] Rozpakuj pudełko... Author: Sarmor , Location: Warszawa Post Posted: Sb marca 23, 2013 08:28 AM
    ----
Wszystko fajnie, ale ten mohican hairstyle to po prostu jakaś długa (i nienaturalna) nazwa na irokeza. Obstawiam, że wzięła się z tego, że angielski jest dla twórców drugim językiem.

#7: Re: [Avatars of War] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pt marca 29, 2013 09:36 PM
    ----
Avatars of War - Dwarf Rune Master

W ostatni piątek miesiąca zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia pudełka z modelem od Avatars of War kupionym w esklepie BattleBear.

Prezentowany poniżej model Dwarf Rune Master uzupełni szeregi bohaterów Kultu Pogromców z Karak Kadrin do Warheim FS.

Model Kowala Run został zapakowany firmowo w przeźroczysty blister, który prócz figurki złożonej z czterech elementów oraz kwadratowej podstawki 20 x 20 mm zawiera także grubą gąbkę, która chroni zawartość przed uszkodzeniem. Wewnątrz opakowania znajduje się także ulotka z logo firmy, zdjęciem pomalowanego modelu i innymi niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera jedną figurkę Kowala Run (Dwarf Rune Master). Figurka, podzielona na cztery części, została odlana w białym metalu. Nadlewki które zauważyłem były łatwe do usunięcia. Z kolei widoczne linie podziału formy wymagały nieco więcej pracy. Po odcięciu i wyczyszczeniu poszczególnych elementów połączyłem części ze sobą, dla pewności mocując laskę na sztyftach wykonanych ze spinacza biurowego. Części spasowane są dość dobrze, jednak przyklejenie płaszcza wymaga nieco cierpliwości.

Kowal Run odziany jest w runiczną zbroję łuskową i hełm z przyłbicą stylizowaną zapewne na twarz jednego z Krasnoludzkich Przodków. Przedramiona chronią zdobione klejnotami karwasze, a dłonie zaciskają się na drzewcu zakończonym ośmioramienną gwiazdą, która kojarzy się z gwiazdą noszoną przez kolędników i ten element niezbyt mi pasuje jako zwieńczenie. Co więcej trzeba bardzo uważać na ramiona gwiazdy, bo odlew jest naprawdę cienki i łatwo wykrzywić elementy. Prócz tego, krasnolud uzbrojony jest w młot bojowy, który umocowany jest do pasa obuchem w dół - na co zapewne kilkoro spośród państwa-draństwa zwróci uwagę. A, pas ze stylizowaną klamrą też jest. Drugi element modelu, który po przyklejeniu niezbyt mi się podoba, to podwinięty płaszcz, który kojarzy mi się raczej z silnymi Wiatrami Magii niż Magią Run.

Podsumowując model Kowala Run to bogata w detale, wyrzeźbiona z pomysłem figurka, który moim zdaniem dość dobrze komponuje się z resztą krasnoludzkiej braci, choć dwa wymienione wyżej elementy niezbyt mi się podobają ale zobaczymy, być może po pomalowaniu będzie to lepiej wyglądało.Gdy zamawiałem część modeli, nie było ich jeszcze w ofercie sklepu jednak ekipa z BattleBear bez problemu sprowadziła je dla mnie. Tak więc, jeśli macie jakieś upatrzone modele, a nie chcecie lub nie możecie sprowadzić ich ze strony producenta, zawsze można spróbować i napisać BattleBear.

#8: [Avatars of War] Rozpakuj pudełko... Author: Izwor , Location: Wrocław Post Posted: Pt marca 29, 2013 10:24 PM
    ----
Niezłe te krasnoludy.
Dwa pierwsze to świetny materiał do bandy Slayerów,
za to ten trzeci to dość oryginalny model.
Dobrze, że można się im przyjrzeć z bliska,
bo będę uzupełniał braki w bandzie krasnali.

#9: [Avatars of War] Rozpakuj pudełko... Author: Kapitan_Hak Post Posted: Pn kwiet 01, 2013 06:00 PM
    ----
Przyznam, że tego ostatniego krasnoluda jakoś zdarzyło mi się przegapić w figurkach AoW i dopiero z powyższych fotek bliżej go poznaję... nie mogę się jednak oprzeć wrażeniu, że z paru detali (mordka, ta gwiazda itp.) nieco bardziej przypomina krasnoluda Chaosu niż zwykłego krasia Mysli .

#10: Re: [Avatars of War] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Sb sierp 24, 2013 12:27 PM
    ----
Avatars of War - War Priest Kit

Z jednodniowym poślizgiem w to słoneczne, sobotnie popołudnie zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia pudełka z modelem od Avatars of War kupionym w esklepie BattleBear.

Prezentowana poniżej figurka Kapłana Bojowego pełnić będzie rolę Prezbitera Sigmara w szeregach Strażników dróg z Averlandu do Warheim FS.

Model Kapłana Bojowego został zapakowany firmowo w przeźroczysty blister, który prócz figurki i kwadratowej podstawki 25 x 25 mm zawiera także grubą gąbkę, która chroni zawartość przed uszkodzeniem. Wewnątrz opakowania znajduje się także ulotka z logo firmy, zdjęciami trzech wersji modelu oraz innymi niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera jedną figurkę Kapłana Bojowego (War Priest). Model można złożyć wybierając elemety spośród ośmiu różnych części, które zostały odlane w białym metalu. Usunięcie kilku nadlewek, które znalazłem głównie na obuchach młotów, nie było trudne. Podobnie linie podziału formy w większości były łatwe do usunięcie. Jedynym większym mankamentem jest nieznaczne przesunięcie formy na odlewach głów, usunięcie wady wymaga nieco większego nakładu pracy. Zestaw zawiera osiem elementów z którym można złożyć kilka wersji Kapłana Bojowego - szanowne państwo-draństwo może zobaczyć poszczególne warianty na zdjęciach poniżej. Zdecydowałem się na wersję kanoniczną dla GW, czyli gniewnego, łysego, uzbrojonego w dwa młoty bojowe Prezbitera Sigmara, który nie nosi płaszcza. Choć sama peleryna jest całkiem niezła, to szkoda mi było zasłaniać plecy modelu. Po odcięciu i wyczyszczeniu poszczególnych części połączyłem elementy ze sobą, dla pewności mocując je na sztyftach wykonanych ze spinacza biurowego.

Kapłan Bojowy to bogata w detale, wyrzeźbiona z pomysłem figurka, który swoją stylistyką otwarcie nawiązuje do duchownych Sigmara od GW (zdjęcie figurki w otoczeniu modeli od GW państwo-draństwo znajdzie na końcu spisu). Odziany w kolczy kaftan oraz kirys i naramienniki Prezbiter Sigmara dzierży w dłoniach dwa młoty bojowe, i choć na żadnym elemencie modelu nie znajdziemy komety o dwóch ogonach to symbol imperialnego krzyża zdobi elementy pancerza oraz oręża i ekwipunku. Uważni i cierpliwi mogą spróbować odczytać napisy zdobiące kołnierz kirysu oraz krawędź płaszcza.


#11: [Avatars of War] Rozpakuj pudełko... Author: Pepe , Location: Kęty Post Posted: Sb sierp 24, 2013 05:25 PM
    ----
A ten czwarty to skąd, że tak zapytam?

#12: Re: [Avatars of War] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Sb sierp 24, 2013 05:29 PM
    ----
Pepe wrote:
A ten czwarty to skąd, że tak zapytam?
To model z zestawu The Blessing of Sigmar od GW.


#13: Re: [Avatars of War] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pt sierp 30, 2013 04:58 PM
    ----
Avatars of War - Lord of Torment & familiar

Tym razem punktualnie, w ostatni piątek wakacji zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia pudełka z modelem od Avatars of War kupionym w esklepie BattleBear.

Prezentowany poniżej model Lord od Torment & familiar uzupełni szeregi oddanych Slaaneshowi bohaterów Zwierzoludzi do Warheim FS.

Figurka została zapakowana firmowo w przeźroczysty blister, który prócz składającego się z sześciu części modelu Lorda i odlanego w jednym kawałku chowańca oraz kwadratowej podstawki 25 x 25 mm zawiera także grubą gąbkę, która chroni zawartość przed uszkodzeniem. Wewnątrz opakowania znajduje się także ulotka z logo firmy, zdjęciem pomalowanego modelu i innymi niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera dwa modele Pana Cierpienia i jego chowańca (Lord of Torment & familiar). Figurka Pana Cierpienia została podzielona na siedem części, chowaniec dostępny jest w jednym kawałku, wszystkie elementy zostały odlane w białym metalu. Przy czym wzdłuż linii podziału formy na wszystkich elementach znajdowały się spore nadlewki, których usunięcie wymagało nieco czasu. Po wyczyszczeniu poszczególnych elementów w miejscach łączenia bitsów nawierciłem otwory w których umieściłem sztyfty wykonane ze spinacza biurowego.

Jak państwo-draństwo zauważy na umieszczonych poniżej zdjęciach z oryginalnego zestawu wykorzystałem jedynie korpus i ogon. Pozostałe części pochodzą z zestawów GW. Zdecydowałem się na konwersję modelu z dwóch powodów. Po pierwsze figurkę kupiłem z zamiarem zrobienia z niej Herszta Zwierzoludzi. Po drugie zarówno miecz jak i kostur są bardzo delikatne i co rusz wyginały mi się niebezpiecznie w rękach - więc postanowiłem zastąpić je plastikowymi elementami.

Pan Cierpienia i chowaniec to bogate w detale, wyrzeźbiona z pomysłem figurki, który swoją stylistyką otwarcie nawiązują do Lordów Chaosu od GW. Odziany w hełm, zdobiony kirys i najeżone kolcami naramienniki Lord of Torment dzierży w dłoniach ostrze i zakończony gwiazdą kostur, z kolei do pasa przytroczoną ma okutą księgę. W wielu miejscach na figurce widoczne są macki, które wyłaniają się zarówno spod odzienia jak i z paszcz umieszczonych na kirysie i wieńczącej kostur gwieździe.
Gdy zamawiałem część modeli, nie było ich jeszcze w ofercie sklepu jednak ekipa z BattleBear bez problemu sprowadziła je dla mnie. Tak więc, jeśli macie jakieś upatrzone modele, a nie chcecie lub nie możecie sprowadzić ich ze strony producenta, zawsze można spróbować i napisać BattleBear.

#14: [Avatars of War] Rozpakuj pudełko... Author: Pepe , Location: Kęty Post Posted: Pt sierp 30, 2013 05:24 PM
    ----
Dlaczego ma koźlą głowę? A familjar jest zarąbisty Smile

#15: Re: [Avatars of War] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pt sierp 30, 2013 05:25 PM
    ----
Pepe wrote:
Dlaczego ma koźlą głowę? A familjar jest zarąbisty Smile
Bo to Herszt Zwierzoludzi będzie. A oryginalna głowa bardziej do Nurgla pasuje niż Slaanesha.Forum IndexWarsztatRecenzje...

1 2
>
Page 1 of 2