Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza

All Posts

1 2 3 4 5
>
Forum IndexGaleria - Makiety

#1: Re: Makiety do Mordheim by Dębowa Tarcza Author: Skavenblight , Location: Warszawa Post Posted: Sb marca 09, 2013 07:36 PM
    ----
Dla tych, którzy nie bywają w SDKu i nie śledzą naszego bloga - karczma do scenariusza Last Orders w BtB. Budowniczym był Vercy, dekoratorem wnętrz Hak, a ja malowałam Smile

#2: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: Kapitan_Hak Post Posted: Pn kwiet 14, 2013 07:49 PM
    ----
Kapitan Hak na blogu Hakostwo wrote:
Początek kalendarzowej wiosny oraz towarzyszące jej śnieg i mróz to idealna wprost okazja do zaprezentowania dwóch nowych makiet, jakie wykonałem przede wszystkim na potrzeby nadal toczącej się w klubowym zaciszu wielce udanej kampanii "Border Town Burning", a którym nadałem "roboczą" nazwę "ośnieżone skały".

Przy okazji dzisiejszy wpis na blogu to pierwszy z mini-cyklu czterech postów, spośród których w dwóch pierwszych przedstawię dwie nowe makiety, w trzeciej zaprezentuję sposób ich wykonania, a w czwartej napiszę, jak wykonałem kluczowy, zdobiący je "detal", czyli śnieg.

Zanim przejdę do zasadniczej części posta, czyli zdjęć, pozwolę sobie na parę słów wstępu i komentarza na temat genezy wspomnianych dwóch nowych elementów terenu...

Jak już wiecie, kampania BTB nadal trwa i to w najlepsze - emocje rosną z każdą bitwą. Mimo że zaplecze makietowe do tego settingu mamy naprawdę przyzwoite (choćby dzięki naszemu klubowemu koledze Vercy'emu, który z pełnym zaangażowaniem wykonał pokaźny komplet specjalnych makiet potrzebnych do konkretnych scenariuszy), to przed nami nadal sporo pracy, by przyszłe rozgrywki jeszcze bardziej wzbogacić. Wspomnę tu choćby o planowanej (a de facto już rozpoczętej) rozbudowie znanej już Wam karczmy do scenariusza "Last Orders".

To, czego jednak prawdziwie nam brakuje, to wszelakie "najzwyklejsze" elementy terenów dzikich (kwalifikujące się oczywiście nie tylko do BTB, ale choćby i również do "Empire in flames"): skały, rzeki, bagna i inne typowe dla "dziczy" urozmaicenia (o lasach nie wspominam, bo drzewek akurat mamy dość sporo).

Tym bardziej brakuje jakichkolwiek elementów terenu charakterystycznych dla poszczególnych scenerii wyodrębnionych wewnątrz BTB, takich jak choćby śnieżne zaspy do Northern Wastes, czy jakieś skały i góry (też ośnieżone) do Mountains of Mourn. I w tym właśnie miejscu postanowiłem wkroczyć z paroma makietami, które "na szybko", poniekąd eksperymentalnie i trochę w ramach "odskoczni" od innych projektów wykonałem w ostatnich dniach.

Przy okazji zrobiłem też coś, na co miałem ochotę już od dawna: wykonanie jakiejś makiety w scenerii zimowej, która - czego dowodzą już najstarsze źródła - jest ważnym tłem dla niemieckich sag rycerskich.

Przechodząc zatem do rzeczy... z dumą przedstawiam... "ośnieżone skały", część pierwsza ;):

#3: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: Kapitan_Hak Post Posted: Pn kwiet 22, 2013 08:37 PM
    ----
Kapitan Hak na blogu Hakostwo wrote:
Właściwie to zima już nadeszła... i trzyma się całkiem mocno, mimo że kalendarz teoretycznie wskazuje już od jakiegoś czasu wiosnę. Dzisiaj jednakże prezentuję coś adekwatnego do obecnej pogody - kolejną (w stosunku do tej) makietę z cyklu terenów zimowych przygotowywanych przeze mnie do "Border Tow Burning" - reprezentującą górzyste tereny Mountains of Mourn, Northern Wastes, czy czego tam dusza zapragnie.

Dzisiaj bez dłuższego wstępu (który w zasadzie miał już miejsce w poprzednim poście), po prostu zapraszam do obejrzenia zdjęć kolejnej z "ośnieżonych skał":


#4: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: Kapitan_Hak Post Posted: Pn lip 21, 2013 03:57 PM
    ----
Z aktualizacją klubowych tematów makietowych ostałem się mocno w tyle - pora nadrobić zaległości.

Kapitan Hak na blogu Hakostwo wrote:
Kiedy rozpoczynałem prace nad "ośnieżonymi skałami" (częścią pierwszą oraz drugą) było dla mnie oczywiste, że jest to dopiero początek nieco większego projektu jakim jest "zimowy" zestaw makiet do użycia przede wszystkim w naszych klubowych grach w Mordheim, rozgrywanych w settingu Border Town Burning. Nie sądziłem jednakże, że ciąg dalszy nastąpi tak szybko, a mini-cykl "ośnieżonych skał" (jako wstęp i w zasadzie dość znaczna część ww. "zimowego stołu" ;)) rozrośnie się w całą serię, której większa część jeszcze przed nami.

Wszystko to za sprawą starych, czekających na odnowienie makiet z SDK przedstawiających rozmaite skałki, górki itp. W klubie zajmowały one w zasadzie cały karton, a ze względu na pozostawiający trochę do życzenia poziom wykończenia rzadko gościły stołach w trakcie naszych gier, mimo iż w realiach BTB z pewnością by się przydały.

Postanowiłem wobec tego upiec dwie pieczenie na jednym ogniu (czyli odnawianie starych makiet i projekt "stół zimowy" w jednym) i zgarnąłem cały karton owych górek i skałek do domu. Wprawdzie ok. połowy zamierzam wykończyć w stylu zwyczajnym, nie-zimowym, co by od tego śniegu przesytu nie było, jednakże z tego, co zostanie, i tak co najmniej jeden stół się zastawi.

Przechodząc do rzeczy, czyli do fotek, dzisiaj prezentuję formację skalną złożoną z wielkich głazów, ułożonych przez twórcę tej makiety w na tyle przemyślny sposób, że możliwe jest wchodzenie po niej modeli, "jak po schodach" - dzięki temu jej grywalność jest nieco większa i będzie ona pełniła funkcję nie tylko "przeszkadzacza" i "zapchajdziury" na polu bitwy.


#5: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: Kapitan_Hak Post Posted: Pn lip 21, 2013 04:00 PM
    ----
Kapitan Hak na blogu Hakostwo wrote:
Prezentuję poniżej kolejną z cyklu odnowionych ostatnio (w stylu "zimowym") SDKowych makiet do Border Town Burning. Jest to całkiem zwyczajna, pokryta śniegiem skała, w której szczelinach z trudem wyrosły jakieś karłowate wysokogórskie iglaki.

Co tu dużo pisać, makieta wygląda może nieco "surowo", ale powinna dobrze komponować się z pozostałymi terenami w klimacie zimowym. Zapraszam zatem do obejrzenia zdjęć.
#6: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: Kapitan_Hak Post Posted: Cz paźdź 31, 2013 09:44 PM
    ----
Kapitan Hak na blogu Hakostwo wrote:
Nie ma co ukrywać, że śnieżnych makiet do SDK powstało stosunkowo sporo - większość z nich jest wprawdzie do siebie dość podobna, ale ułożone razem, na jednym stole, składają się na spójną całość surowego, śnieżnego, lekko monotonnego krajobrazu.

Starałem się wprawdzie, w miarę możliwości ;), nie zanudzać Was ich nadmiarem, ale parę ośnieżonych elementów terenu do ukazania światu jeszcze pozostało.

W dniu dzisiejszym pora na kolejną z trzech, bliźniaczo podobną do poprzedniej, skałę porośniętą tu i ówdzie karłowatymi świerkami, z trudem wyrosłymi w tych niegościnnych warunkach Wink ...
#7: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: Kapitan_Hak Post Posted: Cz paźdź 31, 2013 09:55 PM
    ----
Kapitan Hak na blogu Hakostwo wrote:
Wiosna już w pełnym rozkwicie, makiety "zimowe" już dawno w akcji w SDKowym zaciszu - najwyższa pora kończyć serię, co by szanownych gości odwiedzających "Hakostwo" nie narażać na konieczność dalszego ziewania ;). Sam muszę przyznać, że zrobiło się już nieco monotonnie, ale skoro serię rozpocząłem, wypadało by ją zakończyć i to jak najszybciej, by móc definitywnie przejść do kolejnych projektów.

W dzisiejszym, przedostatnim już odcinku z cyklu, prezentuję, za jednym zamachem, co by już nie przedłużać serii i załatwić sprawę dwiema notkami zamiast ośmiu, czy dziesięciu (sam już nieco straciłem rachubę), zdjęcia łącznie pięciu różnych skał.

Skała nr 1


Skała nr 2


Skała nr 3
Skała nr 4
Skała nr 5


#8: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: Kapitan_Hak Post Posted: Pt list 01, 2013 08:59 PM
    ----
Kapitan Hak na blogu Hakostwo wrote:
Zgodnie z obietnicą prezentuję dzisiaj ostatnią, siódmą, część cyklu przedstawiającego makiety ośnieżonych skał do "Border Town Burning". Można by wprawdzie zapewne rozbić cykl na większą liczbę notek (jedna makieta = jedna notka), ale i bez tego seria trochę się rozrosła i porą ją kończyć.

Makiety zimowe wprawdzie jeszcze kiedyś zapewne wrócą, ale póki co zapraszam do oglądania!

Skała nr 1
Skała nr 2
Skała nr 3


Skała nr 4


#9: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: Staś Post Posted: Sb list 02, 2013 12:57 PM
    ----
Tomek prześlesz mi na @ przecis na śnieg. Chyba zrobię zestaw drzew zimowych.

#10: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: Kapitan_Hak Post Posted: Sb list 02, 2013 01:11 PM
    ----
Spoko, sporządzę dziś jakiś "tutek" odnośnie śniegu i Ci podeślę Smile !

A skoro już o drzewkach mowa, to dobra opcja, by były "zimowe"; zapytam przy okazji, jak stan prac Wink ?

#11: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: Staś Post Posted: Sb list 02, 2013 03:41 PM
    ----
No stan od czerwca się nie zmienił bo zwodzisz mnie non stop odnośnie szpachlówki ale jutro pojdę i sobie kupie ją sam Wink

Wydaje mi się że potrzebne są dwa lasy letni i zimowy.

#12: Re: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: Kapitan_Hak Post Posted: Sb list 02, 2013 03:51 PM
    ----
Staś wrote:
No stan od czerwca się nie zmienił bo zwodzisz mnie non stop odnośnie szpachlówki ale jutro pojdę i sobie kupie ją sam Wink
Nie wiem, dlaczego uważasz, że Cię zwodzę; mówiłem, że możemy ją dołączyć do zakupów klubowych i że kupię ją dla Ciebie. Ustalenia pozostają aktualne. Skoro chcesz kupić sam, to weź fakturę na SDK; oddam Ci kasę we wtorek.

#13: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: Staś Post Posted: Sb list 02, 2013 04:53 PM
    ----
Dobra jeszcze mnie na szpachle stać, kup lepiej coś na letnie liście.

#14: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: Kapitan_Hak Post Posted: Cz stycz 02, 2014 07:40 PM
    ----
Pora nadrobić dość spore zaległości w niniejszym klubowo-makietowym temacie...

Kapitan Hak na blogu Hakostwo wrote:
Prace nad makietami do klubu nadal trwają nieprzerwanie i choć miałem przez chwilę pokusę, by napisać, iż końca ich nie widać, to jednak gdy spojrzę wstecz, widzę już naprawdę pokaźny asortyment ukończonych prac, natomiast gdy patrzę przed siebie, powoli dostrzegam (choć na razie jeszcze w oddali) koniec pewnego etapu określanego ogólnie jako "renowacja starych makiet". Zanim jednak na warsztacie na dobre zagoszczą całkowicie nowe tereny, jeszcze przez jakiś czas w centrum uwagi będą makiety starsze, często niewykończone, oczekujące na renowację.

Właśnie do nich należy nowy zestaw makiet, który ukończyłem ostatnio (po prawdzie była to kwestia jednego wieczoru), a konkretnie: skały i głazy, przeznaczone przede wszystkim do mordheimowych "settingów" pozamiejskich, takich jak "Empire in Flames", czy "Border Town Burning", tym razem w wersji "letniej", w przeciwieństwie do całego cyklu pokrytych śniegiem skałek, jakie gościły na blogu już jakiś czas temu.

Zanim przejdę do ukazania zdjęć pierwszej z odnowionych (czy też raczej: wykończonych) skałek, parę słów wprowadzenia. Otóż cały ten zestaw makiet - w przeciwieństwie do lwiej części uprzednio odnawianych terenów - nie został pierwotnie wykonany przez żadnego z naszych klubowiczów. Zastaliśmy je już w SDK, gdzie spoczywały na dnie jednego z najrzadziej używanych kartonów. Na stole nie gościły w zasadzie ani razu - przypuszczam, że głównie ze względu na fakt, że nikt nie chciał grać na mizernie wyglądających terenach niepomalowanych (bądź bardzo kiepsko pomalowanych), mając równolegle do dyspozycji komplet już ukończonych.

Ostatecznie jednak owe skałki doczekały się chwili, kiedy zebrałem je wszystkie i zabrałem do domu, gdzie część doczekała się wykończenia w stylu zimowym (cykl "Ośnieżone skały"), natomiast pozostała część, chwilowo odłożona w kąt, musiała cierpliwie poczekać, by ostatecznie nabrać nowych kształtów, charakterystycznych dla nieco cieplejszych pór roku (potrzebujemy w końcu zestawów makiet na oba typy stołów, zarówno na zimowe, jak i "letnie").

To chyba by było na tyle tytułem wstępu do mini-cyklu; prezentuję poniżej zdjęcia pierwszej ze skał, a kolejne w najbliższych dniach.


#15: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: Kapitan_Hak Post Posted: Cz stycz 02, 2014 07:43 PM
    ----
Kapitan Hak na blogu Hakostwo wrote:
Dzisiaj rekordowo krótko, ale treściwie. Po wczorajszym wstępie trudno jednak dodać coś nowego w temacie odnowionego przeze mnie zestawu skał. Mimo wszystko, gdyby coś mi się jeszcze przypomniało, dobrych kilka notek do końca tego mini-cyklu mi pozostało, więc zdążę jeszcze ewentualnie dopisać dodatkowe informacje ;). Tymczasem zapraszam do obejrzenia zdjęć drugiej ze skał!
Forum IndexGaleria - Makiety

1 2 3 4 5
>
Page 1 of 5