Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza

All Posts
<
1 2 3 4 5
>
Forum IndexGaleria - Makiety

#16: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: Kapitan_Hak Post Posted: Cz stycz 02, 2014 07:45 PM
    ----
Kapitan Hak na blogu Hakostwo wrote:
Po krótkiej przerwie w ogrzej postaci pora powrócić - przynajmniej jeszcze na kilka notek - do tematu skał (dla przypomnienia: tym razem nie-zimowych). Prezentuję zatem kolejną z ukończonych ostatnio makiet (podkreślam słowo: "ukończonych", gdyż w stanie surowym powstały dawno temu w rękach nieznanego już obecnie SDKowego klubowicza). Tym samym kolejny drobny krok w klubowym terenowym postępie uczyniony ;).

Zapraszam zatem do obejrzenia zdjęć:


#17: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: Kapitan_Hak Post Posted: Cz stycz 02, 2014 07:47 PM
    ----
Kapitan Hak na blogu Hakostwo wrote:
Systematycznie kontynuuję makietowy cykl skalny; kilka sztuk jeszcze do zaprezentowania pozostało. W dniu dzisiejszym prezentuję skałę wykonaną nieco innym sposobem i w nieco innym stylu niż ukazane poprzednio (inny materiał i brak podstawki). Podobne jest natomiast malowanie (z użyciem mojego ulubionego odcienia makietowej szarości tj. "Payne's Grey"), które jest jednym z elementów spajających cały skalisty zestaw.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć:


#18: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: Kapitan_Hak Post Posted: Cz stycz 02, 2014 07:49 PM
    ----
Kapitan Hak na blogu Hakostwo wrote:
Dzisiejszy post nie będzie zapewne zaskoczeniem - może nieco monotonnie, ale konsekwentnie kontynuuję serię makiet skał na klubowy użytek (dla przypomnienia: przede wszystkim do mordheimowych settingów "Border Town Burning" i "Empire in flames").

Zdjęcia makiet standardowo w rozwinięciu posta.


#19: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: Kapitan_Hak Post Posted: Cz stycz 02, 2014 07:50 PM
    ----
Kapitan Hak na blogu Hakostwo wrote:
Po kilku postach i kilkunastu dniach przerwy pora wrócić do tematu makiet skał. Znudzonych pocieszam, że powoli zbliżamy się do końca tego mini-cyklu, zainteresowanych zaś pocieszam, że w przygotowaniu już kolejne serie makiet klubowych (choć bynajmniej nie skał, przynajmniej na razie ;)).

Bez dalszego zbędnego lania wody zachęcam do obejrzenia fotek.


#20: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: Kapitan_Hak Post Posted: Cz stycz 02, 2014 07:52 PM
    ----
Kapitan Hak na blogu Hakostwo wrote:
Pozostając nadal w temacie skał, prezentuję dzisiaj zdjęcia przedostatniej makiety z tego cyklu. Ostatnią, moim zdaniem najciekawszą, zostawiłem oczywiście na koniec, ale to już w kolejnym poście ;). Tymczasem już w najbliższy wtorek cały karton ze skałkami trafi do SDKu.

Tradycyjnie, zapraszam do obejrzenia zdjęć.#21: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: Kapitan_Hak Post Posted: Cz stycz 02, 2014 07:53 PM
    ----
Kapitan Hak na blogu Hakostwo wrote:
Ostatni dzień miesiąca to dobry moment na publikację ostatniej, ósmej części cyklu przedstawiającego makiety skał przeznaczone do naszych klubowych rozgrywek.

Na deser zostawiłem oczywiście mój ulubiony element terenu z tej serii, czyli skałę o dość ciekawym kształcie, nieco bardziej wyszukanym niż poprzednie, której najważniejszym elementem jest gniazdo...
Jakiego stworzenia jest to gniazdo? To już pozostawiam Waszej wyobraźni.

Dodam tylko, że wykańczając tę makietę myślałem o scenariuszu "Egg Hunt" do nieodżałowanego Warhammer Skirmish (ktoś jeszcze pamięta ten mini-system, ktoś może grał :)?). Jednym słowem widzę jego przyszłość nie tylko jako kolejnego nie-interaktywnego elementu terenu, ale również jako ewentualny obiekt do celu scenariusza...

Czas zatem pomyśleć o przygotowaniu figurki stwora, który mógł znieść te jaja ;), a tymczasem zapraszam do obejrzenia zdjęć:


#22: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: NoName , Location: W-wa Post Posted: Cz stycz 02, 2014 08:01 PM
    ----
Ostatnio ściągnąłem Warhammer Skirmish Smile

#23: Re: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: Mortai , Location: Łódź Post Posted: Cz stycz 02, 2014 08:30 PM
    ----
Bardzo ładne gniazdko z nakrapianymi jajkami Smile Bardzo dobrze pomalowana całość i w ogóle super Smile

#24: Re: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: Kapitan_Hak Post Posted: Cz stycz 02, 2014 08:37 PM
    ----
NoName wrote:
Ostatnio ściągnąłem Warhammer Skirmish Smile

Bingo! Bezbłędnie namierzyłeś źródło mojej inspiracji Razz !

Mortai wrote:
Bardzo ładne gniazdko z nakrapianymi jajkami Smile Bardzo dobrze pomalowana całość i w ogóle super Smile

Dziękuję Smile !

#25: Re: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pt stycz 03, 2014 01:09 AM
    ----
Co tu dużo pisać Brawo

#26: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: Kapitan_Hak Post Posted: Sb stycz 04, 2014 06:32 PM
    ----
Dzięki Smile !

Wracam do aktualizowania tematu - jeszcze trochę makiet zostało, by "nadgonić" do obecnego etapu prac Wink .

Kapitan Hak na blogu Hakostwo wrote:
Jak już kiedyś wspominałem, jeżeli miałbym wskazać typ makiet, jakich w zasobach klubowych mamy najwięcej, bez chwili wahania wskazałbym barykady. Mamy ich mnóstwo - większość już całkowicie gotowych i wykończonych, zapełniających nasz magazynek w SDKu, ale - o dziwo - wciąż mam u siebie kilka sztuk w fazie WiP do wykończenia, więc klubowy zapas będzie nadal rosnąć ;).

Przy kolejnej czwórce wpadłem jednak na pomysł, jak nieco urozmaicić barykadową monotonię i przełamać monopol na ten rodzaj terenu dzierżony do tej pory przez ruiny Miasta Potępionych. Wpadłem mianowicie na pomysł, by wykończyć je w klimacie zimowym, jak prezentowane jakiś czas temu na Hakostwie ośnieżone skały, czy też zamarznięte bagna i przeznaczyć je do naszych gier w Border Town Burning.

Zanim przejdę do zdjęć, parę słów o historii tych konkretnych barykad. Powstały przed wielu laty w liczbie czterech, a ich twórcą był mój brat, znany klubowiczom m.in. jako Warboss Krzychu ;). Zmieniłem w nich niewiele, a w zasadzie tylko jedno: wykonałem dla nich nowe podstawki, bardziej wytrzymałe i dostosowane stylem do naszych innych makiet. Następnie oczywiście malowanie i posypki, w tym wielce przeze mnie lubiany "śnieg" ;).

Zapraszam zatem do obejrzenia pierwszej z czterech przeznaczonych do BTB barykad:


#27: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: Kapitan_Hak Post Posted: Sb stycz 04, 2014 06:35 PM
    ----
Kapitan Hak na blogu Hakostwo wrote:
Najwyższa pora na kontynuację czteroczęściowego (dla przypomnienia pierwsza część) mini-cyklu "Ośnieżonych barykad" stanowiących część naszego klubowego stołu zimowego. W zasadzie makiety są już gotowe od jakiegoś czasu, ale z uwagi na szereg czynników (w tym urlop :)) publikuję fotki z pewnym opóźnieniem.

Zapraszam zatem do obejrzenia drugiej z barykad :)!


#28: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: Kapitan_Hak Post Posted: Sb stycz 04, 2014 06:36 PM
    ----
Kapitan Hak na blogu Hakostwo wrote:
Zanim nowe barykady trafią do SDKu, wzbogacając nasz śnieżny stół, w przerwach między dużo ciekawszymi figurkowymi notkami Skavenblight, pomęczę Was jeszcze trochę moimi makietami ;).

Tradycyjnie zapraszam zatem do obejrzenia zdjęć.


#29: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: Kapitan_Hak Post Posted: Sb stycz 04, 2014 06:39 PM
    ----
Kapitan Hak na blogu Hakostwo wrote:
Jutro makiety trafią do SDKu, a tymczasem, na zakończenie miesiąca, zachęcam do obejrzenia ostatniej z czterech pokrytych śniegiem barykad - kolejnej części naszego zimowego stołu do Mordheim, a ściśle rzecz biorąc: do Border Town Burning Smile .


#30: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: Kapitan_Hak Post Posted: Cz stycz 09, 2014 07:27 PM
    ----
Kapitan Hak na blogu Hakostwo wrote:
Przeglądając co najmniej kilkanaście moich ostatnich notek dotyczących makiet (a po prawdzie to głównie tego rodzaju wpisy na blogu popełniam), łatwo rzuca się w oczy fakt, że większość z przygotowywanych przeze mnie terenów przeznaczona jest do mordheimowego suplementu "Border Town Burning" (względnie może być też oczywiście użyta w oficjalnym "Empire in Flames".

Nie powinno to jednak zaskakiwać, gdyż już wkrótce, a konkretnie 12 listopada, startujemy w klubie z nową kampanią osadzoną w tym settingu. Biorąc pod uwagę fakt, że trwać będzie zapewne - podobnie jak poprzednia - do ok. maja 2014 r., można śmiało rzec, że lwia część naszej klubowej aktywności obraca się właśnie wokół BTB - dokładnie tak samo jak niniejsza notka i co najmniej cztery kolejne mojego autorstwa ;), a powód ku temu jest znaczący - w kooperacji Hakostwa z Wacławem "Panem Rybą" (który - wraz ze Staśkiem "Dwalthrimem" oraz autorami niniejszego bloga - intensywnie udziela się obecnie w klubowych pracach modelarskich!) powstała dość pokaźna makieta modułowa przedstawiająca całkiem słusznych rozmiarów wzgórza.

Pomysł i inicjatywa zbudowania tej makiety wyszła jeszcze w czasie trwania poprzedniej kampanii BTB od wspomnianego wyżej Pana Ryby. Jako klubowicz aktywnie zaangażowany w tworzenie zaplecza makietowego "Dębowej Tarczy" zaskoczył nas już u progu realizacji tego projektu, prezentując nie tylko rozbudowany projekt makiety na papierze, ale również coś, z czym - przyznam szczerze - w mojej "karierze" "makieciarza" spotkałem się chyba po raz pierwszy, czyli z przygotowaniem roboczej mikro wersji modułowych wzgórz (o rozmiarze nieprzekraczającym bodajże 1/10 makiety docelowej). Tego typu "makiety makiet", których zdjęcia prezentuję poniżej, umożliwiły nam całkiem "namacalne" zapoznanie się z pomysłem Pana Ryby zanim jeszcze wypłynął on na szerokie wody realizacji wielkoformatowej.


Idea modułowości tych wzgórz obraca się (nomen omen) wokół pomysłu wpisania całości w plan koła, przy czym poszczególne moduły to wycinki koła o określonym kącie. Dokładnych kątów jednak nie mierzyłem - wystarczy napisać, że moduły są cztery: dwa mniejsze i dwa większe ;). Mogą być układane na polu bitwy pojedynczo - jako samodzielne elementy terenów, w większych grupach, bądź oczywiście w całości, przy czym wcale niekoniecznie muszą być układane w koło. Sposobów na ułożenie jest co najmniej kilka, ale dojdziemy do nich przy okazji zapewne ostatniej notki z cyklu ;).

O wykonaniu makiet najwięcej do powiedzenia miałby zapewne sam Wacław, który przekazał nam je do wykończenia już na dość zaawansowanym etapie tworzenia (już po nałożeniu podstawowych kolorów). Nie ulega jednak wątpliwości, że zasadniczym budulcem był gruby styrodur, ukształtowany przez twórcę za pomocą szerokiej gamy środków zarówno mechanicznych (noże, długopisy itp.), jak i chemicznych ("wypalanie" faktury acetonem). Na podstawowe kształty nałożono oczywiście - zapewne za pomocą nieocenionego w pracach makietowych wikolu - rozmaite piaski, żwirki itp.

Rola Hakostwa w tym procesie ujawniła się na sam koniec i polegała na wykończeniach malarskich (Skavenblight), sadzeniu trawki na większych powierzchniach (Kapitan Hak - wspólnie z Panem Rybą) oraz przyklejaniu kępek trawy, rozmaitych posypek i innych szczególików (Kapitan Hak).

W chwili obecnej cała makieta znajduje się już w SDK (choć chrztu bojowego jeszcze nie przeszła), a ja tymczasem zapraszam do obejrzenia zdjęć pierwszego z modułów:
Forum IndexGaleria - Makiety
<
1 2 3 4 5
>
Page 2 of 5