Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza

All Posts
<
1 2 3 4 5
Forum IndexGaleria - Makiety

#61: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: Kapitan_Hak Post Posted: Śr grud 03, 2014 09:04 AM
    ----
Hej Mortai Smile ! Dziękujemy za słowa uznania - wkrótce aktualizacja tematu - fotki nowych makiet Smile .

#62: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: M.T. , Location: Brwinów Post Posted: Cz grud 04, 2014 05:35 PM
    ----
O, jakie piękne skałki Smile

#63: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: Kapitan_Hak Post Posted: Pn grud 28, 2014 11:21 AM
    ----
Kapitan Hak na blogu hakostwo.blogspot.com wrote:

Na wstępie muszę zaznaczyć, że nie są to makiety wykonane przez mnie - ich oryginalnym autorem jest nasz klubowy kolega Staś (nie mylić ze Staśkiem "Dwalthrim'em" ;)), natomiast moją zasługą jest ich szeroko rozumiane wykończenie, począwszy od poprawek malarskich, aż na wszelakich posypkach kończąc.

Intencją autora było stworzenie zestawu makiet do dość często rozgrywanego przez nas, wymienionego we wstępie settingu mordheimowego. Ten zestawik składa się z sześciu elementów, przy czym - gwoli ścisłości - drzewek jest w nim pięć, a element szósty to swego rodzaju "przeszkadzajka", do której dojdziemy na koniec cyklu.

Cały komplet powstał w zasadzie jeszcze na poprzednią kampanię BTB, ale w zalewie makiet, jakie do mnie wpływają od klubowiczów do wykończenia, a także w natłoku wszelakich innych projektów hobbystycznych pozaklubowych, musiał czekać cierpliwie na swoją kolej. Ukończyłem go jednak w samą porę - za jakiś miesiąc startujemy z kolejną kampanią BTB, to akurat się na nią drzewka załapią.

Tradycyjnie parę słów o wykonaniu. Trzon drzewek - o ile się nie mylę (wszakże na tym etapie nie uczestniczyłem w konstruowaniu tych makiet) - to drut osadzony na nieśmiertelnych podstawkach ze starych płyt CD. Na to bodajże taśma papierowa i szpachlówka, do tego wszelaka drobnica na podstawki, zarówno z gipsu, jak i z żywicy.

Mój etap pracy dzielił się z kolei na dwa "podetapy"...

Pierwszy z nich, de facto prostszy, to wszelakie poprawki malarskie, rozjaśnienia, dodanie niektórych kolorów itp. Słowem, przyjemnie i względnie łatwo.

Drugi - co do którego spodziewałem się, że nie powinien stanowić większego wysiłku - okazał się już paradoksalnie większym wyzwaniem, a polegał na solidnym "przymocowaniu" do drzewek sporej ilości posypek. Na czym polegała trudność? Przede wszystkim na eksperymentalnym charakterze przedsięwzięcia - wcześniej drzewek nie konstruowałem i tu trochę sprawdzałem parę patentów m.in. posypkowych. Największym eksperymentem było przymocowywanie listowia, które chwilami odmawiało współpracy w zakresie trzymania się wikolu, jakim posmarowałem korony drzew, ale po paru poprawkach i dodatkowych warstwach wzmacniających z lakieru w spreju ostatecznie zbiły się one w (prawie) pancerną kompozycję. Ostatnia część prac, polegająca na montażu wszelakich kępek trawy i innego dziadostwa na podstawki drzewek, przebiegła już bezproblemowo.

Zapraszam zatem do obejrzenia zdjęć pierwszego z drzewek (tym razem dla ukazania skali zjawiska położyłem przy drzewku figurkę - niespodzianka! - elfa):
#64: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: Kapitan_Hak Post Posted: Pn stycz 04, 2015 09:53 PM
    ----
Kapitan Hak na blogu hakostwo.blogspot.com wrote:
Pora na drugą część mini-cyklu poświęconego nowowykończonym makietom drzewek do BTB. Dzisiaj bez dłuższego wstępu, który tradycyjnie miał miejsce w części pierwszej.

Drugie drzewko wyszło - w nieco niezamierzony, ale chyba nawet względnie udany sposób - w tonacji raczej jesiennej.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć w rozwinięciu posta.


#65: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: Kapitan_Hak Post Posted: Pn stycz 04, 2015 09:58 PM
    ----
Kapitan Hak na blogu hakostwo.blogspot.com wrote:
Trzecie z drzewek przeznaczonych do naszych klubowych rozgrywek w mordheimowy setting "Border Town Burning" - chyba największe z całej serii.


#66: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: Kapitan_Hak Post Posted: Pn stycz 04, 2015 10:02 PM
    ----
Kapitan Hak na blogu hakostwo.blogspot.com wrote:
Dzisiejsze drzewko do BTB, już czwarte z cyklu, jest jednym z moich dwóch ulubionych. Po pierwsze, podoba mi się w nim nie do końca zamierzony (ale mnie osobiście zadowalajacy ;)) efekt "jesienny", objawiający się zarówno w kolorystyce listowia, jak i we wszelakich posypkach na podstawce. Po drugie, jest to jedno z drzewek, które są raczej "rozłożyste w górę", co na stole bitewnym jest bardziej pożądanym zjawiskiem niż "rozłożystość na boki" Wink - po prostu jest jakby bardziej grywalne i mniej przeszkadzające w rozgrywkach.


#67: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: Kapitan_Hak Post Posted: Wt stycz 06, 2015 05:24 PM
    ----
Kapitan Hak na blogu hakostwo.blogspot.com wrote:
Piąte drzewko - ostatnie z cyklu. Moim skromnym zdaniem całkiem udane pod względem listowia, choć przypuszczalnie większą uwagę zwraca podstawka - zmajstrowana dzięki odlewom od naszego nieocenionego klubowego specjalisty od makiet (i odlewów) - Pana Ryby ;).

To tyle tytułem wstępu - zapraszam do obejrzenia zdjęć poniżej.#68: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: M.T. , Location: Brwinów Post Posted: Wt wrz 22, 2015 09:03 AM
    ----
Wow... piękne drzewka Smile

#69: Re: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: Dwalthrim , Location: Grodzisk. Maz Post Posted: Pn stycz 02, 2017 01:51 PM
    ----
Kapitan_Hak wrote:
Kapitan Hak na blogu Hakostwo wrote:
Po parotygodniowym przestoju przystąpiłem ponownie do prac makietowych - jak to ostatnimi czasy bywa, głównie o charakterze wykończeniowo-malarskim.

Makieta, którą chciałbym dzisiaj zaprezentować, to wykonana przez Dwalthrima, a wykończona oraz pomalowana przeze mnie (z pomocą Skavenblight) lekko zrujnowana, opuszczona, drewniana strażnica.

Jak to w przypadku mającej już długą tradycję współpracy z Dwalthrimem bywa, element terenu trafił do mnie w stanie surowym, lekko przykurzonym po długim pobycie w zakamarkach warsztatu w "kołchozie komorowskim".

Wykonanie jak zawsze mega solidne, z czego Dwalthrim zresztą słynie - tą makietą można rzucać w ściany (czego jednakże po ukończeniu prac nad nią wolałbym już nie robić ;)) i się nie rozleci.

Moja część prac nad tym elementem terenu przebiegała następująco: po pierwsze, przyklejenie szeregu detali, od czaszek, tarcz i skrzynek, aż po strzechę (z pakuł lnianych), po drugie, zagruntowanie i zapodkładowanie całości, po trzecie, malowanie, po czwarte, posypki i inne szczególiki, które dodaje się po malowaniu.

Troszkę to wszystko trwało, ale wydaje mi się, że było warto. Tego typu makiety w klubie jeszcze nie mieliśmy, a nada się doskonale do wszelkich settingów rozgrywających się w dziczy, od EiF, aż po BTB.

Co ważniejsze, strażnica jest prawdziwie grywalna - wejścia od frontu oraz z rozwalonego narożnika, możliwość schowania się w środku, pomiędzy przeszkodami oraz obrona w wieży oraz drewnianych "pomostach" wzdłuż palisady. Krótko mówiąc: może być ciekawie.

Już bez dalszych wstępów, zapraszam do obejrzenia zdjęć:Ktoś sie MOCNO "zainspirował" naszym klubowym fortem: allegro.pl/warhammer-m...9382.html# Very Happy
Niezły plagiat Razz

#70: Re: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: Dominig , Location: Kędzierzyn/Wrocław Post Posted: Wt stycz 03, 2017 01:38 PM
    ----
HEH, nie wiem co o tym myśleć. Z jednej strony to niby tylko makieta, z drugiej ktoś chce na tym zarobić. Dziwna sprawa Very Happy BTW. Jak została zrobiona strzecha na daszku?

#71: Re: Makiety do Border Town Burning by Dębowa Tarcza Author: Dwalthrim , Location: Grodzisk. Maz Post Posted: Wt stycz 03, 2017 01:58 PM
    ----
No własnie troche beka a trochę tak dziwnie... Very Happy

W kwestii daszku too w naszym przypadku są to pakuły pociągnięte rozwodniony m wikolem, ale rozważaliśmy ew również metodę ze starym ręcznikiem jako strzechą.Forum IndexGaleria - Makiety
<
1 2 3 4 5
Page 5 of 5