[Micro Art Studio] Rozpakuj pudełko...

All Posts
Forum IndexWarsztatRecenzje...

#1: [Micro Art Studio] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pt sierp 09, 2013 01:59 PM
    ----
Spis treści:
- Fish Market
- Food Crates
- Golemic Market
- Ware Piles Boxed Set i Wolsung Range Ruler
- Large Wooden Barrels
- Ruined Homestead
- Spare Parts Crates
- Spice Market
- Wooden Crates


Jako, że pudełko z zakupami powoli się zapełnia na kilka tygodni, jeśli czas pozwoli, wrócę do mniej-więcej piątkowego cyklu rozpakuj pudełko.

Dziś chcę zaprezentować szanownemu państwu-draństwu dwa produkty, które jakiś czas temu dotarły do mnie po złożeniu zamówienia w firmowym sklepie Micro Art Studio.

Jak zapewne większość z państwa-draństwa dobrze się orientuje w wolnym czasie zajmuję się głównie pracą nad podręcznikiem do Warheim FS oraz malowaniem modeli i budowaniem makiet do w/w gry. Przy okazji co jakiś czas przeglądam ofertę różnych sklepów szukając produktów, które można zastosować w trakcie rozgrywek w WFS. I tak trafiłem na ofertę Micro Art Studio, które oprócz fenomenalnych podstawek produkuje także różne elementy terenu.


W ofercie MAS zainteresował mnie zestaw Ware Piles Boxed Set (5), który postanowiłem wykorzystać jako przeszkody w trakcie rozgrywek w Warheim FS. Przy okazji zainteresował mnie również miarka Wolsung Range Ruler "Red" (1) dostępna w ofercie MAS. A jako, że lubię różne gadżety postanowiłem dołączyć ją do listy zakupów.

Po drobnym opóźnieniu wynikającym z zamieszania w firmie kurierskiej dotarła do mnie solidnie zapakowana paczka wewnątrz której w woreczkach strunowych znalazłem zamówione produkty.


Jak już wspomniałem wcześniej miarkę zakupiłem niejako przy okazji głównego zamówienia jednak muszę przyznać, iż jest całkiem użyteczna w trakcie gry ponieważ wartości jakie odmierza są często stosowane w grze, szczególnie podczas dowodzenia Krasnoludami.

Miarka wycięta jest z czerwonego akrylu i swoją stylistyką oraz logo nawiązuje do wydanej przez MAS gry Wolsung: Steampunk Skirmish Game.

Wartości odmierzane przez miarkę są czytelne, zarówno ze względu na wycięte w akrylu cyfry jak i znajdujące się na krawędziach calowe ząbki.

Miarka jest ciekawie zaprojektowana i całkiem nieźle wycięta z arkusza akrylu, jedyne zastrzeżenie budzą widoczne na zdjęciu matowe wżery. Ale może to wada powstała w trakcie podróży w paczce, gdyż na zdjęciu na stronie producenta nie zauważyłem podobnych śladów.


Z kolei barykady to solidne bryły żywicy odlane w kształt drewnianych skrzyń, drewnianych beczek i płóciennych worków. Faktury poszczególnych materiałów zostały dobrze odwzorowane, a detale są ostre. W zestawie znajduje się pięć różnych elementów.

Barykady zostały całkiem nieźle odlane, jedynie w kilku miejscach znalazłem ślady po pęcherzach powietrza. Natomiast nadlewki i drobne płatki żywicy, które występują głównie pomiędzy workami bez problemu usunąłem starą szczoteczką do zębów. Tylko w kilku miejscach musiałem użyć skalpela.

Ware Piles Boxed Set (5) to największy z zestawów przeszkadzajek w klimacie fantasy dostępny na stronie MAS, a zaprojektowane z pomysłem i dobrze odlane elementy z pewnością będą stanowiły ciekawe urozmaicenie podczas potyczek w Warheim FS.


Last edited by quidamcorvus on Pt kwiet 06, 2018 08:16 PM; edited 6 time in total

#2: [Micro Art Studio] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pt marca 17, 2017 12:11 PM
    ----
Micro Art Studio - Large Wooden Barrels

W bogatej ofercie Micro Art Studio znajduje się między innymi zestaw Large Wooden Barrels, który składa się z dwóch żywicznych elementów reprezentujących duże drewniane beczki.

Po rozpakowaniu umyłem żywiczne elementy w ciepłej wodzie z mydłem. Nie znalazłem linii podziału formy, a nieliczne ślady po pęcherzach powietrza są łatwe do zamaskowania.

Zestaw Large Wooden Barrels z powodzeniem można wykorzystać do waloryzacji makiet, dioram lub podstawek pod modele.

Prezentowany zestaw był jedną z nagród ufundowanych przez HQResin, którą można było wygrać w turnieju Warheim FS - Ucieczka z Gór Środkowych.


Ware Piles Boxed Set i Wolsung Range Ruler

#3: Re: [Micro Art Studio] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Cz czerw 01, 2017 12:38 PM
    ----
Micro Art Studio - Fish Market

Witam szanowne państwo-draństwo i zapraszam na kolejną recenzję. Dziś rozpakowałem dla Was wciąż świeży element terenu dostępny w ofercie Micro Art Studio, czyli Fish Market.

Zestaw Fish Market został zapakowany przez ekipę z Micro Art Studio w solidne kartonowe pudełko, które zostało wsunięte w kolorową obwolutę. Całość wygląda bardzo solidnie i wizualnie prezentuje się bogato, co jest na chwilę obecną raczej wyjątkiem wśród producentów, którzy zwykle pakują swoje wyroby w foliowe worki lub plastikowe blistry. Choć nie powinno oceniać się książki po okładce i nie wszystko złoto co się błyszczy, to otwierając pudełko czuje się, że produkt jest wart swojej ceny.

Wnętrze pudełka zabezpieczone zostało piankami, wśród których bezpiecznie umieszczono pięć żywicznych elementów składających się na tytułowy Fish Market. Wewnątrz znalazłem także dwie dedykowane do gry Wolsung Steampunk Skirmish Game karty, na których umieszczono zasady scenariusza i terenu pozwalające wykorzystać Fish Market w czasie rozgrywki. Natomiast wspomniane na kartach żetony można wyciąć z kolorowej obwoluty w którą zapakowano pudełko, co możecie zobaczyć na trzecim zdjęciu poniżej.

Zestaw Fish Market składa się z pięciu odlanych w żywicy elementów reprezentujących ułożone w stosy skrzynie wypełnione po brzegi owocami morza. Detale odlewów są ostre, a rzeźba bardzo wyraźna. Nie znalazłem linii podziału formy, a błony pozostałe po procesie odlewania można łatwo usunąć szczoteczką do zębów.

Elementy składające się na Fish Market zostały wyrzeźbione z pomysłem, a całość jest równie efektowna co grywalna. Zestaw z powodzeniem można wykorzystać jako element makiety lub dioramy oraz wykorzystać jako scenografię w czasie rozgrywania gier osadzonych zarówno w czasach współczesnych, historycznych i światach fantasy. Ja wykorzystam zestaw podczas gry w Warheim FS.

Wykonanie i grywalność na najwyższym poziomie.


Large Wooden Barrels|Ware Piles Boxed Set i Wolsung Range Ruler

#4: [Micro Art Studio] Rozpakuj pudełko... Author: Torin , Location: Katowice Post Posted: Pt czerw 02, 2017 10:22 AM
    ----
No konkretny zestaw. Idealnie nadaje się na stół do grania jako barykady. Super. Jak tylko będę miał miejsce na swój stół...... Very Happy

#5: Re: [Micro Art Studio] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Cz czerw 15, 2017 10:47 AM
    ----
Micro Art Studio - Spice Market

Witam szanowne państwo-draństwo i zapraszam na kolejną recenzję produktu od Micro Art Studio. Dziś rozpakowałem dla was zestaw Spice Market, który stanowi świetne uzupełnienie prezentowanego dwa tygodnie temu pudełka Fish Market.

Zestaw Spice Market został zapakowany przez ekipę z Micro Art Studio w solidne kartonowe pudełko, które zostało wsunięte w kolorową obwolutę. Całość wygląda bardzo solidnie i wizualnie prezentuje się bardzo dobrze.

Wnętrze pudełka zabezpieczone zostało piankami, wśród których bezpiecznie umieszczono cztery żywiczne elementy składające się na tytułowy Spice Market. Wewnątrz umieszczono także dwie dedykowane do gry Wolsung Steampunk Skirmish Game karty, na których umieszczono zasady scenariusza i terenu pozwalające wykorzystać Spice Market w czasie rozgrywki.

Zestaw Spice Market składa się z czterech odlanych w żywicy elementów reprezentujących ułożone w stosy skrzynie wypełnione po brzegi owocami i przyprawami. Detale odlewów są ostre, a rzeźba bardzo wyraźna. Nie znalazłem linii podziału formy, a błony pozostałe po procesie odlewania można łatwo usunąć szczoteczką do zębów.

Zestaw z powodzeniem można wykorzystać jako element makiety lub dioramy oraz wykorzystać jako scenografię w czasie rozgrywania gier osadzonych zarówno w czasach współczesnych, historycznych i światach fantasy. Ja wykorzystam zestaw podczas gry w Warheim FS.

Wykonanie i grywalność na najwyższym poziomie.

Fish Market|Large Wooden Barrels|Ware Piles Boxed Set i Wolsung Range Ruler

#6: Re: [Micro Art Studio] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Wt czerw 27, 2017 01:29 PM
    ----
Micro Art Studio - Golemic Market

Witam szanowne państwo-draństwo i zapraszam na kolejną recenzję. Dziś rozpakowałem dla Was wciąż świeży element terenu dostępny w ofercie Micro Art Studio, czyli Golemic Market.

Zestaw Golemic Market został zapakowany przez ekipę z Micro Art Studio w solidne kartonowe pudełko, które zostało wsunięte w kolorową obwolutę. Całość wygląda bardzo solidnie i wizualnie prezentuje się bardzo dobrze, co jest na chwilę obecną raczej wyjątkiem wśród producentów, którzy zwykle pakują swoje wyroby w foliowe worki lub plastikowe blistry. Choć nie powinno oceniać się książki po okładce i nie wszystko złoto co się błyszczy, to otwierając pudełko czuje się, że produkt jest wart swojej ceny.

Wnętrze pudełka zabezpieczone zostało piankami, wśród których bezpiecznie umieszczono sześć żywicznych elementów składających się na tytułowy Golemic Market. Wewnątrz znalazłem także dwie dedykowane do gry Wolsung Steampunk Skirmish Game karty, na których umieszczono zasady scenariusza i terenu pozwalające wykorzystać Golemic Market w czasie rozgrywki. Natomiast wspomniane na kartach żetony można wyciąć z kolorowej obwoluty w którą zapakowano pudełko, co możecie zobaczyć na trzecim zdjęciu poniżej.

Zestaw Golemic Market składa się z sześciu odlanych w żywicy elementów reprezentujących ułożone w stosy skrzynie wypełnione po brzegi mechanicznymi elementami i akcesoriami. Detale odlewów są ostre, a rzeźba bardzo wyraźna. Nie znalazłem linii podziału formy, a błony pozostałe po procesie odlewania można łatwo usunąć szczoteczką do zębów.

Elementy składające się na Golemic Market zostały wyrzeźbione z pomysłem, a całość jest równie efektowna co grywalna. Zestaw z powodzeniem można wykorzystać jako element makiety lub dioramy oraz wykorzystać jako scenografię w czasie rozgrywania gier osadzonych zarówno w czasach współczesnych i światach steampunkowych oraz fantasy. Ja wykorzystam zestaw podczas gry w Warheim FS.

Wykonanie i grywalność na najwyższym poziomie.

Fish Market|Large Wooden Barrels|Spice Market|Ware Piles Boxed Set i Wolsung Range Ruler

#7: Re: [Micro Art Studio] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Śr lip 12, 2017 04:32 PM
    ----
Wooden Crates, Food Crates, Spare Parts Crates od Micro Art Studio

Witam szanowne państwo-draństwo i zapraszam na kolejną recenzję produktów od Micro Art Studio. W poprzednich wpisach pokazałem wam zawartość trzech dużych zestawów Fish Market, Spice Market oraz Golemic Market, dziś zaprezentuję wam trzy mniejsze zestawy Wooden Crates, Food Crates oraz Spare Parts Crates, które można nabyć zarówno jako osobne zestawy lub w celu uzupełnienia większych zestawów.

Zestaw Wooden Crates, Food Crates oraz Spare Parts Crates zostały zapakowane przez ekipę z Micro Art Studio w blister wykonany z tworzywa sztucznego i tektury, na którym umieszczono logo firmy, nazwę modelu oraz wszelkie inne niezbędne informacje.

Zestaw Wooden Crates to zestaw dziesięciu pustych drewnianych skrzyń. Z kolei Food Crates oraz Spare Parts Crates to zestawy złożone z tuzina elementów, przy czym w każdym znajdują się cztery puste drewniane skrzynie takie jak w Wooden Crates, a osiem pozostałych posiada takie samo wypełnienie jak przedstawione wcześniej trzy duże zestawy Fish Market, Spice Market oraz Golemic Market.

Elementy składające się na zestawy Wooden Crates, Food Crates oraz Spare Parts Crates zostały wyrzeźbione z pomysłem, a całość jest równie efektowna co grywalna. Zestawy z powodzeniem można wykorzystać jako element makiety lub dioramy oraz wykorzystać jako scenografię w czasie rozgrywania gier osadzonych zarówno w czasach współczesnych i światach steampunkowych oraz fantasy. Ja wykorzystam zestaw podczas gry w Warheim FS.

Wykonanie i grywalność na najwyższym poziomie.
Fish Market|Golemic Market|Large Wooden Barrels|Spice Market|Ware Piles Boxed Set i Wolsung Range Ruler

#8: Re: [Micro Art Studio] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pt kwiet 06, 2018 08:12 PM
    ----
Ruined Homestead od Micro Art Studio

Dziś rozpakowałem element terenu dostępny w ofercie sklepu Micro Art Studio, czyli zestaw Ruined Homestead.

Zestaw Ruined Homestead został zapakowany w solidne kartonowe pudełko, które zostało wsunięte w kolorową obwolutę. Całość wygląda bardzo solidnie i wizualnie prezentuje się bardzo dobrze, co jest na chwilę obecną raczej wyjątkiem wśród producentów, którzy zwykle pakują swoje wyroby w foliowe worki lub plastikowe blistry. Choć nie powinno oceniać się książki po okładce i nie wszystko złoto co się błyszczy, to otwierając pudełko czuje się, że produkt jest wart swojej ceny.

Wnętrze zabezpieczono piankami, wśród których umieszczono siedem żywicznych elementów składających się na Ruined Homestead.

Zestaw Ruined Homestead składa się z siedmiu odlanych w żywicy elementów reprezentujących fragmenty zbudowanych z cegieł ścian. Detale odlewów są ostre, a rzeźba bardzo wyraźna. Nie znalazłem linii podziału formy, a błony pozostałe po procesie odlewania można łatwo usunąć szczoteczką do zębów.

Elementy składające się na Ruined Homestead zostały wyrzeźbione poprawnie, a całość jest grywalna. Zestaw z powodzeniem można wykorzystać jako element makiety lub dioramy oraz wykorzystać jako scenografię w czasie rozgrywania gier osadzonych w czasach współczesnych i światach steampunkowych.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Micro Art Studio.

Prezentowany zestaw był jedną z nagród ufundowanych przez Micro Art Studio, którą można było wygrać w turnieju Warheim FS - Przeklęty Szczurołap.


Forum IndexWarsztatRecenzje...
Page 1 of 1