[Games Workshop] Rozpakuj pudełko...

All Posts

1 2
>
Forum IndexWarsztatRecenzje...

#1: [Games Workshop] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Sb wrz 07, 2013 12:03 AM
    ----
Spis treści:

- Bad Moon Loonshrine
- Beastmen Great Bray-Shaman
- Chaos Ogre
- Captain of the Empire
- Etheric Vortex: Gloomtide Shipwreck
- Ikit Claw
- Malagor The Dark Omen
- Ogre Firebelly
- Packmaster Skweel Gnawtooth
- The Skavenblight Scramblers
- Valkia the Bloody
- Yhetee
- Zarbag’s Gitz


Valkia the Bloody

Z lekkim opóźnieniem zapraszam do otwarcia kolejnego pudełka z figurkami. Tym razem jest to blister z modelem Valkia the Bloody od Games Workshop .

Valkia tbe Bloody, podobnie jak inne modele bohaterów od GW została zapakowana w przeźroczysty blister, wewnątrz którego znalazła się jeszcze kwadratowa podstawka 25 x 25 mm oraz ulotka z logo firmy i innymi niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera jedną figurkę przedstawiającą heroinę Khorna o wdzięcznym imieniu Valkia the Bloody. Model w skali 28 mm został odlany w technologii citadel finecast, co wiąże się ze sporą ilością elementów pozostałych po kanałach doprowadzających tworzywo, które trzeba usunąć przed sklejeniem figurki. W kilku miejscu zauważyłem ślady po pęcherzykach powietrze, w kilku innych ślady pojawiły się po usunięciu nadlewek. Na modelu widoczne są też linie podziału formy. Jednak tworzywo łatwo ustępuje po ostrzem skalpela i usunięcie zbędnych elementów nie zajęło zbyt wiele czasu.

Jak zapewne szanowne państwo-draństwo zauważyło model na ostatnich zdjęciach prezentuje się nieco inaczej niż oryginał. Postanowiłem skonwertować model z kilku powodów, po pierwsze w Warheim FS będzie przedstawiał Opętanego służącego w szeregach Kultu Karmazynowej Czaszki, a ten walczy bez oręża. Po drugie dołączona do modelu włócznia była powyginana i choć przy użyciu ciepłej wody można skorygować element to postanowiłem zastąpić ramiona bitsami z zestawu Mrocznych Eldarów od GW. Podobnie oryginalna głowa została zastąpiona przez metalowy łeb Wojownika Chaosu od GW. Z kolei całkiem ciekawa tarcza zrobiona z twarzy Strażnika Tajemnic powędrowała do jednego z Wojowników Khorna.

Długo zwlekałem z rozpakowaniem tego modelu, głównie w powodu tworzywa z którego została odlana figurka. Na szczęście trafiłem na względnie udany model, który nie wymagał dużych nakładów pracy i względnie łatwo poddał się konwersji. Jednak stosunek ceny do jakości wciąż pozostaje bardzo niekorzystny.
Last edited by quidamcorvus on Cz lut 21, 2019 02:20 PM; edited 12 time in total

#2: Re: [Games Workshop] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pt lip 25, 2014 02:55 AM
    ----
Packmaster Skweel Gnawtooth

Szanowne państwo-draństwo wybaczy ale przez najbliższe kilka tygodni będę was raczył recenzjami nienajnowszych modeli od Games Workshop. Tak się jakoś złożyło, że sklep Hobbystore.pl zorganizował wyprzedaż metalowych modeli od GW w dość okazyjnych cenach. Grzech było nie skorzystać.

Packmaster Skweel Gnawtooth, podobnie jak inne modele bohaterów od GW otrzymałem zapakowany w oryginalny stary blister, wewnątrz którego znalazła się jeszcze kwadratowa podstawka 20 x 20 mm oraz ulotka z logo firmy i innymi niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera jedną figurkę przedstawiającą Skavena z klanu Moulder o wiele mówiącym imieniu Skweel Gnawtooth. Model w skali 28 mm został odlany w białym metalu, na figurce znalazłem kilka nadlewek i linii podziału formy ale skazy były dość łatwe do usunięcia.

Złożoną z trzech części figurkę postanowiłem skleić za pomocą sztyftów. Bowiem, choć części były dość dobrze spasowane do siebie, to jednak sam klej mógł nie wytrzymać pod ciężarem metalu, szczególnie w przypadku ramienia trzymające długi bicz.

Podoba mi się figurka Packmastera Skweela Gnawtootha, którą zamierzam wystawiać jako Mistrza Mutatora drużyny Poganiaczy klanu Moulder w czasie rozgrywek w Warheim FS. Model wyrzeźbiony jest z pomysłem, a szczegóły są ostre i wyraźne.

#3: Re: [Games Workshop] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Sb sierp 02, 2014 06:56 AM
    ----
Chaos Ogre

Dziś mam dla was wpis zawierający relację z rozpakowania kolejnego blistra z modelem od Games Workshop. Korzystając z wciąż trwającej wyprzedaży w sklepie Hobbystore.pl nabyłem między innymi przedstawiony poniżej model Ogra Chaosu.

Chaos Ogre, podobnie jak pozostałe zamówione modele od GW otrzymałem zapakowany w oryginalny stary blister, wewnątrz którego znalazła się jeszcze kwadratowa podstawka 40x40mm oraz ulotka z logo firmy i innymi niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera jedną figurkę przedstawiającą Ogra Chaosu. Model w skali 28 mm został odlany w białym metalu, na figurce znalazłem kilka nadlewek i linii podziału formy ale skazy były dość łatwe do usunięcia.

Złożoną z czterech części figurkę postanowiłem skleić za pomocą sztyftów. Bowiem, choć części były dość dobrze spasowane do siebie, to jednak sam klej mógł nie wytrzymać pod ciężarem metalu.

Lubię ten stary, odlany w metalu model Ogra Chaosu i choć wzór liczy sobie już wiele lat to pochodzi z czasów gdy rzeźbiarze nadawali niemal każdej figurce własny i niepowtarzalny charakter. Prezentowany na zdjęciach Ogr Chaosu uzbrojony jest w charakterystyczny dla tej rasy masywny, toporny oręż i karwasz bojowy. Ponadto stwór chroni się elementami zbroi płytowej i sfatygowaną kolczugą, a na głowie znajduje się oczywiście zdobiony wielkimi rogami hełm.

Model w trakcie rozgrywek w Warheim FS służył będzie w szeregach kompanii służących Duchowi Chaosu.

#4: [Games Workshop] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pt list 28, 2014 12:24 PM
    ----
Malagor The Dark Omen

W ostatni piątek miesiąca zapraszam szanowne państwo-draństwo do lektury wpisu zawierającego relację z rozpakowania kolejnego blistra z modelem od Games Workshop. Korzystając z wciąż trwającej wyprzedaży w sklepie Hobbystore.pl nabyłem między innymi przedstawiony poniżej model Malagor The Dark Omen.

Malagor The Dark Omen, podobnie jak pozostałe zamówione modele od GW otrzymałem zapakowany w oryginalny stary blister, wewnątrz którego znalazła się jeszcze kwadratowa podstawka 25x25mm oraz ulotka z logo firmy i innymi niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera jedną figurkę przedstawiającą imiennego bohatera Zwierzoludzi Chaosu - Malagora The Dark Omen. Model w skali 28 mm został odlany w białym metalu, na figurce znalazłem kilka nadlewek, sporo pozostałości po kanałach doprowadzających metal do formy oraz wyraźnie widoczną linię podziału formy. Na oczyszczenie modelu trzeba było więc poświęcić trochę czasu.

Złożoną z czterech części figurkę postanowiłem skleić za pomocą sztyftów, kleju cyjanoakrylowego i GSu, który okazał się niezbędny w przypadku przytwierdzenie ciężkich skrzydeł do korpusu. Bowiem, choć części były dość dobrze spasowane do siebie, to jednak sam klej nie wytrzymywał pod ciężarem metalu.

Figurka Malagora The Dark Omen podobała mi się od dawna i cieszę się, że udało mi się nabyć ten wzór z dość atrakcyjnej cenie. Model wyrzeźbiony jest z pomysłem i charakterem, a liczne detale nadają mu niepowtarzalny styl, trudny do osiągnięcia w przypadku współczesnych plastikowych figurek Zwierzoludzi Chaosu.

Model w trakcie rozgrywek w Warheim FS służył będzie w szeregach kompanii naznaczonych znakiem Tzeentcha Zwierzoludzi Chaosu

#5: Re: [Games Workshop] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Cz kwiet 30, 2015 11:10 PM
    ----
Ogre Firebelly

Dziś, w święto pracy mam dla szanownego państwa-draństwa podwójny wpis będący jednocześnie recenzją jak i postem rekrutacyjnym. Zapraszam zatem do przeczytania relacji z rozpakowania kolejnego blistra z modelem od Games Workshop.

Dostępny obecnie w Mail Orderze model Ogre Firebelly otrzymałem zapakowany w plastikowy blister zamknięty w białe kartonowe pudełko, na którym znajdowało się logo Citadel oraz inne niezbędne informacje. Wewnątrz, oprócz odlanego w Finecast modelu Ogniobrzuchego znalazła się jeszcze kwadratowa podstawka 40x40mm.

Pudełko zawiera jedną figurkę przedstawiającą Ogniobrzuchego. Model w skali 28 mm został odlany w Finecast, na figurce znalazłem kilka nadlewek i linii podziału formy, dostrzegłem także kilka śladów po pęcherzach powietrza, jednak znajdowały się one z miejscach, które nie będą widoczne po pomalowaniu. Dużo czasu zajęło natomiast wycięcie elementów z wyprasek i usunięcie śladów po kanałach doprowadzających żywicę do formy.

Złożoną z pięciu części figurkę skleiłem klejem cyjanoakrylowym. Bowiem, Finecast jest bardzo lekki, a części są dobrze spasowane.

Pomijając kilka śladów po pęcherzach powietrza, model jest bardzo udany. Bogata w ostre i wyraźne detale figurka prezentuje się bardzo dobrze i zapowiada bardzo przyjemne malowanie.

Model w trakcie rozgrywek w Warheim FS służył będzie w szeregach Zwiadowczej kompanii z Ogrzych Królestw.

Ciało towarzyszącego Ogniobrzuchemu Gnoblara pochodzi z zestawu Scraplauncher, natomiast głowa to bits z zestawu Ogres, zaś dłoń trzymająca alembik z chmurą to część zestawu Empire Battle Wizards.#6: Re: [Games Workshop] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pt lip 03, 2015 10:14 PM
    ----
Yhetee

Witam serdecznie w tą gorącą, lipcową noc.

Bieżący miesiąc nie zapowiada się zbyt urodzajnie, raz że część szanownego państwa-draństwa w ten czy inny sposób będzie korzystać z jakże zasłużonych wakacji i urlopów, a dwa mój grafik służb na lipiec wyjątkowo nie sprzyja hobbystycznej aktywności, a trzy w wolnych chwilach eksploruję lochy w grze Warhammer Quest na Androida. Trzeba więc korzystać z tego co jest.

Dziś mam dla was recenzję kolejnego modelu, który docelowo służyć będzie w szeregach Zwiadowczej kompanii z Królestw Ogrów. Zapraszam zatem do przeczytania relacji z rozpakowania blistra z modelem Yhetee od Games Workshop.

Jeśli się nie mylę, model Yhetee dostępny jest obecnie jedynie w składającym się z trzech figurek zestawie Yhetees. Model otrzymałem zapakowany w oryginalny stary blister, wewnątrz którego znalazła się jeszcze kwadratowa podstawka 40x40mm oraz ulotka z logo firmy i innymi niezbędnymi informacjami, a także gąbka zabezpieczająca figurkę w czasie transportu.

Blister zawiera jedną figurkę przedstawiającą Yhetee. Podzielony na cztery elementy model w skali 28 mm został odlany w białym metalu, na figurce znalazłem kilka nadlewek i linii podziału formy, których usunięcie zajęło niewiele czasu. Znacznie więcej wysiłku kosztowało złożenie modelu w całość, a miejsce łączenie lewego przedramienia z nadgarstkiem wymagało pinowania oraz maskowania miejsca sklejenie GS, w którym starałem się wyrzeźbić futro.

Podobny zabieg zastosowałem w przypadku prawej dłoni, którą skonwertowałem. Jako, że w Warheim FS legendarne Yhetee walczą bez broni, postanowiłem pozbawić model oręża, i tak w miejsce dłoni dzierżącej lodowe ostrze przykleiłem pochodzącą z zestawu Crypt Horrors dłoń trzymającą fragment kamiennej płyty.

Jak zapewne szanowne państwo-draństwo zauważyło, figurka Yhetee składa się głównie z futra oraz pazurów, w związku z czym malowanie modelu nie powinno nastręczać problemów. Z kolei aby uatrakcyjnić figurkę, GW ozdobiło Yhetee czerepami pokonanych wrogów oraz szponami zwyciężonych bestii.


#7: Re: [Games Workshop] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Sb wrz 05, 2015 08:05 AM
    ----
Beastmen Great Bray-Shaman

Z lekkim opóźnieniem zapraszam do otwarcia kolejnego pudełka z figurkami. Tym razem jest to blister z modelem Great Bray-Shaman od Games Workshop .

Great Bray-Shaman, podobnie jak inne modele bohaterów od GW została zapakowana w przeźroczysty blister, wewnątrz którego znalazła się jeszcze kwadratowa sceniczna podstawka 25 x 25 mm oraz ulotka z logo firmy, instrukcją i innymi niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera jedną figurkę przedstawiającą Szamana Zwierzoludzi. Model w skali 28 mm został odlany w szarym plastiku. Jakość odlewu jest bardzo dobra, jedynie w kilku miejscach skalpelem usunąłem linie podziału formy. Poszczególne elementy są spasowane dość dobrze, choć łączenia płaszcza musiałem zamaskować masą modelarską. Także sklejenie modelu nie sprawiło większych problemów, choć mimo wszystko z uwagi na dość dużą ilość części warto zapoznać się przedtem z instrukcją.

Odziany w łachmany, dzierżący obwieszony czaszkami kostur Great Bray-Shaman to dość dynamiczny model, szczególnie jeśli porównać go ze starszymi wzorami i w trakcie rozgrywek w Warheim FS z pewnością trafi w szeregi Zwierzoludzi Chaosu.

#8: Re: [Games Workshop] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pt wrz 18, 2015 09:04 PM
    ----
Captain of the Empire od Games Workshop

W ramach odpoczynku od figurek z Reaper Miniatures przygotowałem dla szanownego państwa-draństwa recenzję model Captain of the Empire od Games Workshop.

Captain of the Empire, podobnie jak inne modele bohaterów od GW otrzymałem zapakowany w przeźroczysty blister, wewnątrz którego znalazła się ramka z częściami figurki oraz ulotka z logo firmy i innymi niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera jedną figurkę przedstawiającą kapitana imperialnej armii. Model w skali 28 mm został odlany w szarym plastiku, na figurce znalazłem kilka nadlewek i linii podziału formy ale skazy były dość łatwe do usunięcia.

Złożoną z części figurkę można skleić wybierając jeden z dwóch wzorów głowy oraz umieścić na scenicznej podstawce 20x20 mm. Poszczególne elementy pasują do siebie bardzo dobrze, a ich sklejenie nie nastręcza większych trudności. Jedyny problem jaki pojawił się w czasie klejenia to wątpliwość dotycząca sposobu w jaki przykleić płaszcz do modelu, bowiem ani w instrukcji ani w sieci nie znalazłem zdjęcia pokazujące plecy figurki.

Bogato zdobiony, szczegółowy model Captain of the Empire potwierdza fakt, że plastikowe modele od GW nie mają sobie równych. Dzierżący flamberga oficer imperialnej armii chroni się w walce kirysem, ponadto lewe ramię chroni naramiennik, a głowę - zdobiony piórami hełm. Na modelu dostrzec można amulet z kometą o dwóch ogonach oraz zwój z pieczęcią czystości, zaś cały model ładnie komponuje się z figurkami imperialnych żołnierzy.

Na ostatnim zdjęciu szanowne państwo-draństwo może zobaczyć Captain of the Empire w towarzystwie figurek od Lead Adventure oraz Victoria Miniatures.
#9: [Games Workshop] Rozpakuj pudełko... Author: M.T. , Location: Brwinów Post Posted: Wt wrz 22, 2015 08:32 AM
    ----
Figurka ładnie się prezentuje Smile

#10: [Games Workshop] Rozpakuj pudełko... Author: Myszor , Location: Warszawa Post Posted: Pn wrz 27, 2015 01:47 AM
    ----
Ładny, ale zdeczko drogi jak za kawałek plastiku do zabitej przez twórców gry Smile

Czekamy na przeceny, na rynku wtórnym już się rusza. Spotykam ostatnio kolejnych ludzi, którzy wyprzedają całe armie WFB, tak są zachwyceni nową Erą Sigmara i jego zstępujących z niebios marines.

#11: Re: [Games Workshop] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pt paźdź 16, 2015 08:44 PM
    ----
Ikit Claw od Games Workshop

Ikit Claw to drugi po modelu Packmaster Skweel Gnawtooth model Skavena, który znalazł się w mojej skromnej kolekcji Szczuroludzi.

Figurkę Ikita, podobnie jak inne modele bohaterów od GW otrzymałem zapakowany w oryginalny stary blister, wewnątrz którego znalazła się jeszcze kwadratowa podstawka 20 x 20 mm oraz ulotka z logo firmy i innymi niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera jedną figurkę przedstawiającą Skavena z klanu Skryre. Model w skali 28 mm został odlany w białym metalu, na figurce znalazłem kilka nadlewek i linii podziału formy i choć skaz było sporo, to ich usunięcie nie było trudne.

Złożoną z sześciu części figurkę skleiłem za pomocą kleju cyjanoakrylowego i green stuffu. Najwięcej uwagi i cierpliwości wymagało złożenie zakończonej szponami rękawicy Spaczinżyniera, której poszczególne elementy niezbyt dobrze do siebie pasowały.

Model Ikita świetnie nadaje się na figurkę spaczinżyniera klanu Skryre i właśnie w takim charakterze będę wystawiał Skavena w trakcie rozgrywek w Warheim FS.

Ikit Claw to spaczinżynier klanu Skryre więc na wyposażeniu modelu nie mogło zabraknąć wszelkiego rodzaju spaczoporników, spaczkondesatorów i innych spaczgeneratorów połączonych metrami spaczkabli i spaczprzewodów. Całość ekwipunku dopełnia spaczhalabarda i zakończona spaczszponami spaczrękawica wewnątrz której kryje się wedle uznania spaczpistolet albo małe spaczdziało.

Obwieszony całym tym spaczekwipunkiem model Ikita prezentuje się odpowiednio plugawo i bluźnierczo jak na Szczuroczłeka przystało, a bogactwo detali zapowiada przyjemne malowanie.


#12: Re: [Games Workshop] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pn list 27, 2017 02:52 PM
    ----
The Skavenblight Scramblers od Games Workshop

Postanowiłem uzupełnić moją skromną kolekcję Skavenów i kupiłem pudełko The Skavenblight Scramblers do Blood Bowl od Games Workshop.

Dwie plastikowe wypraski z częściami figurek, podstawki, instrukcję obsługi i arkusze z kalkomanią otrzymałem zapakowane w kolorowe kartonowe pudełko na froncie którego GW umieściło grupowe zdjęcie pomalowanych modeli, natomiast z tyłu oprócz zdjęcia pomalowanych sześciu modeli i wykorzystywanych w grze znaczników znalazły się także użyte do malowania kolory farb oraz logo firmy i inne niezbędne informacje.

Pudełko zawiera dwie bliźniacze wypraski, z których można złożyć 12 modeli (przy czym każdy z 6 wzorów jest zdublowany). Jakość odlewu jest na najwyższym poziomie, a poszczególne części pasują do siebie bardzo dobrze. Dla niektórych mankamentem może być fakt, że modele można złożyć tylko w jedyny słuszny zaproponowany przez GW sposób, a po złożeniu modeli nie zostają żadne nadprogramowe części.

Jako, że nie zamierzam grać w Blood Bowl modele The Skavenblight Scramblers skonwertowałem na Rynsztokowców klanu Eshin, czyli drużynę którą w najbliższym czasie bardziej szczegółowo zaprezentuję na łamach DansE MacabrE.
#13: Re: [Games Workshop] Rozpakuj pudełko... Author: Dwalthrim , Location: Grodzisk. Maz Post Posted: Wt list 28, 2017 10:54 AM
    ----
Zapowiada się konkretna banda szczurzych meneli z rynsztoka! Very Happy

#14: Re: [Games Workshop] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pt kwiet 27, 2018 08:08 AM
    ----
Etheric Vortex: Gloomtide Shipwreck od Games Workshop

Szanowne państwo-draństwo pozwoli, że dziś rozpakuję dla Was pudełko z modelem Etheric Vortex: Gloomtide Shipwreck od Games Workshop.

Wypraski z częściami pozwalającymi na złożenie modelu zatopionego okrętu otrzymałem zapakowane w solidne, kartonowe pudełko.

Ekipa z Games Workshop umieściła na każdej ze ścian pudła fotografie złożonego i pomalowanego okrętu więc przed zakupem można dokładnie obejrzeć model.

Z tyłu pudełka dodatkowo umieszczone zostały zbliżenia na dołączone do modelu ławice ryb oraz wymieniono farby, użyte przez malarzy Games Workshop do pomalowania Etheric Vortex: Gloomtide Shipwreck.

Wewnątrz oprócz czterech solidnych wyprasek znajduje się także czarno-biała instrukcja, która dobrze prowadzi przez proces składania. Na ostatnich stronach znajdują się także zasady modelu, który dedykowany jest do gry Age of Sigmar.

Jeśli chodzi o projekt, jakość wykonania i spasowanie elementów to są one na najwyższym poziomie, a ilość detali w jakie wyposażony jest model obiecuje dużo zabawy podczas malowania.

Mimo dużych rozmiarów ze sklejeniem modelu nie miałem żadnych problemów. Ponieważ jednak postanowiłem pomalować model jako wrak wyrzucony na mieliznę usunąłem ławice ryb przepływające między ożebrowaniem kadłuba. Dodatkowo zaszpachlowałem szczelinę powstałą wzdłuż łączenia lewej i prawej części kadłuba.

Po pomalowaniu model można ustawić jako całość lub jako dwa oddzielne elementy kadłuba.

Model zdecydowanie wart jest swojej ceny.

A więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej producenta.
#15: [Games Workshop] Rozpakuj pudełko... Author: Krnabrny Post Posted: Pt kwiet 27, 2018 08:41 PM
    ----
Bardzo spoko ten statek jest. Całkiem fajnie będzie wyglądać pomalowany w normalne drewniane kolory. Jakiego on jest tak mniej więcej rozmiaru w calach ?Forum IndexWarsztatRecenzje...

1 2
>
Page 1 of 2