Balans

All Posts
Forum IndexPytania & odpowiedzi [Mordheim]

#1: Balans Author: Pepe , Location: Kęty Post Posted: Śr wrz 25, 2013 12:47 PM
    ----
Jak już kiedyś pewnie wspomniałem mój kontakt z Mordheim ograniczył się niestety zaledwie do rozegrania jednej potyczki... niestety bo w moich okolicach nie ma ludzi chętnych do gry w ten system.
W związku z powyższym nie mam najlepszego rozeznania w bandach i ich mocy, moje doświadczenie bazuje jedynie na raportach które czasami piszecie po potyczkach. Gdzieś też usłyszałem, że najsilniejszą bandą są Zwierzoludzie ale tak naprawdę osobiście nie nie mam możliwości sprawdzenia i potwierdzenia moich przemyśleń i obserwacji.
Do czego zmierzam... sam gram w Warheim razem ze znajomymi i tu nie będę się rozwodził nad tym który system jest lepszy/gorszy (bo nie mam porównania), gram w ten, a nie inny system głównie ze względu na fakt, że razem ze znajomymi mamy dostęp do różnych ras/frakcji i Warheim daje możliwość grania nimi w porównaniu do Mordheim. Ale dość już tego przydługawego wstępu. Gramy w kampanię gdzie trzech graczy prowadzi cztery bandy (tak żeby się nie nudziło ze względu na małą ilość osób) i bandy te parujemy przed każdą potyczką ze sobą na zasadzie porównania prestiżu z dwoma obostrzeniami: w trakcie jednej rundy (8 potyczek) żadna z band nie spotyka się ze sobą więcej niż jeden raz oraz co oczywiste bandy prowadzone przez konkretnego gracza nie walczą między sobą. Obecnie rozegraliśmy 10 potyczek. I w tym momencie dochodzimy do sedna sprawy. Chciałbym się dowiedzieć czy Wy grając w kampanie zauważacie, że któraś z band wyraźnie zaczyna górować nad innymi po rozegraniu kilku/kilkunastu potyczek, czy też pozostają na podobnym poziomie. Niestety w naszej kampanii jedna banda jest wyraźnie lepsza od pozostałych, później można powiedzieć, że jest kilka silnych, a następnie kilka słabych. Zastanawiam się czy to jest przypadek czy też jest słaby balans w systemie (tylko, że w poprzednich kampaniach ta armia też była na topie).

Wszystkich chętnych i niechętnych zapraszam do dyskusji.

#2: Re: Balans Author: Dwalthrim , Location: Grodzisk. Maz Post Posted: Śr wrz 25, 2013 01:33 PM
    ----
To stała i normalna akcja, przynajmniej w trakcie naszych klubowych kampanii. Po prostu na skutek farta, niezłych rzutów oraz trafnych decyzji zakupowow-rozwojowych niektóre bandy osiągają konkretny poziom hardcoru i młócą resztę aż wióry lecą. Zdarza się, że są takie które są w stanie pokonać dwie bandy w trakcie rozgrywki wieloosobowej
Zazwyczaj robimy wtedy na koniec kampanii jakiegoś multipla z konkretnie dopakowanym przeciwnikiem/potworem etc. aby dana banda miała godnego oponenta i pole do popisu Twisted Evil
A potem myślimy nad kolejna kampanią. Smile

#3: Balans Author: Skavenblight , Location: Warszawa Post Posted: Śr wrz 25, 2013 02:35 PM
    ----
Dokładnie jak Stasiek napisał - zawsze jakaś banda (albo dwie-trzy) wysuwają się na prowadzenie, ale nie wynika to z braku balansu w zasadach, tylko ze szczęścia - począwszy od zwycięstw, po takie drobne sprawy jak udane awanse, małą śmiertelność bohaterów, dobre rzuty na eksplorację...

W kampanii BtB najbardziej zaskoczyła banda uważana za jedną ze słabszych (moje trupy), a z kolei przegięci niby maruderzy mieli pecha.

Beastmenami też można różnie grać, można w ogóle nie mieć szczęścia albo trafić na lepszego od siebie. Ta banda nie daje żadnej gwarancji zwycięstwa Wink Natomiast swego czasu na turniejach "grało się" pewną dość niezdrową opcją rozpiski beastmeńskiej, która może nie zawsze wygrywała, ale zawsze była dość nieprzyjemna dla przeciwników. Stąd wziął się mit niezwyciężonych beastmenów - przez ludzi, którzy mieli reputację nazbyt dążących do zwycięstwa (czyt. PG). To już powoli zanika dzięki temu, że tamte osoby zakończyły przygodę z Mordheim, a kolejni gracze grający beastmenami podchodzą do sprawy bardziej klimatycznie.

#4: Balans Author: Pepe , Location: Kęty Post Posted: Śr wrz 25, 2013 05:30 PM
    ----
Dzięki za odpowiedzi. Szkoda, że Warszawa jest tak daleko bo chętnie bym zagrał w Mordkę w większym towarzystwie bo widzę, że raczej podchodzicie do gry for fun i nie żyłujecie systemu.

#5: Balans Author: Staś Post Posted: Cz wrz 26, 2013 05:36 PM
    ----
Czy nie było tu więcej postów?

#6: Re: Balans Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Cz wrz 26, 2013 05:46 PM
    ----
Staś wrote:
Czy nie było tu więcej postów?
Było przeniosłem do odpowiedniego wątku.Forum IndexPytania & odpowiedzi [Mordheim]
Page 1 of 1