[Mirliton SG] Rozpakuj pudełko...

All Posts
Forum IndexWarsztatRecenzje...

#1: [Mirliton SG] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pt paźdź 11, 2013 01:14 PM
    ----
Spis treści
- Dwarf Messenger
- Halfmen with BowDwarf Messenger

Dzisiaj mam dla państwa-draństwa ciekawostkę. Jakiś czas temu na allegro kupiłem model Dwarf Messenger firmy Mirliton SG, który będę wystawiał jako Gońca podczas rozgrywek w Warheim FS.

Model otrzymałem zapakowany firmowo w przeźroczysty blister. Wewnątrz znajdowała się odlana wraz z podstawką figurka, zabezpieczona przed uszkodzeniem gąbką. Z kolei na odwrocie opakowania umieszczone zostały ostrzeżenia i inne niezbędne informacje.

Blister zawiera jedną figurkę Krasnoludzkiego Gońca (Dwarf Messenger). Jednoczęściowy model odlano w białym metalu wraz z podstawką. Nie zauważyłem większych nadlewek, a linie podziału były łatwe do usunięcia. Po oczyszczeniu modelu usunąłem część metalowej podstawki i za pomocą sztyftów umieściłem figurkę na kwadratowej podstawce 20x20 mm.

Krasnoludzki Goniec nie poraża jakością rzeźby ale należy pamiętać, że wzór ma już wiele lat. Najsłabsze elementy modelu to prawa dłoń oraz broda i włosy. Pozostałe części prezentują się nieco lepiej. Krasnolud jak przystało na gońca jest lekko ubrany, uzbrojony jest w przypasany do pasa sztylet, a w lewej dłoni ściska zwój z wiadomością.
Last edited by quidamcorvus on Pt sierp 17, 2018 07:00 PM; edited 2 time in total

#2: [Mirliton SG] Rozpakuj pudełko... Author: Sarmor , Location: Warszawa Post Posted: Pt paźdź 11, 2013 02:16 PM
    ----
Czy on nie jest niższy od figurek GW? Bo na zdjęciu podwyższają go resztki podstawki.

#3: Re: [Mirliton SG] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pt paźdź 11, 2013 02:24 PM
    ----
Sarmor wrote:
Czy on nie jest niższy od figurek GW? Bo na zdjęciu podwyższają go resztki podstawki.
Mirliton informuje, że to skala 25-28 mm, więc o 2mm może być niższy. Choć i między kraśkami od GW zdarzają się takie różnice. Dla mnie to miłe urozmaicenie, no i trzeba pamiętać, że to goniec (ma nawet kolana) a nie trollobójca.

#4: [Mirliton SG] Rozpakuj pudełko... Author: wujass Post Posted: Pn paźdź 13, 2013 08:00 AM
    ----
Mirlington robi sporo fajnych figur i według mnie, bardziej sensownych(ten fragment o kolanach u krasnali -bezcenny), choć faktycznie są często niższe i mniej masywne niż GW. Mi bardzo ,ale to bardzo podobają się od nich zwierzęta i różnego rodzaju istoty demoniczne. Do tego cena jest sporo niższa niż GW.

#5: [Mirliton SG] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pt sierp 17, 2018 06:54 PM
    ----
Halfmen with Bow

Prezentowany poniżej model jest jedną z nagród ufundowanych przez sklep Battle Models, którą można było wygrać w turnieju Warheim FS.

Zapraszam zatem do lektury recenzji modelu pochodzącego z zestawu Halfmen with Bow wyprodukowanej przez Mirliton SG.

Jakość odlewu jest dobra, a nieliczne nadlewki i linie podziału formy choć widoczne, to nie powinny być trudne do usunięcia.

Odlany w metalu model Niziołka został ucharakteryzowany na znanego z filmu The Adventures of Robin Hood bohatera legend, a do pełni filmowego wizerunku prócz butów brakuje tylko wzrostu.

Model z powodzeniem można wcielić w szeregi kompanii Niziołków z Krainy Zgromadzenia.
Forum IndexWarsztatRecenzje...
Page 1 of 1