[Galeria] Siostry Sigmara...

All Posts

1 2 3 4 5 6
>
Forum IndexGaleria - Figurki

#1: [Galeria] Siostry Sigmara... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Śr paźdź 16, 2013 01:15 AM
    ----
Wpis dostępny jest także na BLOGU.


Witam szanowne państwo-draństwo. Dziś mam dla was pewną ciekawostkę. Jako, że wraz ze znajomym z którym gram w Warheim FS postanowiliśmy złożyć sobie z modeli Mantica budżetowe kompanie Sióstr Sigmara, przygotowałem poniższe wyliczenia i ogólny plan działania.

Pomimo wszystko wciąż mam nadzieję, że GW wyda kiedyś plastikowe Siostry Bitwy do WH 40k z których od dawna chciałem skonwertować sobie drużynę Sióstr Sigmara.

Teoria
Teoria. ...ponieważ modeli z serii Bastilean od Mantica na oczy nie widziałem. Na chwilę obecną posiłkuję się jedynie dostępnymi w sieci fotografiami figurek i szkicami koncepcyjnymi. Ale całość zapowiada się całkiem obiecująco. Szczególnie w stosunku do ceny. Poniżej dla ciekawych zamieściłem przybliżone koszty.

Przybliżone ponieważ w budżet nie wliczyłem bitsów (takich jak pieczęcie czystości, bicze z zestawu Witch Elves/Sisters of Slaughter, pistolety) oraz wszelkich innych części, którymi zamierzam zwaloryzować kompanię. Przy okazji zamierzam wypróbować w końcu Instand Mold i powielić część bitsów.

Zamówiłem zestawy modeli:
- Basilean Sisterhood (40 Figurek) 213,80 zł
- Basilean Men-at-Arms (20 Figurek) 80,90 zł
- Basilean Paladins (20 Figurek) 106,90 zł
- Empire Flagellant Warband (20 Figurek) 129,80 zł
Suma: 531,40 zł za 100 modeli.

Jako, że zamierzam złożyć z tego cztery kompanie Sióstr Sigmara z których każda będzie liczyć 23 modele to koszt jednej drużyny będzie wynosił 132,85 zł, co z kolei oznacza, że jeden model będzie kosztował około 6 zł.

Tanio. Ale to oczywiście podstawowy koszt. Do którego dochodzą koszty bitsów, które zostaną wykorzystane do uzbrojenia i zwaloryzowania kompanii.

Tyle o kosztach w teorii.

Modele
W Warheim FS kompania Sióstr Sigmara składa się z następujących jednostek:

Bohaterowie, to 5 modeli.
- Przeorysza
- Prezbiter Sigmara
- Siostra bitwy x2
- Szpitalniczka

Stronnicy: 17 modeli.
- Nowicjuszka x7 (w tym Chorąży i Sygnalista)
- Siostra Sigmara x5
- Pokutnica x5

Bohaterowie
Jako podstawę do złożenia modeli bohaterek zamierzam wykorzystać korpusy oraz nogi i ramiona z zestawu Basilean Paladins. Choć modele paladynów reprezentują mężczyzn, to wykorzystanie głów z zestawu Basilean Sisterhood powinno sprawić, że heroiny faktycznie będą wyglądać jak kobiety zakute w zbroje płytowe. Przy okazji, jeśli prawdą jest, że modele Mantica są bardziej proporcjonalne i drobniejsze od figurek GW, to całość powinna prezentować się znośnie.

Prezbiter Sigmara. Osobiście pozostanę przy modelach z GW i wybiorę któregoś z oryginalnych kapłanów Sigmara. Jednak w wersji budżetowej model można złożyć z nóg, korpusu i ramion paladyna oraz głowy flagelanta.

Uzbrojenie bohaterów będą stanowić bicze z zestawu Witch Elves/Sisters of Slaughter oraz broń palna i obuchowa, która pozostała mi po innych figurkach z GW.


Stronnicy
Modele Nowicjuszek, czyli podstawową jednostkę Sióstr Sigmara planuję złożyć z bitsów z zestawu Basilean Sisterhood.

Siostry Bitwy zamierzam zbudować z nóg, korpusu oraz ramion z zestawu Basilean Men-at-Arms, który uzupełnię o głowy Basilean Sisterhood.

I na koniec Pokutnice. Model zamierzam złożyć z nóg flagelantów oraz korpusów z zestawu Basilean Sisterhood. Głowy będą pewnie pochodzić głównie z zestawu Basilean Sisterhood, choć w zestawie Empire Flagellant Warband znajduje się przynajmniej jeden wzór, który można wykorzystać do złożenia Pokutnic.

Z kolei oręż, w zależności od tego jak będą prezentowały się odlewy cepów bojowych Mantica pozostawię oryginalny, skonwertuję lub zastąpię bronią z GW.

Obawy
Na chwilę obecną jedyne co mnie zastanawia, to wątpliwość czy wystarczy mi kobiecych głów (jakkolwiek to brzmi) do złożenia 4 kompanii.

Stąd jeśli państwo-draństwo takie posiadają, np. głowy w kapturam Leśnych Elfów, głowy Mrocznych Elfów czy Mrocznych Eldarów i zechcą je sprzedać w rozsądnej cenie to czekam na informację czy to za pośrednictwem PW na forum czy emaila (quidamcorvus @ poczta . fm).

Podsumowanie teorii
Na dziś to tyle. Najpóźniej pod koniec miesiąca powinienem otrzymać zamówione zestawy i wówczas przyjdzie czas na stronę praktyczną projektu.

Poniżej szanowne państwo-draństwo może obejrzeć zdjęcia modeli które wybrałem do złożenia Sióstr Sigmara do Warheim FS.

Wszelkie uwagi, pomysły, sugestie i propozycje mile widziane.


Basilean Sisterhood (20 Figures)


Basilean Paladins (20 Figures)

Basilean Men-at-Arms (20 Figures)Empire Flagellant Warband
Last edited by quidamcorvus on Śr May 03, 2017 07:21 AM; edited 1 times in total

#2: [Figurki] Siostry Sigmara... Author: Pepe , Location: Kęty Post Posted: Śr paźdź 16, 2013 06:20 AM
    ----
Powinienem mieć głowy WE w kapturach i bez nich. Raczej sporo. Chętnie bym się wymienił na np bitsy z tych zestawów które zamówiłeś (głowy męskie te z piórkami) lub inne.

#3: [Figurki] Siostry Sigmara... Author: Sarmor , Location: Warszawa Post Posted: Śr paźdź 16, 2013 07:11 AM
    ----
Czemu będziesz składał aż 4 kompanie? Dla żony, córki, siebie i...? Wink

#4: [Figurki] Siostry Sigmara... Author: Skavenblight , Location: Warszawa Post Posted: Śr paźdź 16, 2013 07:55 AM
    ----
Wolałabym odłożyć kasę na sisterki GW, które od czasu do czasu krążą po allegro i ebayu, niż... no dobra, kwestia gustu, ale te enerdowskie pływaczki od Mantica są brzydkie jak skur... czybyk. Nie wątpię, że pomalujesz je o wiele lepiej, niż te na zdjęciach, ale same modele wzbudzą raczej dyskusję o prawach osób transseksualnych niż zachwyt nad kobiecym subtelnym pięknem Wink

#5: [Figurki] Siostry Sigmara... Author: wujass Post Posted: Śr paźdź 16, 2013 08:47 AM
    ----
Dlatego właśnie w mordheim i warheim grałem zawsze męskim zakonem sigmara. Bo żeby kobieta była równa siłą mężczyźnie i mogła machać do 3 kilogramowym kawałkiem żelaza to niestety bardziej przypominać będzie zawodową trójboistkę niźli modelkę z rozkładówek Very Happy

#6: [Figurki] Siostry Sigmara... Author: Pepe , Location: Kęty Post Posted: Śr paźdź 16, 2013 09:11 AM
    ----
Zgadzam się z Skavenblight co do modeli i osobiście mnie również bardziej podobają się oryginały, nie będę przytaczał tutaj ile kosztowały mnie te modele bo wolę o tym zapomnieć.
Ale znając QC to wyciśnie ile się da z Mantica i pewnie dadzą rade.

#7: Re: [Figurki] Siostry Sigmara... Author: Skavenblight , Location: Warszawa Post Posted: Śr paźdź 16, 2013 09:23 AM
    ----
wujass wrote:
Bo żeby kobieta była równa siłą mężczyźnie i mogła machać do 3 kilogramowym kawałkiem żelaza to niestety bardziej przypominać będzie zawodową trójboistkę niźli modelkę z rozkładówek Very Happy
To też racja, ale gra fantasy nie musi w 100% odzwierciedlać rzeczywistości Wink Żarliwa wiara w Sigmara może dodawać +1 do siły i nawet młot staje się lekki w obliczu wiecznej nagrody od Młotodzierżcy Twisted Evil

#8: [Figurki] Siostry Sigmara... Author: drachu , Location: Gdańsk Post Posted: Śr paźdź 16, 2013 11:33 AM
    ----
Jeszcze sisterki jak cię mogę (konkurencja GW też nie jest jakoś mega ładna). Oblecą.
Men at armsi kopią po całości - rażą mnie strasznie. Są nieładni i tyle. Szczęśliwie najgorsze ich elementy - tarcza, miecze, twarze - i tak pewnie nie będą Ci potrzebne.

#9: Re: [Figurki] Siostry Sigmara... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Śr paźdź 16, 2013 11:36 AM
    ----
Pepe wrote:
Powinienem mieć głowy WE w kapturach i bez nich. Raczej sporo. Chętnie bym się wymienił na np bitsy z tych zestawów które zamówiłeś (głowy męskie te z piórkami) lub inne.
To odezwę się jak modele z Mantica do mnie dotrą.

Sarmor wrote:
Czemu będziesz składał aż 4 kompanie? Dla żony, córki, siebie i...? Wink
Dla siebie i dla znajomego. A z dwoma pozostałymi się zobaczy. Jak żaden z wahających się nie zdecyduje, to trafią na rynek.


Skavenblight wrote:
Wolałabym odłożyć kasę na sisterki GW, które od czasu do czasu krążą po allegro i ebayu, niż... no dobra, kwestia gustu, ale te enerdowskie pływaczki od Mantica są brzydkie jak skur... czybyk. Nie wątpię, że pomalujesz je o wiele lepiej, niż te na zdjęciach, ale same modele wzbudzą raczej dyskusję o prawach osób transseksualnych niż zachwyt nad kobiecym subtelnym pięknem Wink
Oryginalne modele Sióstr Sigmara mi się nie podobają. A żeby nie było wątpliwości, piewcą piękna modeli Mantica też nie będę Wink Tutaj główną kwestię odgrywa cena, ponieważ jak napisałem w poście mam nadzieję, że GW wypuści kiedyś plastikowe Siostry Bitwy do WH 40k. Bo z nich docelowo zamierzam złożyć sobie Siostry Sigmara. Na razie mam metalowe Inkwizytorki, Szpitalniczke i Pokutnice. Jak GW nie wyda plastików, to w końcu zacznę skupować metalowe siostry Smile Bo Mantic to taki eksperyment.

drachu wrote:
Men at armsi kopią po całości - rażą mnie strasznie. Są nieładni i tyle. Szczęśliwie najgorsze ich elementy - tarcza, miecze, twarze - i tak pewnie nie będą Ci potrzebne.
Dokładnie, potrzebne mi będą tylko korpusy i nogi. Ewentualnie ramiona.

Zresztą jak napisałem. Tych modeli na oczy nie widziałem. Super odlewów też się nie spodziewam, bo jednak Mantic z tego nie słynie Wink

#10: Re: [Figurki] Siostry Sigmara... Author: Sarmor , Location: Warszawa Post Posted: Cz paźdź 17, 2013 09:24 AM
    ----
quidamcorvus wrote:
Super odlewów też się nie spodziewam, bo jednak Mantic z tego nie słynie Wink
Protestuję! Nie mam im nic do zarzucenia poza specyficzną estetyką niektórych jednostek i ewentualnie małą różnorodnością póz. Bazylea to pierwsza armia Mantica, która jest po prostu brzydka.

#11: [Figurki] Siostry Sigmara... Author: drachu , Location: Gdańsk Post Posted: Sb paźdź 19, 2013 01:09 PM
    ----
Powiedz mi, a nie boisz się, że broń GW będzie monstrualna?
I skąd weźmiesz tyle młotków - poza wypraską białego wilka z boxa knightly orders nie ma ich za wiele, a te białowilcze są częścią pancernych rękawic i wycięte wyglądają tak sobie (testowane).
No chyba, że zamiast młotków pały maczugi z flagusów, ale to może wyglądać umiarkowanie dżezi.
I mówicie co chcecie, ale mi te basilean sisterhood widzą się coraz bardziej ;P

#12: [Figurki] Siostry Sigmara... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Sb paźdź 19, 2013 01:38 PM
    ----
Część stronniczek na pewno będzie uzbrojona w cepy. Bohaterki dostaną młoty lub bicze + pistolety. Poza tym zamierzam użyć w końcu InstandMold i trochę porzeźbić Smile Zobaczymy jak wyjdzie. Nie mam presji czasowej, więc mogę nad tym dłużej posiedzieć.

#13: Re: [Figurki] Siostry Sigmara... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pn list 03, 2013 11:11 PM
    ----
Niedawno obwieściłem radośnie szanownemu państwu-draństwu rozpoczęcie rekrutacji modeli do kompanii Sióstr Sigmara do Warheim FS. Jako, że w minionym tygodniu dotarła do mnie przesyłka z zamówionymi modelami równie radośnie rozpocząłem składanie modeli.

Wstępnie wyciąłem potrzebne części z wyprasek, bądź wyciągnąłem je z foliowych woreczków, bo Mantic różnie pakuje swoje figurki. Państwo-draństwo wybaczy brak zdjęć z otwierania pudełek ale nie miałem wówczas dostępu do aparatu, a na zdjęciach ze smartfonu niewiele widać. Wyciągnąłem także z szafy pudełko z bitsami i wybrałem części, które mogą się przydać trakcie składania Sióstr Sigmara oraz po raz pierwszy użyłem Instand Mold i GSu.

Pierwsza figurka, którą złożyłem to model Przeoryszy.

Nogi i korpus to części z zestawu Basilean Paladins, głowa pochodzi z zestawu Basilean Sisterhood. Przedramiona to bitsy z wypraski Białych Wilków z kolei młot i pochodnia pochodzą z bitewnego ołtarza Sigmara. Przeorysza otrzymała jeszcze pistolet Long Drongów, relikwiarz (z WH 40k) oraz pieczęcie i naramiennik, które zrobiłem za pomocą Instand Mold.

Choć po drodze pojawiło się kilka utrudnień, to ogólnie jestem zadowolony z efektu.

Tworzywo, z którego odlane są modele Mantica różni się nieco od plastiku z GW, a same odlewy nie są tak ostre. Poza tym, tworzywo Mantica nie reaguje tak dobrze z klejem do plastiku i podczas sklejania modeli trzeba wykazać nieco więcej cierpliwości.

Drugi mankamentem jest powtarzalność wzorów. Basilean Paladins to tak naprawdę dwa wzory nóg i dwa wzory korpusów.

Z kolei same Basilean Sisterhood są bardzo drobne, co jednak uważam za zaletę. Ponieważ Przeorysza ubrana w zbroję płytową, różni od swojej niechronionej pancerzem towarzyszki, a to w przypadku modeli GW już nie zawsze jest takie oczywiste - bowiem często modele w zbroi nie różnią się od tych bez pancerza, a bywa że są mniejsze.

No i ukryta w kapturze twarz Przeoryszy w rzeczywistości prezentuje się lepiej niż na zdjęciu, choć z drugiej strony detalom daleko do ostrości z jaką prezentują się współczesne figurki GW czy AoW.

Muszę jeszcze usunąć pilnikiem kilka nadlewek, które widoczne są na zdjęciu.#14: Re: [Figurki] Siostry Sigmara... Author: Dwalthrim , Location: Grodzisk. Maz Post Posted: Pn list 04, 2013 09:26 AM
    ----
Skąd jest młot siostry?

#15: [Figurki] Siostry Sigmara... Author: Sarmor , Location: Warszawa Post Posted: Pn list 04, 2013 01:51 PM
    ----
Pierwszy raz mam wrażenie, że przeładowałeś figurkę. No i poza jest mało heroiczna, szkoda też, że młot zasłania korpus modelu.

Czy tylko mi się wydaje, czy jej dłonie są większe od jej głowy?Forum IndexGaleria - Figurki

1 2 3 4 5 6
>
Page 1 of 6