[Galeria] Lead Adventure...

All Posts

1 2
>
Forum IndexGaleria - Figurki

#1: [Galeria] Lead Adventure... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Wt stycz 21, 2014 01:11 AM
    ----
Spis treści:
- Angry Woman
- Archivist and Merchant
- Beggars
- (grave)Diggers
- Haywagon i Wooden Cart
- Knight with Henchman
- Old Hag
- Pigs
- Plague Doctor
- Rat Catcher
- Wilhelm von ShakespeareUdało się! Po kilku miesiącach niemalowania udało mi się wykroić nieco wolnego czasu, mniej więcej godzinę dziennie (a właściwie nocnie), na malowanie figurek.

Jako, że podręcznik do Warheim FS w wersji 0.5 od niemal miesiąca wisi w sieci, a i szanowne państwo-draństwo jakoś mniej atakuje mnie swoimi wątpliwościami co do zasad, to w najbliższym czasie postaram się pomalować kilka figurek.

Figurek, bo makiety będę musiały niestety jeszcze poczekać. Najprawdopodobniej na zakup aerografu. Ale to się okaże...

Tymczasem zapraszam do obejrzenie zdjęć dwóch figurek z zestawu Knight with Henchman od Lead Adventure (TUTAJ możecie przeczytać recenzję modeli).

Postanowiłem, że Rycerz i jego Giermek, będą pochodzić z Averlandu, stąd czerń i żółć, ponadto Rycerz jako arystokrata zmierzający na pole bitwy z rozkazu Imperatora Karola-Franciszka odziany jest w zielony płaszcz.

Te dwa modele będą w przyszłości pojawiać się na stole jako Postacie Dramatu, ponadto Giermek/Ordynas może pojawiać się podczas rozgrywek w Warheim FS jako Najemne Ostrze.

To tyle, jeśli chodzi o Rycerza i jego Giermka. A w warsztacie na swoją kolej czekają dwaj dżentelmeni z łopatami.

Last edited by quidamcorvus on Cz marca 13, 2014 04:33 AM; edited 9 time in total

#2: Re: [Galeria] Lead Adventure... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pt stycz 24, 2014 02:23 AM
    ----
No proszę, udało mi się pomalować kolejne dwa modele od Lead Adventure. Zgodnie z zapowiedzą padło na dwóch dżentelmenów z łopatami, którzy nocą zajmują się nieco mniej szanowanym procederem. Recenzję zestawu Diggers możecie przeczytaj TUTAJ.

Podczas malowania postanowiłem ubrać porywaczy zwłok w kolory Sylvanii i wyszło mi, że będzie to żołć, zieleń i biel. Choć głowy nie dam sobie uciąć, że znalazłem prawidłowe barwy. Ale tak czy inaczej porywacze zwłok pozostaną w takim wydaniu.

Jako, że panowie tylko dorabiają sobie rozkopując świeże groby i muszą wspomagać swoją odwagę odpowiednią dawką alkoholu postanowiłem nadać ich facjatom nieco pijackiego wyrazu, stąd zaczerwienione nosy i policzki oraz kilkudniowy zarost. Ten ostatni wymaga jeszcze nieco dopracowania ale i nie malowałem wcześniej zarostu zbyt często.

Malowanie zajęło mi jakieś 4h plus kwadrans na zrobienie podstawek. Do wykonania tych ostatnich użyłem farb technicznych od GW oraz pigmentów od Vallejo, trawka i bluszcz to produkt Army Paintera, a liście to nasiona brzozy, które podobnie jak nagrobki zakupiłem niegdyś na Allegro.

A byłbym zapomniał, podczas malowania tych skądinąd przyjemnych mord zrobiłem zdjęcia dokumentujące poszczególne etapy malowania, więc w prawdopodobnie w przyszłym tygodniu opublikuję krótki poradnik. Może coś kogoś zainteresuje.

A w kolejce do malowania ustawiły się dwie Czarownice.I na koniec rodzinna fotografia trzech posiadanych przeze mnie porywaczy zwłok. Teraz żałuję, że środkowego pana pomalowałem kiedyś w takich smutno/maskujących barwach, ale cóż trudno. Przemalowywał nie będę.


#3: Re: [Galeria] Lead Adventure... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Cz stycz 30, 2014 04:46 AM
    ----
Wczoraj w nocy korzystając z tego, że młoda przespała niemal osiem godzin udało mi się połowę tego czasu poświęcić na malowanie. Na warsztat zgodnie z zapowiedzią z poprzedniego wpisu trafiły modele Czarownic.

Ubrana na czarno dama to model Old Hag z Lead Adventure, którego recenzję możecie przeczytać TUTAJ.

Natomiast drugi model to produkt... No właśnie, jestem pewien, że szanowne państwo-draństwo pomoże mi zidentyfikować figurkę. Bowiem zapomniałem kto jest jej producentem i nie udało mi się tego ustalić nawet za pomocą google.

Malując twarze i skórę starałem się oddać wiek Czarownic, a w przypadku modelu z Lead Adventure także charakterystyczny makijaż, jakim starsze panie zdobią swe lico.

Podstawki to farby techniczne od Games Workshop i pigmenty od MiGa i Vallejo plus trawka elektrostatyczna, nasiona brzozy i kwiat znaleziony lata temu w lesie.

To tyle, mam nadzieję że Czarownice się wam spodobają. A następne w kolejce czekają figurki Skryby oraz Kupca.I na koniec zdjęcie wiedźm w towarzystwie Księżnej Lahmi.

Bowiem jeśli gracie w Warheim FS którąś z drużyn Nieumarłych rekrutacja Czarownicy w szeregi kompanii to niemal krok obowiązkowy.

Czarownica dzięki zdolności rzucania uroku Wiedźmi lot tworzy w połączeniu z Nekromantą, o ile ten dysponuje tym samym zaklęciem silne wsparnie dla kompanii, który tym samym zyskuję zdolność zasypywanie przeciwnika modelami Zombie.

A Zombie przecież są tanie, a dzięki Nekromancie nawet darmowe.


#4: [Galeria] Lead Adventure... Author: M.T. , Location: Brwinów Post Posted: Wt lut 04, 2014 09:55 PM
    ----
Figurki wyglądają pierwsza klasa.

#5: Re: [Galeria] Lead Adventure... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Śr lut 05, 2014 07:05 PM
    ----
M.T. wrote:
Figurki wyglądają pierwsza klasa.
Dzięki M.T. Smile
Przedstawione poniżej modele Kupca i Skryby z Lead Adventure, malowałem w ciągu ostatnich trzech nocy, a łącznie poświęciłem na nie około 6 godzin.

Modele w trakcie rozgrywek w Warheim FS będę wykorzystywał jako pochodzące z Marienburga Najemne Ostrza. A Kupca i Skrybę warto mieć w szeregach swojej kompanii, bowiem najmici potrafią znacznie zwiększyć dochód drużyny.

Malując twarze modeli starałem się podkreślić fajne rzeźbienie figurek, swoją drogą czy Skryba kogoś wam nie przypomina? A ubrania pokolorowałem w barwy Marienburga, kupieckiego miasta, które pasuje do charakteru Najemnych Ostrzy.

Podstawki to farby techniczne od Games Workshop i pigmenty od MiGa i Vallejo plus trawka elektrostatyczna, nasiona brzozy i bruk wycięty z tektury.

To wszystko na dziś, mam nadzieję że Kupiec i Skryba się wam spodobają. A następne w kolejce czeka figurka Wilhelma von Shakespeare (recenzja powinna ukazać się na blogu w najbliższy piątek) oraz Pigs.
A poniżej zdjęcie modeli z Lead Adventure w towarzystwie odpowiedników z Games Workshop:

#6: [Galeria] Lead Adventure... Author: M.T. , Location: Brwinów Post Posted: Śr lut 05, 2014 09:32 PM
    ----
Widać że bogaty kupiec, cały obwieszony sakwami Smile

#7: [Galeria] Lead Adventure... Author: Pepe , Location: Kęty Post Posted: Śr lut 05, 2014 10:31 PM
    ----
Nie wiem czy to wina rzeźby tych figurek/zdjęć czy też malarsko idziesz w inną stronę ale modele GW bardziej mi się podobają. Ogólnie to twoja banda Khazadów IMO jest najlepszą jaką pomalowałeś ever.

#8: Re: [Galeria] Lead Adventure... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Cz lut 13, 2014 06:13 AM
    ----
Zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia udało mi się pomalować figurkę Wilhelma von Shakespeara oraz cztery świnie od Lead Adventure, a TUTAJ i TUTAJ możecie zapoznać się z recenzją modeli.

Wilhelma von Shakespeara w czasie rozgrywek w Warheim FS będzie wystawiany jako Postać Dramatu i w niedalekiej przyszłości powinien doczekać się własnych zasad, a świnie będą wykorzystywane podczas rozgrywania scenariusza Magiczne koryto.

Wilhelm von Shakespeare jak na artystę przystało ubrany jest pstrokato, a zaczerwieniony nos zdradza zamiłowanie do mocniejszych trunków.

Podstawki to bitsy i farby techniczne od Games Workshop oraz pigmenty od MiGa plus rośliny od Army Painter i nasiona brzozy.

Z kolei następnym razem prawdopodobnie pomaluję modele Rat Catcher and Angry Woman oraz Plague Doctor.#9: [Galeria] Lead Adventure... Author: M.T. , Location: Brwinów Post Posted: Cz lut 13, 2014 06:59 PM
    ----
William wygląda jak władca świń Razz

#10: Re: [Galeria] Lead Adventure... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Cz lut 20, 2014 04:44 AM
    ----
Udało mi się dotrzymać słowa i zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia pomalowałem figurki Rat Catcher and Angry Woman oraz Plague Doctor od Lead Adventure.

Modele Rat Catcher oraz Plague Doctor w trakcie rozgrywek w Warheim FS będą wystawiane jako Najemne Ostrza - odpowiednio Szczurołap oraz Medyk. Natomiast figurka Angry Woman będzie najprawdopodobniej częścią Motłochu.

Przedstawiona poniżej trójka pochodzi z Reiklandu, stąd biel. Ponadto Szczurołap i Angry Woman wywodzą się ze stolicy prowincji i całego Imperium - Altdorfu, dlatego prócz bieli noszą także czerwień i błękit.

Z ciekawostek. Pomalowanie modeli wraz z lakierowanie i wykonaniem podstawek zajęło mi około 7 godzin.

Elementy drewniane, takie jak chochla, trzonek siekiery, pułapka na myszy czy gałąź pomalowałem przy pomocy pigmentu Fresh Wood od MiG. Z kolei okulary w masce Medyka to Mithril Silver od GW pomalowany Clear Green X-25 od Tamiya Color.

Podstawki to farby techniczne od Games Workshop i pigmenty od MiGa i Vallejo plus nasiona brzozy i trawa oraz bluszcz od Army Paintera. Bruk wyciąłem z tektury.

Na podstawce Szczurołap znalazł się jeszcze pies, według zasad miał być mały i zajadły ale dieta złożona głównie ze szczurów sprawiła, że pies zrobił się duży i zajadły. Model psiaka to prawdopodobnie figurka z Warlord Games ale ręki sobie uciąć nie dam.

A w przyszłym tygodniu chciałbym pomalować Haywagon oraz Wooden Cart. Recenzja tego ostatniego powinna ukazać się w najbliższy piątek.


#11: Re: [Galeria] Lead Adventure... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Sb marca 01, 2014 12:22 AM
    ----
W mijającym tygodniu miałem niewiele czasu, który mogłem przeznaczyć na hobby. Jednak przez ostatnie trzy noce udało mi się wygospodarować parę godzin, które zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia przeznaczyłem na malowanie modeli Haywagon i Wooden Cart. Z recenzją modeli szanowne państwo-draństwo może zapoznać się TUTAJ i TUTAJ.

W czasie rozgrywek w Warheim FS wóz drabiniasty i furmanka pełnić będą rolę elementu terenu oraz barykady, a także scenografii do scenariusza wiejskiego Tabor.

Bardziej spostrzegawczy z pewnością zauważyli, że zmieniłem nieco podstawki. TUTAJ można zobaczyć poprzednią wersję. Pianka pod panele nie sprawdziła się i jako podstawki użyłem plastiku pozyskanego z pudełka po figurkach od Mantic Games.

Modele malowałem przy użyciu farb akrylowych od GW oraz chemii modelarskiej od MiG i Vallejo.

W przyszłym tygodniu prawdopodobnie nie znajdę czasu na malowanie ale jeśli się uda, to najpewniej pomaluję modele Żebraków od Lead Adventure.
Umieszczony powyżej obrazek powiększy się po kliknięciu!

Mam nadzieję, że praca się wam podoba. Zachęcam także do komentowania!

Wpis dostępny jest także na BLOGU.

#12: [Galeria] Lead Adventure... Author: Pepe , Location: Kęty Post Posted: Sb marca 01, 2014 06:23 AM
    ----
Świetne!!!

#13: Re: [Galeria] Lead Adventure... Author: Dwalthrim , Location: Grodzisk. Maz Post Posted: Sb marca 01, 2014 11:35 AM
    ----
Bardzo klawe przeszkadzajki! Brawo

#14: [Galeria] Lead Adventure... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Sb marca 01, 2014 10:39 PM
    ----
Dzięki za odzew Wink Smile

#15: [Galeria] Lead Adventure... Author: Izwor , Location: Wrocław Post Posted: Pn marca 02, 2014 12:20 AM
    ----
Bardzo dobra kompozycja.
Podoba mi się malowanie jak i szczegółowe wykończenie.
Brawo!Forum IndexGaleria - Figurki

1 2
>
Page 1 of 2