[SpellCrow] Rozpakuj pudełko...

All Posts
Forum IndexWarsztatRecenzje...

#1: [SpellCrow] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pt kwiet 11, 2014 10:31 AM
    ----
Spis treści:
- Gnom z muszkietem
- Goblin z wielkim piórem
- Kapłan Run z młotem
- Lodowe Bronie
- Niziołek z nożem
- Tarcze
- Zrujnowany budynek
- Zrujnowana karczma
- Zrujnowany dom


- wybrane orkowe bitsy
Kapłan Run z młotem

Jak co piątek zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia kolejnego pudełka. Tym razem przygotowałem dla was krótką recenzję modelu krasnoludzkiego Kapłana Run z młotem dedykowanego do systemu Umbra Turris od SpellCrow. Ja zakupiłem krasnoluda z myślą o wystawianiu go jako Najmity - Ogniomistrza podczas rozgrywek w Warheim FS.

Kapłan Run z młotem zapakowany został przez ekipę ze SpellCrow w strunowy woreczek z logo firmy, który umieszczono w przeźroczystym blistrze. Opakowanie jest staranne i efektowne, przy czym łatwo je otworzyć - wystarczy usunąć znajdującą się z drugiej strony naklejkę. Na znajdującej się z tyłu ulotce znajduje się logo firmy oraz oraz inne niezbędne informacje.

Blister zawiera złożoną z dwóch części figurkę Kapłana Run z młotem. Model odlany został w białym metalu i choć nie zauważyłem praktycznie żadnych nadlewek, to trochę pracy wymagało usunięcie widocznej linii podziału formy, która biegnie przez całą długość figurki.

Figurka wykonana została w skali 28 mm jednak, jak można zauważyć na ostatnim zdjęciu Kapłan Run z młotem jest nieco wyższy (nawet uwzględniając fakt, że stoi na nieco wyższej podstawce od SMM) od swojego kuzyna od GW.

Nie żałuję zakupu modelu Kapłana Run z młotem, podoba mi się fajna rzeźba i nawiązanie do starszych wzorów krasnoludów od GW. Detale modelu są wyraźne i ostre co zapowiada przyjemne malowanie.
Last edited by quidamcorvus on Pt sierp 24, 2018 07:36 AM; edited 11 time in total

#2: Re: [SpellCrow] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pt kwiet 25, 2014 05:37 AM
    ----
Niziołek z nożem

Dziś piątek, pora więc zaprosić szanowne państwo-draństwo do lektury kolejnej relacji z otwarcia pudełka, które tym razem zawiera figurkę Niziołka z nożem dedykowanego do systemu Umbra Turris od SpellCrow. Ja zakupiłem natomiast Niziołka z myślą o wystawianiu go jako Najemnego Ostrza - Złodzieja lub jednej z Postaci Dramatu podczas rozgrywek w Warheim FS.

Niziołek z nożem zapakowany został przez ekipę ze SpellCrow w strunowy woreczek z logo firmy, który umieszczono w przeźroczystym blistrze. Opakowanie jest staranne i efektowne, przy czym łatwo je otworzyć - wystarczy usunąć znajdującą się z drugiej strony naklejkę. Na znajdującej się z tyłu ulotce znajduje się logo firmy oraz oraz inne niezbędne informacje.

Blister zawiera jednoczęściową figurkę Niziołka z nożem. Model odlany został w żywicy i przed pomalowaniem należy poświęcić nieco czasu na usunięcie nadlewek oraz pozostałości po kanałach doprowadzających żywicę do formy. Podczas czyszczenia modelu należy uważać na trzymany przez Niziołka nóż, który niestety udało mi się podczas tych zabiegów złamać.

Figurka wykonana została w skali 28 mm i, jak można zauważyć na ostatnim zdjęciu, dobrze pasuje rozmiarem do swojego kuzyna z GW czy recenzowanego w zeszłym tygodniu Gnoma z Reaper Miniatures.

Odziany w maskę, spodnie, kurtę oraz ćwiekowane rękawice i nabijane ćwiekami buty(!) nie imponuje być może ilością detali ale w końcu figurka przedstawia łotra, który pracuje w ciszy i ciemności. I jako taki model, Niziołek z nożem sprawdza się bardzo dobrze.


#3: [SpellCrow] Rozpakuj pudełko... Author: Sarmor , Location: Warszawa Post Posted: Sb sierp 02, 2014 03:15 PM
    ----
Pozwolę sobie podpiąć pod temat z recenzją nietypowych figurek - Dyniaqów: www.thenode.pl/artykul...arstwo/776
Quote::
W październiku ubiegłego roku Spellcrow rozpoczął na IndieGoGo kampanię mającą na celu zebranie środków pozwalających na wypuszczenie kilkunastu figurek Dyniaqów, przedstawicieli dyniogłowej rasy ze świata Umbra Turris. Niestety, zbiórka zakończyła się niepomyślnie, lecz od tego czasu firma wprowadziła już do sprzedaży większość z zapowiadanych modeli. Niedawno nabyłem dwa z dostępnych zestawów, Dyniaqa Maga i pomiot oraz Małego Dyniaqa z włócznią.


#4: Re: [SpellCrow] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pt czerw 26, 2015 09:33 PM
    ----
Orkowe bitsy

Jak zapewne szanowne państwo-draństwo dobrze wie, malowanie figurek Strażników dróg z Averlandu do Warheim FS powoli zbliża się do końca. W związku z tym nadszedł odpowiedni czas, by rozpocząć prace nad kolejną dioramą, na której w czasie wolnym od bitew, mniej lub bardziej godnie i dumnie prezentować się będzie oddział Averlandczyków.

Przygotowując się do malowania Strażników dróg z Averlandu wymyśliłem sobie, że ustawię ich na dioramie razem z kilkoma szarżującymi ze wzgórza Orkami. Jako, że figurki mają przedstawiać biegnących Zielonoskórych postanowiłem złożyć modele z części oferowanych przez firmę SpellCrow. Wybierając bitsy kierowałem się założeniem, by sklejone modele były w miarę możliwości dość dynamiczne - wydaje mi się, że się udało ale szanowne państwo-draństwo zechce samo ocenić.

Zamieszczone poniżej zdjęcie przedstawia ogólny koncept na wykorzystanie modeli Zielonoskórych na dioramie, a efekt końcowy z pewnością będzie się mocno różnić.


Do złożenie prezentowanych poniżej modeli użyłem części pochodzących z zestawów:
- Orkowe głowy z pancerzem
- Ręce orkowych piratów i korsarzy z szablami
- Torsy orkowych piratów i korsarzy
- Nogi biegnących orków
- Nogi orków

Ponadto ekipa ze SpellCrow do paczki z zamówieniem dołożyła gratis zestaw Orkowe głowy - Zimowe Diabły, który to zestaw znalazł się w niniejszej prezentacji ale nie został użyty do sklejenia modeli.
Wyprodukowane przez SpellCrow bitsy odlane zostały w szarej żywicy. W trakcie przygotowania części do sklejenie musiałem usunąć kilka nadlewek i linii podziału formy, znalazłem też parę śladów po pęcherzach powietrza.

Ponadto głowa w obszytym futrem hełmie z grotem na czubku wymagała wycięcia miejsca na kark, bowiem części nie pasowały do siebie. Podobnie zastrzeżenie mam do miejsc w których tułów łączy się z nogami, w przypadku dwóch modeli szczelina pomiędzy spodniami z pasem a brzuchem jest zbyt dobrze widoczna.

Wykonane z żywicy odlewy są ostre, a detale dobrze widoczne. Drobne uwagi mam do samej rzeźby, która w kilku przypadkach metalowych śrub oraz wisiorów mogłaby być bardziej kanciasta.

Przed przyklejeniem ramion do torsów warto także spiłować klejone powierzchnie, bowiem odlewy nie są całkiem płaskie i mogą powstać widoczne szczeliny.

Dużym plusem bitsów od SpellCrow jest kompatybilność z częściami Zielonoskórych od GW. Szanowne państwo-draństwo z pewnością zauważyło którzy Orkowie są bękartami łączącymi elementy z obu firm?

Zakup orkowych bitsów od SpellCrow to dobry pomysł zarówno dla tych z szanownego państwa-draństwa, którzy chcecie urozmaicić oddziały Zielonoskórych w WFB czy WH40k jak i tych z was, którzy chcecie skompletować sobie drużynę Orków do Warheim FS czy Mordheim, a stale powiększająca się oferta gwarantuje oryginalne konwersje - szczególnie, że części wyrzeźbione zostały w charakterystycznym stylu, który nieodmiennie kojarzy się z Orkami z uniwersum Warhammer.
#5: [SpellCrow] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pt lut 24, 2017 06:02 PM
    ----
SpellCrow - Goblin z wielkim piórem

Prezentowany poniżej model był jedną z nagród ufundowanych przez firmę SpellCrow, którą można było wygrać w turnieju Warheim FS - Ucieczka z Gór Środkowych.

Zapraszam zatem do lektury recenzji figurki Goblin z wielkim piórem wyprodukowanej przez SpellCrow.

Goblina z wielkim piórem zapakowany wraz z innymi nagrodami w woreczek strunowy, wewnątrz którego znalazł się odlany w całości metalowy model oraz kwadratowa podstawka o boku 25 mm.

Figurka została odlana z metalu, a nadlewki i linie podziału formy choć widoczne, to nie powinny być trudne do usunięcia.

Goblin z wielkim piórem uzbrojony jest ponadto w broń drzewcową, a przed wrogimi ciosami chroni go kolczuga i nieco zniszczona tarcza. Zielonoskóry wygląda jednak na prawdziwego twardziela, bowiem oprócz wymienionego wyżej ekwipunku posiada także solidną skrzynię w której przetrzymuje swoje skarby.

Model Goblin z wielkim piórem z powodzeniem można wykorzystać jako bohatera w drużynach Zielonoskórych do Warheim FS.


#6: Re: [SpellCrow] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pt May 19, 2017 02:50 PM
    ----
Zrujnowana karczma od SpellCrow

Prezentowany poniżej model był jedną z nagród ufundowanych przez firmę SpellCrow, którą można było wygrać w turnieju Warheim FS - Ucieczka z Gór Środkowych.

Zapraszam zatem do lektury recenzji makiety Zrujnowana karczma wyprodukowanej przez SpellCrow.

Zestaw został zapakowany wraz z innymi nagrodami w woreczek strunowy, wewnątrz którego znalazły się odlane w dwóch elementach ruiny Zrujnowanej karczmy.

Elementy zostały odlane w żywicy, a nadlewki i linie podziału formy nie powinny być trudne do usunięcia.

Zrujnowaną karczmę z powodzeniem można wykorzystać jako samodzielną makietę lub wraz z innymi zestawami od SpellCrow użyć do budowy większego kompleksu.


#7: Re: [SpellCrow] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pn lip 24, 2017 08:48 PM
    ----
Gnom z muszkietem od SpellCrow

Zapraszam szanowne państwo-draństwo do lektury krótkiej recenzji modelu Gnom z muszkietem wyprodukowanej przez SpellCrow.

Model otrzymałem zapakowany wraz z innymi figurkami w woreczek strunowy, wewnątrz którego znalazł się odlany w całości Gnom z muszkietem.

Figurka została odlana w metalu, a nadlewki i linie podziału formy nie powinny być trudne do usunięcia.

Gnom z muszkietem został wyrzeźbiony przez Micka Darpa z pomysłem, detali jest dużo, a rzeźba jest ostra: zdobienia muszkietu, luneta, sakwy, pasy, spleciona w warkocze broda oraz gogle - wszystko to sprawia, że model praktycznie sam się maluje.

W Warheim FS figurka Gnoma z muszkietem z powodzeniem może służyć w szeregach Khazadów z Gór Krańca Świata lub jako Najemne Ostrze - Ogniomistrz.


#8: Re: [SpellCrow] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Śr paźdź 04, 2017 01:31 PM
    ----
Zrujnowany dom od SpellCrow

Prezentowany poniżej model był jedną z nagród ufundowanych przez firmę SpellCrow, którą można było wygrać w turnieju Warheim FS - Ucieczka z Gór Środkowych.

Zapraszam zatem do lektury recenzji makiety Zrujnowany dom wyprodukowanej przez SpellCrow.

Zestaw został zapakowany wraz z innymi nagrodami w woreczek strunowy, wewnątrz którego znalazły się odlane w szarej żywicy ruiny. Nieliczne nadlewki i linie podziału formy nie powinny być trudne do usunięcia.

Zrujnowany dom z powodzeniem można wykorzystać jako samodzielną makietę lub wraz z innymi zestawami od SpellCrow użyć do budowy większego kompleksu.


#9: Re: [SpellCrow] Rozpakuj pudełko... Author: Sarmor , Location: Warszawa Post Posted: Pn paźdź 29, 2017 05:58 PM
    ----
A ja podrzucę coś z innej beczki: kolega z Torunia zrecenzował dwa z trzech zestawów w skali 10 mm. Oczywiście na wojowników jaszczuroludzi też przyjdzie czas. Smile

Mały dom


Barbarzyńcy wojownicy

#10: Re: [SpellCrow] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pn lut 05, 2018 06:16 AM
    ----
Tarcze od SpellCrow

Prezentowany poniżej model był jedną z nagród ufundowanych przez firmę SpellCrow, którą można było wygrać w turnieju Warheim FS - Ucieczka z Gór Środkowych.

Zapraszam zatem do lektury recenzji zestawu Tarcze wyprodukowanej przez SpellCrow.

Zestaw został zapakowany wraz z innymi nagrodami w woreczek strunowy, wewnątrz którego znalazły się odlane w szarej żywicy tarcze. Nieliczne nadlewki i linie podziału formy nie powinny być trudne do usunięcia.

Zestaw złożony z 8 tarcz z powodzeniem można wykorzystać do waloryzacji figurek w skali 28 mm, a różnorodne wzory pozwolą na uzbrojenie zarówno Elfa, Człowieka, Krasnoluda jak i kilku Zielonoskórych.

Więcej informacji o produkcie oraz cenę zestawu znajdziecie na stronie SpellCrow.


#11: Re: [SpellCrow] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Cz May 10, 2018 06:14 AM
    ----
Lodowe Bronie od SpellCrow

Prezentowany poniżej zestaw był jedną z nagród ufundowanych przez firmę SpellCrow, którą można było wygrać w turnieju Warheim FS.

Zapraszam zatem do lektury recenzji zestawu Lodowe Bronie wyprodukowanej przez SpellCrow.

Zestaw został zapakowany w woreczek strunowy, wewnątrz którego znalazł się odlane w szarej żywicy oręż. Bardzo nieliczne nadlewki i linie podziału formy nie powinny być trudne do usunięcia.

Zestaw złożony z 3 mieczy oraz 3 toporów z powodzeniem można wykorzystać do waloryzacji figurek w skali 28 mm. Broń można wykorzystać zarówno do przedstawienia magicznego oręża, jak i broni wykonanej z lodu lub kamienia. Należy jednak zwrócić uwagę, że dłonie dzierżące oręż odziane są w pancerne rękawice.

Więcej informacji o produkcie oraz cenę zestawu znajdziecie na stronie SpellCrow.


#12: Re: [SpellCrow] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pt sierp 24, 2018 07:34 AM
    ----
Zrujnowany budynek od SpellCrow

Prezentowany poniżej model był jedną z nagród ufundowanych przez firmę SpellCrow, którą można było wygrać w turnieju Warheim FS.

Zapraszam do lektury recenzji zrujnowanego budynku wyprodukowanego przez SpellCrow.

Odlany z szarej żywicy zestaw został zapakowany w przeźroczysty blister. Nieliczne nadlewki i linie podziału formy nie powinny być trudne do usunięcia.

Zrujnowany budynek z powodzeniem można wykorzystać jako samodzielną makietę lub wraz z zestawami Zrujnowana karczma i Zrujnowany dom użyć do budowy większego kompleksu.Forum IndexWarsztatRecenzje...
Page 1 of 1