[Galeria] Khazadzi z Gór Krańca Świata

All Posts

1 2 3
>
Forum IndexGaleria - Figurki

#1: [Galeria] Khazadzi z Gór Krańca Świata Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Śr May 28, 2014 02:46 AM
    ----
Jestem Khazadem, mój honor jest mym życiem
i bez niego jestem niczym. Zostanę Pogromcą,
będę szukał odkupienia w oczach mych Przodków.
Będę przynosił mym wrogom śmierć, dopóki nie spotkam tego, który odbierze mi życie i mój wstyd!

- przysięga krasnoludzkich Pogromców

Khazadzi są nade wszystko bardzo dumnymi istotami i nie radzą sobie z porażkami czy osobistą stratą. W obliczu osobistej tragedii Krasnolud jest bezradny. Strata kogoś z rodziny, utrata bogactwa, tudzież nie dotrzymanie danej obietnicy może poważnie zachwiać równowagą umysłową Krasnoluda. Młodzi, zakochani Krasnoludowie nie potrafią się również pozbierać po odtrąceniu ich miłości. Bez względu na przyczynę odczuwania uszczerbku na honorze, porzucają łono rodziny i przyjaciół, skazując się na wygnanie.

Pozostawiają za plecami swą rodzinną twierdzę i ruszają możliwie daleko w dzicz, rozpamiętując żałość istnienia. Zrywają z twierdzą wszelkie więzy i rozpaczliwie szukają śmierci w polowaniach na wielkie potwory. Khazadzi tacy noszą miano Pogromców. Są surowymi i małomównymi indywiduami, nie chwalą się swymi czynami i jedynie ich okrutnie poznaczone bliznami ciała są świadectwem potyczek z Trollami, Gigantami, Smokami i innymi potworami.

Pogromcy farbują włosy na jasny pomarańcz i usztywniają je świńskim sadłem, by stercząc budziły strach. Sposób ich życia sprawia, że większość osiąga wyznaczony sobie cel i odnajduje śmierć z rąk którejś z kolejnych bestii napotkanej na swej drodze. Są jednak i tacy, mniej szczęśliwi, którym udaje się przetrwać – to ci najwytrwalsi, najszybsi i najbardziej zdeterminowani. Ów sposób naturalnej selekcji, ‘odsiewa’ tych, którzy nie mają dostatecznie wyjątkowych umiejętności. Można być zatem pewnym, że napotkany Pogromca, będzie kimś skrajnie odpornym, gwałtownym i psychopatycznie wręcz niebezpiecznym.

Pogromcy Trolli są niebywale ciekawą subkulturą krasnoludzkiej społeczności, a wielu z nich dokonało czynów sławnych i niezwykle heroicznych. Młodsi Pogromcy często tworzą grupy, czasem wokół starszego mistrza, co pozwala im na rozwijanie sztuki zabijania potworów, inni podążają za zbrojnymi drużynami Khazadów, by w walce ‘odpokutować’ swe przewiny. I choć szukają śmierci, nie są zdolni by przegrać walkę z rozmysłem. Ruszając do boju, szukają zawsze zwycięstwa.


Zgodnie z zapowiedzią z początku miesiąca rozpocząłem malowanie modeli Khazadów z Gór Krańca Świata. To będzie druga kompania Krasnoludów do Warheim FS w mojej kolekcji - zdjęcia pierwszej drużyny znajdziecie TUTAJ.

Prezentowane poniżej modele Trollobójców to figurki z zestawu Slayers od Games Workshop. Z kolei podstawki, na których stoją modele to wyrób Scibor MM.

Trollobójcy to pierwsze modele które malowałem na białym podkładzie, a same modele starałem się pomalować używając klasycznych kolorów. Zastanawiałem się także nad tatuażami ale ostatecznie zrezygnowałem z tego pomysłu.

Na koniec szanowne państwo-draństwo pozwoli, że wrócę na chwilę do Pomnika Pięciu. Zgodnie z waszymi radami zmieniłem nieco ustawienie i tak Barbarzyńca i Krasnoludzki Pogromca stoją nieco bliżej środka pomnika, co powinno zniwelować wrażenie, iż figury miałyby spaść z postumentu

#2: Re: [Galeria] Khazadzi z Gór Krańca Świata Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Cz czerw 05, 2014 07:43 PM
    ----
Nic nie zostanie zapomniane,
Nic nie zostanie wybaczone.

- Księga Żalu

Khazadzi są niebywale silni i wytrzymali, szerocy w barach i pasie, mają wielkie dłonie i pokaźne stopy. Są doskonale przystosowane do wyczerpującej pracy fizycznej i potrafią godzinami kopać czy drążyć tunele bez oznak zmęczenia. Ich siła fizyczna pozwala na przenoszenie ciężkich ładunków bez zwalniania tempa marszu. Są również niezwykle odporne mentalnie. Nie trzeba dodawać, że Krasnolud zna samego siebie. Khazadzi chodzą ustalonymi drogami i są niezwykle zdecydowani. Są doskonale zorientowane jeśli idzie o zalety i wartości własnej cywilizacji i otwarcie gardzą osiągnięciami innych ‘mniej utalentowanych’ ras. Owe połączenie fizycznej i mentalnej odporności czyni z Krasnoludów zawołanych wojowników. Walczyć będą przeto do ostatniego, byle nie przyznać się do porażki i rzadko uciekają nawet wtedy, gdy sytuacja wygląda na beznadziejną.

Krasnoludowie ze szczególną powagą traktują przysięgi i umowy. Krasnolud, który z jakiejkolwiek przyczyny nie jest w stanie dotrzymać danego słowa cierpieć będzie niewypowiedziane męki i straci poczucie własnej godności. Często okazuje się, że wstyd jest zbyt wielki i Krasnolud zdecyduje się porzucić rodzinę i błąkać się po górach, tudzież stać się Pogromcą.

Jeśli Krasnolud się załamie to całe jego życie, choćby dotąd nie wiadomo jak było rzeczowe i poukładane legnie w gruzach. Dzieje się tak dlatego, że Khazadzi traktują tego typu sprawy śmiertelnie poważnie i rzadko wybaczają (również sobie) akty zdrady czy też nielojalności. Prawdę mówiąc to, co Krasnoludowie robią najlepiej to chowanie uraz! Khazadzi nigdy nie wybaczyli Elfom winy za rozpoczęcie zamierzchłej wojny między obydwoma rasami. I choć w dzisiejszych czasach Krasnoludów i Elfów łączą względnie neutralne relacje, to Khazadzi już nigdy w pełni nie zaufają Elfom.


Zgodnie z zapowiedzią z początku miesiąca kontynuuję malowanie modeli Khazadów z Gór Krańca Świata. To będzie druga kompania Krasnoludów do Warheim FS w mojej kolekcji - zdjęcia pierwszej drużyny znajdziecie TUTAJ.

Prezentowane poniżej modele Wojownikó Klanowych to figurki z zestawu Dwarf Warriors od Games Workshop. Z kolei podstawki, na których stoją modele to wyrób Scibor MM.#3: Re: [Galeria] Khazadzi z Gór Krańca Świata Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Cz czerw 12, 2014 11:33 PM
    ----
Równolegle do prac nad Bazarem maluję modele Khazadów z Gór Krańca Świata. To druga kompania Krasnoludów do Warheim FS w mojej kolekcji - zdjęcia pierwszej drużyny znajdziecie TUTAJ.

Prezentowane poniżej modele Wojownika Klanowego, Górnika i Kusznika to figurki od Games Workshop. Z kolei podstawki, na których stoją modele to wyrób Scibor MM.

#4: [Galeria] Khazadzi z Gór Krańca Świata Author: Pepe , Location: Kęty Post Posted: Pt czerw 13, 2014 04:17 AM
    ----
Fajne, od samego początku czyli od Pogromców aż po kusznika, który za...lił beczkę z browaru żywiec Smile

#5: [Galeria] Khazadzi z Gór Krańca Świata Author: drachu , Location: Gdańsk Post Posted: Sb czerw 14, 2014 06:19 AM
    ----
Jest klawo. Już poprzednich Khazadów dopieściłeś, ale tutaj widać, jak Ci skill skoczył. Ciekawe, bo uzyskujesz zarąbisty efekt na zwykłych plasticzakach (ok wiem zabójcy to metale).

Podstawki z od Ścibora też dają radę.

#6: [Galeria] Khazadzi z Gór Krańca Świata Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Sb czerw 14, 2014 07:16 AM
    ----
@ Pepe, Drachu
Dzięki za komentarze Smile

Plastikowe Krasnoludy to bardzo nierówne modele (Wojownicy, Gromowładni, Górnicy), z jednej strony mają całkiem nieźle wyrzeźbione twarze i brody, porządną broń i dobre tarcze. Z drugiej korpusy i ramiona nie wypadają już tak dobrze. Ale duży plus to spora liczba dodatków, którymi można obwiesić modele.

Za to figurki bohaterów (Łamacze Żelaza, Długobrodzi) wypadają zdecydowanie lepiej pod każdym względem.

Nowy Żyrokopter też jest fajny, na żywo wygląda zdecydowanie lepiej niż na zdjęciach.

#7: Re: [Galeria] Khazadzi z Gór Krańca Świata Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pt czerw 20, 2014 03:16 AM
    ----
Dziś mam dla was kolejne pomalowane modele Khazadów z Gór Krańca Świata. To druga kompania Krasnoludów do Warheim FS w mojej kolekcji - zdjęcia pierwszej drużyny znajdziecie TUTAJ.

Prezentowane poniżej modele Wojownika Klanowego, Górnika i Gromowładnego to figurki od Games Workshop. Z kolei podstawki, na których stoją modele to wyrób Scibor MM.

#8: Re: [Galeria] Khazadzi z Gór Krańca Świata Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Cz czerw 26, 2014 10:17 AM
    ----
Dziś mam dla was kolejne pomalowane modele Khazadów z Gór Krańca Świata. To druga kompania Krasnoludów do Warheim FS w mojej kolekcji - zdjęcia pierwszej drużyny znajdziecie TUTAJ.

Prezentowane poniżej modele Wojownika Klanowego, Górnika i Gromowładnego to figurki od Games Workshop. Z kolei podstawki, na których stoją modele to wyrób Scibor MM.


#9: [Galeria] Khazadzi z Gór Krańca Świata Author: Rollnik , Location: Bydgoszcz Post Posted: Śr lip 02, 2014 10:26 AM
    ----
Świetnie poskładałeś tych brodaczy Smile Uwielbiam takie baryłkowate choinki Razz

#10: [Galeria] Khazadzi z Gór Krańca Świata Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Śr lip 02, 2014 10:49 AM
    ----
Dzięki Smile

#11: [Galeria] Khazadzi z Gór Krańca Świata Author: Pepe , Location: Kęty Post Posted: Śr lip 02, 2014 12:20 PM
    ----
Tak z ciekawości po co ci kolejna banda krasnoludów?

#12: [Galeria] Khazadzi z Gór Krańca Świata Author: pan_sarin Post Posted: Śr lip 02, 2014 12:23 PM
    ----
Krasnali nigdy za mało ;]

#13: [Galeria] Khazadzi z Gór Krańca Świata Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Śr lip 02, 2014 03:02 PM
    ----
Po pierwsze primo pan_sarin ma rację Smile

Po drugie primo urzekły mnie nowe modele Długobrodych, Łamaczy Żelaza i Żyrokoptera nieco mniej, ale też są fajne. A że nie wypada mieszać plastiku z metalem (Trollobójcy się nie liczą, bo to świetne i uniwersalne modele) to złożyłem nową bandę.

Po trzecie primo jakby ktoś chciał to mam jeszcze bitsów na kolejną (ale bez Żyrokoptera).

I po czwarte primo kiedyś będzie jeszcze trzecia banda od Scibora i prawdopodobnie czwarta od Lead Adventure. Ale póki co walczę Wink

#14: [Galeria] Khazadzi z Gór Krańca Świata Author: Pepe , Location: Kęty Post Posted: Śr lip 02, 2014 05:38 PM
    ----
Hmm... nie przekonują mnie takie argumenty no - może nie wszystkie Razz

#15: [Galeria] Khazadzi z Gór Krańca Świata Author: pan_sarin Post Posted: Cz lip 03, 2014 12:18 PM
    ----
Apropo żyrokoptera o którym piszesz że cię nie urzekł - podrzuisz jakieś linki żyrokopterów ? Bo poza tym z GW nowym nie mogę żadnego sensowego znaleźć.Forum IndexGaleria - Figurki

1 2 3
>
Page 1 of 3