Latarnik

All Posts
Forum IndexHome Rules [Warheim FS]Najemne Ostrza [Warheim FS]

#1: Latarnik Author: Repentia.Vlk , Location: Frederheim Post Posted: Śr lip 02, 2014 03:28 PM
    ----
Jakiś czas temu popełniłam zasady dla najemnego ostrza - Latarnika. Kilka razy grałam już z nim w drużynie i po kilku poprawkach postanowiłam wrzucić zasady na forum.

Nie jest to jakoś specjalnie potężny najmita, ale przeciwko graczom, którzy lubią ukrywać swoje modele jest całkiem przydatny. No i kiedyś z pewnością pojawią się zasady i scenariusze do podziemnych rozgrywek, gdzie pewnie zyska na popularności.

Co myślicie?


Latarnik:
LICZBA MODELI W DRUŻYNIE: 0-1
KOSZT REKRUTACJI: 35 ZK
ŻOŁD: 15 ZK
PRESTIŻ DRUŻYNY: +17 PUNKTÓW
PODSTAWKA: 20 X 20 MM

W największych miastach Imperium na ulicach stoją cuda nieznane mieszkańcom innych części Starego świata - latarnie uliczne. Te wspaniałe wynalazki oświetlają ulice (oczywiście tylko położone w bogatszych dzielnicach), nadając miastu zupełnie nowy charakter. Altdorf był pierwszym miastem, które zainwestowało w latarnie. Szczególnie bogato zdobione stoją na ulicach otaczających Pałac Imperatora. Latarnicy są odpowiedzialni za zapalanie miejskich lamp po zmroku i dbanie o to, aby paliły się aż do świtu. Noszą ze sobą świeczki i zapałki, a niektórzy podobno korzystają nawet z wolno tlących się lontów armatnich. Mieszkańcy miasta są dumni ze swoich latarni, które są powszechnie uznawane za symbol rozwoju i miejskiego dobrobytu. Z uwagi na zagrożenie pożarowe w ciasno zabudowanych, drewnianych dzielnicach, przeszkadzanie w pracy latarnikom bądź manipulowanie przy latarniach karane jest śmiercią.

UWAGI: Latarnik może zostać zatrudniony przez następujące drużyny: Łowcy czarownic, Muszkieterzy z Nuln, Piechota Morska z Marienburga, Strażnicy dróg z Averlandu, Zbrojni z Middenheim, Zbrojna kompania z Ostlandu oraz Żołnierze z Reiklandu i Niziołki z Krainy Zgromadzenia.
Latarnik, który osiągnął kolejny poziom doświadczenia i w ramach rozwoju wylosował NOWĄ UMIEJĘTNOŚĆ może nauczyć się jednej zdolności z listy umiejętności WALKI lub SZYBKOŚCIOWYCH. Ponadto, Latarnik może nauczyć się jednej z wymienionych poniżej umiejętności specjalnych:

CHARAKTERNIK: Latarnik może przerzucić nieudany test STRACHU i GROZY. Wynik drugiego rzutu jest ostateczny. Ponadto, najmita automatycznie zdaje testy SAM W WALCE.
GILDIA LATARNIKÓW: Latarnik odnajduje plany i mapy przedstawiające plan ulic i gościńców prowadzących do okolicznych miast pod miastem i okolicznymi wzgórzami. Od tej pory, po każdej potyczce rozgrywanej ‘wewnątrz murów’ gracz otrzymuje prawo przerzutu jednej kostki w czasie rzutu na eksplorację.
OBIEŻYŚWIAT: Latarnik w swoim życiu wiele podróżował, zdobywając rozległą wiedzę. Drużyna w której służy najmita otrzymuje premię +1 do rzutu na eksplorację.

CHARAKTERYSTYKA LATARNIKA:
Code::
LATARNIK	SZ	WW	US	S	WT	ŻW	I	A	CP
Początkowa	4	3	3	3	3	1	3	1	7
Maksymalna	5	6	6	4	4	3	6	4	9

BROŃ/PANCERZ: Latarnik posiada SZTYLET oraz MIECZ, LEKKI PANCERZ i LATARNIĘ SZTORMOWĄ.
ZASADY SPECJALNE:
LATARNIK: Wszystkie sprzymierzone modele znajdujące się w odległości do 6” od najmity i w polu widzenia Latarnika otrzymują modyfikator +6” do odległości, w jakiej wykrywają wszystkie ukryte postacie.

#2: Latarnik Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Śr lip 02, 2014 04:03 PM
    ----
Zamiast miecza dałbym mu halabardę, żeby miał na czym sobie latarnię zawiesić o tak:Wiem, że na grafice latarnik nie trzyma w ręce halabardy ale w wersji fantasy czemu nie Wink

Quote::
BROŃ/PANCERZ: Latarnik posiada SZTYLET oraz HALABARDĘ, LEKKI PANCERZ i LATARNIĘ SZTORMOWĄ mocowaną na uchwycie, dzięki czemu najmita może używać latarni bez zajmowania rąk.

#3: Latarnik Author: Krnabrny Post Posted: Śr lip 02, 2014 05:58 PM
    ----
Może kadzielnice ognia ?Forum IndexHome Rules [Warheim FS]Najemne Ostrza [Warheim FS]
Page 1 of 1