[Galeria] Postacie Dramatu...

All Posts
Forum IndexGaleria - Figurki

#1: [Galeria] Postacie Dramatu... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Cz wrz 04, 2014 02:46 AM
    ----
Pomalowałem pierwszą z Postaci Dramatu do Warheim FS.

Poniżej, szanowne państwo-draństwo może obejrzeć zdjęcia Johanna Schweinepulvera, Świniopasa z Oldenlitza.

Więcej o samym modelu możecie przeczytać TUTAJ. Natomiast TU przeczytacie więcej o samym bohaterze specjalnym.


#2: [Galeria] Postacie Dramatu... Author: NoName , Location: W-wa Post Posted: Cz wrz 04, 2014 10:39 AM
    ----
Jako że lubię konwertować bardzo mi się podoba świniopas Smile

#3: [Galeria] Postacie Dramatu... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Śr stycz 31, 2018 08:37 PM
    ----
Moja ostatnia praca Naurr od Rotten Factory, czyli Klaus Reinwald, Mistrz Małodobry z Kemperbad do Warheim FS.

Więcej na BLOGU

#4: Re: [Galeria] Postacie Dramatu... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Śr lut 28, 2018 12:24 PM
    ----
Korzystając z kilku chwil wolnego skonwertowałem i pomalowałem figurkę Shaamru od Rotten Factory.

Model będzie reprezentował Wolfgara Rzeźnika, czyli kolejną Postać Dramatu do Warheim FS.

Więcej informacji na temat samego modelu oraz producenta znajdziecie TUTAJ.

Zobacz wpis także na BLOGU.
#5: Re: [Galeria] Postacie Dramatu... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Śr kwiet 25, 2018 07:47 AM
    ----
Felix Jaeger wie, że prędzej czy później zginie. Przyjaźń z Gotrekiem Gurnissonem powoduje, że jest to jeszcze pewniejsze. Felix przemierza z Krasnoludem dzikie obszary Starego Świata, szukając niechybnej zguby - jak dotąd, idzie mu całkiem nieźle.
Jakkolwiek by na to spojrzeć, sytuacja jest jego winą. Gotrek Gurnisson uratował Felixa Jaegera przed bliskim spotkaniem z przedstawicielami władz w Altdorfie. Potem, podczas pijackiej wyprawy po knajpach, Felix poprzysiągł swemu nowemu towarzyszowi, że opisze jego czyny we wspaniałym poemacie. Gdy tylko wytrzeźwiał, Felix Jaeger zdał sobie sprawę, że śmierć Pogromcy Trolli może być ostatnią rzeczą, jaką zobaczy w swym życiu. Od tego czasu jego losy są, delikatnie mówiąc, ciekawe. Często tęskni za czasami, gdy był poetą i żakiem w Altdorfie, a nawet za nudnym życiem sprzedawcy wełny, jakie wiódł jego ojciec.
Felix Jaeger jest spokojny i przyjacielski. Mimo to jego twarz stale wykrzywia grymas strachu, co jest raczej zaskakujące w przypadku oczekującego rychłej śmierci przyjaciela Gotreka Gurnissona. Mówi z akcentem altdorfkim i z tego powodu ludzie często go nie doceniają. Życie u boku Pogromcy Trolli zrobiło z poety twardego człowieka. Nie należy on jednak do tych, którzy szukają kłopotów - po prostu nauczył się radzić sobie z nimi.

Gotrek Gurnisson to typowy Pogromca Trolli: jest dumny, wojowniczy, lojalny wobec przyjaciół, bezwzględny dla wrogów. Śmierć jest dla niego niczym. Szuka jej, z radością witając każdą okazję, która pozwoli mu zginąć. Z biegiem czasu wprawił się w walce przeciwko nieprawdopodobnie potężnym siłom. Śmierć jest jedyną rzeczą, jakiej dotąd nie zaznał, ma być pokutą za jego przeszłe grzechy. Jest tylko jeden problem: Gotrek ma zbyt dużo szczęścia, jest zbyt silny albo zbyt mocno pragnie śmierci. Staje twarzą w twarz z wszelkimi niebezpieczeństwami i, uzbrojony w ukochany topór, przezwycięża je.
W chwilach wytchnienia Gotrek jest osobą bardzo melancholijną, oddającą się głębią depresji i cudownym otchłaniom pijaństwa. Za swą szorstką powierzchownością ukrywa zaskakująco światły umysł - zna doskonale historię Krasnoludów, ma talent do wszelkich rzemiosł. Przy wielu okazjach widać, jak dobrze zna się na inżynierii Krasnoludów. Wpadł jednak w szpony gorzkiej samotności - utracił rodzinę i klan, co jest rzeczą straszną dla każdego Krasnoluda. Jego jedynym prawdziwym przyjacielem jest Felix Jaeger, ludzki poeta.
Gdy Gotrek Gurnisson znajdzie się w centrum wydarzeń - to znaczy w samym środku bitwy - staje się jednym z najgroźniejszych wojowników Starego Świata. Wówczas nic nie jest w stanie go zatrzymać. Jego pogarda dla niebezpieczeństwa, połączona z umiejętnościami, jakimi niewielu może się poszczycić, powoduje, że dla większości wrogów jest on ostatnim przeciwnikiem w życiu. Nawet bez swego topora oddaje ciosy ze sporą nawiązką. Jak każdemu Pogromcy Trolli, brak mu również subtelności - finezyjna taktyka to dla niego SZARŻA.


Po wielu latach udało mi się w końcu kupić i pomalować modele Felixa Jaegera oraz Gotreka Gurnissona od Games Workshop, a ponieważ tematem kwietniowej edycji FKB są zęby pomalowałem także model krokodyla z Kinder Suprise.

Model krokodyla umieściłem na scenicznej podstawce o wymiarach 40x40 mm.

Forum IndexGaleria - Figurki
Page 1 of 1