[Download] Podręcznik do Warheim FS...

All Posts
Forum IndexDyskusja ogólna [Warheim FS]

#1: [Download] Podręcznik do Warheim FS... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Cz paźdź 02, 2014 01:29 AM
    ----
Witajcie,

Przygotowałem dla was kolejną edycję podręcznika do Warheim FS, którą oznaczyłem numer 0.75.

Jeśli jeszcze ktoś nie wie, Warheim FS to figurkowa gra bitewna (skirmish), przeznaczona dla dwóch i więcej graczy, osadzona w uniwersum Warhammer stworzonym przez brytyjską firmę GW.

WFS nie jest jednak oficjalnym produktem brytyjskiej firmy, a niekomercyjnym fanowskim projektem.

W dużym skrócie i uproszczeniu mechanika WARHEIM FS to przede wszystkim odświeżenie zasad gry MORDHEIM o reguły dwóch ostatnich edycji gry WARHAMMER FANTASY BATTLE oraz najpopularniejszych zasad domowych (home rules), ale nie tylko. Wplotłem w grę także kilka pomysłów i patentów zapożyczonych z innych systemów, które występują w grze jako opcjonalne zasady zaawansowane i dobrze spełniają swoje zadanie, jakim jest urozmaicenie rozgrywki.

Akcja gry została przeniesiona z MORDHEIM o nieco ponad 500 lat do przodu i osadzona na północnych rubieżach Imperium, bezdrożach i osadach skażonych w czasie Burzy Chaosu plugawym dotykiem Mrocznych Potęg.

Gra przeznaczona jest dla dwóch lub więcej graczy, a do rozgrywki potrzebne są figurki i makiety najlepiej w skali 28 mm oraz znane z rozgrywek WFB kostki i miarka z podziałką w calach.

W trakcie gry w WARHEIM FS gracze dowodzą zbrojnymi kompaniami (w skład których wchodzi od 3 do 20 modeli), a celem rozgrywki jest wygranie składających się na kampanię potyczek. Scenariusze umieszczone w podręczniku zostały podzielone na miejskie (toczone wewnątrz murów zdobytych przez Hordy Chaosu miast) oraz wiejskie (toczone poza murami miast w pobliżu niewielkich splądrowanych osad, pośród groźnych leśnych ostępów czy na niebezpiecznych imperialnych gościńcach).

WARHEIM FS to figurkowa gra bitewna, a więc do toczenia potyczek będziemy potrzebować modeli i makiet oraz stołu albo innej płaskiej powierzchni, najlepiej o wymiarach 120 x 120 cm.

Rozegranie jednego scenariusza zajmuje w zależności od doświadczenia graczy i zaawansowania drużyny którą dowodzą od godziny do dwóch, czasem trzech. I choć WFS pozwala na indywidualne rozgrywki, to największą zabawę zapewnia kampania. Możliwość różnorodnego rozwoju dowodzonej przez siebie drużyny zapewnia dużo frajdy i satysfakcji. W zależności od wyboru, gracz może kłaść nacisk na ilość wojowników w drużynie lub kosztem liczebności kompanii uzbrajać wojowników w lepszy oręż, pancerze ale także inny ekwipunek - w tym duży wybór przedmiotów magicznych. Ponadto drużyny dysponują dostępem do machin wojennych i pojazdów, które umiejętnie wykorzystane mogą przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść.

W grze ważna jest odpowiednia taktyka i strategia oraz umiejętne wykorzystanie atutów jakimi dysponują nasi wojownicy. Znaczenie ma także odpowiednie korzystanie z osłon jakie zapewniają makiety, czy właściwe wykorzystanie znajdujących się na polu bitwy obiektów specjalnych.

Jeśli państwo-draństwo jest zainteresowane bardziej obszerną recenzją gry WARHEIM FS to zapraszam do lektury wpisu autorstwa Sister of Mercy, który można TUTAJ.

Przygotowałem dla was także wprowadzenie do Warheim FS, w którym wraz z Sister of Mercy krok po kroku omówiliśmy proces rekrutacji kompanii, przygotowanie do gry, rozgrywkę oraz następującą po niej sekwencję po potyczce.

Z kolei STĄD można pobrać pomoc dla graczy, gotowy do wydruku plik zawierający zestawienie najczęściej używanych w czasie rozgrywek zasady.


Podręcznik do gry dostępny jest w dwóch wersjach: pełnej i lekkiej, która prócz wprowadzenia zwykłej czcionki, dodatkowo została podzielona na cztery części.

Pełna wersja:

DowNLoaD|ONline

Wersja lekka:


DowNLoaD:|ONline
- część #1|część #1 -
- część #2|część #2 -
- część #3|część #3 -
- część #4|część #4 -

Zachęcam także do POLUBIENIA Warheim FS na FB oraz dołączenia do BLOGOSFERY.

***
Podręcznik WARHEIM FS jest tworzony, jako nieoficjalny, fanowski dodatek do uniwersum Warhammer. Znaki towarowe zostały użyte w tekście bez zezwolenia, jednak nie mają one na celu kwestionować ich przynależności do firmy Games Workshop. WARHEIM FS w pełni uznaje prawo autorskie i przynależność znaków towarowych. W miejscach, gdzie jest to możliwe podręcznik jest dostosowany do świata Warhammera i czyni to z pełną świadomością przynależności tego materiału do jego właściciela.
Wszystkie postacie są fikcyjne i jakiekolwiek podobieństwo do osób żyjących bądź zmarłych jest całkowicie przypadkowe.

#2: [Download] Podręcznik do Warheim FS... Author: Pepe , Location: Kęty Post Posted: Cz paźdź 02, 2014 04:06 AM
    ----
Jesteś Tytanem pracy = SZACUN!

#3: [Download] Podręcznik do Warheim FS... Author: Krnabrny Post Posted: Cz paźdź 02, 2014 08:56 AM
    ----
Z ciekawości jest jakaś lista zmian gdzieś ?

#4: [Download] Podręcznik do Warheim FS... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Cz paźdź 02, 2014 10:25 AM
    ----
@Pepe
Dzięki.

@Krnabrny
Będzie. Zamieszczę ją niebawem.

#5: Re: [Download] Podręcznik do Warheim FS... Author: Krnabrny Post Posted: Cz paźdź 02, 2014 12:32 PM
    ----
quidamcorvus wrote:
@Pepe
Dzięki.

@Krnabrny
Będzie. Zamieszczę ją niebawem.

Dzięki wielkie.

#6: [Download] Podręcznik do Warheim FS... Author: pan_sarin Post Posted: Cz paźdź 02, 2014 12:42 PM
    ----
Szacunek za ogrom pracy włożonej w to . Normalnna czcionke też będziesz wrzucał na dniach , czy troche sobie połamać źrenice na tych krzaczorach trzeba ?;d

#7: [Download] Podręcznik do Warheim FS... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Cz paźdź 02, 2014 12:48 PM
    ----
Wersja lekka jest z normalną czcionką.

#8: [Download] Podręcznik do Warheim FS... Author: pan_sarin Post Posted: Cz paźdź 02, 2014 12:49 PM
    ----
Super ! Dzięki!

#9: Re: [Download] Podręcznik do Warheim FS... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pt paźdź 03, 2014 12:03 AM
    ----
Skoro szanowne państwo-draństwo domaga się zebrania w jednym miejscu listy zmian, które wprowadziłem w podręczniku do Warheim FS w wersji 0.75 od czasu poprzedniej edycji, to poniżej macie czego chcecie.

Od razu uprzedzam, że lista, która tak naprawdę nie jest listą, a zbiorem odnośników, może nie być kompletna. Szczerze pisząc, po raz kolejny zaniedbałem nieco ten aspekt, a zmiany które miały pojawiać się w jednym wątku, rozrzuciłem po wielu tematach. Ale nic to, spróbuję zebrać to wszystko do kupy.


Po pierwsze proponuję zapoznać się z wątkiem errata, w którym w założeniu miały pojawić się wszystkie zmiany.

Po drugie w wersji 0.75 pojawiły się nowe zadania specjalne oraz całkiem nowe zaklęcia i modlitwy.

Rewolucje nie ominęły także Elementów terenu na polu bitwy oraz Scenariuszy i zasad specjalnych, którym podlegają poszczególne drużyny.


Szanowne państwo-draństwo raz jeszcze raczy wybaczyć formę ale ze swej strony zapewniam, że następnym razem postaram się bardziej.

#10: [Download] Podręcznik do Warheim FS... Author: Findar , Location: Katowice Post Posted: Wt lut 02, 2016 11:53 AM
    ----
nie da się ściągnać z dropboxa nic, pisze ze plik nie istnieje, Fajnie jakby w miare szybko wrocil bo dzis/jutro mam szanse sobie druknac calosc za free...;P Last edited by Findar on Wt lut 02, 2016 11:56 AM; edited 1 times in total

#11: Re: [Download] Podręcznik do Warheim FS... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Wt lut 02, 2016 11:56 AM
    ----
Findar wrote:
nie da się ściągnać z dropboxa nic, pisze ze plik nie istnieje
A stąd próbowałeś?

warheim.blogspot.com/p...nload.html

#12: [Download] Podręcznik do Warheim FS... Author: Findar , Location: Katowice Post Posted: Wt lut 02, 2016 11:58 AM
    ----
ten link działa, ale te forumowe nie.

#13: [Download] Podręcznik do Warheim FS... Author: Izwor , Location: Wrocław Post Posted: Cz lut 04, 2016 05:40 PM
    ----
Linki do wersji lekkiej do pobrania nie działają ;/ Tylko podgląd online.
Przynajmniej te z pojedynczymi stronami, 2na1 działa jak trza.Forum IndexDyskusja ogólna [Warheim FS]
Page 1 of 1