[Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!!

All Posts
Forum IndexWydarzenia [Mordheim]

#1: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Kapitan_Hak Post Posted: Pn paźdź 05, 2014 02:18 PM
    ----
Wakacje (również te akademickie, rozciągnięte na wrzesień) już za nami, życie klubowe nabiera rozpędu i otrząsa się z wakacyjnego odrętwienia. Prace nad blatami trwają, turniej i parę innych projektów w przygotowaniu, a tymczasem coraz liczniejsi gracze pojawiający się na wtorkowych spotkaniach domagają się (i słusznie) oficjalnej zapowiedzi kampanii. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, chciałbym ogłosić start przewidzianej na dziesięć bitew kampanii "Thy Soul to Keep" jako preludium do nadchodzącej w niedalekiej przyszłości rozbudowanej kampanii przygotowywanej w klimatach Sylvanii.Na wstępie kilka słów na temat samej kampanii o ww. tytule, czyli "Thy Soul To Keep" (dalej: TSTK). Zasady do niej ukazały się w czasopiśmie "White Dwarf", w trzech numerach (314, 315, 316), wydanych jakoś w pierwszym kwartale 2006 r., i były to jedne z ostatnich "oficjalnych" materiałów, jakie producent gry do niej wydał i to w dodatku na łamach swojego sztandarowego czasopisma.

Akcja kampanii rozgrywa się przede wszystkim w południowo-zachodniej dzielnicy Mordheim, w której znajdują się m.in. Świątynia Morra, Cmentarz Św. Vollera, Więzienie oraz Plac Egzekucji, i obraca się wokół wydarzeń wywołanych przez upadłego i owładniętego szaleństwem arcykapłana Morra - Solomona Vantora, który wraz ze swoimi akolitami pod pozorem obrzędów pogrzebowych profanuje zwłoki i dąży do przeprowadzenia bluźnierczego rytuału, który dałby mu niemal boską moc. Na jego drodze stają jednak jego byli uczniowie, którzy wraz z bandami graczy przybywają do Miasta Potępionych, by powstrzymać swojego byłego mistrza. Tyle w telegraficznym skrócie o tle fabularnym.


Z "technicznego" punktu widzenia TSTK jest to w zasadzie najzwyklejsza, wręcz klasyczna, mordheimowa kampania, jednakże okraszona czterema dodatkami w postaci:

Biorąc pod uwagę fakt, że szykujemy się za jakieś +/- dwa-trzy miesiące do nieco bardziej rozbudowanej kampanii sylvańskiej, w której zasad specjalnych do przeczytania i zapamiętania będzie nieco więcej (choć pewnie nie aż tyle, co w rozgrywanym przez nas Border Town Burning), układ proponowany w TSTK, czyli wprawdzie kampania w klimatach klasycznego Mordheim, ale za to z pewnymi fabularnymi smaczkami (nietrudnymi do spamiętania), wydaje mi się całkiem uczciwy.

Zanim przejdę do części drugiej niniejszego posta, czyli zasad rozpoczynającej się w najbliższy wtorek kampanii, podaję linki do obecnie publicznie dostępnych PDFów z TSTK (trzy części, z trzech kolejnych numerów WD):

Przechodząc do zapowiadanej części drugiej ogłoszenia, przedstawiam swoisty "regulamin" nadchodzącej kampanii. Kilka słów wyjaśnienia, zanim przejdę do meritum: nie chcę tu oczywiście nikogo "straszyć" regulaminami, czy podobnymi "surowymi" uregulowaniami, charakterystycznymi do tej pory raczej dla naszych turniejów, a nie kampanii, ale uznałem, że swoiste sformalizowanie ram, w których gramy, i napisanie czarno na białym, w co, jak i kiedy gramy, przysłuży się zarówno organizatorom, jak i graczom.


Regulamin kampanii TSTK:

 1. Kampania rozpoczyna się 7 października 2014 r. i planowana jest na 10 kolejnych spotkań w SDK (przewidywany koniec kampanii: połowa grudnia 2014 r.).
 2. W kampanii - poza zasadami standardowymi i oficjalnymi (z LRB, Annuala i EiF) obowiązują następujące dodatkowe zasady specjalne:
  • zasady kampanii TSTK (patrz: powyżej);
  • losowe zdarzenia ("Random happenings", str. 2, "Mordheim Annual 2002");
  • leczenie poważnych zranień (artykuł "Sawbones" z Town Cryera);
  • zasady "domowe" klubu DT (link, z zastrzeżeniem, że nie obowiązuje już zasada dodatkowego zwiększenia o +1 Rzutu Ochronnego wszystkich rodzajów zbroi!)
 3. Początkowe rozpiski układane są tradycyjnie na 500 gc (Marienburg na 600 gc). Wszystkie czary, modlitwy i ewentualne inne "losowe" elementy rozpiski zostają wylosowane przed pierwszą bitwą, przy obecności jednego ze współgraczy (względnie organizatorów).
 4. Zgodnie z zasadami TSTK do każdej bandy dołącza jeden z sześciu kapłanów Morra - Postaci Dramatu tej kampanii - wylosowany, bądź wskazany przez organizatorów. W przypadku, gdyby liczba graczy przekroczyła liczbę kapłanów, do kolejnych graczy dołączają dodatkowi kapłani, wprawdzie - dla odróżnienia - o innych imionach, ale korzystający z zasad z któregoś z sześciu istniejących już w TSTK (o imieniu i zasadach decyduje organizator).
 5. W każdym momencie trwania kampanii gracz powinien znać aktualne notowanie (rating) swojej bandy - jest to istotne m.in. dla sposobu dobierania par.
 6. Ze względów klimatycznych mile widzianym (choć nieobowiązkowym) elementem, będzie opublikowanie przez gracza krótkiego (ok. 250-500 słów) rysu fabularnego (na wzór historii z I cz. TSTK) dotyczącego udziału swojej bandy w kampanii i nawiązania "współpracy" z jednym z kapłanów Morra. Publikacja historii uzyska premię w postaci możliwości jednorazowego zmodyfikowania jednej kości w fazie eksploracji o +/- 1. Chęć skorzystania z tego "bonusu" powinna być zgłoszona organizatorom bezpośrednio przed użyciem.
 7. Podczas jednego spotkania każdy z graczy bierze udział w jednej bitwie. Bitwy toczące się w ramach kampanii mogą być rozgrywane wyłącznie podczas wtorkowych spotkań, tylko w SDK, z zastrzeżeniem 10. scenariusza, w przypadku którego ze względu na jego specyfikę (zasady specjalne, wieloosobowość) rozgrywka może być przeprowadzona w wyznaczoną sobotę w grudniu 2014 r.
 8. Prosimy o punktualne przybywanie na spotkania, energiczne rozstawianie blatów i terenów oraz sprawny dobór w pary i możliwie szybkie rozpoczynanie gier.
 9. Każde spotkanie rozpoczyna się doborem par do gry. Pierwszeństwo wyboru przeciwnika przypada graczowi z najniższym notowaniem swojej bandy. Następnie przeciwnika wybiera kolejny gracz z najniższym notowaniem. Procedura jest powtarzana do momentu, aż wszyscy gracze będą dobrani w pary. Przy doborze par należy uwzględnić zasadę, by w miarę możliwości nie grać dwa razy z tą samą osobą (zwłaszcza dwie bitwy z rzędu!).
 10. W przypadku nieparzystej liczby graczy, gracz "bez pary" dołącza- w miarę możliwości - do dobranej już pary. Ewentualni gracze spóźnieni, którzy nie uczestniczyli w dobieraniu par, grają ze sobą, względnie dołączają - o ile istnieje taka możliwość - do dobranej już pary.
 11. Gracze losują scenariusz zgodnie z zasadami TSTK, z następującą drobną modyfikacją: wynik 9 (Skirmish) oznacza, że bandy chwilowo opuściły obręb murów miejskich - bitwa rozgrywa się w scenerii pozamiejskiej, a losowanie scenariusza odbywa się przy użyciu tabeli zamieszczonej na 38 str. dodatku "Empire in Flames".
 12. Każdy gracz powinien przynajmniej raz zagrać w każdy z trzech scenariuszy specjalnych TSTK (nie wliczając scenariusza finałowego), dlatego też w bitwach 7., 8. i 9. gracz, który nie rozegrał jeszcze któregoś z tych scenariuszy, ma prawo jego wyboru, zamiast losowania w wyniku rzutu w tabeli scenariuszy TSTK.
 13. Zasady losowania nie są stosowane w odniesieniu do ostatniego, dziesiątego, scenariusza kampanii, którym jest finałowa bitwa - "The Temple of Morr".
 14. Po zakończeniu kampanii zostanie przeprowadzona ocena Fair Play, która ma nagrodzić przyjazne, koleżeńskie i bezkonfliktowe postawy wśród graczy. Po zakończeniu kampanii każdy gracz pisze na kartce, z kim grało mu się najlepiej. Pod uwagę należy wziąć m.in.: stosunek gracza do przeciwnika, znajomość zasad (nie musi być biegła, chodzi raczej o podejście do ewentualnych pomyłek), stosunek do gry, uczciwość i życzliwość (te dwie ostatnie cechy są najważniejsze). NIE NALEŻY brać pod uwagę samego poziomu gry czy czyjegoś szczęścia lub pecha w rzutach - sytuacja, kiedy gracz wymieni przeciwnika z powodu łatwego zwycięstwa, jakie nad nim odniósł, nie powinna się zdarzyć.
 15. Za udział w kampanii przewidziane są drobne nagrody rzeczowe (fanty przydatne w Mieście Potępionych ;)) - gwarantowane dla wszystkich graczy, którzy wzięli udział w min. 5 bitwach oraz bitwie finałowej. Dodatkowa nagroda przewidziana jest dla gracza, który zdobył wyróżnienie Fair Play.
 16. Udział w kampanii nie jest dodatkowo płatny, ale warunkiem niezbędnym, by wziąć w niej udział jest opłacenie standardowych składek SDK za miesięce, kiedy rozgrywana będzie kampania (październik, listopad, grudzień) oraz ewentualnych składek zaległych.
 17. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wprowadzania - w razie pilnej potrzeby - zmian w niniejszym Regulaminie, w tym w scenariuszach, oraz do dokonywania wiążących interpretacji i uzupełnień, gdyby w trakcie trwania kampanii pojawiły się wątpliwości co do treści regulaminu i scenariuszy.Niezależnie od powyższych zasad jeszcze dwa słowa o figurkach, znacznikach itp. Figurki pomalowane i WYSYWIG nie są wprawdzie wymagane, ale będą jak zawsze (zwłaszcza to pierwsze) bardzo mile widziane (pamiętajcie, że pomalowane lepiej gra!). Warto też przygotować zawczasu figurki na Postacie Dramatu i wszelkich Bohaterów Niezależnych pojawiających się w trakcie bitew. Na pewno przydadzą się też wszelakiej maści znaczniki (np. znaczniki otwartych grobów w scenariuszu "The Cemetery of St. Voller".

Zdaję sobie sprawę, że ogłoszenie kampanii następuje z bardzo niedużym wyprzedzeniem w stosunku do jej rozpoczęcia, ale po prostu dobrze by było wystartować już z jakąś konkretną akcją w SDK. Zresztą wydaje mi się, że dla osób regularnie bywających w klubie, które dodatkowo już od jakiegoś czasu dopominały się startu kampanii ;), nie powinno to stanowić zbyt dużego problemu.

Zgłoszenia chęci udziału w kampanii lub ewentualne uwagi proszę przesyłać na skrzynkę email klubu Dębowa Tarcza (debowa.tarcza@gmail.com) lub proszę zamieszczać w niniejszym wątku na forum Azylium.


Niniejsze ogłoszenie zapowiadające kampanię "Thy Soul To Keep" jest dostępne również na stronie klubu Dębowa Tarcza oraz na blogu Hakostwo.Aktualna lista graczy (wraz z bandami, kapłanami Morra):
 1. Aniollech - Undead - Vorgan Corpsehand
 2. DanonBiczBoży - Witch Hunters - Borin Fatalismus
 3. Myszor - Skaven - Reinhardt Mortarian
 4. Piotroslav - Beastmen - Wyat Lagus
 5. Skavenblight - Bretonnians - Krieger Valiant
 6. Staś - (Chaos) Dwarfs - Narris Mortus
 7. Duszy - Dwarf Treasure Hunters - Heinrich Kimmler (Reinhardt Mortarian)
 8. Pan Ryba - Dwarf Treasure Hunters - Haldred Sehleg (Borin Fatalismus)
(w nawiasach, obok imion/nicków graczy rating na daną bitwę)

1. spotkanie - 07.10.2014
Zdjęcia ze spotkania.

2. spotkanie - 14.10.2014
Zdjęcia ze spotkania.

3. spotkanie - 21.10.2014

4. spotkanie - 28.10.2014
Zdjęcia ze spotkania.

5. spotkanie - 04.11.2014
Zdjęcia ze spotkania.

6. spotkanie - 18.11.2014

7. spotkanie - 25.11.2014
Zdjęcia ze spotkania.

8. spotkanie - 02.12.2014
Zdjęcia ze spotkania.

9. spotkanie - 09.12.2014
Zdjęcia ze spotkania.

10. spotkanie - 10.01.2015
Zdjęcia ze spotkania.
Historie i opisy band uczestników kampanii

Aniollech wrote:
Sakrastyczni Profanatycy - Geneza

To tu! Szpadlow, Truchło Zaczynajcie kopać. W okolicy nie jesteśmy najbardziej niebezpiecznymi indywiduami. Chcesz go kontrolować? Nie nawet teraz wiąże go zbyt mocna magia. Chcę przywrócić go do życia. To tak można. Łowcy Czarownic, jak wiesz twierdzą,że nie można. Wiesz, że nie o to mi chodzi. Spróbuję. Podobno przebito go mieczem 25 razy nim padł, a ciało poćwiartowano, spalono i zakopano w żelaznej trumnie. Nawet z twoim talentem Profancjo nie sądzę by było to możliwe. A myślisz, że czemu zastosowali aż takie środki ostrożności? Grzebański daj pochodnię, chyba ją mamy. Solidna robota, jak myślicie czym otworzyć ten sarkofag. Dźwignią i odrobiną siły. Zawołajcie mi tu Rozpruwacza. To ostatnia klamra. Rozpruwacz dasz radę...

...Ne wygląda to zbyt ciekawie. Mówiłem ci Profancjo niepotrzebnie narażamy się na podobny los.
Więc nie gadać tylko bierzcie się do pakowania jego szczątków. Zabieramy się stąd...

...Trzeba go z grubsza poskładać. Ależ go zmasakrowali. Od dawna nie pił to mówiąc Profancja nacięła nadgarstek i klika czerwonych kropel w padło do zasuszonym wampirzych ust. Krew go ożywi? Mam nadzieję, że moja tak, przynajmniej dokąd sama pozostanę przy życiu...

...Trzeba było go tam zostawić. Wiecie, że potrzebujemy silnego przywódcy- głowy naszej bandy, a Ty Profancjo. Ja zostanę szyją...

…Nie do wiary! On się budzi. Witaj o Masakracie wielki i bezlitościwy. Grzebański, Szpadlow, Truchło potrzebujemy krwi, przyprowadźcie jeńców. Tak to ja cię obudziłam. Długo jeszcze potrwa zanim odzyskasz sprawność mój panie, a jeszcze dłużej twoje życie będzie nierozerwalnie związane z moim. W zamian chcę tylko jednego- byś został naszym przywódcą.

Profancjo spójrz prawdzie w oczy tracimy go. Jego ciało miast się regenerować gnije jeszcze bardziej. Tak, dlatego ruszamy w drogę. Ale dokąd. Do tego co zostało z świątyni Morra.
Czy to nie wyprawa w paszczę lwa?...

Nie dotrzemy na czas... Z dnia na dzień Masakrat traci siły. Jego rany nieustannie broczą krwią.
Wiecie co macie robić! Inaczej posilę go wami!

Vorgan Corpsehand? Tak, on będzie wiedział, już nie raz wywinął się śmierci. Jak go odszukamy? Spokojnie to on nas odnajdzie. Skąd ta pewność Profancjo? Wyczuje gasnącą moc Masakrata i dam głowę, że nie oprze się pokusie uszczknięcia jego nieumarłego jestestwa, a wtedy dobijemy targu.
Galeria wybranych zdjęć z tej kampanii, nieco "podrasowanych" w celu lepszego "wydobycia" atmosfery Miasta Potępionych Wink

Last edited by Kapitan_Hak on Pn stycz 25, 2015 06:27 PM; edited 9 time in total

#2: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: aniollech , Location: Warszawa Post Posted: Pn paźdź 05, 2014 03:12 PM
    ----
Oczywiście zgłaszam się do udziału!
Na czas kampanii ze względów technicznych będę grał bandą pożyczoną,
może z czasem zastępowaną własnymi wyWYSYWIGowanymi figurkami.

#3: Re: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Myszor , Location: Warszawa Post Posted: Pn paźdź 05, 2014 07:32 PM
    ----
Oczywiście zgłaszam do Kampanii moją bandę Smile

Zaraz zabieram się do czytania materiałów.

Mam nadzieję, że znajdzie się jakiś na tyle szalony kapłan Morra, żeby dołaczyć do szczurzej hordy...(?)

#4: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Staś Post Posted: Pn paźdź 05, 2014 08:56 PM
    ----
hmm

#5: Re: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Skavenblight , Location: Warszawa Post Posted: Pn paźdź 06, 2014 08:26 AM
    ----
Staś wrote:
hmm
Czy to zapowiedź wielkiego powrotu? Smile

@Myszor - jak najbardziej może dołączyć do skavenów. Trzeba wymyślić "convincing back-story" wg tego, co jest w zasadach kampanii Smile
Tylko czy to oznacza także, że undeady też mają kapłana Morra? Shocked

Kto czym gra (prócz Myszora i Lecha, bo tu to wiem)? Nie wiem, jaką bandę wziąć... sisterki jeszcze niegotowe, zresztą na Sylvanię je zostawiam.

#6: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: DanonBiczBoży , Location: Warszawa Post Posted: Pn paźdź 06, 2014 10:46 AM
    ----
Ja zgłaszam swoich Łowców Smile

Kapłanów będziemy wybierać zupełnie losowo czy z uwzględnieniem fluffu? Ciężko jest wymyślić historię skoro nie wiadomo który z tych kapłanów dołączy do bandy...

#7: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Staś Post Posted: Pn paźdź 06, 2014 12:46 PM
    ----
Nie przesadzałbym że wielkiego, ale może powrociku Wink

A czy proxy z gatunku moich przejdą?

regulamin zadania pytania
1.odpowiedź na pytanie nie oznacza powrotu pytającego Wink

#8: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: aniollech , Location: Warszawa Post Posted: Pn paźdź 06, 2014 02:08 PM
    ----
Nie zamienię kapłana w zombi bo mam ful skład...
Żadnego więc nie będzie z niego pożytku!
No co jak zombiaki nakarmię to jak kamień w wodę...

Jako, że Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wprowadzania - w razie pilnej potrzeby - zmian w niniejszym Regulaminie wnioskuję o bardziej zjadliwego towarzysza dla trupów.

#9: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Skavenblight , Location: Warszawa Post Posted: Pn paźdź 06, 2014 04:25 PM
    ----
Lechu, Tomek mnie uspokoił - Twój kapłan Morra będzie upadły, parający się nekromancją.

Staś - jeśli to te same proxy, co nam mówiłeś, to jak najbardziej Smile

Aż się zastanawiam nad Bretonią Shocked Albo czymś podobnie niszowym...

#10: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Staś Post Posted: Pn paźdź 06, 2014 04:49 PM
    ----
A do kiedy trzeba się zgłosić?

patrz regulamin wyżej Wink

#11: Re: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Dwalthrim , Location: Grodzisk. Maz Post Posted: Pn paźdź 06, 2014 04:53 PM
    ----
Bretke pod kątem tuningu na lepsze zasad tej warbandy warto by otrzaskać w kampanii Smile

#12: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Richi , Location: Ząbki Post Posted: Pn paźdź 06, 2014 05:18 PM
    ----
Witam wszystkich
Z chęcią się dołączę - mogę wystawić Beastmenów, Opętanych bądź Undedów. Pełny WYSYWIG bez malowania i fabuły. Mam też trochę figurek pasujących na postacie dramatu więc kilka wezmę na jutro. Jeśli to ma być tylko 10 walk to najchętniej bym zagrał Bestiami ale nie wiem czy to pasuje do kampanii i czy w ogóle to możliwe - proszę o info do jutra rana. Od biedy mogę wziąć Undedów. Opętani słabo się sprawdzają w krótkich kampaniach - rozkręcają się po większej ilości walk...

#13: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: duszy , Location: 100lica Post Posted: Pn paźdź 06, 2014 06:22 PM
    ----
Dołączyłbym krasiami, bo to chyba jedyne co mam w miarę złożone, może się uda jutro wcześniej z roboty wyrwać Smile

#14: Re: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: aniollech , Location: Warszawa Post Posted: Pn paźdź 06, 2014 06:24 PM
    ----
Skavenblight wrote:
Lechu, Tomek mnie uspokoił - Twój kapłan Morra będzie upadły, parający się nekromancją.

Już go lubię- czyli w praktyce dwóch nekromantów mieć będę?
17 zakapiorów?

#15: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Kapitan_Hak Post Posted: Pn paźdź 06, 2014 07:42 PM
    ----
Bardzo mnie cieszy tak liczny odzew na zaproszenie do wzięcia udziału w kampanii - lekko licząc, z nowymi osobami, które odezwały się do mnie pozaforumowo, może być jutro spokojnie z 8-10 osób. Pozostaje tylko trzymać kciuki, że taka frekwencja się utrzyma!

Odnośnie kwestii kapłanów Morra, którzy dołączają do graczy, jest to poniekąd "słaby punkt fabularny" tej kampanii, ale z drugiej strony jej twórcy zwrócili uwagę na ten problem i dlatego też każdy z 6 kapłanów ma nieco inne "usposobienie" - są wśród nich typy wręcz upadłe, spod ciemnej gwiazdy. Dlatego też dla każdej bandy powinien się znaleźć właściwy "partner" do interesów, a uzasadnienie fabularne da się stworzyć, czego przykład też mamy w TSTK cz. 1.

Z technicznego punktu widzenia przydzielanie kapłanów nastąpi jutro, bezpośrednio przed grą, w drodze wyznaczenia przeze mnie, z ew. elementem losowania (na zasadzie losowanie z puli trzech "pasujących"). Zobaczycie zresztą jutro. Proszę tylko o punktualne przybycie i przygotowanie rozpisek i ratingów.

Co do historii to po prawdzie - zważywszy na fakt, że kampania została zapowiedziana wczoraj - nie spodziewałem się, że ktoś się do jutra wyrobi, więc osoby zainteresowane mogą spokojnie szykować je na bitwę drugą (kapłan będzie już znany).

Richi, co do Twojego pytania, to chyba najfajniej by było, gdybyś wziął taką bandę, która się nie powtarza. Zwierzoludzie i Nieumarli już po co najmniej jednej sztuce są, więc może mimo wszystko zdecydowałbyś się na mniej popularnych, a za to mocno mordheimowych Opętanych?

Mam nadzieję, że na wszystkie pytania odpowiedziałem - jakby co, to piszcie.

#16: Re: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: hexenjager , Location: Warszawa Post Posted: Pn paźdź 06, 2014 08:01 PM
    ----
Richi wrote:
Witam wszystkich
Z chęcią się dołączę - mogę wystawić Beastmenów, Opętanych bądź Undedów. Pełny WYSYWIG bez malowania i fabuły. Mam też trochę figurek pasujących na postacie dramatu więc kilka wezmę na jutro. Jeśli to ma być tylko 10 walk to najchętniej bym zagrał Bestiami ale nie wiem czy to pasuje do kampanii i czy w ogóle to możliwe - proszę o info do jutra rana. Od biedy mogę wziąć Undedów. Opętani słabo się sprawdzają w krótkich kampaniach - rozkręcają się po większej ilości walk...

Richi, a moze chcesz zagrac czyms ludzkim dla odmiany? Razz Pozyczyc Ci
Siostry albo WH? Te pierwsze niestety niepomalowane ale za to kompletna, oryginalna bada.

#17: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: duszy , Location: 100lica Post Posted: Wt paźdź 07, 2014 11:00 AM
    ----
Niestety chyba jednak nie dam dziś rady się wyrobić... dałoby radę dołączyć w przyszłym tygodniu, czy musi być start od początku?

#18: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Richi , Location: Ząbki Post Posted: Wt paźdź 07, 2014 12:07 PM
    ----
Witajcie

Niestety dzisiaj jednak nie dam rady dotrzeć - sprawy produkcyjne...
Mam nadzieje że będzie można się jakoś włączyć jeszcze w przyszłym tygodniu - wieczory we wtorki rezerwuje sobie już do końca roku.

Mariusz dobrze wiesz że nie przepadam za ludzkimi bandami - lubię tylko prawdziwe zło z Chaosem na czele. Może kiedyś zrobię wyjątek dla Witch Hunterów ale zbyt wiele osób nimi gra a poza tym bardzo lubię mordować flagellantów - nie no żartuje tylko. Pamiętam że w wakacje 3 osoby naraz grały w Klubie właśnie Łowcami Czarownic i mam ich przesyt. Co do Sióstr to mam traumę i bardzo poważne rachunki do wyrównania Wink

#19: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: M.T. , Location: Brwinów Post Posted: Wt paźdź 07, 2014 04:11 PM
    ----
Bez przesady z tą traumą, Richi Razz

#20: Re: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Skavenblight , Location: Warszawa Post Posted: Wt paźdź 07, 2014 08:47 PM
    ----
Uff, już po pierwszej grze Bretonią.
W sumie bitwa była bardziej przeciwko zombiakom, które co turę wyłaziły z cmentarza (żeby było milej, jeszcze szkielety z rh wyszły, ale nie dotarły do żadnej walki). Beastmeni jednak zaszkodzili mi dużo bardziej od zombiaków.
Zrobiłam rozpiskę na tak niewielu typów, że czułam się jak nasz kolega z czasów liceum, który dla klimatu kupował przedmioty do stasha w Bretonii Wink 8 Bretończyków i kapłan Morra. Dość fajny kapłan z nienawiścią na zło.

Zasadzka niby była na niekorzyść beastmenów, ale byli dość mocno rozproszeni, nieliczni i dobrze się ukrywali. Ja chyba coś mam z tym, że nie umiem długo czekać z szarżą. Po co wciąż się chować Wink Łucznicy mieli długie łuki, ale trafialność z nich była znikoma, więc właściwie tylko straszyli. Potem ich wystraszył zwierzoludź, których zjadł obu. Jednego niestety na śmierć.

Największymi gwiazdami tej bitwy byli giermkowie, jeden dostał jeden awans, drugi dwa. Trzeci na razie bez, ale to dlatego, że miał trochę pecha - co przewrócił, to jego partner w walce z zombiakami w wąskiej uliczce (kapłan) dobijał. Dość dobrze sprawił się na początku questing knight, który powalił na dobre centigora. Niestety, sam również padł wkrótce potem - pechowo krytyk zdjął mu save, który miał na 3+.

Bitwa była zaciekła i emocjonująca, bo oboje mieliśmy coraz mniej modeli, a zombie coraz liczniejsze, nawet się wspinać zaczęły Wink Znikąd pomocy, uciekać też nie było dokąd. W końcu Bretończycy zarządzili taktyczny odwrót, z racji pozostania 4 modeli na polu bitwy.

Giermek z jednym awansem dostał +1WS, ale pauzuje bitwę z powodu rany. Errant dostał hardened, nie boi się niczego Smile Koń zdechł, ale eksploracja dała możliwość odkupienia go. I dobrze, bo questing knight stracił nogę i musi mieć jakiś mordheimowy odpowiednik wózka inwalidzkiego Wink No i jeden łucznik jeszcze umarł, ale chrzanić go. Sprzedam coś i najmę nizioła - powinien być znacznie skuteczniejszy w strzelaniu. Więc na przyszłą bitwę powrócę do 9-tki, nawet w lepszym składzie, bo już cokolwiek awansowanym Wink Może nie będzie to scenariusz z setką zombich i szkieletów.

Dziękuję nowemu koledze za miłą grę Smile Do zobaczenia za tydzień Smile (fluff do kapłana też będzie, ale to już nie dziś)

#21: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Staś Post Posted: Wt paźdź 07, 2014 09:00 PM
    ----
Na początku chciałbym zaproponować nowy HR mój dzisiejszy przeciwnik musi mieć zamienione rzuty kostką tj wyrzuci 1 liczy się jak 6, 6 jak jedynka. Wtedy będzie niepokonany Wink

Takiego pecha w życiu nie widziałem, i w sumie to nie ja wygrałem bitwe ale on ją przegrał.

Miałem underdogi (ledwo ale zawsze) i same awanse, a w nich szczęście 3 skile i awans na S na hentchmenach. Eksploracja udana niby dwoma herosami ale z dodatkowymi kostkami ze scenariusza oraz 1 za wygraną i +1 shard od dwarfów było niźle.

#22: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: DanonBiczBoży , Location: Warszawa Post Posted: Wt paźdź 07, 2014 09:49 PM
    ----
Moi Łowcy w końcu wzięli udany rewanż na Skavenach Myszora.

Wylosowaliśmy zwykły skirmish, a bandy były na zbliżonym poziomie (wliczając kapłanów Morra i mojego najemnego halflinga było 14 vs 14, przy ratingu 109 vs 105 na korzyść Skavenów). Obie bandy zaczęły w zwartych grupach przy krawędzi stołu. Po dwóch turach przemieszczania wojsk stało się jasne, że wszystko rozegra się w pobliżu jednego z budynków. Skaveny podkradły się od strony zburzonej ściany, gdzie było trzeba się wspiąć do wnętrza, zaś moi Łowcy zaszli od strony otwartych, wąskich drzwi.

Już w pierwszym incydencie bohaterem mógł zostać Halfling, który w niemal niemożliwej sytuacji ogłuszył z łuku Black Skavena. Szczury próbowały wziąć odwet, zasypując stojące w drzwiach psy bojowe salwami z proc, jednak nic nie udało im się wskurać. Rozwścieczone psy rzuciły się do szarży, a za nimi do wnętrza budynku wparowali flagelant i kapłan. Z kolei kapitan zatrzymał się w progu i strzelał z pistoletu strzałkowego. Dwóch Skavenów wtedy poległo, jeden zaszczuty przez psy, drugi zastrzelony. Kolejne tury to skomplikowane manewry wewnątrz budynku: odchodzenie od walki, szarże z wyskoku, dobijanie leżących, a wszystko na bardzo małej przestrzeni. Na zewnątrz też sporo się działo: szczury walczyły z psami i szło im całkiem nieźle (dwa pojedynki szczur vs pies, gdzie jeden z psów padł), dopóki nie pojawiły się posiłki w postaci Łowcy i Flagelanta, którzy szybko uporali się z gryzoniami. Z drugiej strony budynku w pojedynku 1 na 1 łowca powalił kolejnego skaveńskiego stronnika.

Kości mi zazwyczaj sprzyjały i ubiłem całkiem sporo Skavenów, tracąc zaledwie trzy psy. Niestety w pojedynkach bohaterów nie było już tak spektakularnie i ostatecznie po obu stronach nie zginął ani jeden, mimo tego, że Łowca w pojedynku z czarodziejem mógł przerzucić nietrafione ataki.

Ostatecznie Skaveny nie zdały drugiego Rout Testu i musiały się wycofać. Szczególną brawurą i skutecznością wykazał się mój Kapitan, który zabił dwóch przeciwników i znokautował trzeciego, a przy okazji uratował skórę flagelantowi, który leżał nieprzytomny u stóp uzbrojonego w cep Black Skavena Smile

Po bitwie kości były już łaskawsze dla Skavenów i z bodaj 8 powalonych w grze modeli zginął tylko jeden. U mnie podobnie - na trzy psy jeden padł. W eksploracji fajerwerków u mnie nie było, ale z racji tego, ze miałem niewielkie straty na pewno uda mi się poczynić jakieś fajne wzmocnienia przed następną walką.

Miałem szczęście także co to awansów: +1 atak na Kapitanie i +1 wound na Łowcy.

Ogólnie rozpiska na 5 psów zdała egzamin, bo to one otworzyły mi drogę do wygranej. Przydały się też kusze. Choć nie padł z nich ani jeden celny strzał, skutecznie odstraszały Skaveny od wystawienia się na czystą pozycję i umożliwiły kilka taktycznych zagrań.

W czasie gry pojawiło się kilka nieścisłości głównie dotyczących Crossbow Pistola, ale wszystko udało się jakoś wyjaśnić przy pomocy oceny innych graczy lub kości Smile

Dzięki, Myszor, za grę i pewnie do zobaczenia później, na rozwiniętych rozpiskach Wink

#23: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: aniollech , Location: Warszawa Post Posted: Śr paźdź 08, 2014 06:38 AM
    ----
Chyba nie mam nic do dodania. Wczorajsza potyczka miała być trudna, w końcu przeciwnikami były krasnoludy...
Nie sądziłem tylko, że pokonam się sam. No z niewielką Stasiową pomocą.
W tej sytuacji jego underdogi mnie zwyczajnie dobiły...
Nie mniej liczę na więcej szczęścia następnym razem.
Chociaż takiej porażki Sakrastyczni Profanatycy nie ponieśli jeszcze nigdy to strat w załodze nie uświadczyli. Jeden Wampir lebiega, sprzedany na arenę przegrał cały swój dobytek. Z eksploracją też miałem pecha ale udało się odkupić większość Masakratowego uzbrojenia, no poza tarczą. Cóż dostał w zamian do ręki młot (+1A) i sprawdzimy za tydzień czy atak będzie lepszą obroną.

P.S.
Wydaje mi się, że co najmniej raz zapomniałem o dość poważnej kwestii, że wampir ma 2ż... jednak nie wiem czy przy takim pechowym rzucaniu coś by to pomogło.

P.S. 2 Przemyśliwając dość liczne taktyczne błędy dyscyplinarnie zwolniłem imperialnego zabójcę.

P.S. 3 Chyba nawet bardziej niż szczęścia zabrakło mi "zabawy" dlatego biorąc was na świadków ślubuję już nigdy dobrowolnie ekipy nie rozbić!

#24: Re: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Myszor , Location: Warszawa Post Posted: Cz paźdź 09, 2014 09:42 AM
    ----
DanonBiczBoży wrote:
Moi Łowcy w końcu wzięli udany rewanż na Skavenach Myszora.[...]
Dzięki, Myszor, za grę i pewnie do zobaczenia później, na rozwiniętych rozpiskach Wink

Też dzięki Danonie za emocjonująca grę Smile
Tym razem skavenom nieco zabrakło szczęścia (skaveńskim zwyczajem nie przyznaję się absolutnie do żadnych błędów taktycznych Razz )
Sorcerer w dwóch dobrych sytuacjach nie wykrzesał warpfire. Proce nie zdały się na nic. Dwóch czarnoszczurów uzbrojonych w cep i w eshińskie pazury Smile powaliło do spółki jednego psa i ogłuszyło flagellanta. Szef też uśpił jednego psa (ten prawdopodobnie zdechł od zatrutego ostrza Smile )
I to tyle sukcesów. Większość szarż skavenów kończyła się dla nich źle, mimo podwójnych ataków i właściwie równych szans trafień i zranień. Kusza pistoletowa okazała się śmiercionośna mimo kary -2 trafiała praktycznie za każdym razem szarżujących szczuroludzi. Na tabeli większa część bandy. Szczęśliwie ostatecznie tylko jeden henchman odszedł do bogatej w ser i samice krainy szczurzej szczęśliwości.

aniollech wrote:
Chyba nie mam nic do dodania. Wczorajsza potyczka miała być trudna, w końcu przeciwnikami były krasnoludy...
Nie sądziłem tylko, że pokonam się sam. No z niewielką Stasiową pomocą.
W tej sytuacji jego underdogi mnie zwyczajnie dobiły...
Nie mniej liczę na więcej szczęścia następnym razem.[...]
P.S. 3 Chyba nawet bardziej niż szczęścia zabrakło mi "zabawy" dlatego biorąc was na świadków ślubuję już nigdy dobrowolnie ekipy nie rozbić!

Krasnoludy to twarde orzechy Smile
Underdogi na startowych rozpiskach? Pewnie krasnoludów było mało, ale za to dobrze uzbrojonych? Zgadłem? Smile
Dobrowolny rout w kampanii często ma sens - kiedy widzisz, że szanse Twojej bandy są niewielkie, warto postąpić zgodnie z zasadą "live to fight another day". Są gracze, którzy staraja się zawsze walczyć do ostatniej żywej figurki (pozdro Richi Wink ), ale strategicznie-kampanijnie podchodząc, czasem warto uniknać rzezi swojej bandy i sprezentowania przeciwnikowi jeszcze kilku punktów doświadczenia... Smile

#25: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Staś Post Posted: Cz paźdź 09, 2014 01:01 PM
    ----
pytanie:
Czy kapłan może zdobywać doświadczenie?
Czy kapłan wlicza się do ratingu?


Moja prywatna opinia nt ww pytań
1.tak
2.tak
ale dostosuje się i przyjmę inną odpowiedź Wink Proszę twórcę regulaminu o wyjaśnienie tej kwestii Very Happy

#26: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: aniollech , Location: Warszawa Post Posted: Cz paźdź 09, 2014 02:22 PM
    ----
Kapłan wydaje się najbardziej podobny do postaci dramatu, które doświadczenia nie otrzymują.
Każdy dostał po jednym więc w żaden sposób proporcjonalnie ratingu nie zmieniają...
No i są nieśmiertelni więc się ich nie straci.

#27: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Staś Post Posted: Cz paźdź 09, 2014 02:48 PM
    ----
Ale rzuca się na przeżywajki a co jak trafią do pitów jak twój wampir?

skomplikowana sprawa....

#28: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: DanonBiczBoży , Location: Warszawa Post Posted: Cz paźdź 09, 2014 02:50 PM
    ----
Śmierć i Sold to the Pits się przerzuca

#29: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Staś Post Posted: Cz paźdź 09, 2014 04:30 PM
    ----
W sumie może macie rację, nie dostają expów, ale dostają rany ale nie mogą umrzeć, więc są minusy za posyłanie ich szaleńczo w bój.

#30: Re: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: M.T. , Location: Brwinów Post Posted: Cz paźdź 09, 2014 05:28 PM
    ----
DanonBiczBoży wrote:
Śmierć i Sold to the Pits się przerzuca
Nie.
Zamiast "Dead" jest "Multiple Injuries"
Zamiast "Sold to the Pits" jest "Survived Against the Odds" (bez expa)

#31: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Kapitan_Hak Post Posted: Pt paźdź 10, 2014 05:16 AM
    ----
Na wstępie dziękuję wszystkim za przybycie we wtorek i udział w, jak sądzę, udanym starcie kampanii Smile !

Osoby, które jeszcze nie dołączyły, uspokajam, że oczywiście jak najbardziej możliwe jest dołączenie w trakcie kampanii - zapraszamy na kolejne spotkania!

Odnośnie kapłanów Morra, po dokładnym przejrzeniu ich zasad i rozważeniu sprawy widzę sprawę tak:

- nie zdobywają doświadczenia - dokładnie tak jak inni DP;
- nie wpływają na rating (!) - literalnie wg ich zasad nic nie ma o ratingu - tak, wiem, że może wydać się to dziwne, ale jako że każdy gracz ma swojego kapłana, to tak naprawdę wszystko jedno - ewentualny wzrost ratingu byłby identyczny dla wszystkich;
- liczą się do testu rozbicia - niby oczywiste, ale wolę dodać na wszelki wypadek.

W wolnej chwili w weekend zaktualizuję pierwszego posta o krótkie podsumowanie pierwszego spotkania.

Tradycyjnie: kto planuje być we wtorek?

#32: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: aniollech , Location: Warszawa Post Posted: Pt paźdź 10, 2014 07:11 AM
    ----
Ja z moimi niedobitkami się stawię.

#33: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Staś Post Posted: Pt paźdź 10, 2014 07:31 AM
    ----
Oj już nie dramatyzuj straciłeś tylko tarczę i zastąpiłeś ją na pałkę, aż tak cię nie sponiewierałem.
Ja raczej będę.

#34: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Myszor , Location: Warszawa Post Posted: Pt paźdź 10, 2014 09:16 AM
    ----
Ja też planuję być.

#35: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: aniollech , Location: Warszawa Post Posted: Pt paźdź 10, 2014 09:17 AM
    ----
Wystarczyło jak ja sam głupio siebie. Zdezerterowałem gdy 2 cale dzieliły trójkę moich bohaterów od wejścia w bonusową strefę więzienną i uśmierciłem mojego imperialnego zabójcę... Rating- 22?
Cóż, przynajmniej wnioski wyciągnąłem...
Bez urazy ale z Myszorem, przy większych stratach, mi się przyjemniej przegrywało.

#36: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Staś Post Posted: Pt paźdź 10, 2014 10:20 AM
    ----
Spoko nic nie biorę do siebie zresztą przegrałeś głównie dzięki swoim rzutom nie moim Wink

#37: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: DanonBiczBoży , Location: Warszawa Post Posted: Pt paźdź 10, 2014 12:32 PM
    ----
Ja najprawdopodobniej też będę

#38: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Kapitan_Hak Post Posted: Pt paźdź 10, 2014 09:38 PM
    ----
Uzupełniłem pierwszy post o przydatne informacje z kampanii, takie jak lista graczy, band, ratingów oraz cotygodniowe zestawienie, kto z kim grał.

#39: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Staś Post Posted: Pn paźdź 13, 2014 07:14 AM
    ----
Ok mój rating to 97, mam prośbę czy na ten wtorek możemy ustalić pary na forum. Chciałbym wyjść jak najszybciej coby się na mecz załapać Wink

#40: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: DanonBiczBoży , Location: Warszawa Post Posted: Pn paźdź 13, 2014 10:48 AM
    ----
Ja jestem za :]
Mój nowy rating to 120

#41: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: aniollech , Location: Warszawa Post Posted: Pn paźdź 13, 2014 10:57 AM
    ----
Rating: 109

#42: Re: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Kapitan_Hak Post Posted: Wt paźdź 14, 2014 10:15 AM
    ----
Staś wrote:
Ok mój rating to 97, mam prośbę czy na ten wtorek możemy ustalić pary na forum. Chciałbym wyjść jak najszybciej coby się na mecz załapać Wink

Spoko, wystarczy, że szybko i sprawnie zaczniemy grać, a pary ustalimy najpóźniej do 19:10. Ewentualne spóźnione osoby (lub osoby, które nie zdążyły policzyć ratingu) zagrają ze sobą.

#43: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: PIOTROSLAV Post Posted: Wt paźdź 14, 2014 11:17 AM
    ----
Dobry!
Mój nowy rating to 97 (bo zakładam, ze jak stronnicy dostali +1exp, to się mnoży to doświadczenie przez ilość stronników w grupie)

EDIT: czy tutaj są jakieś punkty kampanii? Czytam sobie temat kampanii BTB i tam było coś takiego do wyłonienia zwycięzcy.

#44: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Kapitan_Hak Post Posted: Wt paźdź 14, 2014 12:11 PM
    ----
Witamy na forum! Smile

I dzięki za podesłanie ratingu.

Tak, mnoży się expa x ilość ludków.

Punktów w tej kampanii nie ma.

#45: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Skavenblight , Location: Warszawa Post Posted: Wt paźdź 14, 2014 12:30 PM
    ----
Rating 81.
Nie wyrobiłam się jeszcze z fluffem do kapłana, mam nadzieję, że wkrótce się uda.

#46: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Staś Post Posted: Wt paźdź 14, 2014 01:11 PM
    ----
Ok mamy ciekawa sytuację i ja Piotroslav i ja mamy równą ilość ratingu, dziś nie ma problemu jako że jest nowym graczem ustąpię mu pierwszeństwa ale co się dzieje w takiej sytuacji normalnie?

#47: Re: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Kapitan_Hak Post Posted: Wt paźdź 14, 2014 01:30 PM
    ----
Skavenblight wrote:
Nie wyrobiłam się jeszcze z fluffem do kapłana, mam nadzieję, że wkrótce się uda.

A właśnie, czy ktoś planuje napisać "fluff" do swojej bandy? Przypominam, że jest za to drobny "bonusik" Wink .

Quote::
Ze względów klimatycznych mile widzianym (choć nieobowiązkowym) elementem, będzie opublikowanie przez gracza krótkiego (ok. 250-500 słów) rysu fabularnego (na wzór historii z I cz. TSTK) dotyczącego udziału swojej bandy w kampanii i nawiązania "współpracy" z jednym z kapłanów Morra. Publikacja historii uzyska premię w postaci możliwości jednorazowego zmodyfikowania jednej kości w fazie eksploracji o +/- 1. Chęć skorzystania z tego "bonusu" powinna być zgłoszona organizatorom bezpośrednio przed użyciem.

Staś wrote:
Ok mamy ciekawa sytuację i ja Piotroslav i ja mamy równą ilość ratingu, dziś nie ma problemu jako że jest nowym graczem ustąpię mu pierwszeństwa ale co się dzieje w takiej sytuacji normalnie?
Wydaje mi się, że standardowe rozstrzygnięcie rzutem kostką powinno w takiej, jak się wydaje, raczej sporadycznej sytuacji, wystarczyć.

#48: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: duszy , Location: 100lica Post Posted: Wt paźdź 14, 2014 02:01 PM
    ----
Jak macie nieparzystą ilość chętnych to postaram się dziś wpaść z dwarfami. Raiting wychodzi mi 76. Ale na 100% nie obiecuję, bo mogę usnąć po prostu Razz

#49: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Kapitan_Hak Post Posted: Wt paźdź 14, 2014 02:16 PM
    ----
Do ostatniej chwili tak naprawdę trudno stwierdzić, czy będzie parzyście, czy nieparzyście... wpadaj śmiało tak czy inaczej, o ile - jak piszesz - nie zaśniesz Razz !

#50: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: aniollech , Location: Warszawa Post Posted: Wt paźdź 14, 2014 02:29 PM
    ----
Napisałem fluf- gdzie to dać, przynieść?

#51: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Staś Post Posted: Śr paźdź 15, 2014 07:31 AM
    ----
Było miło a to najważniejsze, plan był rozegrać grę szybko i to nam się udało, nie udało mi się natomiast zdać pierwszego testu rozbicia i to u dwarfów Sad
Ale w eksploracji były dwie 5 i 6 plus jeden kamienien za bycie krasnalem.
Awansów brak ale się sypną następnym razem Wink
A znalazłem jeszcze mapę mordheim Very Happy

#52: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: aniollech , Location: Warszawa Post Posted: Śr paźdź 15, 2014 03:16 PM
    ----
Wczorajsza bitwa zapowiadała się smakowicie.
Wszystko wskazywało na to, że daniem głównym będzie konina po bretońsku. Jednak to co faktycznie znalazło się na talerzu zdegustowało by chyba każdego no poza orkami no i nami Sakrastycznymi Prafanatykami! To woń trupka wzywała nas na wyżerkę! Z pobliskiego cmentarza wysypało się kilkanaście nie poddających się mocy naszej nekromantki zombiaków. Cóż począć wyrżnęliśmy zgraję, nawet jednego wtórnie wykorzystaliśmy. Zdecydowanymi bohaterami starcia okazali się paralityk Masakrat Bezitosciwy, dobijająca Profancja Zwłokowa, Szpadlow nieustraszony i Rozprówacz, którego wyczyny zostały uznane za wystarczające by do elity bohaterów dołączyć. Tym razem posypały się awansy! Tylko na walkę z Bretończykami czasu zabrakło. Cóż do następnego. Zachowajta konia...

P.S.Najemnicy i postaci dramatu, jak się dowiedziałem od hexenjager i M.T., nie wliczają się do podziału majątku. Nie bierze się ich pod uwagę przy sprzedawaniu kamyczków.

#53: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Kapitan_Hak Post Posted: Śr paźdź 15, 2014 03:54 PM
    ----
W pierwszym poście tego tematu zaktualizowałem wyniki wczorajszego spotkania, ratingi oraz dodałem linki do galerii zdjęć z obu spotkań.

A na deser trzy wybrane fotki po obróbce "klimatycznej" Wink :
#54: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: DanonBiczBoży , Location: Warszawa Post Posted: Śr paźdź 15, 2014 05:29 PM
    ----
Co do informacji w pierwszym poście to mała poprawka: graliśmy wczoraj Executioner's Square, a nie Skirmish Smile

Wczorajsza bitwa miała przebieg ekspresowy (Trwała bodaj 4 czy 5 tur). Wataha szybkich psów skutecznie zbliżała się do krasnoludów, chowając się przed ostrzałem z ich strony. Zajęcie dogodnej pozycji strzeleckiej było dla krasnali dosyć kłopotliwe zarówno ze względu na ich niewielki ruch oraz fakt, że moi Łowcy także mieli czym postraszyć z dystansu. Pierwsze uderzenie złożone z pięciu psów poskutkowało znokautowaniem jednego ze Slayerów, który został zagryziony w kolejnej turze. Kontratak krasnoludów okazał się nieskuteczny i narazili się na szarżę flagellantów, którzy poradzili sobie z henchmenem. Strata dwóch wojowników oznaczała dla krasnoludów konieczność zdawania testu rozbicia, który pechowo oblali już w pierwszym podejściu.

Losy odwróciły się w eksploracji, gdzie mimo całej garści kostek nie udało mi się zarobić kokosów. Na szczęście 4 dwójki oznaczały cenne znalezisko - Kapitan wszedł w posiadanie błogosławionego miecza, który rani Nieumarłych i Opętanych na 2+ Smile

Bez strat śmiertelnych i poważnych ran po obu stronach.

Całość z eksploracją, awansami itd. trwała około godziny Very Happy

#55: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Myszor , Location: Warszawa Post Posted: Pt paźdź 17, 2014 10:53 PM
    ----
Hej, dzięki Piotroslavie i Duszy za ostatnia grę, była ciekawa bardzo Smile

Skaveni niestety po swojemu stchórzyli Smile Dwa błędy przypłaciłem dwoma stratami na stałe. Mimo to eksploracja całkiem udana, rating mimo strat wzrósł do 136 pkt, bohaterowie oprócz szefa Psojada zyskali po awansie (szczurzy czarownik dostał skilla..., więc bójcie się Smile )

Jeżeli używam łapek i lucky charmów na wszystkich bohaterach, to już jestem powergamerem, czy jeszcze ne? Smile Razz

Ostatnia bitwę wygrały twarde krasnoludy Duszy'ego, inkasując nagrodę za wyeliminowanie zdziczałęgo więziennego strażnika i jego sługusów.
Podziw dla beastmenów Piotroslava, które walczyły dosłownie do ostatniej kropli krwi zdając wszystkie rout testy (chyba z 5 Smile ) Iście po beastmeńsku Smile

Ok, a na koniec pytanie - czy w naszej kampanii używamy podręcznikowych i annualowych Dramatis'ów?

#56: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: M.T. , Location: Brwinów Post Posted: Sb paźdź 18, 2014 07:47 AM
    ----
W SDK nigdy nie używaliśmy Dramatisów. Na turniejach tak samo.

#57: Re: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Dwalthrim , Location: Grodzisk. Maz Post Posted: Sb paźdź 18, 2014 08:29 AM
    ----
Na turniejach sie zhodze, ale ogolnego bana na branie DP w kampanii to nie kojarze. Raczej nie byli brani gyz nikt nie mial fanaberii i odpowiedniej ilosci zk aby takiego koksa wynająć. Wink

#58: Re: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: hexenjager , Location: Warszawa Post Posted: Sb paźdź 18, 2014 09:22 AM
    ----
Dwalthrim wrote:
Na turniejach sie zhodze, ale ogolnego bana na branie DP w kampanii to nie kojarze. Raczej nie byli brani gyz nikt nie mial fanaberii i odpowiedniej ilosci zk aby takiego koksa wynająć. Wink

Veskit jest lepszy od ogra, wiec to troche dziwne. Ogry na pewno byly wynajmowane w czasie kamapnii.
Last edited by hexenjager on Pn paźdź 20, 2014 08:31 AM; edited 1 times in total

#59: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: aniollech , Location: Warszawa Post Posted: Sb paźdź 18, 2014 10:06 AM
    ----
Chodzi o postaci dramatu, czy najemników?

#60: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Skavenblight , Location: Warszawa Post Posted: Sb paźdź 18, 2014 11:12 AM
    ----
Postaci Dramatu. Właściwie to w BtB nie było zakazu ich wynajmowania, ale każdy wolał zabić Belandysha niż go najmować Wink a reszty nikt nie wziął (miałam wziąć Ippan-Shu na Siege, ale nie doszedł do skutku).

Tych mordheimowych można popróbować, moim zdaniem. Tzn. ja nie upieram się za zakazem w kampaniach klubowych. Wiadomo, Aenura nikt raczej nie weźmie, ale Jaś Nożownik czy Veskit pewnie by się mogli pojawić.

#61: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Richi , Location: Ząbki Post Posted: Sb paźdź 18, 2014 11:23 AM
    ----
Veskit jest bardzo dobry i niezbyt drogi. Podobnie Nikodemus - cena niewielka - tylko jeden kamień. Pajacyk do Opętanych też byłby niezły. Aenur zbyt drogi a poza tym to elf no ale figurka niczego sobie...

#62: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Skavenblight , Location: Warszawa Post Posted: Sb paźdź 18, 2014 11:27 AM
    ----
Pajacyk jest oficjalny?

#63: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Richi , Location: Ząbki Post Posted: Sb paźdź 18, 2014 11:34 AM
    ----
Nigdy nim nie grałem - nawet nie wiem czy zrobili figurkę. Osobiście bym go dopuścił.

#64: Re: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: hexenjager , Location: Warszawa Post Posted: Sb paźdź 18, 2014 01:35 PM
    ----
Odnosnie Nicodemusa - ile czarow zna ten gosc?

#65: Re: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: M.T. , Location: Brwinów Post Posted: Sb paźdź 18, 2014 04:38 PM
    ----
hexenjager wrote:
Odnosnie Nicodemusa - ile czarow zna ten gosc?
Wszystkie z Lesser Magic

#66: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Kapitan_Hak Post Posted: Sb paźdź 18, 2014 10:05 PM
    ----
O dodatkowych DP, poza kapłanami Morra, w tej kampanii, raczej nie myślałem, ale jeżeli bardzo chcecie, możemy ich wprowadzić. Wiąże się jednakże z nimi kilka problemów praktycznych, jak choćby za niskie IMO, albo za wysokie ceny, ograniczona ich ilość (nie dla wszystkich starczy) itp. Osobiście bardzo ich lubię, ale zawsze widziałem ich raczej w pomniejszych kampaniach domowych, czy też jako NPCów w scenariuszach niż jako boostery w kampaniach klubowych.
Tradycyjnie: kto będzie we wtorek?

Pamiętajcie, że nawet osoby, które nie były na dwóch pierwszych bitwach, spokojnie mogą nadal dołączyć Smile .

#67: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Myszor , Location: Warszawa Post Posted: Pn paźdź 19, 2014 12:15 AM
    ----
No to ja będę Smile

#68: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: aniollech , Location: Warszawa Post Posted: Pn paźdź 19, 2014 06:29 AM
    ----
Mam radę i nie wiem czy się wyrobię.

#69: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Staś Post Posted: Pn paźdź 19, 2014 07:25 AM
    ----
Ja raczej będę

Właśnie się zoorientowałem że grałem na złych zasadach Handguna wszystkie dwie gry. Nie ma +1S na krótkim, nie ma zasady move or fire. Przepraszam swoich przeciwników.

#70: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: DanonBiczBoży , Location: Warszawa Post Posted: Pn paźdź 19, 2014 08:08 PM
    ----
Ja prawdopodobnie też będę

#71: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Kapitan_Hak Post Posted: Pn paźdź 19, 2014 08:52 PM
    ----
Możliwe, że będę tylko na otwarciu i przy wyborze par, ale generalnie się spotykamy Smile .

#72: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: duszy , Location: 100lica Post Posted: Pn paźdź 20, 2014 10:13 AM
    ----
Będę, raiting mi trochę skoczył do 101 Smile

#73: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Telchar , Location: Wawa Post Posted: Pn paźdź 20, 2014 10:25 AM
    ----
Ja Dramatisów nie wynajmowałem z podstawowego powodu - gigantycznie zwiększają rating i dopakowują przeciwnika z którym być może za kilka gier znowu muszę się spotkać...

#74: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: duszy , Location: 100lica Post Posted: Pn paźdź 20, 2014 10:47 AM
    ----
Tomek daj znać czy brać wiertarkę itp

#75: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Staś Post Posted: Wt paźdź 21, 2014 07:34 AM
    ----
Niestety mnie nie będzie, nagromadziło się spraw w pracy i ze zwierzakami

#76: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: PIOTROSLAV Post Posted: Wt paźdź 21, 2014 12:11 PM
    ----
Będę - postaram się być punktualnie.
Mój rating skoczył do 106, ale jak by co to centigor bedzie u mnie pauzował, więc nie wiem, czy to nie zmniejsza rankingu (wtedy 18 mniej)

#77: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Skavenblight , Location: Warszawa Post Posted: Wt paźdź 21, 2014 02:47 PM
    ----
Mnie i Tomka nie będzie (jesteśmy chorzy), ale SPOTKANIE JEST, MYSZOR MA NA DZIŚ UPOWAŻNIENIE, więc wszystko ok Smile

#78: Re: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: M.T. , Location: Brwinów Post Posted: Wt paźdź 21, 2014 03:20 PM
    ----
PIOTROSLAV wrote:
Będę - postaram się być punktualnie.
Mój rating skoczył do 106, ale jak by co to centigor bedzie u mnie pauzował, więc nie wiem, czy to nie zmniejsza rankingu (wtedy 18 mniej)
Nie zmniejsza.

#79: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: duszy , Location: 100lica Post Posted: Wt paźdź 21, 2014 08:16 PM
    ----
Ponownie scenariusz Gaol, tym razem przeciw witch hunterom Danona i już tak słodko nie było. Wardena zdjęli sigmaryci i wleźli do budynku, powoli człapiące dwarfy zdołały zadać przeciwnikowi dość strat, by wymusić routy, które niestety człeki zdawały śpiewająco. Jeden ze slayerów w poszukiwaniu Glorious death zaszarżował do środka budynku, w asyście kapłana Morra ("te człeczyna, masz opisać moją śmierć"). Kapłan padł dość szybko, ale slayer ustał parę tur przeciw bodajże kapłanowi Sigmara i 2 flagellantom i zdołał zaciukać kapłana ( pernamentnie ), zanim wreszcie padł. Ku swojej rozpaczy wykaraskał się z tego nawet bez blizn ( full recovery ). Noble dostał cepem przez łeb i nawet gromilowy pancerz go nie uratował, ale za to nie lęka się już chłopak niczego ( hardened ). Po stracie 2 bohaterów i leżącym na cyckach slayerze, który zginąłby w kolejnej rundzie dwarfy uznały, że taki interes się nie opłaca i strategicznie opuściły plac boju.
Strat żadnych, parę awansów - jeden thunderer dostał inicjatywę, za co został wykopany z bandy ( "patrzcie no, pierwszy po kufel sięga młokos je**any" ), drugi BS, więc dokoptowałem mu kolegę. Inżynier dostał quick shota, więc obecnie moje strzelanie zaczyna wyglądać sensownie - 2 kusze z BS 4, jedna z BS 3, ale dwoma strzałami. 3 świeżo dokoptowanych beardlingów ( Pablo, Pako i Hermand Alvarez Domingo Very Happy ) poza robieniem za żywe tarcze niewiele zwojowało.

Nowy raiting 117

I teraz pytanko nawiązujące do pytania Myszora z innego tematu - kapłan na serious injuries wylosował robbed. Rozumiem, że teraz lata goły i wesoły bo broni dać mu nie mogę?

#80: Re: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: M.T. , Location: Brwinów Post Posted: Śr paźdź 22, 2014 04:48 AM
    ----
duszy wrote:

I teraz pytanko nawiązujące do pytania Myszora z innego tematu - kapłan na serious injuries wylosował robbed. Rozumiem, że teraz lata goły i wesoły bo broni dać mu nie mogę?
Tak

#81: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Kapitan_Hak Post Posted: Śr paźdź 22, 2014 06:26 AM
    ----
Literalnie jak napisał M.T., ale na potrzeby kampanii weź kolejny wynik z listy, bo wizja typa, który chce walczyć z umarlakami, ale przez pozostałych 7 bitew kampanii nie jest w stanie dobyć nawet darmowego sztyletu, jest... nieciekawa.

Bardzo się cieszę, że wczorajsze spotkanie się odbyło i udało Smile ! Dziękuję Myszorowi za pomoc!

P.S. Będę wdzięczny za podanie Waszych ratingów PRZED i ew. po wczorajszej bitwie.

#82: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Myszor , Location: Warszawa Post Posted: Śr paźdź 22, 2014 08:44 AM
    ----
Spoko, polecam się na przyszłość Smile

Moja i Piotroslava wczorajsza bitwa poszła szybko. Beastmeni mieli za zadanie przedrzeć się przez teraz opanowany przez skavenów. Niestety, po poprzedniej bitwie byli poważnie osłabieni (centigor musiał pauzować). Siedmiu rogatym wojownikom nie udało się przedrzeć przez zwartą i dwukrotnie liczniejszą obronę szczurowatych. Na dodatek okupili to śmiercią dwóch bohaterów, pożartych przez Psojada i jego bandę.

Rating moich skavenów przed wczorajszą bitwą = 136, aktualny = 165.
Eksploracja była szczęśliwa dla skavenów, w starym zakładzie fleczera znaleźli 2 sprawne kusze. Poza tym w ruinach udało się wygrzebać z popiołów aż 5 fragmentów wyrdstone. Sprzedaż w sumie 6 włącznie z wcześniej zachomikowanym dała aż 80 gc na nowe zakupy.

#83: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: PIOTROSLAV Post Posted: Śr paźdź 22, 2014 10:46 AM
    ----
Postanowiłem, że jednak zagram dalej tą bandą.
Będe musiał rzucić na eksploracje i jakies tam inne pierdoły jak awans na szamanie, a mi ranking spadnie do 72

#84: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: DanonBiczBoży , Location: Warszawa Post Posted: Śr paźdź 22, 2014 05:17 PM
    ----
Do bitwy przystąpiłem z ratingiem 130. Teraz mam 140.

Na początku walka wydawała się dość wyrównana, a może nawet z przewagą Krasnoludów. Kiedy Slayer walczył przez jakieś 3 tury z 4, a w pewnym momencie nawet 5 przeciwnikami i nie chciał paść, a co więcej zabił mojego kapłana, zacząłem mieć czarne myśli. Na szczęście Kapitan i Flagellanci nie zawiedli w najważniejszym momencie, a psy robiły to, co do nich należy, czyli zbieraly na siebie strzały i szarże. Ostatecznie udało się wygrać, tracąc na stałe psa i Kapłana. Na szczęście dzięki zwycięstwu i specjalnym zasadom scenariusza na eksplorację rzucałem aż 9 kości i znalazłem parę pistoletów pojedynkowych Wink Awanse także były w porządku, więc czekam z kompletem zwycięstw na kolejne starcia Very Happy

#85: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: aniollech , Location: Warszawa Post Posted: Pt paźdź 24, 2014 08:03 PM
    ----
Mój obecny rating (po dwóch bitwach) to 141.

#86: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Kapitan_Hak Post Posted: Sb paźdź 25, 2014 12:17 PM
    ----
Dzięki za informacje ratingowe - dzisiaj uzupełnię info w pierwszym poście.

Tradycyjnie: kto planuje być we wtorek?

#87: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Myszor , Location: Warszawa Post Posted: Sb paźdź 25, 2014 12:20 PM
    ----
Ja powinienem być.

#88: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: DanonBiczBoży , Location: Warszawa Post Posted: Sb paźdź 25, 2014 12:23 PM
    ----
Ja prawdopodobnie też

#89: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: aniollech , Location: Warszawa Post Posted: Sb paźdź 25, 2014 02:31 PM
    ----
Mam nadzieję, że tym razem nic mi nie przeszkodzi.
Planuję być!

P.S. gdzie wkleić rys fabularny.

#90: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Staś Post Posted: Sb paźdź 25, 2014 08:29 PM
    ----
Ja chyba bedę

#91: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: duszy , Location: 100lica Post Posted: Pn paźdź 27, 2014 10:13 PM
    ----
ja niestety raczej nie dam jutro rady

#92: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Skavenblight , Location: Warszawa Post Posted: Pn paźdź 27, 2014 11:07 PM
    ----
Jestem prawie głucha na jedno ucho, ale będę!
Wraz z Tomkiem rzecz jasna Smile
Rating podliczę jutro.

#93: Re: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Staś Post Posted: Wt paźdź 28, 2014 07:46 AM
    ----
Skavenblight wrote:
Jestem prawie głucha na jedno ucho...

Jakiś nowy rzut na SI o którym nie wiem?

#94: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Skavenblight , Location: Warszawa Post Posted: Wt paźdź 28, 2014 09:54 AM
    ----
Staś, nie bardzo wiem, jaką cechę miałoby to redukować - chyba powinno dawać frenzy, bo wkur*** mnie to strasznie Wink
Dwa modele konne, trzy strzelające Very Happy Rating 122. Żegnajcie underdogi Sad

#95: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: PIOTROSLAV Post Posted: Wt paźdź 28, 2014 11:05 AM
    ----
Mnie raczej nie będzie - dotarłem do pracy przed 11, więc wyjdę koło 19 dopiero

#96: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Staś Post Posted: Wt paźdź 28, 2014 03:23 PM
    ----
mój rating 105

#97: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Staś Post Posted: Wt paźdź 28, 2014 09:44 PM
    ----
Było ostro, kończyłem z jednym modelem ale wolą walki niestety niezdany rout...
Straty są małe jeden Thunderer ale dwa awanse i 70gc więc odkupimy się.

Dziękuje Natlii za równą walkę i znoszenie moich krzyków rozpaczy i radości...

Było fajnie

#98: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Myszor , Location: Warszawa Post Posted: Wt paźdź 28, 2014 11:20 PM
    ----
Na gorąco Smile

Moje skaveny walczyły dziś z dwarfami Pana Ryby w scenariuszu Executioner's Square. Scenariusz ciekawy... Duchy były dziś wyraźnie po stronie krasnali, wręcz im pomagały. Wygoniły mojego henchmana za stół na samym poczatku. Popychały powolne krasnoludy w moją stronę. Przewracały i popychały mojego priesta, po stronie krasnali nie robiąc praktycznie żadnej szkody. Do tego plaga much, jakieś pułapki - te na szczęście nie zaszkodziły moim skavenom.

Szczury starały się dopaść krasnoludy w w przewadze liczebnej, jednocześnie chowając się przed ostrzałem. Choć tu znowu wyszła ich tchórzliwa natura - to był tylko 1 kusznik, na dodatek powoli gramolący się na wieżę... Na środku stołu wielki pusty plac. No w końcu to Plac Egzekucji. Powinna się mieścić liczna widownia Smile

Szczury po manewrze oskrzydlającym w końcu obskoczyły kilku karłów, po cięzkiej walce wyłączając z gry chyba 5. A może 4-ech? Skaveni okupili to 6 figurkami ooa.

Rzuty po bitwie okazały się tym razem mało łaskawe. Jedyny zdjęty ze stołu bohater, dobrze rokujący czarnoszczur z flailem zdechł na amen.
Po stronie przeciwnej ran nie zdzierżył warlock w szpiczastej, czerwonej czapce. Mały, ale piekielnie szybki (jak na krasnoluda) Smile Razz

Eksploracja średnia, żadnych rewelacji. W sumie po obu stronach owocne okazało się przeszukanie miejskich wychodków. W dwóch z nich znalazły się zatopione pod pewną warstwa ekskrementów woreczki ze złotem.
Krasnoludy znalazły większy woreczek, ale skaveni też nie narzekali - 3 sztuki złota piechotą nie chodzą. Co też ci ludzie sobie myśleli, topiąc oszczędności w gównie? Nie wiadomo. Ale w sumie... kto by wpadł na to, żeby tam szukać czegoś cennego? Chyba nikt, poza tymi szaleńcami, którzy jak zaraza, jak cmentarne hieny przybyli do Miasta Potępionych.

Po sprzedaży 3 shardów z 4 znalezionych (ech, ta 5-cio-gc-owa róznica między 3 a 4...) moją bandę ledwo co było stać na odkupienie czarnoszczura z bronią. A żeby szefowi Psojadowi kupić upragnione noże do rzucania, konieczna była sprzedaż jednej z kusz poprzednio szczęsliwie znalezionych w eksploracji.

Na 3 awanse 2 fajne - skill dla drugiego czarnoszczura walczacego eshińskimi pazurami. Wybór skilla dość oczywisty... Smile
No i skill dla sorcerera... Smile
A młodzik, cóż, stał się odwazniejszy. Albo zyskał pojęcie o "leadership". To jest kurczę bladę dziwna rzecz, która zauważam kolejny raz. Wygłupiałem się w czasie gry, że ten młodzik (night runner) łazi za sorcererem, żeby się czegoś nauczyć. No i cholera, nauczył się... Ld.Na 4 bitwy na razie tylko jedno zwycięstwo. Wygląda to mizernie Smile
Za to rating podobno najwyższy Razz = 176 po dzisiejszej bitwie.
I o co chodzi? Smile

PS. Przypomniałem sobie jeszcze, że w 2 turze gry spod ziemi zaczęły wyłaniać się trupie ręce, łapiące co popadnie. Traf chciał, że złapały całą moja bandę (prócz najmniejszego szczurka i Skavena-Ciamajdy z kuszą.
Dzięki temu krasnoludzcy sprinterzy znaleźli się na podeście z szubienicą (srodek stołu) przed skavenami, którzy musieli uwalniać nogi, ogony i... z łapczywych uścisków trupich szponów. Joł.

#99: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Pan_Ryba Post Posted: Śr paźdź 29, 2014 02:44 AM
    ----
Było tak, jak opisane powyżej, a nawet jeszcze ciekawiej : )

Przyznaję, że po długiej nieobecności było bardzo miło znów spotkać się przy stole. Frajda tym większa, że jeszcze nigdy nie grałem z Myszorem, a przynajmniej potyczki jeden na jeden.

Zgodnie ze swoim postanowieniem w tej kampanii gram Krasnoludami za modele robią figurki z lat osiemdziesiątych. W głównej mierze Dwarf Adventurers plus kilka innych osiemdziesiątek. Wizualnie banda jest niezmiernie wesoła, co starałem się jeszcze podkreślić w kolorystyce.

Jeśli chodzi o dzisiejszą grę to startowałem z Rating=102, mając prawo wyboru przeciwnika padło na Myszora.
Tak jak zostało to opisane Krasnoludy miały masę szczęścia w tych wszystkich losowych zdarzeniach choć do tych bardziej ciężkich zaliczę:
-wpadnięci Szlachcica do pułapki i omal nie przypłacenie tego życiem
-śmierć wynajętego Warlocka
Pozytywy spotkania to:
-Beardling który prawie zdjął z placu boju trzy szczurki
-Slayer który okazał się odporny na skaweńską magię
-znaleziona, pełna, sakiewka w wychodku

Po bitwie okazało się ze dwóch henchmenów (Warlocki i jeden z Beardlingów) zeszli na dobre, a Szlachcic oślepł na jedno oko.
Profity to awanse na każdym z modeli i 71 gc, które wydałem na 2 x Dwarf Axe, lucky charm, oraz pomniejsze suweniry z placu straceń.

Jeszcze raz wielkie dzięki za naprawdę nietuzinkową rozgrywkę i miłą atmosferę w trakcie gry.

#100: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: aniollech , Location: Warszawa Post Posted: Śr paźdź 29, 2014 08:41 AM
    ----
Templariusze po raz kolejny pokazali klasę.
Mimo początkowego rozproszenia taktycznie jeden po drugim zdejmowali mi kolejnych truposzy. Moim Pro fanatykom udało się ubić na dobre tylko jednego z tych zakapiorów. Bitwy rozgrywały się na dwóch płaszczyznach- pod schodami i na kładce. Szturm na schody udaremniły bardzo skutecznie psy, zaś na kładce ubijając mi, dopiero co awansowanego na bohatera, ghoula, dzierżący miecz na umarlaki, kapitan. Ach, jeszcze czarnoksiężnik- przypuścił nieudany samobójczy atak z powietrza na nienawidzącego takich indywiduów przeciwnika...

Przeżywajki: Mimo wystawienia na odstrzał Vorgana Corpsehand po raz kolejny wyszedł bez szwanku.
Poległ natomiast, jak już wspomniałem, mój nowy nieotrzaskany bohater i dwa zombiaki.
Eksplorację mogę uznać za udaną. Dzięki oszczędnościom z poprzedniej potyczki udało się straty w całości zniwelować, ba nawet kupić dregowi hełm. A i nie musiałem rzucać na Ld. Trupy automatycznie zdają ten test w tawernie. (Na jedno wyszło.)
Doświadczenie dostali Sakrastyczni jedynie za przeżycie jednak awanse zadowalają. Profancja zyskała nowy potężny czar "Złodziej życia, zaś jeden z dregów drugą umiejętność potężny cios.
Rating 4 pkt. w górę.
P.S. Danon
Przez całą grę zupełnie zapomnieliśmy o zdarzeniach losowych.
Last edited by aniollech on Śr paźdź 29, 2014 10:33 PM; edited 1 times in total

#101: Re: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Staś Post Posted: Śr paźdź 29, 2014 04:52 PM
    ----
aniollech wrote:


P.S. Danon
Przez całą grę zupełnie zapomnieliśmy o zdarzeniach losowych.

spoko na innych stołach było ich dużo w przyrodzie nic nie ginie Wink

#102: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: DanonBiczBoży , Location: Warszawa Post Posted: Śr paźdź 29, 2014 05:19 PM
    ----
Tak jak mówi Lech, znowu wyszedłem z walki zwycięsko Very Happy Jak do tej pory 4 zwycięstwa na 4 gry, więc idę do przodu całkiem nieźle Smile

Wczoraj graliśmy w Defend the Find. Jako że miałem mniej modeli od Lecha, przypadła mi w udziale rola obrońcy. Cztery modele strzelające z dużego dystansu okazały się bardzo wartościowe i nawet jeżeli z początku miały problem z zabiciem kogokolwiek, to kilka nokautów skutecznie spowalniało pochód Nieumarłych w pobliże premiowanej zwycięstwem strefy. Dzięki temu w porę na miejsce walki dotarła część bandy, która rozstawiona została po przeciwnej stronie budynku (musiałem rozstawić się w ciemno, nie wiedząc, z której strony wystawi się Lech).

Walki z początku były niezbyt widowiskowe, bo nikt nikomu nie potrafił zrobić krzywdy. Dopiero wprowadzenie trzech dodatkowych psów do boju poskutkowało pierwszymi OOA.

Na drugim froncie Łowca Czarownic zdołał nokautować Ghoula-bohatera, którego potem zostawił na pastwę swego Kapitana, a sam zajął się strzelaniem do dalej położonych wrogów, zakończonych zdjęciem z pola jednego z nich. Z kolei najemny czarownik spróbował szczęścia i podleciał (dosłownie Smile ) no drugiego z Łowców. Niestety nie zrobił mu krzywdy, a ten, w odwecie trzy razy uderzył go pałą. Wrodzona nienawiść do wszystkiego co magiczne pozwoliła mu przerzucić nietrafione ataki i skończyło się zdjęciem magika z placu boju. Niestety w bespośrednim starciu jeden z Zombiech zdołał ubić słabo sprawującego się Flagellanta.

Lech wyczuł moment, w którym miał nadal dużo rzutów na eksplorację, a na dodatek żaden z moich bohaterów nie znajdował się wewnątrz bronionego budynku (nie przysługiwały mi żadne dodatkowe wyrdstony) i poddał walkę.

Doświadczenia zdobyłem całkiem sporo, ale rozłożyło się ono równo pomiędzy bohaterów, więc awans był tylko jeden, za to przydatny. Kapitan dostał nową umiejętność (już drugą).

Eksploracja była średnio udana, znalazłem 4 kamienie i 1zk. Razem z 1 kamieniem i 2zk, które miałem zmagazynowane, uzupełnienie szeregów doświadczonego oddziału Flagellantów, opłacenie niziołka i wyposażenie Kapitana w trochę defensywnego sprzętu (ciężki pancerz i talizman szczęścia).

Nowy rating to 154 (+14 w porównaniu z poprzednim).

#103: Re: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: hexenjager , Location: Warszawa Post Posted: Śr paźdź 29, 2014 05:57 PM
    ----
DanonBiczBoży wrote:
Z kolei najemny czarownik spróbował szczęścia i podleciał (dosłownie Smile ) no drugiego z Łowców. Niestety nie zrobił mu krzywdy, a ten, w odwecie trzy razy uderzył go pałą. Wrodzona nienawiść do wszystkiego co magiczne pozwoliła mu przerzucić nietrafione ataki i skończyło się zdjęciem magika z placu boju.

Nie chce sie drapac nie po swoich jajach Wink ale chyba tylko kapitan lowcow ma nienawisc do moedli czarujacych, czy zywkli łowcy tez?

#104: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: DanonBiczBoży , Location: Warszawa Post Posted: Śr paźdź 29, 2014 06:05 PM
    ----
Zwykli Łowcy też. Za to Kapłan nie ma

#105: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: M.T. , Location: Brwinów Post Posted: Śr paźdź 29, 2014 06:07 PM
    ----
Witch Hunter Captain oraz Witch Hunter.

#106: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: aniollech , Location: Warszawa Post Posted: Śr paźdź 29, 2014 06:16 PM
    ----
Dlatego właśnie był to ewidentnie taktyczny błąd.

#107: Re: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: hexenjager , Location: Warszawa Post Posted: Śr paźdź 29, 2014 06:18 PM
    ----
A ja wciaz popelniam taktyczny blad korzytsjac tylko z polskiego tlumaczenia. Tam napisali, ze tylko kapitan nienawidzi modeli poslugujacych sie magia.

#108: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: aniollech , Location: Warszawa Post Posted: Śr paźdź 29, 2014 06:23 PM
    ----
U mnie w tłumaczeniu na PL jak troll stoi, że i kapitan i łowcy.

#109: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Staś Post Posted: Pn list 03, 2014 05:21 PM
    ----
mój rating to 112, kto będzie ja tak może z towarzyszem

#110: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Pan_Ryba Post Posted: Pn list 03, 2014 05:41 PM
    ----
Cześć! będę jutro w SDK, więc do zobaczenia.

#111: Re: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: hexenjager , Location: Warszawa Post Posted: Pn list 03, 2014 05:55 PM
    ----
aniollech wrote:
U mnie w tłumaczeniu na PL jak troll stoi, że i kapitan i łowcy.
U mnie jest tylko kapitan. Specjalnie sprawdzalem

#112: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Skavenblight , Location: Warszawa Post Posted: Pn list 03, 2014 06:08 PM
    ----
Też będę, Nurgle już pokonany, a rating tradycyjnie podam jutro Smile
Pewnie łowcy czarownic zechcą na mnie zapolować za splądrowanie cmentarza w poprzedniej eksploracji ;/ ech, te 20gc nie było tego warte.

#113: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: aniollech , Location: Warszawa Post Posted: Pn list 03, 2014 09:18 PM
    ----
Do zobaczenia jutro.

P.S.
Straszna ze mnie modelarska niezdara. Nie mniej ubawiłem się po pachy sklejając moje zombiaki. Pokusiłem się nawet o drobne konwersje. Wyniki tego co potworzyłem zaprezentuję jak zaopatrzę się w pudło do ich transportu.

#114: Re: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Staś Post Posted: Wt list 04, 2014 06:52 AM
    ----
mnie jednak nie będzie, debilne sierściuchy zrzuciły kaloryfer, nie tylko jestem 300zł do tyłu po nic, to jeszcze mam nie przespaną noc że o stresie nie wspomne

#115: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: duszy , Location: 100lica Post Posted: Wt list 04, 2014 05:30 PM
    ----
Chyba nawet uda mi się wpaść.

#116: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Skavenblight , Location: Warszawa Post Posted: Wt list 04, 2014 06:08 PM
    ----
Rating 149.

#117: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Myszor , Location: Warszawa Post Posted: Śr list 05, 2014 01:19 AM
    ----
Dzisiejsza walka z umarlakami Aniollecha była dla mnie nowym doświadczeniem... Smile

Początek - wymarzony dla mnie. Zombiaki szły po otwartej przestrzeni. Bohaterowie też się wystawiali na odstrzał.
Przeciwnik miał już z 7 czy z 8 figurek na tabeli a ja raptem jedną, która spadła z 1-calowego schodka i dostała ooa... (tak, to własnie się zdarzyło, w ogóle na samym początku 2 skaveny pod rząd nie zdały testu na I=4 i spadły do dziury, którą zamierzały przeskoczyć - widzac to reszta zrezygnowała z pójścia w ich slady...)

Wracając. Zgubiła mnie zbytnia pewność siebie i pośpiech w pewnym momencie - pośpiech, który nie był potrzebny, bo czasu było jeszcze sporo w zapasie.

Przeciwnik zdał 3 czy 4 routy pod rząd na Ld=8, ja oblałem pierwszy... wiadomo, na 7. Holy Relic, cholerka... jednak. No i nie zużywać RF na liderze, jak nie ma absolutnej ku temu konieczności.

Pośpiech. W ostatniej turze zapomniałem o... strzelaniu. Tadam. Tak. Jakoś tak wyszło, że po rzuceniu czaru przeszliśmy od razu do walki wręcz.
Nie mam pojęcia, jak to się stało. Jak można zapomnieć o tak istotnej fazie w grze... A jednak można. Tym sposobem szef zamiast obrzucać nożami ghoula, został przez niego zaszarżowany. Banda procarzy na wyśmienitym stanowisku strzeleckim dłubała w... zamiast strzelać. Co robił w tym czasie ciamajda z kuszą na murze, on tylko wie.

Koniec końców wampir włączył się do akcji i wyłaczył dwóch moich henchmanów. Jednego jeszcze zjadły zombie, które w końcu jakoś dobiegły na miejsce spotkania. No i ten, co spadł z calowej wysokości i jak się później okazało, skręcił kark. Co za niedojda. Ech.

Po 4 figurkach na ooa musiałem zdawać Rout i oczywiście oblałem.

A rzuty po bitwie? U mnie z 4 ooa mam dwa trupy, u przeciwnika z 8 (3x hero, 1 warlock) ooa nikt nawet nie drasnięty... Jak grać, panie...

Na szczęście żaden z bohaterów nie zginął. Eksploracja bardzo udana - 4 shardy, 4x4 oczka i z tego 2x heavy armour, czyli 25 gc do przodu.
Po odkupieniu dwóch doświadczonych henchman'ów zliczony rating dał 193 pkt. I o co chodzi?

Wnioski:

- jak dobrze idzie stosowanie określonej taktyki (tu unikanie hth i ostrzał wolniejszego przeciwnika), nie zmieniaj jej bez sensu - kontynuuj aż wygrasz
- eliminuj strzelaniem najgroźniejszych tanków wroga (tutaj - wampira)
- nie śpiesz się i nie zapominaj o figurkach, które jeszcze nie zrobiły tego, co miały zrobić w danej fazie twojej tury
- następną bandę zrób odważniejszą Smile jednak Ld7 a Ld8 to duża różnica...

#118: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: aniollech , Location: Warszawa Post Posted: Śr list 05, 2014 08:31 AM
    ----
Już od samego niemal początku znalazłem się w zasięgu kusznika.
Taktyka przeciwnika wskazywała na to, że chce mnie trupem ukamienować, toteż mój oddział sprawnie bunkrował się pomiędzy ruinami. Kacap Corpsehand ledwie głowę wychylił cap z procy dostał i już nie wstał tak do zamroczyło. Trzeba było wybrać inna drogę. Postanowiłem, na drani poczekać, kazałem nekromancie wejść na pięterko i w gotowości czekać, na moje nieszczęście zszedł od rykoszetu... (Zabolało) Czarnoksiężnik który pośrednio się do tego przyczynił przeżył i do końca latał po planszy ale misji zdjęcia kusznika nie wykonał. Nie doceniłem szybkości skavenów, i naraziłem trzech dregów na śmierć z ich ręki dwóch padło, ale jak się później okazało tylko udawali martwych...
Był to może szalony pomysł by puścić ich przodem ale zmotywował resztę ekipy do tego, żeby iść na rympał, co okazało się taktyką bitwę rozstrzygającą. Po drodze zdarzyło się zagięcie czasoprzestrzeni i krzyczące ściany, jednak nie spowodowały zbyt wielu strat. Routy, zacząłem rzucać dość wcześnie i nie spodziewałem się wygranej, może istotnie na wyniku zaważyło jednorazowe gapiostwo strzelców przeciwnika... Nie zapomnieli jednak o czarowaniu- palące się zwłoki nie pachą najlepiej... Koniec końców doszło do zwarcia w którym wzięli udział wampir, ghoul i 3 zombiaki...

Eksploracja jak na dwóch przytomnych bohaterów udana- po kamyczku.
Przeżywajki- wzorowe! (Nic i nikomu)
No i rozwinięcia też niczego sobie.
Rating+ 9

Wnioski:
Festina lente- śpiesz się powoli...
Last edited by aniollech on Śr list 12, 2014 07:41 AM; edited 1 times in total

#119: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Staś Post Posted: Śr list 05, 2014 10:30 AM
    ----
Czy ktoś pisałby się na grę w weekend? Jeśli to możliwe odrobiłbym ten wtorek. Najlepiej ktoś kto też ma mniej spotkań niż max.

Acha czy wiceprezes dopuszcza takie rozwiązanie i się na nie zgadza? Wink

A i co robimy z tym wtorkiem święto i marsze więc może zagramy w sobotę/niedzielę?

#120: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Skavenblight , Location: Warszawa Post Posted: Śr list 05, 2014 10:47 AM
    ----
We wtorek za tydzień nie ma spotkania.
Jeśli ktoś chce przyjść w weekend i znajdzie przeciwnika, to spoko Smile Niemniej my raczej weekend spędzimy na sprawach rodzinnych itp.

#121: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Pan_Ryba Post Posted: Wt list 11, 2014 10:09 PM
    ----
Na ostatnim spotkaniu (4-XI) walczyłem Krasnoludami przeciwko Łowcom Czarownic w scenariuszu „The Cemeteryof St. Volley”.

Gra nie zapowiadała się zbyt różowo bo z bazowego rozstawienia wynikało, że na środku planszy jest czterech Krasnoludów w rozproszeniu i 15 przeciwników na krawędzi. Na szczęście reszta drużyny dość szybko dołączyła by wspomóc brodatych kolegów. I cała gromadka parła do przodu.
Nieumarli, którzy są atrakcją tego scenariusza pojawili się w nielicznej grupie. W większości zostali wybici przez Slayera, który dzięki temu dorobił się awansu na WS.
Niestety gdy rozgrywka zaczęła robić się naprawdę ciekawa, bo doszło do spotkania band na terenie cmentarza, to Szef nie zdał testu rozbicia, gdyż w między czasie zeszli ze stołu Warlocka i Beardling. Jak się później okazało zeszli na amen.
Tym samym na jedną rozegraną bitwę przypada jeden Warlock (ubity). By przerwać ten stan rzeczy na kolejną bitwę wynajmuję Nicodemusa, może mag z wyższego poziomu pociągnie dłużej w drużynie Krasnoludów.

A jeśli chodzi o całość spotkania to gra była naprawdę sympatyczna, a rozgrywka ciekawa i nie tak beznadziejna jak się wydawało z początkowego rozstawienia. Mimo przegranej stwierdzam, że z przyjemnością ponownie spotkam się z Łowcami by zagrać rewanż, bo było naprawdę sympatycznie.

Obecny rating: 110 + 85 (Nicodemus) = 195

#122: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: DanonBiczBoży , Location: Warszawa Post Posted: Śr list 12, 2014 07:13 PM
    ----
Tak jak powiedział Pan Ryba, na początku nie zanosiło się, by gra była jakaś bardzo emocjonująca. W pierwszej turze sytuacja na stole wynosiła 15 vs 4 na moją korzyść. Postanowiłem wykorzystać tę okazję i zdobyć nieco doświadczenia na zombiakach. Ta zuchwałość o mało nie skończyła się dla mnie źle, bo reszta krasnoludów szybko dołączyła do kolegów i był taki moment, że mój Kapitan leżał już na twarzy, a jego strata na stałe byłaby dla mnie ciosem bardzo dotkliwym.

Pomimo ostatecznego zwycięstwa nie mogę być zadowolony ze swojej gry, bo popełniłem sporo poważnych błędów taktycznych. Za to chciałbym pochwalić swojego przeciwnika, który bardzo dzielnie się spisywał pomimo beznadziejnej sytuacji na początku. Gdyby nie pechowy test rozbicia różnie jeszcze mogło być.

Na szczęście los sprzyjał mi w rzutach na awanse. Jeden z flagellantów został bohaterem i dostał skilla na dzień dobry. Jego mniej uzdolnieni koledzy z grupy otrzymali dodatkowy atak. Poza tym reszta bohaterów dostała awanse do żywotności, wytrzymałości i skille, więc mam już grupę naprawdę potrafiącą namieszać na stole Wink

W wyniku starcia jeden pies opuścił ten padół łez na zawsze, a jego miejsce zastąpił drogi, za to doświadczony flagellant Smile

Nowy rating = 169

#123: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: aniollech , Location: Warszawa Post Posted: Śr list 12, 2014 10:14 PM
    ----
Dawno nie było aktualizacji listy graczy wraz z bandami i ratingami przed kolejnymi bitwami). Była to ciekawa statystyka.
Ponowię też pytanie gdzie wkleić rys fabularny dotyczący kapłanów Morra i ich udziału w kampanii.

#124: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Kapitan_Hak Post Posted: Śr list 12, 2014 10:24 PM
    ----
Aktualizacja będzie.

Rys fabularny mi podeślij, to wrzucę do pierwszego posta.

#125: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: aniollech , Location: Warszawa Post Posted: Śr list 12, 2014 10:28 PM
    ----
Ok. Żeby nie wyszło, że poganiam- nie było to moim celem.

#126: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Kapitan_Hak Post Posted: Śr list 12, 2014 11:38 PM
    ----
W pierwszym poście dość spora aktualizacja:

- uzupełnione pary i ratingi ze wszystkich bitew - proszę Was o rzucenie okiem i ew. uwagi, jeżeli gdzieś się pomyliłem;

- dodana sekcja z "historiami" - pierwsza historia Aniolecha

Będę wdzięczny za info o bieżących ratingach.

Kto wybiera się do SDKu w najbliższy wtorek (18.11.)?

P.S. Fotki z ostatnich spotkań będą około weekendu.

#127: Re: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Myszor , Location: Warszawa Post Posted: Cz list 13, 2014 12:05 AM
    ----
Graliśmy z Aniollechem o ile pamiętam zwykły Skirmish(?)

Mój rating aktualnie = 193.

Planuję być we wtorek 18-ego.

#128: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: aniollech , Location: Warszawa Post Posted: Cz list 13, 2014 06:37 AM
    ----
Tak, Skirmish.
Rating 154.
Także być planuję.

#129: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Staś Post Posted: Cz list 13, 2014 10:58 PM
    ----
Ja odpadam z kampanii
Było fajnie dzięki za gry i fajną zabawę

#130: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: catachanfrog , Location: 21°01'E 52°13'N Post Posted: Pn list 16, 2014 12:42 PM
    ----
Czy ciągle o 19 i na 1szym piętrze?

konfuzja

#131: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: aniollech , Location: Warszawa Post Posted: Pn list 16, 2014 01:58 PM
    ----
Tak.

#132: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Kapitan_Hak Post Posted: Pn list 16, 2014 02:54 PM
    ----
No właśnie, kto będzie we wtorek i czy mógłbym prosić o podanie aktualnych ratingów Smile ?

#133: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: catachanfrog , Location: 21°01'E 52°13'N Post Posted: Pn list 16, 2014 03:14 PM
    ----
Ja będę jako obserwator i przeszkadzacz.

Konfuzja

#134: Re: Kampania Mordheim w SDK - organizacyjnie Author: Sklodo Post Posted: Pn list 16, 2014 10:09 PM
    ----
Witam,

Czy jest możliwość zagrania w Mordheim u was w SDK? Jak rozumiem gracie we Wtorki? Czy zawsze w godzinach 19-21? Grałem w Mordheim kilka razy i bardzo mi się podoba, chętnie poszerzę horyzonty. Mogę skompletować bandy orków i goblinów, czarnych orków i nocnych goblinów oraz z większym trudem leśnych goblinów a także dowolne kombinacje powyższych. Mam duże doświadczenie w RPG ogólnie i WFRP szczególnie (będzie ze 20 lat). I znacznie mniejsze w WFB.

Dajcie znać czy można się dołączyć i na jakich zasadach?

Pozdrawiam
Skłodo

#135: Kampania Mordheim w SDK - organizacyjnie Author: M.T. , Location: Brwinów Post Posted: Pn list 16, 2014 10:29 PM
    ----
Dozwolona kombinacja to jedynie orki i gobliny Smile

#136: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: aniollech , Location: Warszawa Post Posted: Pn list 16, 2014 10:40 PM
    ----
Superarbiter zawsze się przyda.
Przypomni o fazie strzeleckiej albo zdarzeniach losowych...

#137: Kampania Mordheim w SDK - organizacyjnie Author: Kapitan_Hak Post Posted: Pn list 16, 2014 11:29 PM
    ----
Witamy na forum i zapraszamy do klubu Smile !

Ten temat dotyczy kampanii poprzedniej, aktualny jest tutaj: azylium.vot.pl/ForumsP...=5672.html

Tak, gramy we wtorki od 19 do maks. 22. Nadal można dołączyć do bieżącej kampanii - jej zasady znajdziesz w pierwszym poście ww. tematu.

Zapraszamy już od najbliższego wtorku - choćby towarzysko i organizacyjnie Smile .

#138: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: catachanfrog , Location: 21°01'E 52°13'N Post Posted: Pn list 16, 2014 11:35 PM
    ----
Superarbiter - podoba mi się. Smile
Czy superarbiter musi mieć pelerynę? Wink

Konfuzja

#139: Re: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: duszy , Location: 100lica Post Posted: Pn list 16, 2014 11:59 PM
    ----
catachanfrog wrote:
Czy superarbiter musi mieć pelerynę? Wink
Tak. Jak również rajtuzy i majtki na nich.

Będę we wtorek, ale raiting podam jakoś jutro ( znaczy dziś/poniedziałek ) wieczorem. Muszę podliczyć i zastanowić się czy w ramach darmowego HS brać ogra czy assassina.

#140: Re: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Myszor , Location: Warszawa Post Posted: Pn list 17, 2014 12:03 AM
    ----
duszy wrote:
[...]brać ogra czy assassina.

Bierz ogra, postrzelamy Wink

Mój rating 193. 1 wygrana na 4, więc nie wiem o co kaman Wink
wciąż się gubię - czy tutaj chodzi o szukanie wyrdstone i pakowanie bandy i bohaterów, czy o wygrywanie scenariuszy Wink

Będę we wtorek.

#141: Re: Kampania Mordheim w SDK - organizacyjnie Author: Sklodo Post Posted: Pn list 17, 2014 06:52 AM
    ----
Dzięki i bardzo chętnie. Dotrę najprawdopodobniej dopiero w następny wtorek bo z choroby dopiero wychodzę. Do tego czasu zapoznam się z zasadami kampanii. Co do rozpiski skoro tylko Orki i Gobliny wolno to taką listę zrobię.

Czy można przyjść wcześniej niż o 19? Np. o 18?

Pozdrawiam
Skłodo

#142: Kampania Mordheim w SDK - organizacyjnie Author: M.T. , Location: Brwinów Post Posted: Pn list 17, 2014 11:12 AM
    ----
Przed 19 w naszej sali były zajęcia jakiegoś klubu seniora. Jak chcesz, możesz wpaść Twisted Evil

#143: Re: Kampania Mordheim w SDK - organizacyjnie Author: Myszor , Location: Warszawa Post Posted: Pn list 17, 2014 11:52 AM
    ----
Sklodo wrote:
[...]Co do rozpiski skoro tylko Orki i Gobliny wolno to taką listę zrobię.[...]

Możesz mieć dowolną bandę spośród oficjalnych band.
O&G są jedną z opcji.
M.T. chodziło o to, że nie ma bandy tylko orków lub tylko goblinów Smile
No, to odśwież sobie nieco zasady, rób rozpiskę i wpadaj grać Smile

#144: Kampania Mordheim w SDK - organizacyjnie Author: duszy , Location: 100lica Post Posted: Pn list 17, 2014 11:57 AM
    ----
są nieoficjalne w bodajże nemesis crown

#145: Re: Kampania Mordheim w SDK - organizacyjnie Author: Sklodo Post Posted: Pn list 17, 2014 12:11 PM
    ----
Ok my bad. Za seniorów dziękuję nie skorzystam Razz :). Zasady odkurzę i muszę jeszcze wasze homerules przeczytać. Przy okazji z którego podręcznika korzystacie? Zwykłego czy updated? Jest trochę różnic.

Bandę zasadniczo mam tylko muszę wprowadzić ewentualne modyfikacje homerulowe.

Wpadnę 25.11 :).

Pozdrawiam
Skłodo

#146: Kampania Mordheim w SDK - organizacyjnie Author: duszy , Location: 100lica Post Posted: Pn list 17, 2014 12:20 PM
    ----
w living rulebook (w drugiej wersji ) jest po prostu wpisana errata. I gramy wg zasad z erraty

#147: Re: Kampania Mordheim w SDK - organizacyjnie Author: M.T. , Location: Brwinów Post Posted: Pn list 17, 2014 12:32 PM
    ----
Sklodo wrote:
Przy okazji z którego podręcznika korzystacie? Zwykłego czy updated?
Na stronie GW był kiedyś podręcznik w 3 częściach. Używamy tego podręcznika + Annual + HR

#148: Re: Kampania Mordheim w SDK - organizacyjnie Author: Sklodo Post Posted: Pn list 17, 2014 12:35 PM
    ----
Ok dzięki ten 3 częściowy podręcznik mam. To jeszcze annual muszę poczytać.

Pozdrawiam
Skłodo

#149: Kampania Mordheim w SDK - organizacyjnie Author: M.T. , Location: Brwinów Post Posted: Pn list 17, 2014 01:02 PM
    ----
No raczej musisz, bo tam są zasady do orków i goblinów Smile

#150: Re: Kampania Mordheim w SDK - organizacyjnie Author: Sklodo Post Posted: Pn list 17, 2014 01:05 PM
    ----
Same zasady do OiG znam już, ale znalazłem je jako oddzielny dokument :).

#151: Kampania Mordheim w SDK - organizacyjnie Author: catachanfrog , Location: 21°01'E 52°13'N Post Posted: Pn list 17, 2014 01:42 PM
    ----
W annualu/erracie jest tylko napisane, że do listy orków dochodzi pała za 3gc.
Wiesz, że używamy house rulesów? Wink
azylium.vot.pl/ForumsP...d=102.html

konfuzja

#152: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: duszy , Location: 100lica Post Posted: Pn list 17, 2014 08:18 PM
    ----
Myszor wrote:

Bierz ogra, postrzelamy Wink

Mój rating 193. 1 wygrana na 4, więc nie wiem o co kaman Wink
wciąż się gubię - czy tutaj chodzi o szukanie wyrdstone i pakowanie bandy i bohaterów, czy o wygrywanie scenariuszy Wink

Będę we wtorek.
drogi w utrzymaniu skurczybyk Razz
A w idealnej sytuacji to na wygrywaniu scenariuszy by się zarabiało, bo tak to można posłać najtańszych henchamnów na śmierć, rout i pełna eksploracja Razz

Kurde, komuś jeszcze w tym temacie lecą błędy przy postowaniu?


To jednak biorę assassina i raiting wychodzi mi 142. Dawaj underdogi Myszor Razz

#153: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: aniollech , Location: Warszawa Post Posted: Pn list 17, 2014 10:10 PM
    ----
Mi idzie odwrotnie, choć też tylko raz wygrałem,- mimo najwyższego początkowego ratingu jeszcze tydzień i też się underdogów doczekam...
W mojej opinii wysoki lub niski rating to kwestia przyjętej strategii (u mnie znacznej części składu się wydaje,że już wszystkie mózgi pozjadali) i nie odzwierciedla wymiernie siły bandy. Rating jest wskaźnikiem, który jeśli miałby przesądzić o wygranej, to chyba wybrałem sobie tałatajstwo, które goni wyniki innych jak zombiak skavena po dachach...

#154: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: DanonBiczBoży , Location: Warszawa Post Posted: Wt list 18, 2014 12:20 PM
    ----
Mnie dzisiaj niestety nie będzie. Mam nadzieję, że to nie będzie oznaczało końca zwycięskiej passy Wink

Rating 169.

#155: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Skavenblight , Location: Warszawa Post Posted: Wt list 18, 2014 06:02 PM
    ----
Rating 145
Tomka nie będzie, ale granie odbywa się normalnie.
Ja będę Smile

#156: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: duszy , Location: 100lica Post Posted: Wt list 18, 2014 11:16 PM
    ----
No, to po dzisiejszej przegranej w rekordowym tempie, 2 tur, bitwie ( 100% niezdanych testów Ld na dwarfach... ), dwarfy zacytują pewnego porucznika: "A ja wszystko serdecznie ********** panie majorze. I wszystkich".
Jak zdążę złożyć inną bandę do następnego spotkania to wpadnę, ta mnie za bardzo wk...wia Razz

#157: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Skavenblight , Location: Warszawa Post Posted: Wt list 18, 2014 11:28 PM
    ----
Bartek, może chcesz pożyczyć jakąś bandę?
Fatum z tym surprise attakiem Sad Nie dziwię się zniechęceniu.

My z Myszorem zagraliśmy całkiem miłą bitwę, choć też dość krótką - Bretończycy nie zdali drugiego routa. Właściwie dobrze, że nie zdali, bo freelancer i nizioł zeszli, a rycerz na koniu wpadł do katakumb, gdzie wprawdzie niby nie zszedł, ale nie mógł dawać Ld do routa, bo akurat do routa liczył się jako OoA. Trochę głupie, skoro wystarczyłaby lina z hakiem i nie byłby OoA, ale dobrze, że chociaż Myszor znalazł to dokładniej w zasadach, bo tak bym się gryzła z tym potem Razz A dobrze, że RT niezdany - bo ja nie umiem się poddawać i potem tylko straty z tego są. A tak w dobrym momencie się skończyło. Zwłaszcza, że już spawn Chaosu do nas szedł...

Nizioł ustrzelił verminkina, freelancer ciachnął szczura, po czym obaj sami zeszli - ale wszystko przeżyło po obu stronach. Eksploracja dla Bretonii godna, 5 kawałków Smile Będzie co kupować na kolejną bitwę. Przede wszystkim rabbit footy...

Szacun za klimatyczną i taktyczną grę - szczury na dachu, szczury rzucające nożami zza rogu ze schodów/ z okna, szczury cofające się ostrożnie, podstępnie i chytrze biegające tak, by wróg ich nie widział... ach, kwintesencja skaveńskości Smile

I nawet awanse się u mnie sypnęły, ale oczywiście znów trafiła się tu i tam inicjatywa... powinni tego zabronić...

#158: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: catachanfrog , Location: 21°01'E 52°13'N Post Posted: Wt list 18, 2014 11:51 PM
    ----
Nie było mnie bo miałem wielokrotną konsultację z kiblem.
Bartek: worry not.
Co do suprise attack to chyba czas zhrować ten dupny scenariusz, o którym nawet twórcy w erracie wspomnieli:
Quote::
The Surprise Attack scenario was another one that needed playtesting to change as although we all agreed it needed work, we couldn’t get any sort of consensus on what should be done.

Konfuzja

#159: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: duszy , Location: 100lica Post Posted: Wt list 18, 2014 11:53 PM
    ----
to nie kwestia scenariusza tylko pecha na kościach. Noble szarżując drega nawet go nie rani, 2 testy Ld na 9, oba niezdane itp. Przynajmniej przy niższej leaderce człowiek się tak nie wkurza nie zdając. Bandę sobie jakąś skleję jak będę miał czas, pomalować raczej nie zdążę.

#160: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: catachanfrog , Location: 21°01'E 52°13'N Post Posted: Śr list 19, 2014 12:10 AM
    ----
Może dwarfy nie są dla Ciebie. Albo taki dzień.
Ten scenariusz i tak trzeba zmienić bo poza nieuczciwą rzezią warbandy broniącej nic nie wnosi i jedna strona zawsze jest niezadowolona (co nie jest dziwne).

Konfuzja

#161: Re: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Myszor , Location: Warszawa Post Posted: Śr list 19, 2014 12:59 AM
    ----
catachanfrog wrote:
Ja będę jako obserwator i przeszkadzacz.

Konfuzja

Wypatrywaliśmy ciebie, ale musiałes się dobrze shajdować, bo nikomu się nie udało cię wykryć Razz

----*----

Dziś po długim czasie zagraliśmy ze Skavenblight.
Dumni Bretończycy kontra banda szefa Psojada, czyli moje skaveny.
Scenariusz Chance Encounter.

Dzięki Skavenblight za bezstresową grę Smile

----*-----

Szczury podeszły do tematu naokoło Smile

Już drugi raz okazało się to dobrą taktyką (podobnie raz zagrałem z Duszym).

Śpieszę z wyjasnieniem.

Trzech strzelców z Bretonii przyczaiło się na górnym piętrze centralnego budynku.

Szczury nie pobiegły pod ostrzał, ale wybrały drogę dokoła, tak, aby korzystając z osłon podejść jak najbliżej do budynku, w którym zgromadziła się banda przeciwnika.

Zamiast wybiegać na otwarte przestrzenie, przebiegały (szybkimi turami Smile ) od osłony do osłony. Dzięki temu było dużo szybkich tur na poczatku, a co za tym idzie więcej rzutów na Random Happenings.

Te okazały się dość pechowe dla Bretończyków. Dowódca oddziału, rycerz bez skazy .............. ............. wpadł razem z koniem do dziury, a ściślej zapadło się pod nim sklepienie starych katakumb. Ponieważ nie posiadał liny z hakiem nie miał jak wyciągnać szybko spod ziemi siebie i swojego konia... Razz i został już tak gdzieś pod ziemią do końca potyczki.

Szczury kontynuowały manewr oskrzydlający, co w końcu zniecierpliwiło Bretończyków. Wyszli z bezpiecznego schronienia w centralnej ruinie i ruszyli w stronę skavenów.

Ci tylko na to czekali. Rozpoczęli ostrzał z proc. Przyczajeni na dachu strzelcy okazali się zaskakująco skuteczni - powalili jednego bretońskiego łucznika a najemnego niziołka nawet zestrzelili na OOA.

Szef też pokazał, że jego noży należy się bać. Drugi konny wojownik, najemne ostrze padł po którymś z kolei ciśniętym w jego stronę ostrym przedmiocie. Drugi nożownik już nie popisał się skutecznością, podobnie jak sorcerer, ciskający co prawda raz za razem kulami spacz-ognia, ale nie wyrządzając nimi większej szkody przeciwnikowi.

Koniec końców doszło do walki wręcz, jednak pozbawieni dowódcy Bretończycy nie zdali testu odwagi i opuścili plac boju. Wierny rumak pociągnął za sobą nieprzytomnego jeźdźca, a więksi koledzy wynieśli w bezpieczne miejsce ledwie dychającego, ale wciąż rumianego niziołka. Jego pierwsze słowa po odzyskaniu przytomności brzmiały: ........................

Po obu stronach ostatecznie nie było trwałych strat.

Eksploracja całkiem udana dla skavenów Psojada: 6gc ze znalezionego trupa, 4 shardy, które sprzedane wraz ze zchomikowanymi wcześniej dwoma dały dochów 80 gc. +3 gc oszczędzone po poprzednich zakupach.
W sumie 89 gc wystarczyło na 3 amulety szczęścia, kocią łapę Razz i długi łuk dla drugiego night runnera, który właśnie nauczył się posługiwać nowymi broniami... Starczyło nawet na dodatkowego henchmana.

Dwóch night runnerów wylosowało skille, grupa 5 henchmanów awans BS'ów.

Rating po bitwie i zakupach = 212.
Bilans scenariuszowy: 4 przegrane, 2 zwycięstwa.

#162: Re: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: aniollech , Location: Warszawa Post Posted: Śr list 19, 2014 08:20 AM
    ----
catachanfrog wrote:
Nie było mnie bo miałem wielokrotną konsultację z kiblem.
Na tabeli to się nazywa "kolejne wielokrotne wypróżnienia" i musiałeś bitwę pauzować- dobrze to odczytałem? (Nie mam oryginalnych zasad- tylko tłumaczenie.)
Jakoś bez superarbitra poszło- to co przeoczyłem akurat na bitwę nie zdążyło wpłynąć bo ta sama okazała się niezwykle krótka. Po ostatnich doświadczeniach z krasnoludami, starałem się zachować wszelkie środki ostrożności. Ustawiłem nekromantę na wyniesionej pozycji, dregów zbunkrowałem i dopiero pozostałym tałatajstwem ruszyłem na rympał. Mimo, że mój nekromanta nikogo z łuku nie ustrzelił, ani żaden czar mu się nie udał, zaś zbunkrowanych dregów zaskoczyły nadchodzące posiłki wroga- jestem zadowolony z nowo przyjętej taktyki. Jak na dwie tury, wampir i zombiaki, spisały się wzorowo- trzech zdjętych. Nie popisał się, czarnoksiężnik- padł zaraz po nieudanej szarży z lotu (to już jego drugi taki samobójczy atak).
Koniec końców, Krasnoludy (nawet te co mi z zaskoczenia dregów przydybały) z nieznanych przyczyn nawiały i drugą bitwę w kampanii wygrałem.

Przeżywajki znów wzorowe- czarnoksiężnik był przeżył.
Awanse, również bardzo udane- kolejny skil dla wampira, jeden z dregów podbił sobie umiejętności walki i, po raz drugi w tej kampanii, Ghoul (otrzymując trzeci atak) awansował na bohatera.
Eksploracja- 5 kamyczków + 3zk
Rating+9 tj. 163

#163: Re: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: catachanfrog , Location: 21°01'E 52°13'N Post Posted: Śr list 19, 2014 02:12 PM
    ----
aniollech wrote:

Na tabeli to się nazywa "kolejne wielokrotne wypróżnienia" i musiałeś bitwę pauzować- dobrze to odczytałem? (Nie mam oryginalnych zasad- tylko tłumaczenie.)
Tak, bardzo dobrze Wink . Na szczęście w końcu udało mi się zdać test wytrzymałości ale fakt, musiałem pauzować bitwę.

Myszor wrote:

Dziś po długim czasie zagraliśmy ze Skavenblight.
Dumni Bretończycy kontra banda szefa Psojada, czyli moje skaveny.
To jakie jest w końcu stanowisko Twoich skavenów w kwestii psów? Smile

Konfuzja

#164: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: duszy , Location: 100lica Post Posted: Sb list 22, 2014 10:25 PM
    ----
Eh, to zagram może skavenami, raiting wychodzi mi jakoś 104

#165: Re: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Kapitan_Hak Post Posted: Pn list 23, 2014 09:24 PM
    ----
duszy wrote:
Eh, to zagram może skavenami, raiting wychodzi mi jakoś 104

W sensie: zmieniasz bandę Smile ?

Tradycyjnie: kto będzie we wtorek?

I jeszcze jedno. Będzie dostawa nowych makiet z mojej strony (choć uprzedzam, że klimaty "leśne", więc niekoniecznie do obecnej kampanii*) i miałbym wielką prośbę do jednego ochotnika o pomoc w przeniesieniu ich z samochodu (na pl. Krasińskich) do SDKu.

* - chociaż jest opcja rozegrania scenariusza "w dziczy" w tej kampanii - patrz: pkt 11 regulaminu w pierwszym poście Smile

#166: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: duszy , Location: 100lica Post Posted: Pn list 23, 2014 09:56 PM
    ----
Taa, jak nie zdawać leaderki to już lepiej 7 niż 9. Mniejszy wstyd Razz No i ile można grać tym samym

#167: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Myszor , Location: Warszawa Post Posted: Pn list 23, 2014 10:50 PM
    ----
Mozna dlugo :-p
szczury sa zajebiste, jak sie je juz polubi

Postaram sie pomoc z makietami, KH.
W kontakcie.

Czyli we wtorek sie wybieram.
Rating juz podawalem. Nadal skaveni, w nieodleglej perspektywie...
waaaagh! :-)

#168: Re: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Kapitan_Hak Post Posted: Pn list 23, 2014 11:28 PM
    ----
Myszor wrote:
Postaram sie pomoc z makietami, KH.
W kontakcie.
Dzięki! Przy czym przełóżmy jednak akcję transportowo-makietową na kolejny wtorek - chciałbym coś jeszcze poprawić w tych drzewkach w przeciągu tego tygodnia (a ponadto przetestować pewną technikę okołoposypkową pod kątem Sylvanii Wink ), a jutro raczej nie zdążę tego zrobić.

#169: Re: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: duszy , Location: 100lica Post Posted: Pn list 24, 2014 12:08 AM
    ----
Myszor wrote:
szczury sa zajebiste, jak sie je juz polubi
sam nie próbowałem, ale moim sierściuchom się uszy trzęsły jak wcinały Razz
Eh, muszę pograć wreszcie czymś szybkim i mobilnym, a nie człap człap człap 3" na rundę Wink

#170: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: DanonBiczBoży , Location: Warszawa Post Posted: Wt list 25, 2014 12:48 PM
    ----
Ja dziś będę Smile

#171: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: aniollech , Location: Warszawa Post Posted: Wt list 25, 2014 04:25 PM
    ----
A ja niestety nie. Na świetlicy dopadli mnie liczni nosiciele zarazy.
Zanim zdążyłem się zorientować opadła iluzoryczna zasłona już pełzli w moim kierunku z glutami do pasa i kichając w groteskowy sposób. Demoniczna aura była zbyt potężna... Trzeba było zainwestować w króliczą łapkę i przerzucić się na odpracowanie tej godziny w innym terminie.

#172: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Myszor , Location: Warszawa Post Posted: Wt list 25, 2014 10:43 PM
    ----
Danonie, miałeś underdogi dziś +1 Smile
Uwzględnij to w rzutach Smile
Miałem źle policzony rating - zamiast 212 powinno być 221 Smile

raport z bitwy tym razem krótki:
scenariusz - chance encounter
skaveni dali radę łowcom czarownic
kryli się przed ostrzałem, a ostrzał który przyjęli nie wyrządził powaznych szkód - kolejny raz sprawdziły się lucky charm'y i rabbit foot'y
szalę zwycięstwa przechyliły na stronę skavenów w ostatniej turze noże do rzucania, warpfire i dwie udane szarże verminkinów na psy
bohaterowie nie zyskali zbyt wiele doświadczenia, bo tylko 2 dodatkowe kreski za ooa przeciwników
nikt nie zszedł ze stołu, więc bez rzutów na Serious

u przeciwnika z życiem pożegnał się niziołek, niebezpieczny dość, bo z quick shotem

rzuty na awanse dość udane, eksploracja też - wylosował się darmowy hired sword, czyli warlock z czarami Fires Of U'Zhul i Dread of Aramar

po zakupach liczebność bandy wzrosła do 18 (+ warlock + priest = 20)
rating wzrósł do 264

szczegóły tutaj: https://rolz.org/myroomlog?r=SDK

(rzucamy tam czasem z Danonem zaległe/niezdążone Smile rzuty - jak dziś, bo Danon musiał się wcześniej urwać)

#173: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: aniollech , Location: Warszawa Post Posted: Śr list 26, 2014 06:09 AM
    ----
Myszor masz 101 punktów wyższy rating niż ja!
20 szczórowatych- ostra jadka się zapowiada!

#174: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: DanonBiczBoży , Location: Warszawa Post Posted: Śr list 26, 2014 12:44 PM
    ----
Dzięki underdogom Kapłan właśnie dostał awans. Myszor, rzucę online tradycyjnie Razz

Nasza walka była do pewnego momentu bardzo wyrównana, być może nawet z małym wskazaniem na moich Łowców. Zaczęło się od celnych strzałów niziołka, który już w pierwszej turze ogłuszył jednego z przeciwników, a jego strzały rykoszetem trafiały kolejnych. Niestety Lucky Charmy ich uratowały z opresji. Potencjalnie groźni i dobrze ustawieni strzelcy Myszora po kilku nieudanych próbach ostrzału zdecydowali się opuścić stanowiska, ponieważ mój potencjał strzelecki okazał się być nieco wyższy. W wyniku zdarzenia losowego 5 z moich modeli zostało znokautowanych, jednak to było w bodaj drugiej turze i żadne przykre konsekwencje z tego nie wynikły. Losy walki odwróciły się w momencie, gdy jeden z moich Łowców nieprzytomny spadł z wysoka i stał się łatwym celem szarży. Na ratunek skoczył mu więc drugi, ale wylądował tak niefortunnie, że dostał dwa zranienia i sam padł twarzą na ziemię. Udało mi się doprowadzić do szarży flagellantów, jednak nie przyniosły one żadnego efektu. Na dodatek salwa strzelecka wymierzona w nieprzytomnego przeciwnika nie zdołała go nawet drasnąć. Chwilę potem Myszor za pomocą noży do rzucania znokautował niemal całą moją bandę i postanowiłem poddać grę zanim straty okażą się dotkliwe.

Pierwsza przegrana walka w tej kampanii i od razu bolesny cios, bowiem zginął mój Halfling z idealnymi awansami (Bs i Quick Shot). Odejście niziołka sprawiło, że zmniejszył mi się maksymalny limit modeli w bandzie, przez co zmuszony jestem przepędzić jednego psa. Na dodatek jeden z bohaterów pauzuje przez 2 kolejne gry z powodu odniesionych ran.

Eksploracja średnio udana: 2 kawałki wyrdstona i 6 zk.

Nowego notowania jeszcze nie liczyłem, ale po uwzględnieniu Underdogów i strat powinien nieznacznie wzrosnąć Razz

#175: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: duszy , Location: 100lica Post Posted: Śr list 26, 2014 01:43 PM
    ----
Graliśmy z Natalią i Wacławem jakąś wolną wariację na temat cmentarza. Oczywiście szczury pozabijały wszystkich, a szczególnie siebie, głównie o npc'ów Very Happy Najpierw wyskoczył itsy bitsy spider o którego potknęli się assassin i black skaven ( ciapy zdjęły mu 3 woundy, ale czwartego juz nie potrafiły ), potem cała banda zombie wyskoczyła mi dokładnie na verminkinach.
Z rekordzistów black skaven wylosował szczęśliwy numerek pod tytułem multiple injuries, bodajże 5 rzutów na tabeli, które skończyły się wynikami 2x hardened i full recovery reszta Wink

Imo ten scenariusz jest kompletnie do poprawy, jeśli suprise attack potrafi być chamski, to ten to już czyste goblinsyństwo - nie dość, że banda z mniejszym raitingiem może wybierać czy jest atakującym, czy obrońcą, to jeszcze teoretycznie wybiera gdzie te randomowe zombie się pojawiają.

#176: Re: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: catachanfrog , Location: 21°01'E 52°13'N Post Posted: Śr list 26, 2014 02:26 PM
    ----
DanonBiczBoży wrote:

Pierwsza przegrana walka w tej kampanii i od razu bolesny cios, bowiem zginął mój Halfling z idealnymi awansami (Bs i Quick Shot). Odejście niziołka sprawiło, że zmniejszył mi się maksymalny limit modeli w bandzie, przez co zmuszony jestem przepędzić jednego psa. Na dodatek jeden z bohaterów pauzuje przez 2 kolejne gry z powodu odniesionych ran.
Nie wiem czy potrzebnie się udzielam Wink ale jak wynajmiesz halflinga (o ile masz za co) przed następną bitwą, nie będziesz musiał wywalać psa.

Konfuzja

#177: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Pan_Ryba Post Posted: Śr list 26, 2014 06:48 PM
    ----
Tak jak napisał Duszy, wraz z Natalką graliśmy we troje na cmentarzu.

Wczoraj pierwszy raz na stole miałem pomalowaną całą bandę, nie jest to może wielki sukces, ale cieszy mnie ten fakt niezmiernie. Efektem czego jest wygranie spotkania, bo jak wiadomo pomalowane figurki grają lepiej od tych niemalowanych.

Prawda jednak nie do końca była taka kolorowa, bo po narastających stratach Bretonia wycofała się w obliczu nadciągającej chordy ząbiaków, zaś lekko przetrzepane szczurki nie zdały rozbicia i tak Krasnale osiągnęły zwycięstwo.

Wynajęty Nikodemus nie zrobił wielkiego szału, weszła mu zaledwie połowa zaklęć. Ale przynajmniej nie zginą, więc nadal zostaje na garnuszku u brodaczy.
Eksploracja bez szału, ale cztery kamyczki są. Z czego jeden dla wielkiego maga.

Nieoczekiwaną porażką spotkania było zejście szefa krasnali od jednego strzału niziołka. Dodatkowo jak się później okazało został okradziony z dobytku, a trochę ekwipunku posiadał.

Dzięki za spotkanie i sympatyczna potyczkę!

#178: Re: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: DanonBiczBoży , Location: Warszawa Post Posted: Śr list 26, 2014 11:28 PM
    ----
catachanfrog wrote:

Nie wiem czy potrzebnie się udzielam Wink ale jak wynajmiesz halflinga (o ile masz za co) przed następną bitwą, nie będziesz musiał wywalać psa.


Naprawdę? To by mi zaoszczędziło 15 zk Wink

#179: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: catachanfrog , Location: 21°01'E 52°13'N Post Posted: Śr list 26, 2014 11:50 PM
    ----
Tak, tak - jak możesz zajrzyj do erraty. ale jakby co cytat:
Quote::
Q: What happens to the extra member of a warband if a Halfling Scout leaves or is killed (so the warband no longer gets the +1 to its maximum size)?
A: If the warband doesn’t acquire a new Halfling Scout the warband must reduce its size to its current legal maximum at the end of stage 8 of the Post Battle sequence (as the extra warriors wander off in search of better rations).

konfuzja

#180: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: DanonBiczBoży , Location: Warszawa Post Posted: Cz list 27, 2014 11:36 PM
    ----
Ok, zakupy zrobione, awanse przyznane itd. Moje nowe notowanie to 182. Całkiem niezły przyrost jak na przegraną walkę Wink

#181: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: catachanfrog , Location: 21°01'E 52°13'N Post Posted: Sb list 29, 2014 11:28 PM
    ----
Dzisiaj zgraliśmy bardzo miły skirmish: Sisters (knights of the hammer) of Sigmar vs Orki vs Skaveny. Bartek zapewne wrzuci zdjęcia epickiej makiety będącej zarazem chrztem bitewnym nowych super-makiet Wacława. Generalnie zwykły skirmish bez routów (do ostatniego żywego) z zabawnym tweakiem - awanse przyznawane są na bieżąco (model gdy uzbiera awans rzuca na niego w trakcie bitwy).
Generalnie jeden highlight tej bitwy to black skaven robiący OoA (circa) połowie warbandy orków i 2 giant raty, które skasowały 3-4 modele tejże. Serio, jedna figurka skasowała chyba 5-6 modeli!!! nie widziałem wcześniej takiego festiwalu trafił->zranił->OoA w wykonaniu jednego modelu.
Ja z kolei zabiłem 2 modele nieudanymi skokami, ściągnąłem w końcu tilean marksmanem coś (Assassina, ha!) i stwierdziłem, że Sisterki to dosyć nudna banda. Może jak przeleżę ten problem wyciągnę inne wnioski. ale było ciekawie. ten black skaven...brrr.

konfuzja

#182: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: duszy , Location: 100lica Post Posted: Sb list 29, 2014 11:31 PM
    ----
Zdjęcia w temacie Pana ryby - tu powtórka:
imgur.com/a/KaRPe
w sumie dało się na tak ułożonych pod siebie makietach przejść z jednego krańca stołu na drugi nie dotykając gruntu Smile Trochę szkoda że graliśmy multi i z założeniem na wyrzynkę. Przez to było mniej kombinowana, prób zajęcia lepszej pozycji taktycznej itp., a wiecej "szczur morderca szarżuje big un'a" Razz
Ale black skaven który wyrżnął bossa, 4 gobosy, szamana i knock downował big un'sa tylko po to, żeby dostać kulkę w łeb od duellisty był zabawny Wink

#183: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Pan_Ryba Post Posted: Pn list 30, 2014 05:11 PM
    ----
Dobrze słyszeć, że kładki w użyciu.

#184: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: duszy , Location: 100lica Post Posted: Pn grud 01, 2014 05:23 PM
    ----
Powinienem jutro być, jeśli przeżyję dziś wizytę u zębologa. Raiting wychodzi mi jakoś 125.
Tomek daj znać czy brać wkrętarkę, bo jak nie to przyjadę prosto z roboty

#185: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Kapitan_Hak Post Posted: Pn grud 01, 2014 10:55 PM
    ----
Bartek, szkoda Twojego czasu, byś specjalnie po to do domu wpadał - zgarnę swoją "dremelkę" z domu - powinna wystarczyć.

Fajnie chłopaki, że się spotkaliście na rozgrywkę w sobotę i że pstryknęliście garść fotek.

Generalnie widać, że zestaw makiet od Wacława to dobry krok w kierunku "oderwania" rozgrywki od ziemi ;).

Przechodząc do sprawa bieżącej kampanii, kto jeszcze jutro będzie?

I jeszcze jedna, bardzo ważna sprawa: jako że dobiegamy już do końca kampanii TSTK (biorąc pod uwagę fakt, że jutro 8 bitwa!), należałoby podjąć decyzję dotyczącą bitwy finałowej, a konkretnie jej terminu i składu osobowego, jaki w tej bitwie brałby udział.

Przypominam, że ostatni scenariusz to "The Temple Of Morr" i jest to generalnie dość spora "rozpierducha" z głównym bossem do pokonania.

Do rozstrzygnięcia są następujące kwestie:

a) Czy gramy jedną bitwę finałową dla wszystkich obecnie aktywnych (bodajże 6 osób) uczestników kampanii, czy dzielimy to jakoś? Moim zdaniem multiplayer na 6 osób to byłaby fajna rzecz Smile .
b) Czy na ostatnią bitwę umawiamy się w któryś wtorek, czy celujemy raczej w sobotę? Jeżeli ma być duże multi, to chyba raczej to drugie.
c) Czy spotykamy się jeszcze przed Świętami, czy wolicie rozegrać ostatnią bitwę po Nowym Roku? W grę wchodzi nie tylko kwestia "zdążymy/nie zdążymy", ale również sprawa taka, że Dwalthrim pracuje obecnie nad sporą makietą Świątyni Morra, która będzie gotowa do rozgrywki (choć jeszcze niepomalowana!) - z tego, co mi wiadomo - nie wcześniej niż w styczniu.

Proszę uczestników kampanii o wypowiedzenie się w ww. sprawach Smile . Ew. propozycje terminów też będą mile widziane, chyba że mam zrobić jakąś ankietę terminową, czy coś w tym stylu.

#186: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Myszor , Location: Warszawa Post Posted: Pn grud 01, 2014 11:26 PM
    ----
Proponuje przedluzenie kampanii do konca stycznia.
Niech bedzie np. 15 bitew a nie 10. Ewentualnie kto stoczy 10 bitew bedzie mogl testowac nowe bandy np. pod Sylvanie?

1.Moze bedzie gotowa Swiatynia.
2.Potrzeba troche jeszcze czasu na dokonczenie Sylvanii.

Co do Finalu na 6 graczy, zdecydowanie sobota. Mamy wtedy 7 godzin zamiast 3!

A potyczka z morderczymi szczurami Duszego - dla moich Orkow horror :-)

PS. Jutro bede.

#187: Re: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: duszy , Location: 100lica Post Posted: Pn grud 01, 2014 11:44 PM
    ----
Myszor wrote:
A potyczka z morderczymi szczurami Duszego - dla moich Orkow horror :-)
a jutro pewnie zginą marnie.

Imo duży multiplayer, raczej w sobotę i raczej w styczniu. Teraz będzie coraz ciężej o czas, a i mniej osób się pojawia ostatnio.

#188: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: catachanfrog , Location: 21°01'E 52°13'N Post Posted: Pn grud 01, 2014 11:59 PM
    ----
Mnie nie będzie.

konfuzja

#189: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: aniollech , Location: Warszawa Post Posted: Wt grud 02, 2014 08:02 AM
    ----
Raczej dziś będę. Jestem za przedłużeniem (o 3-5 starć) i styczniowaniem w kontynuoniu, Zaczynamy w styczniu od 13.01.2015?

#190: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Kapitan_Hak Post Posted: Wt grud 02, 2014 01:37 PM
    ----
Przedłużenie kampani do końca stycznia, czyli do 15 bitew, to dobra opcja, o ile oczywiście Wy jako uczestnicy wyrazicie zainteresowanie jej kontynuowaniem.

Mam tylko nadzieję, że nie przełoży się to na jakoweś znudzenie, wykruszanie się z gry, brak nowych osób itp. Wink

#191: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: catachanfrog , Location: 21°01'E 52°13'N Post Posted: Wt grud 02, 2014 01:51 PM
    ----
Obawiam się, że nowe osoby (np ja) nie będą mogły za bardzo pograć biorąc pod uwagę różnice w XP Smile

konfuzja

#192: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Myszor , Location: Warszawa Post Posted: Wt grud 02, 2014 01:58 PM
    ----
Fakt, troche duza roznica w xp.
Dla mnie ok zakonczyc tstk do konca roku zgodnie z planem.
Jezeli do kampanii od stycznia przyszlyby nowe osoby, to jednak jestem za nowa kampania od stycznia, jakakolwiek by nie byla.

#193: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: DanonBiczBoży , Location: Warszawa Post Posted: Wt grud 02, 2014 04:38 PM
    ----
Ja dziś będę.

Wolałbym finał na 6 osób w styczniu Wink

#194: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: DanonBiczBoży , Location: Warszawa Post Posted: Wt grud 02, 2014 10:55 PM
    ----
Dzisiaj przyszło mi zmierzyć się ze Skavenblight i jej Bretończykami. Graliśmy skirmish i przez cały przebieg gry nie trafiło się żadne zdarzenie losowe, więc gra dość standardowa Smile

Bretonia nie miała w swych szeregach zbyt uzdolnionych strzelców, a moi w poprzedniej bitwie zginęli bądź zostali tak ciężko ranni, że dziś stanąć do boju nie mogli. Z tego względu strzelanie nie przyniosło dzisiaj żadnych spektakularnych efektów. Obie bandy zaczęły podzielone na 2 grupy. I ruszyły naprzeciw siebie. Po prawej (z mojego punktu widzenia) stronie stołu Freelancer zaszarżował mojego psa i zdołał go ogłuszyć. Na drugim froncie giermek ogłuszył mojego flagellanta-bohatera, za to z psami nie szło Bretończykom już tak łatwo. Jeden z nich zginął zaraz po tym jak zaszarżował i nie zrobił ogarowi żadnej krzywdy. Drugi na śmierć musiał poczekać do następnej tury Smile Mój kapłan Morra ma taką wlaściwość, że w 18 calach od niego wszystkie nokauty i ogłuszenia trzeba na końcu tury przerzucić z modyfikatorem +1, ale w tej turze ani pies ani flagellant nie ucierpieli od tego faktu.
W odpowiedzi na prawej flance mój Kapitan i Kapłan zaszarżowali Freelancera, u którego stóp leżał nieprzytomny pies. Łowcy czarownic i jeden z flagellantów także doskoczyli do przeciwników. Modlitwa kapłana postawiła psa na nogi, jednak zginął on wkrótce potem od końskiego ukąszenia! Z kolei ani Kapitan ani Kapłan nie zdołali zrobić nikomu krzywdy w tej turze. Jeden z łowców uporał się ze swoim przeciwnikiem, z kolei pozostali wojownicy nie zrobili sobie wzajemnie krzywdy. Na drugim froncie flagellant ruszył na pomoc nieprzytomnemu kamratowi, jeden z psów zagryzł przeciwnika, któremu wcześniej się poszczęściło, ale drugi zapomniał zaszarżować i w efekcie przestał całą rundę bezczynnie.
W turze Bretonii dowódca przeszarżował na skos z prawego frontu na lewy i powalił jednego z flagelantów, a kapłan Morra dokonał dzieła i spowodował jego śmierć. Podobnie z resztą jak drugiego falgellanta, który nadal leżal znokautowany jeszcze od poprzedniej rundy. Na prawym skrzydle bez zmian.
W mojej rundzie znokautowany został mój Kapitan. Kapłan z klei został zaszarżowany przez dowódcę Bretonii, jednak nic mu się nie stało. W odwecie udało mu się znokautować Freelancera, którego dobiło śmiercionośne fatum kapłana Morra. Kapitanowi udało się przetrwać przet kostek na zranienie.
Bretończycy zdali test rozbicia i kontynuowali walkę, jednak nie wyrządzili więcej szkód. Moi Łowcy niestety nie mieli tyle szczęścia i nie zdali testu, co oznaczało koniec starcia.

Ogólnie bitwa była dość wyrównana. Moją przewagę liczebną rekompensowały Bretończykom wysokie premie za pancerz, dzięki czemu często unikali ran. Po obu stronach z placu boju zeszło kilka modeli, jednak sytuacja na stole nie była nadal klarowna i dalsze losy bitwy mogłyby być różne, gdyby nie oblany rout.

Rzuty na przeżycie były raczej nieudane. Zginął mój najmłodszy rangą bohater: Flagellant. Do tego jeden z psów nie wylizał się z poniesionych ran.

Dwa awanse: atak dla jednego z Łowców (ma już 3!) i inicjatywa dla drugiego (zawsze mogło być gorzej, mogły być liderki).

Wynajęcie doświadczonego flagelanta do grupy stronników okazało się zbyt kosztowne, dlatego jego miejsce w bandzie zastąpił pies. Oznacza to powrót do początkowej konfiguracji z pięcioma psami w rozpisce.

Strata doświadczonego wojownika oznacza dla mnie minimalny wzrost notowania. Ze 182 na 183 Razz

Jaki morał płynie z tej opowieści? Nie opuszczajcie gier w SDK, bo po powrocie będziecie przegrywać :]

#195: Re: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Myszor , Location: Warszawa Post Posted: Śr grud 03, 2014 12:42 AM
    ----
duszy wrote:
Myszor wrote:
A potyczka z morderczymi szczurami Duszego - dla moich Orkow horror :-)
a jutro pewnie zginą marnie.

[...]

I nie zginęli marnie mimo różnicy ratingów > 100 i stosunku stoczonych bitew 2/7 (czy 1/7?). Stawali dzielnie, ale wróg był znacznie liczniejszy.

Graliśmy Gaol (znowu Smile ). Moje skaveny ruszyły na Wardena i jego sługusów. Noże do rzucania powaliły Wardena, dzieła dokończyli Szef Psojad i Nowy.

Szef Psojad zadziubał też nożami na odległość kapłana Morra.

W międzyczasie nastąpiła jeszcze kurtuazyjna wymiana bełtów (jak to brzmi...) między nightrunnerami z obu band, był powalony czarem verminkin i 2 zabite mordercze szczury Duszy'ego.

Bitwę dokończyło dwóch verminkinów którzy wyOOAutowali wrogiego sorcerera, po czym nastąpił nie zdany Rout test przeciwnika.

Eksploracja szalona - 3 bohaterów na koniec w Gaolu, 5 z rabbit foot'kami... Efekt - 5 piątek => extra 2 shardy i, uwaga... WarRat! (errata i equipment normalnie niedostępny może byc dostępny jeżeli znaleziony w eksploracji... wardog z eksploracji... propozycja war-super-szczura z parametrami witch-hunterskiego wardoga). Zupełnie jakbym to przywołał niedawną dyskusją.

Swoją drogą temat do Uściśleń.

Więc 8 shardów w sumie z eksploracji. +2 oszczędzone przy poprzedniej sprzedaży... Sprzedane 8 shardów za 100 gc. +2 gc oszczędzone poprzednio.

Myślę, czy zbierać na Rat Ogra - jeszcze 2 bitwy przed Finałem... Nie wiem, czy to realne.

A! Trzeba zapłacić 15 gc warlockowi ostatnio wylosowanemu z eksploracji Wink A warto, bo ma Fires of U'Zhul Smile To raczej nie dam rady odłożyć na tego Ogra... Ale... hmmm Wink

Rating przy bandzie liczącej 18 figurek rośnie bardzo szybko. Jak do tego dochodzą jeszcze xp za wyooautowanych przeciwników i czasem coś extra jeszcze, robi się sporo punktów na bitwę.

Aktualny rating mojej bandy = 293.

DanonBiczBoży wrote:
[...]
Jaki morał płynie z tej opowieści? Nie opuszczajcie gier w SDK, bo po powrocie będziecie przegrywać :]

To fakt, gram co tydzień i moja banda jest teraz po 8 bitwach.
Jak stoczę 10 i nadal nie będzie finału, wystawię świeżych Orków na mięsko armatnie.

Generalnie popieram pomysł grania więcej i możliwie regularnie Smile

#196: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: aniollech , Location: Warszawa Post Posted: Śr grud 03, 2014 08:29 AM
    ----
Bitwa odbyła się już po raz trzeci na cmentarzu St. Vollera.
Dotąd moje doświadczenia z tym miejscem były bardzo pozytywne. Po raz trzeci przeciwnik był na stracie rozproszony i zdziesiątkowany. Po raz drugi przeciwnikami miały być krasnoludy...
Okoliczności sprzyjały mi od początku. Pierwsza tura i potrójna, w składzie wampir, ghoul i coś tam jeszcze, udana szarża na nieustraszonego Nikodemusa. Utaczając zakapiorowi krwi trzema atakami w tym krytykiem "6"" z miecza wyautował był go wampir. Krasnoludy nieco wystrachane, zbunkrowały się wokół statuy gdzie, jak się okazało trupom wstęp był kategorycznie wzbroniony. Wodząc krasnale na pokuszenie wampir biegał kończąc każdy swój ruch za zasłoną. Nekromanta i dregi taktycznie odłączyły się od szturmujących. Nagle wampira skusił łatwy cel. Zaszarżował jednak udało mu się jedynie ogłuszyć w tamtej turze przeciwnika.Na stole w mojej okolicy zaczęło się pojawiać co raz więcej obcych zombiaków. Zlekceważyłem je i to o zgrozo przeważyło szalę na ich stronę...
Na domiar złego wampir wpadł w pułapkę. Doskoczyło do niego jeszcze dwóch, a nie! trzech zakapiorów w tym kapitan i choć trzymał się Masakrat dzielnie i siekł mieczem w każdą stronę w końcu padł.
O ile obce zombiaki wyniszczały mnie liczebnie, poważnych strat doznawałem od strzelca krasnoludów, który celnymi strzałami zdjął był wpierw kapłana, a potem jednego z dregów. Broniąc się przed wyszłymi z grobów zombiakami udało się jeszcze nekromancie i towarzyszącemu dregowi zdobyć po punkcie za ubicie. Jednak przy rosnących stratach padł rozkaz taktycznego odwrotu.

Cóż najważniejsze wampir , przeżył ufff.
Kapłan zrobił się nerwowy, wszystkie upadłe zombiaki powstały tylko nie rzuciłem przeżywajek za drega!!! (musiał się wtopić między zombiaki)

Awanse posypały się jak z rękawa:
Wampir nowy skil już czwarty z rzędu.
Nekromanta ma juz BS na 5
Jeden dreg zyskał punkt żywotności a drugi drugi skil.

Eksploracja raczej z tych gorszych: 2 kamyczki + 6 zk.
Last edited by aniollech on Cz grud 04, 2014 05:15 PM; edited 1 times in total

#197: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Kapitan_Hak Post Posted: Śr grud 03, 2014 08:58 AM
    ----
Dzięki chłopaki za ciekawe relacje powyżej i za miłe spotkanie w SDKu wczoraj Smile !

Jak już pisałem w innym temacie, jeszcze 2 bitwy "zwykłe" z tej kampanii, a potem już finał w którąś styczniową sobotę.

Uzupełnię info w pierwszym poście ASAP.

#198: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Pan_Ryba Post Posted: Sb grud 06, 2014 12:10 AM
    ----
W tym tygodniu grałem przeciwko aniollechowi i jego zombiakom. Spotkanie było bardzo sympatyczne i wesołe mimo tego, że początek był naprawdę straszny. Grę rozpocząłem z czterema krasnalami przeciwko siedemnastu modelom przeciwnika. Na domiar złego w pierwszej turze został zdjęty Nicodemus.
Jak to już zostało opisane wyrównanie siły nadeszło ze strony co i raz nadciągających zombi. Które weszły w regularną potyczkę z nieumarłymi aniollecha. Dzięki temu udało mi się dopaść wampira i ubić szkaradę.

Potyczka bardzo owocna gdyż:
-udało się zdjąć wampira
-Inżynier (kusznik) zdobył awans do BS
-Na eksploracji 666, więc można pomyśleć o nowym najemniku

Dzięki za przemiłe spotkanie i do kolejnego razu.

#199: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: aniollech , Location: Warszawa Post Posted: Sb grud 06, 2014 01:03 PM
    ----
Również dzięki za arcyciekawą potyczkę!

Kluczowe dla moich przyszłych zakupów jest, czy fajtłapa przeżył.
Rzucę tę przeżywajkę, przy najbliższej okazji.

Dlatego też podaję 2 ratingi zależne o od testu pecha.
174
lub
167
Tak czy owak mozolnie w górę.

#200: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Kapitan_Hak Post Posted: Pn grud 07, 2014 07:59 PM
    ----
Dzięki za wszystkie relacje Smile !

Kto będzie we wtorek?

#201: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: aniollech , Location: Warszawa Post Posted: Pn grud 07, 2014 08:47 PM
    ----
Mam nadzieję, że uda mi się wyrobić. We wtorek mam radę pedagogiczną.

#202: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Myszor , Location: Warszawa Post Posted: Pn grud 08, 2014 01:49 AM
    ----
Planuję być.

#203: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: catachanfrog , Location: 21°01'E 52°13'N Post Posted: Pn grud 08, 2014 11:51 AM
    ----
Możliwe że będę.

konfuzja
Last edited by catachanfrog on Pn grud 08, 2014 11:43 PM; edited 1 times in total

#204: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: DanonBiczBoży , Location: Warszawa Post Posted: Pn grud 08, 2014 12:59 PM
    ----
Ja będę.

Na czym w koncu stanęło? Gramy finał w styczniu, a do tego czasu kampania toczy się dalej? Czy kończymy po 10 walkach i do czasu rozegrania finału gramy już pozakampanijnie? Przy tym drugim wariancie mielibyśmy ze 2 spotkania na ewentualny test potencjalnych nowych zbroi (~6 testowych walk).

#205: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Myszor , Location: Warszawa Post Posted: Śr grud 10, 2014 12:08 AM
    ----
Dziś moje skaveny w czasie rutynowego przeszukiwania ruin natknęły się na dwie znienawidzone bandy - Witch Hunterów Danona i Umarlaków Aniollecha.

Scenariusz - Gaol.

Łowcy Czarownic na początku skupili uwagę na Gaolu - na zamieszkującym w nim Wardenie i jego zdeprawowanych sługusach. Nie wiedzieć czemu Wink Warden nie ruszył się w stronę Witch Hunterów. Widać coś przeczuwał Wink bo Łowcy po zlikwidowaniu jego dregów odpuścili walkę z Wardenem i ruszyli w stronę umarlaków Aniollecha, którzy toczyli już konkretną potyczkę z moimi skavenami.

Konkretna potyczka polegała na:
- wpadnięciu jednego skavena w dziurę ze skutkiem fatalnym
- nieudanej szarży drugiego skavena na kapłana Morra, zakończona eliminacją skavena
- wspinaniu się na murek i strzelaniu, czarowaniu i rzucaniu noży z murka w znajdujących się (przeważnie) na dole przeciwników
- szarża szczurka, którego szczwaną misją było... Wink hehe, nie powiem Wink
- wyeliminowaniu, jak się okazało na dobre Nekromanty
- wyeliminowaniu (niestety, ze skutkiem dla niego pozytywnym = +1xp) Wampira
- wyeliminowaniu kapłana Morra z drużyny przeciwnej, z przy okazji rykoszetem przeciurawionym przez spróchniałą czaszkę zombim czyt. również wyeliminowanym
- nieudanym Rout teście skavenów (jak się okazało później, zapomniałęm o zdobytym wcześniej Wardogu, lub Warracie jak kto woli Smile i ten test nie byłby jeszcze wymagany - Warrat byłby 21-szą figurką w mojej bandzie...)
- dobrowolnym Roucie reszty umarlaków

Gdzie dwóch się bije, tam trzeci wiadomo.

Danon jak to określił - głównie poruszał figurkami po stole Smile
Skaveńscy snajperzy Razz strzelali co prawda do jakiegoś karzełka na odległym dachu, ale okazał się być poza zasięgiem ich pocisków.

A po bitwie:
- zero strat, co jest super
- 3 shardy w eksploracji + 2 extra gc -> dodane do poprzednio odłożonych 2 shardów i 77 gc (sic!) dało w sumie po sprzedaży wyrdstone'a zawrotne 144 gc...
- ...z czego 55 gc zostało zasupłanych w sakwie Szefa Psojada na Specjalny Cel Wink a 89 poszło na: wynagrodzenie Warlocka (-15 gc), porcyjkę Crimson Shade (-20 gc, również schowaną w sakwie Szefa ;), całkiem dobrze już strzelającego verminkina (-29 gc) oraz na 2 hełmy i 3 liny z hakami (-25 gc)

Tak, dokładnie tak - szykujemy się już powoli na Wielki Finał tej kampanii...

Aktualnie w bandzie mam 20 figurek (w tym 19 standardowo + 1 Warrat w ekwipunku Szefa, czyli Giant Rat ze statsami Wardoga), plus Warlock, plus bardzo pragmatyczny Kapłan Morra :).

Bilans bitew: na 9 stoczonych 4 zwycięstwa, 5 przegranych.

Rating po 9 bitwach = 323.

#206: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: duszy , Location: 100lica Post Posted: Śr grud 10, 2014 01:43 PM
    ----
A ja się jednak muszę nauczyć, że pchanie się szczurami do walki wręcz z krasnoludami, szczególnie gdy nie muszę to nie najlepszy pomysł Very Happy Szczury poniosły sromotną porażkę, szczególnie nie popisał się assassin rykosztem stunnując jednego z morderczych giant ratów, który miał mu osłaniać kudłate dupsko Wink
No i chyba trzeba wrócić do podstawówki i przypomnieć sobie podstawy dodawania i odejmowania, bo po przeliczeniu na spokojnie wyszło mi, że rzucałem jedną kostką za mało na injuries dla ogra. A tak może nawet udałoby się go zdjąć Razz

#207: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: catachanfrog , Location: 21°01'E 52°13'N Post Posted: Śr grud 10, 2014 01:52 PM
    ----
Rykoszetem działa tylko na wrogie modele. Chyba, że nie z Twojej warbandy ten szczur to cofammm.

Konfuzja

#208: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: duszy , Location: 100lica Post Posted: Śr grud 10, 2014 02:32 PM
    ----
rykoszet w walkę wręcz trafił, to rozlosowaliśmy w kogo

#209: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: catachanfrog , Location: 21°01'E 52°13'N Post Posted: Śr grud 10, 2014 02:39 PM
    ----
"Enemy model" nie trzeba losować Smile

konfuzja

#210: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: catachanfrog , Location: 21°01'E 52°13'N Post Posted: Śr grud 10, 2014 02:55 PM
    ----
"Enemy model" nie trzeba losować Smile

konfuzja

#211: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: duszy , Location: 100lica Post Posted: Śr grud 10, 2014 03:53 PM
    ----
no cóż, trudno się mówi Razz

#212: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: aniollech , Location: Warszawa Post Posted: Śr grud 10, 2014 04:27 PM
    ----
W czasie rutynowego dobijania jeszcze żywych, i zjadania mózgów już przybitych, moje trupy czekał inny niż wylosowany scenariusz- DERATYZACJA.

Mimo popełnionego taktycznego błędu polegającego na ustawieniu się trzonu bandy na pięterku, z którego ni jak było zejść, to nie trudy deratyzacji zmusiły umarlaków do odwrotu, lecz nadciągający dziwnie znajomo wyglądający Sigmarowi templariusze.
Ale po kolei, gdy już mieliśmy zabójczym zombiaczym tempem szarżować w stronę pewnej zmutowanej istoty, otrzymaliśmy innego Questa!
Niespodziany atak skavenów skutecznie TOTALNIE wyeliminował mojego najlepszego strzelca i nekromantę w jednej osobie!
Wkurzyło to wampira niezmiernie i to chyba wpłynęło na jego niesamowitą żywotność. Mało kto jest w stanie przyjąć tyle ciosów! Skaveny były tak przerażone, że nawet gdy padł chyba ze strachu, że się jeszcze dźwignie w popłochu uciekły.
Wtedy właśnie wytopiły nas psy łiczhanterów...
Padł rozkaz: Odwrót...

Przeżywajki jak dotąd najbardziej tragiczne...
Nekromantę będziemy opłakiwać aż do bitwy finałowej.
Umierając pociągnął za sobą jeszcze dwa zombie.
Po raz 3 szarżując z powietrza zginął był czarnoksiężnik.
Niespodziewanie zamiast otrzymać wielokrotne obrażenia wampir zdobył dodatkowy punkt doświadczenia.

Rozwinięcia bardzo pozytywne, dwa najbardziej spektakularne to
Kolejny 5 skil dla wampira, oraz 5 punkt odporności dla ghoula oraz skil (żywotny)

Eksploracja mizerna - jedyne 2 kamyczki.
Całe szczęście oszczędność się opłaciła.
Zatrudniłem nowego nekromantę imieniem Ścierwow Rozkapryszony.
Z jego pomocą pozyskałem dwa zombiaki w tym jednego z czarnoksiężnika, którego dyscyplinarnie wampir był zamordował
i po raz pierwszy nająłem Ogra!

Rating + 34

#213: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: DanonBiczBoży , Location: Warszawa Post Posted: Śr grud 10, 2014 04:42 PM
    ----
To żeby przegląd naszej partii był kompletny, ja też opiszę swój punkt widzenia Razz

Na początku postanowiłem trzymać się scenariusza i zająć budynek, w którym siedział Główny Zły i jego trzej pomagierzy. Szybko rozprawiłem się z dregopodobnymi sługami, choć nie było bez emocji, bo Kapitana przed raną uchronił ciężki pancerz (choć jak sobie później przypomniałem, mógłbym skorzystać jeszcze ze Step Aside, ale prawdopodobnie nie przypomniałbym sobie o tym w porę i skończyłoby się źle). W międzyczasie po drugiej stronie stołu zrobiło się bardzo ciekawie, bo już w pierwszej turze starć po obu stronach były straty "w ludziach" :P. Chociaż moje modele były w tym czasie daleko, to ja też miałem swój wkład w ten rozlew krwi, ponieważ przebywający nieopodal kapłan Morra z mojej bandy ściągał na nieprzytomnych śmiercionośne fatum (przerzucanie knocked down i stunned z modyfikatorem +1).

Miałem do wyboru dobić szefa scenariuszowych przeciwników i, czekając spokojnie aż przeciwnicy się wytną, podwoić ilość kości w eksploracji. Nie na tym jednak polega nasza misja, by mnożyć bogactwa, ale by oczyścić Mordheim ze wszelkiego plugastwa, dlatego ruszyłem pędem w stronę walczących skavenów i nieumarłych. Nie udało mi się niestety och dogonić, ale w międzyczasie mój kapłan Morra został zaatakowany przez najemnego czarownika Undeadów i zdołał go powalić w walce. W ostatniej turze kapitan zdołał jeszcze położyć jednego z zombiech na dystans z pistoletu strzałkowego.

Żadnych strat, eksploracja może bez szału, ale całkiem niezła i kilka fajnych awansów. Do kolejnej walki przystąpię jednak bez wielkich wzmocnień, bo szykuje fajerwerki na finał Wink

Nowy rating: 213 (+30 za zwycięstwo, przeżycie wszystkich, zdjęcie kilku modeli przez kapitana i underdogi)

#214: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Pan_Ryba Post Posted: Pn grud 14, 2014 07:02 PM
    ----
Czy ktoś będzie miał Ogra do pożyczenia na najbliższe wtorkowe spotkanie w SDK?

#215: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: duszy , Location: 100lica Post Posted: Pn grud 14, 2014 09:43 PM
    ----
jak Ci nie przeszkadza niepomalowany to się znajdzie jakiś Wink

#216: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: aniollech , Location: Warszawa Post Posted: Pn grud 14, 2014 11:08 PM
    ----
O! To ja też będę wdzięczny za użyczenie, ale na bitwę finałową.

#217: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: duszy , Location: 100lica Post Posted: Pn grud 15, 2014 09:30 PM
    ----
To będzie ktoś jutro? Szczególnie ktoś o kluczowym znaczeniu, z kapitańskim błogsławieństwem? Wink
Raiting mi wychodzi jakoś 202 Neutral

#218: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Kapitan_Hak Post Posted: Pn grud 15, 2014 10:39 PM
    ----
Kapitańskiego błogosławieństwa chętnie udzielę Smile - zdaje się, że Myszor wstępnie deklarował obecność w dniu jutrzejszym i gotowość do zajęcia się sprawą klucza do sali, ale najlepiej, jak sam napisze Smile .

Gdzieś mignęło mi też, że Pan Ryba i Vercy deklarowali obecność, zgadza się Wink ? A Danon? To by już było z 4-5 osób.

#219: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Myszor , Location: Warszawa Post Posted: Pn grud 15, 2014 10:42 PM
    ----
Wybieram się być Smile

Przyda się telefon wyprzedzający od Kpt H do Sekretariatu/Recepcji SDK w sprawie upowaznienia mojej czcigodnej osoby Razz

#220: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Kapitan_Hak Post Posted: Pn grud 15, 2014 10:49 PM
    ----
Zadzwonię do nich jutro Smile .

#221: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Pan_Ryba Post Posted: Wt grud 16, 2014 04:01 AM
    ----
Duszy -będę wdzięczny za pożyczenie modelu.

Dwarf rating: 260

Do zobaczenia dziś w SDK.

#222: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: duszy , Location: 100lica Post Posted: Wt grud 16, 2014 05:13 PM
    ----
eh, jednak mnie nie będzie, drobna awaria w domu

#223: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Kapitan_Hak Post Posted: Pn grud 29, 2014 10:45 PM
    ----
Stali uczestnicy kampanii - sprawdźcie skrzynki pocztowe Smile !

#224: Re: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Kapitan_Hak Post Posted: Wt stycz 06, 2015 05:55 PM
    ----
Kapitan_Hak wrote:
Stali uczestnicy kampanii - sprawdźcie skrzynki pocztowe Smile !

J.W.

W sobotę finał kampanii Smile .

#225: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: Myszor , Location: Warszawa Post Posted: Wt stycz 06, 2015 08:06 PM
    ----
Potwierdzam obecność w sobotę.

#226: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: aniollech , Location: Warszawa Post Posted: Śr stycz 07, 2015 09:00 PM
    ----
Ja również potwierdzam.

#227: [Mordheim] Kampania "Thy Soul To Keep"!!! Author: duszy , Location: 100lica Post Posted: Pt stycz 09, 2015 06:07 PM
    ----
jednak nie dam rady jutro, kłopoty sprzętowe RazzForum IndexWydarzenia [Mordheim]
Page 1 of 1