Akwarium_Pana_Ryby

All Posts
<
1 2 3 4 5
Forum IndexGaleria - Makiety

#61: Akwarium_Pana_Ryby Author: Vercy , Location: Warshau Post Posted: Sb lip 04, 2015 08:32 AM
    ----
Moje makiety, takie piękne...

#62: Akwarium_Pana_Ryby Author: Sofron Post Posted: Wt lip 07, 2015 07:06 AM
    ----
Kolorystyka super. Bardzo fajne makiety. A jakich farb używasz?

#63: Akwarium_Pana_Ryby Author: Pan_Ryba Post Posted: Cz lip 09, 2015 08:59 PM
    ----
Głównie akryle, czasem wpadnie jakaś emulsja. Kolory dorabiam pod dany zestaw makiet, bo z reguły jest to malowanie taśmowe kilku czy kilkunastu elementów z danej rodziny.

#64: Akwarium_Pana_Ryby Author: M.T. , Location: Brwinów Post Posted: Sb wrz 05, 2015 07:41 PM
    ----
Makiety doskonałe... jak zwykle Smile

#65: Akwarium_Pana_Ryby Author: Pan_Ryba Post Posted: Śr marca 16, 2016 09:39 PM
    ----
Chciałbym zaprezentować zestaw wysp umożliwiających kreowanie dowolnego terenu zawierającego wodę.

Cały pomysł opiera się nie na robieniu rzeki lub jeziora lecz odwrotnie na ustawianiu "wysp" reprezentujących grunt stały. W tym celu potrzebujemy błękitny (wodny) blat, w Staromiejskim Domu Kultury dysponujemy takimi dwoma, oraz szereg różnokształtnych "łatek" reprezentujących ziemię.

Do wykonania wysp wykorzystałem tkaninę w kolorze jasnobrązowym. Na jej odwrocie narysowałem interesujący mnie kształt, następnie przesmarowałem go klejem i pozwoliłem wyschnąć. Ten etap jest niezbędny by zapobiec rozwarstwianiu się tkaniny. Dzięki temu niezależnie od kierunku cięcia rant zabezpieczony jest klejem, a krawędź materiału nie ciapie się. Na koniec wyciąłem wyspę.

Wszystkie "łatki" są nie większe niż format A3 (29,7 x 42,0 cm), by przechowywanie było łatwe, a dowolności przy tworzeniu akwenów duża.
Wyróżniam trzy podstawowe typy wysp: narożniki -gdzie występuje jeden kąt prosty, krawędzie -gdzie występuje jeden odcinek prosty do umieszczania na brzegu stołu, oraz klasyczne wyspy -mające obły kształt do kreowania linii brzegowej.

Powstawanie łatek:Przykładowe stoły:

Detale:

Pierwszą wadą jaką dostrzegłem to możliwość łatwego przesuwania tak powstałego terenu, ale przy dodaniu innych elementów stołu w postaci skał, domów itp. powinno zostać to wyeliminowane, a przynajmniej zniwelowane.

Czy taki sposób tworzenia terenu sprawdzi się? Dowiemy się niebawem, bo już od kwietnia, zestaw wysp będzie dostępny w Staromiejskim Domu Kultury, dlatego zapraszam serdecznie na grę i sprawdzenie osobiście.

#66: Akwarium_Pana_Ryby Author: M.T. , Location: Brwinów Post Posted: Wt kwiet 19, 2016 07:11 PM
    ----
Ładny archipelag SmileForum IndexGaleria - Makiety
<
1 2 3 4 5
Page 5 of 5