[Galeria] Strażnicy dróg z Averlandu...

All Posts

1 2 3 4
>
Forum IndexGaleria - Figurki

#1: [Galeria] Strażnicy dróg z Averlandu... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Sb grud 06, 2014 12:47 AM
    ----
Jestem Khazadem, mój honor jest mym życiem
i bez niego jestem niczym. Zostanę Pogromcą,
będę szukał odkupienia w oczach mych Przodków.
Będę przynosił mym wrogom śmierć, dopóki nie spotkam tego, który odbierze mi życie i mój wstyd!

- przysięga krasnoludzkich Pogromców

Dziś mam dla was zdjęcia pomalowanych figurek krasnoludzkich Pogromców Trolli, którzy w czasie rozgrywek w Warheim FS służyć będą w szeregach Strażników dróg z Averlandu. Zdjęcia modeli służących w kompanii w wersji WIP od kilku tygodni prezentuję wam na blogu.

Przy okazji malowania Trollobójców sprawdzałem farby, którymi zamierzam malować modele składające się na Kult Pogromców z Karak Kadrin, a dokładniej włosy w charakterystycznym kolorze. Jestem zadowolony z efektu i podczas malowania kolejnych Trollobójców z pewnością użyję farb z palety GW: Troll Slayer Orange, Fire Dragon Bright i Jokaero Orange. No i wash Fuegan Orange.

Khazadzi są nade wszystko bardzo dumnymi istotami i nie radzą sobie z porażkami czy osobistą stratą. W obliczu osobistej tragedii Krasnolud jest bezradny. Strata kogoś z rodziny, utrata bogactwa, tudzież nie dotrzymanie danej obietnicy może poważnie zachwiać równowagą umysłową Krasnoluda. Młodzi, zakochani Krasnoludowie nie potrafią się również pozbierać po odtrąceniu ich miłości. Bez względu na przyczynę odczuwania uszczerbku na honorze, porzucają łono rodziny i przyjaciół, skazując się na wygnanie.

Pozostawiają za plecami swą rodzinną twierdzę i ruszają możliwie daleko w dzicz, rozpamiętując żałość istnienia. Zrywają z twierdzą wszelkie więzy i rozpaczliwie szukają śmierci w polowaniach na wielkie potwory. Khazadzi tacy noszą miano Pogromców. Są surowymi i małomównymi indywiduami, nie chwalą się swymi czynami i jedynie ich okrutnie poznaczone bliznami ciała są świadectwem potyczek z Trollami, Gigantami, Smokami i innymi potworami.

Pogromcy farbują włosy na jasny pomarańcz i usztywniają je świńskim sadłem, by stercząc budziły strach. Sposób ich życia sprawia, że większość osiąga wyznaczony sobie cel i odnajduje śmierć z rąk którejś z kolejnych bestii napotkanej na swej drodze. Są jednak i tacy, mniej szczęśliwi, którym udaje się przetrwać – to ci najwytrwalsi, najszybsi i najbardziej zdeterminowani. Ów sposób naturalnej selekcji, ‘odsiewa’ tych, którzy nie mają dostatecznie wyjątkowych umiejętności. Można być zatem pewnym, że napotkany Pogromca, będzie kimś skrajnie odpornym, gwałtownym i szalenie wręcz niebezpiecznym.

Pogromcy Trolli są niebywale ciekawą subkulturą krasnoludzkiej społeczności, a wielu z nich dokonało czynów sławnych i niezwykle heroicznych. Młodsi Pogromcy często tworzą grupy, czasem wokół starszego mistrza, co pozwala im na rozwijanie sztuki zabijania potworów, inni podążają za zbrojnymi drużynami Khazadów, by w walce ‘odpokutować’ swe przewiny. I choć szukają śmierci, nie są zdolni by przegrać walkę z rozmysłem. Ruszając do boju, szukają zawsze zwycięstwa.


A gdyby szanowne państwo-draństwo chciało dowiedzieć się więcej na temat Trollobójców to zapraszam do lektury TEGO wpisu.
#2: Re: [Galeria] Strażnicy dróg z Averlandu... Author: Dwalthrim , Location: Grodzisk. Maz Post Posted: Sb grud 06, 2014 05:32 PM
    ----
Bardzo zacni slayerzy. Brawo
Mógłbyś im jakieś tatuaże też porobić Smile

#3: [Galeria] Strażnicy dróg z Averlandu... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Sb grud 06, 2014 06:11 PM
    ----
Dzięki Smile

Tutaj nie robiłem tatuaży ale przy malowaniu bandy Pogromców będę musiał o tym pomyśleć.

#4: [Galeria] Strażnicy dróg z Averlandu... Author: M.T. , Location: Brwinów Post Posted: Śr grud 10, 2014 08:41 PM
    ----
Zabójczo wyglądają Smile

#5: Re: [Galeria] Strażnicy dróg z Averlandu... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pn grud 14, 2014 02:21 AM
    ----
Prace nad figurkami Strażników dróg z Averlandu powoli posuwają się do przodu. W minionym tygodniu udało mi się pomalować modele Trollobójców, a dziś mam dla was zdjęcia pomalowanej pierwszej trójki stronników - Strażników dróg.

Przy okazji wybrałem schemat kolorów, oprócz oczywistej czerni i żółci, barw Averlandu, zdecydowałem się przyodziać Strażników dróg w brązowe kurty, kapelusze i buty. Z kolei drzewce broni, pasy i sakwy będę malował na kolor czarny, podobnie jak włosy i zarost Averlandczyków.

Z malowania prócz kilku baboli jestem dość zadowolony, zawiódł mnie natomiast lakier matowy - o ile świetnie sprawdził się w przypadku pomalowanych wcześniej Trollobójców, to tutaj po wyschnięciu nieładnie się błyszczy.

Mam nadzieję, że czas pozwoli i w przyszłym tygodniu uda mi się pomalować pozostałych stronników - Strażników dróg.

Wkrótce po tym, jak Sigmar nakazał budowę dróg do Talabheim i Nuln, stało się jasne, że bez nadzoru żołnierzy zarówno sama budowa, jak i dalsze podróże będą niemożliwe. W tamtych latach największe zagrożenie stanowili grasujący w lasach Zielonoskórzy, którzy regularnie napadali na Ludzi i Krasnoludów. Imperator w swej mądrości rozumiał, że nie wszystkie prowincje są tak gęsto zaludnione jak Reikland i nie wszystkie utrzymują na tyle dużo wojska, aby stale patrolować szlaki. Dlatego do pilnowania budowanych dróg wysyłał własnych żołnierzy, dając im pozwolenie na czynienie sprawiedliwości w jego imieniu.

Od tamtych czasów wiele się zmieniło. Strażnicy pilnujący szlaków lądowych i rzecznych nie służą już bezpośrednio samemu Imperatorowi. Obecnie ich żołd opłacają Elektorzy, a oni sami przestali być formacją wojskową, zdyscyplinowaną i dobrze wyszkoloną.

W pewnym sensie strażnicy dróg są urzędnikami elektorskiej administracji, którzy pilnują porządku na szlakach i w dzikich ostępach. Podróżują w niewielkich oddziałach, wypatrując śladów działalności Zwierzoludzi oraz banitów, ze wszystkich sił próbując utrzymać porządek i bezpieczeństwo na danym terenie. Mimo ciągłej czujności strażników dróg, nawet zwykła podróż z jednego miasta do drugiego może być niebezpieczną przygodą. Niestety są zbyt nieliczni, by mogli powstrzymać zagrożenie ze strony Chaosu. Dlatego na wielu obszarach pomagają im miejscowe garnizony milicji i żołnierze.

Jednak w większości przypadków niewielkie grupy strażników dróg muszą samodzielnie eliminować niebezpieczeństwa czyhające na podróżujących pomiędzy miastami Starego Świata i właśnie tam zagrożenie ze strony Chaosu zbiera wśród nich najkrwawsze żniwo.

Życie w ciągłym napięciu odciska piętno na strażnikach. Wielu z nich staje się zaciekłymi fanatykami, którzy wieszają podróżnych na podstawie wydumanych podejrzeń. Inni tracą rozum i uciekają w lasy, gdzie oddają cześć Bogom Chaosu. Każdy z takich przypadków zwiększa nieufność obywateli Imperium, tym samym utrudniając pracę prawdziwym i rzetelnym strażnikom.


A gdyby szanowne państwo-draństwo chciało dowiedzieć się więcej na temat modeli Strażników dróg to zapraszam do lektury TEGO wpisu.
#6: [Galeria] Strażnicy dróg z Averlandu... Author: M.T. , Location: Brwinów Post Posted: Wt grud 16, 2014 05:15 PM
    ----
No, trochę bardziej typowi ludzcy strażnicy... ale ładnie wyglądają.

#7: [Galeria] Strażnicy dróg z Averlandu... Author: catachanfrog , Location: 21°01'E 52°13'N Post Posted: Wt grud 16, 2014 05:46 PM
    ----
Quote::
Wkrótce po tym, jak Sigmar nakazał budowę dróg do Talabheim i Nuln, stało się jasne, że bez nadzoru żołnierzy zarówno sama budowa, jak i dalsze podróże będą niemożliwe. W tamtych latach największe zagrożenie stanowili grasujący w lasach Zielonoskórzy, którzy regularnie napadali na Ludzi i Krasnoludów. Imperator w swej mądrości rozumiał, że nie wszystkie prowincje są tak gęsto zaludnione jak Reikland i nie wszystkie utrzymują na tyle dużo wojska, aby stale patrolować szlaki. Dlatego do pilnowania budowanych dróg wysyłał własnych żołnierzy, dając im pozwolenie na czynienie sprawiedliwości w jego imieniu.
To na podstawie jakiegoś źródła?

#8: [Galeria] Strażnicy dróg z Averlandu... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Wt grud 16, 2014 06:15 PM
    ----
Jeśli dobrze pamiętam to z opisu profesji w WFRP.

#9: Re: [Galeria] Strażnicy dróg z Averlandu... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pt grud 26, 2014 02:56 AM
    ----
Malowanie modeli Strażników dróg z Averlandu do Warheim FS idzie mi jak krew z nosa. Mimo wszystko dziś mam dla szanownego państwa-draństwa zdjęcia trzech kolejnych pomalowanych stronników, w tym model Chorążego i Sygnalisty.

Zdjęcia pomalowanych wcześniej Strażników Dróg znajdziecie TUTAJ, a więcej o samych modelach możecie przeczytać TUTAJ.

#10: Re: [Galeria] Strażnicy dróg z Averlandu... Author: Dwalthrim , Location: Grodzisk. Maz Post Posted: Pt grud 26, 2014 10:24 AM
    ----
Malowanie jak zwykle klasa Brawo
Jednakowoż nie wszystkie konwersje póki co do mnie trafiają. Wink

#11: Re: [Galeria] Strażnicy dróg z Averlandu... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Śr stycz 07, 2015 11:23 AM
    ----
Szanowne państwo-draństwo może sobie obejrzeć poniżej zdjęcia kolejnych stronników służących w szeregach Strażników dróg z Averlandu do Warheim FS.

Pikinierzy to elita pośród zbrojnych walczących pod sztandarem Averlandu. Pikinierzy to żołnierze, którzy odwagą i męstwem wyróżniają się spośród zbrojnego chłopstwa i mieszczaństwa. Pierwsi na linii walki, nie ustępują nawet w obliczu przeważających sił wroga. Niektórzy bywają doceniani i otrzymują zadania o większym znaczeniu strategicznym. Inni dostępują nawet zaszczytu wstąpienia w szeregi oficerów.

Pikinierów będzie łącznie pięciu. Aby odróżnić włóczników od innych stronników zafarbowałem pióra na czerwono.

A gdyby szanowne państwo-draństwo chciało dowiedzieć się więcej na temat modeli z których złożyłem Pikinierów to zapraszam do lektury TEGO wpisu.
#12: Re: [Galeria] Strażnicy dróg z Averlandu... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Wt stycz 13, 2015 11:58 PM
    ----
Dziś mam dla was zdjęcia kolejnych stronników służących w szeregach Strażników dróg z Averlandu do Warheim FS.

Pikinierzy to elita pośród zbrojnych walczących pod sztandarem Averlandu. Pikinierzy to żołnierze, którzy odwagą i męstwem wyróżniają się spośród zbrojnego chłopstwa i mieszczaństwa. Pierwsi na linii walki, nie ustępują nawet w obliczu przeważających sił wroga. Niektórzy bywają doceniani i otrzymują zadania o większym znaczeniu strategicznym. Inni dostępują nawet zaszczytu wstąpienia w szeregi oficerów.

Pikinierów jest w sumie pięciu, zdjęcia pozostałych trzech modeli szanowne państwo-draństwo może obejrzeć TUTAJ. Trzeci prezentowany dziś model, to pierwszy z siedmiu Myśliwych, o których więcej napiszę w kolejnych postach.

Aby odróżnić poszczególne rodzaje stronników zafarbowałem pióra pikinierów na kolor czerwony, a myśliwych na zielono.

A gdybyście chcieli dowiedzieć się więcej na temat modeli z których złożyłem Pikinierów to zapraszam do lektury TEGO wpisu.

#13: [Galeria] Strażnicy dróg z Averlandu... Author: Pepe , Location: Kęty Post Posted: Śr stycz 14, 2015 09:17 AM
    ----
IMO pikinierzy i myśliwi wyszli dużo lepiej niż strażnicy.
Tak poza tym mógłbyś gdzieś zrobić tutek jak się robi taką popękaną ziemię.

#14: [Galeria] Strażnicy dróg z Averlandu... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Śr stycz 14, 2015 10:06 AM
    ----
Dzięki Pepe.
Podstawki robię tak: najpierw ziemia do kwiatów plus wikol, później trochę tej chemii od GW imitującej popękaną ziemię, a na koniec na sucho różnokolorowe pigmenty i popiół z kadzidełek.

Przy myśliwych zrobię zdjęcia krok po kroku.

#15: Re: [Galeria] Strażnicy dróg z Averlandu... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Cz stycz 22, 2015 11:32 PM
    ----
Szanowne państwo-draństwo może sobie obejrzeć poniżej zdjęcia kolejnych stronników służących w szeregach Strażników dróg z Averlandu do Warheim FS.

Myślistwo jest jedną z najstarszych profesji w historii Starego Świata. Każdy z myśliwych potrafi tropić zwierzęta z niezwykłą wytrwałością i jest mistrzem ich zabijaniu. Środowisko i zwyczaje dzikich zwierząt to również nieodrodne elementy życia myśliwych; każdy z nich posiada wielką wiedzę na temat stworzeń, żyjących w dziczy, ich odmian i reakcji. Osobom z zewnątrz myśliwy może się wydawać ponury i niekomunikatywny - jest to rezultat jego samotniczego trybu życia i zawodowych nawyków - być cichym, poruszać się bezszelestnie. Myśliwi trzymają się z dala od większych skupisk ludzkich i często ubierają się w skóry zwierząt, które zabili. W krajach o zimnym klimacie obyczaj ten ma nie tylko symboliczne, ale i praktyczne znaczenie.

Myśliwych będzie łącznie siedmiu. Aby odróżnić myśliwych od innych stronników zafarbowałem pióra na zielono.

A gdyby szanowne państwo-draństwo chciało dowiedzieć się więcej na temat modeli z których złożyłem Myśliwych to zapraszam do lektury TEGO wpisu.


Forum IndexGaleria - Figurki

1 2 3 4
>
Page 1 of 4