Figurki, znaczniki itp. by Dębowa Tarcza

All Posts
Forum IndexGaleria - Figurki

#1: Figurki, znaczniki itp. by Dębowa Tarcza Author: Kapitan_Hak Post Posted: Pn grud 07, 2014 07:36 PM
    ----
Kapitan Hak na blogu Hakostwo (hakostwo.blogspot.com) wrote:

Jak już gdzieś wspominałem (i zapewne jeszcze wspomnę w mojej blogowej notce z okazji grudniowej edycji FKB), w ostatnich miesiącach, a już zwłaszcza w listopadzie, moja hobbystyczna produktywność niestety mocno zmalała.

Wracam jednak powoli do formy, kończę stare projekty, odkurzam warsztacik i widać już pierwsze efekty. Ukończyłem właśnie całkiem pokaźny zestaw znaczników ukazujących cele scenariuszy z przeznaczeniem do wzbogacenia zasobów naszego klubu, do zastosowania przede wszystkim w klubowych rozgrywkach "Mordheim".

Zestaw będę prezentował w "odcinkach" stopniowo w najbliższych dniach (wpisy w dni nieparzyste, co by Skavenblight nie wchodzić w paradę ;)). Dzisiaj część pierwsza, czyli znaczniki przedstawiające Wyrdston (po "mordheimowemu": warpstone), czyli najważniejsze coś, o co w Mieście Potępionych tłuką się ludziki.

Plany sporządzenia znaczników do klubu, na miejsce (bądź jako uzupełnienie - jak kto woli) wysłużonych szklanych "counterków" narodził się już dawno, ale do jego realizacji zabrałem się niedawno, zupełnie spontanicznie, kiedy akurat w łapę i hak wpadł mi spory zapas żywicznych elementów, które aż się prosiły, by umieścić je na podstawkach i wprowadzić do gry.

Jednocześnie miałem plany, by przetestować przy tej okazji parę obmyślanych uprzednio technik (m.in. parę "speedpaintingowych" technik, jakieś majstrowanie z pigmentami/technicalami itp.). Słowem, nie było na co czekać, zabrałem się do roboty.

Znaczników powstało łącznie 32 szt., a mianowicie: 10 x wyrdston, 10 x skrzynki, 10 x beczki, 2 x trumny ;). "Dziesiątki" wzięły się z tego, że na jednym stole, w typowym, statystycznym, scenariuszu, liczba znaczników z reguły nie przekracza 5, co daje zestawy na dwa stoły (z każdej kategorii znaczników). Jeżeli chodzi o rodzaje znaczników (skrzynki, beczki, wyrdstony), to praktyka pokazuje, iż są to kategorie dość popularne w "Mordheim" (zwłaszcza wyrdston!), a przy tym uniwersalne (w beczce i skrzynce mogą znajdować się dowolne przedmioty będące celem scenariusza, od prochu strzelniczego, poprzez żarcie, aż do skarbów). Trumny z kolei przydadzą się w projektowanym w zaciszu klubowym mordheimowym settingu "Sylvania".

Jak wspomniałem, dzisiaj pora na wyrdston, wykonany z małych zielonych kryształków, nad którymi popastwiłem się jeszcze trochę washami, lakierami itp., zanim umieściłem je na brukowanych podstawkach.

Krasnoludzki górnik Skegbur dołączony do jednego ze zdjęć dla ukazania skali zjawiska.


#2: Figurki, znaczniki itp. by Dębowa Tarcza Author: Pan_Ryba Post Posted: Pn grud 07, 2014 08:27 PM
    ----
Ładne i praktyczne. Już czekam na pozostałe znaczniki.

#3: Figurki, znaczniki itp. by Dębowa Tarcza Author: M.T. , Location: Brwinów Post Posted: Pn grud 07, 2014 08:49 PM
    ----
Jest się o co bić Smile

#4: Figurki, znaczniki itp. by Dębowa Tarcza Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pn grud 07, 2014 10:17 PM
    ----
Jakby jeszcze diodę z baterią od spodu przykleić Mysli

#5: Re: Figurki, znaczniki itp. by Dębowa Tarcza Author: duszy , Location: 100lica Post Posted: Pn grud 07, 2014 10:38 PM
    ----
quidamcorvus wrote:
Jakby jeszcze diodę z baterią od spodu przykleić Mysli
a kombinowałem kiedyś coś takiego - koszyczki na baterie pastylkowe cr 2025/2032 itp są mniej więcej wielkości okrągłych podstawek, napięcie 3V. Zielone diody mają chyba spadek napięcia koło 2.1-2.2V jeśli dobrze kojarzę, więc powinno starczyć Wink

#6: Figurki, znaczniki itp. by Dębowa Tarcza Author: Kapitan_Hak Post Posted: Wt grud 09, 2014 05:39 PM
    ----
Co do baterii to pomysł ciekawy, ale w przypadku znaczników wydaje mi się, że byłby przerostem formy nad treścią. Może w jakiś makietach bardziej rozbudowanych się w to pobawimy Czaszka! .

Kapitan Hak na blogu Hakostwo (hakostwo.blogspot.com) wrote:

Zgodnie z zapowiedzią pora dzisiaj na drugą część mini-cyklu przedstawiającego przygotowane przeze mnie w ostatnich dniach znaczniki do naszych klubowych gier skirmishowych (przede wszystkim "Mordheim").

Dzisiaj bez dłuższych wstępów (w zasadzie temat "wstępu" został wyczerpany w pierwszej części cyklu); zapraszam do obejrzenia zdjęć w rozwinięciu posta :).


#7: Figurki, znaczniki itp. by Dębowa Tarcza Author: M.T. , Location: Brwinów Post Posted: Śr grud 10, 2014 08:38 PM
    ----
Skrzynki pierwsza klasa.

#8: Figurki, znaczniki itp. by Dębowa Tarcza Author: Kapitan_Hak Post Posted: Cz grud 11, 2014 10:54 PM
    ----
Dzięki Smile !

Kapitan Hak na blogu Hakostwo (hakostwo.blogspot.com) wrote:
W trzeciej części cyklu pora na kolejny zestaw znaczników - tym razem są to beczki! Ponownie ich liczba to 10, co w typowym scenariuszu powinno wystarczyć na dwa stoły.

Dlaczego akurat beczki? Otóż jest co najmniej kilka scenariuszy, w których taki rodzaj "celu scenariusza" (czy też - że tak zacytuję "klasyka" znanego pewnie wielu z Was - "objektywy" ;)) występuje. Jak się można domyślić, zawartością beczek są z reguły trunki albo proch strzelniczy - w obu przypadkach jest o co walczyć.

Zdjęcia oczywiście w rozwinięciu posta.
#9: Re: Figurki, znaczniki itp. by Dębowa Tarcza Author: Dwalthrim , Location: Grodzisk. Maz Post Posted: Pt grud 12, 2014 09:15 AM
    ----
Znaczniki super! Brawo
A nie myślałeś Tomku o wyciągnięciu metalików na tych wszystkich obręczach i zawiasach przy beczkach i skrzyniach?

#10: Figurki, znaczniki itp. by Dębowa Tarcza Author: Kapitan_Hak Post Posted: Pn grud 14, 2014 12:18 AM
    ----
Dzięki Smile !

Metaliki wyciągałem, ale średnio to widać na fotkach - obadaj w SDKu.

Tymczasem pora na kolejne znaczniki.

Kapitan Hak na blogu Hakostwo (hakostwo.blogspot.com) wrote:
Dzisiejszy zestaw jest najmniejszym i chyba najbardziej specyficznym z całego przygotowanego przeze mnie kompletu znaczników, a przedstawia mianowicie dwie trumny ;).

Parę osób pytało mnie z pewnym zdziwieniem, do czego mi są potrzebne takie znaczniki, więc od razu pospieszyłem z odpowiedzią, że "do scenariusza z noszeniem trupa". Na co moi rozmówcy z jeszcze większym zaskoczeniem pytali "a jest taki?". Odpowiedź na to może być tylko jedna: "nie ma, ale specjalnie dla tych znaczników powstanie". W kontekście prac nad suplementem do "Mordheim" pt. "Sylvania" ma to wbrew pozorom pewien sens ;).
#11: Figurki, znaczniki itp. by Dębowa Tarcza Author: Kapitan_Hak Post Posted: Pn grud 15, 2014 10:54 PM
    ----
Kapitan Hak na blogu Hakostwo (hakostwo.blogspot.com) wrote:
Cykl przedstawiający przygotowane przeze mnie znaczniki do "Mordheim" (i innych gier) przeznaczone do naszych rozgrywek klubowych właściwie dobiega już końca, ale nie byłby kompletny bez fotek grupowych, które prezentuję w dzisiejszym, przedostatnim już poście z cyklu.

#12: Figurki, znaczniki itp. by Dębowa Tarcza Author: M.T. , Location: Brwinów Post Posted: Wt grud 16, 2014 05:13 PM
    ----
Nic tylko używać tych znaczników SmileForum IndexGaleria - Figurki
Page 1 of 1