Pytanie nowicusza o "warszawskie" zasady

All Posts
Forum IndexPytania & odpowiedzi [Mordheim]

#1: Pytanie nowicusza o "warszawskie" zasady Author: Przybywoj Post Posted: Pn czerw 07, 2015 04:32 PM
    ----
Uszanowanie!

W związku z rozpoczęciem mojej działalności na tym forum pragnę na wstępie złożyć wyrazy szacunków wszystkim współforumowiczom.

Głównym powodem podjęcia powyższych drastycznych kroków jest moja ogólne pojęta chęć pogrania w Mordheim. Niemniej wiąże się ona z pewnymi wątpliwościami, które pragnę tutaj rozwiać.

Swoją przygodę z tym systemem rozpocząłem od zapoznania się z oficjalnymi zasadami, które wydały mi się nie do końca idealne. W związku z tym zacząłem poszukiwać zasad domowych, które poprawiłyby rozgrywkę. Przejrzałem tematy na forum Border Princes oraz tutaj i dowiedziałem się o paru ciekawych rzeczach.

Po pierwsze ktoś kombinował parę lat temu na forum BP w celu stworzenia fanowskiej erraty do Mordki - zapoznałem się z tamtymi zasadami.

Po drugie zauważyłem, że społeczność Mordheim w stolicy koncentruje się przy klubie "Dębowa Tarcza" - odniosłem wrażenie, że powyższa errata była tworzona przez członków tego klubu.

Po trzecie na którymś forum znalazłem odniesienia do "domowych zasad warszawskich" - które wydawały się także związane z wyżej wymienionym klubem.

Po czwarte wszedłem na stronę owego stowarzyszenia i zapoznałem się z domowymi zasadami tam zamieszczonymi.

Niestety zasady, które znalazłem w powyższych miejscach są tylko częściowo spójne co wprawia mnie w zakłopotanie.

Ponieważ jestem z Warszawy i docelowo mam zamiar skorzystać z możliwości dołączenia do istniejącej społeczności to chciałbym wiedzieć na jakich zasadach mam się wkręcać w grę z moim kumplem w domku, aby później płynnie przejść do rozgrywek z bardziej doświadczonymi graczami.
Innymi słowy - na jakich zasadach grywa się w "Dębowej Tarczy"?

Powodem dla którego nie jestem w stanie zacząć swojej przygody z mordką jest brak odpowiednio przygotowanych figurek do legalnych band, którymi gra się w tym klubie. Jestem początkującym graczem mrocznych elfów w wfb, a mój kolega preferuję ich wysokich antagonistów. Z tego powodu zaczniemy pewnie grać w Mordheima na zasadach nieoficjalnych band.

Mam nadzieję, że pisanie długich postów nie jest w złym tonie oraz, że nie zostanie to postrzeżone jako chędożenie głupotek. Wydaje mi się, że na początku wstawiłem tego posta w złe miejsce (Pytania różne), więc postanowiłem to poprawić i założyć nowy temat. Jeśli popełniłem omyłkę to proszę o przeklejenie.

Pozdrawiam,

Przybywoj

#2: Pytanie nowicusza o "warszawskie" zasady Author: Vercy , Location: Warshau Post Posted: Pn czerw 07, 2015 05:39 PM
    ----
Ktos podeśle nasze HR koledze Very Happy

#3: Pytanie nowicusza o "warszawskie" zasady Author: Staś Post Posted: Pn czerw 08, 2015 09:32 AM
    ----
Co prawda rzadko się ostatnio pojawiam w SDK i nie wiem jakie w końcu obowiązują zasady. Ale wiem jedno bandę ZAWSZE ktoś ci pożyczy, wpadnijcie z kumplem do SDK w jakiś wtorek pogadajcie a na następny raz ktoś coś wam przyniesie.

#4: Re: Pytanie nowicusza o "warszawskie" zasady Author: Przybywoj Post Posted: Pn czerw 08, 2015 08:53 PM
    ----
Byłoby super, niemniej chętnie poznałbym tamtejsze zasady zanim się tam pojawię. Chciałbym też móc pocisnąć w miarę zdrowy sposób w mordkę w domu, a jednocześnie oswajać się z zasadami przyjętymi w społeczeństwie.

Poza tym, najpierw skontaktuję się bezpośrednio z klubowiczami przez kontakt z ich strony, abym wiedział, czy towarzystwo nowego potencjalnego gracza byłoby im miłe.

Podtrzymuję swoje pytanie o rodzaje zasad domowych stosowanych w tym klubie.

Rozumiem, że są to zasady z tej strony ((plik house rules): debowatarcza.vot.pl/pl...1-zasady), ale
czy gracie też na coś co znalazłem na forum Border Princes w poście niejakiego "Kapitana Haka" - nieoficjalną erratę do Mordheim, zamieszczoną na forum w 2007 roku? Link do strony z tym postem:
forum.wfb-pol.org/view...&start=100

Czy to prawda, że to główne ognisko mordki w aktualnej stolicy?
Last edited by Przybywoj on Pn czerw 08, 2015 09:09 PM; edited 1 times in total

#5: Pytanie nowicusza o "warszawskie" zasady Author: Kapitan_Hak Post Posted: Pn czerw 08, 2015 09:07 PM
    ----
Witamy na forum Smile .

W DT/SDK gramy przede wszystkim w zwykłe, oficjalne zasady Mordheim, które są spisane np. w ostatnim regulaminie turniejowym: debowatarcza.vot.pl/pl...a-pogodowe

Powyższe czasem urozmaicamy np. suplementami w stylu Border Town Burning, czy nietypowymi scenariuszami.

"Erraty", czy inne "HRy" to był niewielki dodatek do powyższego, który rewolucji nie czynił, poza tym ostatnio jest raczej w odwrocie i na turnieju, oraz na bitwach testowych przed nim, z takowych dodatków nie korzystaliśmy. Jak będzie dalej, to od graczy zależy. Niemniej jednak podaję link do ostatniej wersji tego "dodatku": debowatarcza.vot.pl/pl...es-2015-v1

W obecnej chwili pojawiam się w SDKu od święta, więc trudno mi podać bliższe szczegóły, ale zdaje się, że obecnie uczęszczająca tam ekipa szykuje teraz kampanię w settingu "Lustria" (?).

Zresztą najlepiej będzie, jak sam po prostu wpadniesz, zobaczysz, pogadasz z graczami oraz prowadzącym obecnie zajęcia Panem Rybą. Temat do umawiania się na obecne granie jest tutaj: azylium.vot.pl/ForumsP...html#31028 Czy ktoś będzie akurat jutro, szczerze powiedziawszy nie wiem, bo nie wszyscy z obecnie przychodzących do SDKu udzielają się na Azylium.

#6: Re: Pytanie nowicusza o "warszawskie" zasady Author: Przybywoj Post Posted: Pn czerw 08, 2015 09:14 PM
    ----
Widzę, że w trakcie pisania mojego ostatniego posta pojawiła się częściowa odpowiedź na moje pytanie i to chyba podana nawet przez osobę, do której się w nim odnoszę.

Rozumiem, w takim razie, że nie grywa się w klubie na zasadach z fanowskiej "erraty", poruszonej przeze mnie w poprzednim poście?

#7: Re: Pytanie nowicusza o "warszawskie" zasady Author: Kapitan_Hak Post Posted: Pn czerw 08, 2015 09:26 PM
    ----
Przybywoj wrote:
Rozumiem, w takim razie, że nie grywa się w klubie na zasadach z fanowskiej "erraty", poruszonej przeze mnie w poprzednim poście?

Szczerze powiedziawszy, to ja w ogóle nie pamiętam tamtych moich wypocin z 2007 r. ...i już się do nich nie przyznaję Razz . W ogóle już zresztą odeszła mi jakakolwiek ochota na grzebanie w HRach, ale to odrębna bajka.

Praktyka pokazuje, że większość gier odbywa się w klubie na zasadach oficjalnych. Ale nikt nie broni graczom, by się umówili i zagrali np. we wspominaną Lustrię, jeżeli mają na to ochotę.

#8: Re: Pytanie nowicusza o "warszawskie" zasady Author: nahar , Location: Targówek Post Posted: Pn czerw 08, 2015 09:31 PM
    ----
Tak jak napisał Kapitan Hak - te erraty niewiele właściwie zmieniają w ogólnych zasadach. Inna sprawa, że często sami je zmieniamy - wedle różnych upodobań - zwykle na potrzeby grania konkretnej kampanii (czyli serii bitew, w których bandy zyskują doświadczenie i sprzęt).

Teraz chcemy ruszyć z Lustrią - jest to setting wydany w oficjalnym periodyku GW - Town Cryer.

Na razie nie ma ustaleń co poza oficjalnymi zasadami i tym z TC do Lustrii będzie stosowane (zwyczajowe zmiany to np. obniżenie cen pewnych przedmiotów).

Tak więc po prostu przyjdź i tyle. No i dobrze jest przeczytać rulebooka bo rdzeń zasad się nie zmienia.

Dark Elfy są bandą do Lustrii na pewno w necie są ich zasady (wpisz w googla mordheimer).

#9: Re: Pytanie nowicusza o "warszawskie" zasady Author: Przybywoj Post Posted: Pn czerw 08, 2015 09:47 PM
    ----
Łojejku - Czy to oznacza, że muszę dokończyć sklejanie swoich elfów i co gorsza nauczyć się naprędce jak ich pomalować?

Kiedy zaczynacie?

Oficjalne zasady już przeczytałem, jak również odnalazłem zasady do Dark Elfów.

Kapitan_Hak wrote:

Szczerze powiedziawszy, to ja w ogóle nie pamiętam tamtych moich wypocin z 2007 r. ...i już się do nich nie przyznaję Razz .

Nie ma co się nie przyznawać - uważam, że tamte zmiany są bardzo ciekawe - stad w ogóle powstało moje pytanie i cały ten wątek.Forum IndexPytania & odpowiedzi [Mordheim]
Page 1 of 1