Azylium  
_TOGGLE_TOGGLE
_TOGGLE Menu główne

_TOGGLE Polecamy



































_TOGGLE Styl
Each user can view the site with a different theme.
Themes marked with a * also change the forum look.

ForumsPro › Oddział WARHEIM FS › Home Rules [Warheim FS] › Kompanie [Warheim FS] › Uczniowie Nagasha
Uczniowie Nagasha
...czyli pomysły na nowe drużyny
Users browsing this topic: Brak
Post new topic Reply to topic Wersja do druku
View previous topic :: View next topic
Author Message
Thorot
Nieświadomy
Nieświadomy

Thorot

Offline

Joined: kwiet 01, 2015
Posts: 8

Post Post subject: Uczniowie Nagasha
Posted: Sb sierp 29, 2015 10:55 PM
Reply with quote

Jest to mój pomysł na alternatywną drużynę dla miłośników Gotyckich nieumarłych którzy nie przepadają za wampirami i Egipskim stylem.

Historia a raczej jej zarys: Nagash pozostawił po sobie wielu potężnych nieumarłych z których najbardziej znani są Wampirzy Lordowie. Ale nigdy nie cieszyli się oni jego zaufaniem i byli jeno narzędziami. Wampiry były istotami dumnymi i aroganckimi, dlatego też nie mogli kontynuować jego dzieła gdyż nie tylko byli uzależnieni od śmiertelników byli do nich podobni. Wielki nekromanta potrzebował sług podobnych jemu takich jak Arkhan. Tak powstali Lich królowie którzy pod przewodnictwem swego mistrza Arkhana wciąż starają się wprowadzić w życie plany Władcy Śmierci i obalić zdradzieckich Wampirzych Lordów.

Zasada specjalna Jeśli Lich zginie wszyscy nieumarli w kompani poza tymi w zasięgu dowodzenia Upiornego króla są traktowani jakby nie zdali testu rozbicia.

Kompania:
- Lich/Król Lich/ArcyLich (nazwa dowolna) Przywódca Kompani mag. Staty jak lich kapłan Nekhery ale maksymalne 5 punktów życia. Poza standardowymi zasadami przywódcy nieumarłych.
+Filakterium (Albo niech ma od razu albo jeden z dostępnych skilli przy awansie) Artefakt który przechowuje dusze Licha. Jeśli Bohater zginie od nie magicznych obrażeń (nie zadanych przez magie bądź magiczną broń) nie musi rzucać na tabele. Po postu Odrodził się bez szwanku.
+Oblicze lodowatej śmierci Każdy model który szarżuje na licha musi zdać test męstwa na trzech kościach odrzucając najniższy. Inaczej szarża będzie nieudana.
+Wyższy nieumarły. przeciwko niemagicznym atakom lich otrzymuje magiczną ochronę na +4.
+Może nosić zbroje bez kar do inicjatywy.

-Upiorny Król Zaczyna ze statystykami upiora z takimi wyjątkami (WW 4, S 4 ) Maksymalne statystki (WT 6, S 5)
Umiejętności:
+"Moja stara zbroja" Upiorny król zaczyna w ciężkiej zbroi i nie otrzymuje żadnych kar za jej noszenie. Do tego ma ochronę magiczną na 5+ przeciwko nie magicznym atakom.
+ Powiernik Mej woli: Umiejętność ta daje możliwość traktowania Upiornego króla tak jak by był przywódcą kompani i pozwala mu to korzystać z CP Licha.
+ Chronić Mistrza: Może automatycznie przejąć szarże wroga na licha.

- Widmo: Bohater który nie może awansować. Po winień być dość drogi.
Umiejętności zabójczy cios. Latanie. Niematerialny (i tu rozkmina, czy powinien być odporny na wszystkie nie magiczne ciosy czy powinien mieć sporą magiczną ochronę, Ja proponuje by miał ŻW 1-2 mół być tylko jeden i był odporny na zwykłe ataki)

Stronnicy:
szkielet,
czarny rycerz
Mroczny Wilk
Zombie
Upiór
Ewentualnie jeszcze jakiś duży Ogro zombiak.

Back to top
View user's profile
Grish
Świadomy
Świadomy

Grish

Offline

Joined: kwiet 29, 2014
Posts: 869
Location: Banden
Filia Śląska

Post Post subject: Uczniowie Nagasha
Posted: Pn sierp 30, 2015 07:42 AM
Reply with quote

Gięty ten Licz.


_________________
fatlazypainter.blogspot.com
Back to top
View user's profile Visit poster's website
Krnabrny
Widzący
Widzący

Krnabrny

Offline

Joined: May 24, 2014
Posts: 1073

Post Post subject: Uczniowie Nagasha
Posted: Pn sierp 30, 2015 07:58 AM
Reply with quote

Trochę bardzo. Musisz zbalansować to względem pozostałych kompani w grze. Ciekawa opcja za to na jakiegoś bosa do kampanii.


_________________
The first rule of Alpha Legion is – you don't talk about Alpha Legion.

Age of Sigmar na części
Back to top
View user's profile Visit poster's website AIM Address
drachu
Przebudzony
Przebudzony

drachu

Offline

Joined: May 27, 2011
Posts: 305
Location: Gdańsk

Post Post subject: Uczniowie Nagasha
Posted: Pn sierp 30, 2015 09:42 AM
Reply with quote

Filakterium - mocne jak diabli. Strasznie kopie balans gry - to właśnie jeden z tych przypadków, gdzie fluff przeszkadza - bo to co było fajne w WFB w grze kampanijnej niewielkimi bandami będzie straszne. Nieśmiertelny kapitan na mega statach - za ostro.

Król Upiór też mocny - staty jeszcze - jeszcze, ale dodatkowy save, zbroja w pakiecie i przenoszenie dowodzenia - odpada.

Widmo - nie. Ze względu na odporność na niemagiczną broń.
Patrz, zaczynasz kampanię razem z kumplami. Masz widmo.
W tym momencie masz niezniszczalnego bohatera - bo Twój przeciwnik na 100% nie ma magicznych broni i prawdopodobnie nie ma nawet czaru ofensywnego. Kiedy się ich dorobi? Może nigdy - jeśli bedzie non-stop bity (a będzie, w końcu jak ma pokonać widmo?), to broni magicznej nie kupi. A czarów może nie wylosować.
Nie jest zasadne dawanie jakiejkolwiek bandzie bohatera, który jest niezniszczalny. Musi być jakaś szansa go pokonać.

Back to top
View user's profile Visit poster's website
Krnabrny
Widzący
Widzący

Krnabrny

Offline

Joined: May 24, 2014
Posts: 1073

Post Post subject: Uczniowie Nagasha
Posted: Pn sierp 30, 2015 10:49 AM
Reply with quote

Z tym Liczem to by była całkiem fajna sprawa jakby w jakimś scenariuszu sobie spał w krypcie i można to było obudzić i sklepać Very Happy

Przy bardziej wypasionych bandach nie miałby szans w sumie.


_________________
The first rule of Alpha Legion is – you don't talk about Alpha Legion.

Age of Sigmar na części
Back to top
View user's profile Visit poster's website AIM Address
Thorot
Nieświadomy
Nieświadomy

Thorot

Offline

Joined: kwiet 01, 2015
Posts: 8

Post Post subject: Uczniowie Nagasha
Posted: Pn sierp 30, 2015 11:26 AM
Reply with quote

Lich zaznaczam może być zabity normalnym atakiem ale jeśli ma filakterium nie rzuca na tabele czy umarł lub odniósł rany. Widmo gdyby miało 1 żyw. I magiczny ochronę mogło by być zbalansowane. Król upiorów gdyby kosztował 120 punktów myślę że byłby ok. Większość zasad specjalnych Lich i Król mogli by nabyć z rozwojem drużyny w tedy byli by w porządku. Po śmierci Licha na polu bitwy wszyscy poza tymi przy królu mogli by być traktowani jak zabici. Odzwierciedliło by to kontrole i kruchość kompani

Back to top
View user's profile
quidamcorvus
o. Założyciel
o. Założyciel

quidamcorvus

Offline

Joined: marca 06, 2011
Posts: 8646
Location: Katowice/Żory, śląskie
Filia Śląska

Post Post subject: Uczniowie Nagasha
Posted: Pn sierp 30, 2015 12:27 PM
Reply with quote

Ten arcylicz to dobry pomysł na Postać Dramatu dla Nehekhary.
Nie widzę potrzeby budowania tutaj całej kompanii ale dramatis jak najbardziej.


_________________
Back to top
View user's profile Visit poster's website AIM Address Skype
Thorot
Nieświadomy
Nieświadomy

Thorot

Offline

Joined: kwiet 01, 2015
Posts: 8

Post Post subject: Uczniowie Nagasha
Posted: Śr wrz 02, 2015 03:46 PM
Reply with quote

Osobiście uważam że ani lich ani Król Upiorów nie są tak przegięci jak Wampiry które po kilku bitwach są samograjami. Miałem taki pomysł na kompanie bo lubię nieumarłych ale nie cierpię wampirów :P. Jako postać dramatu Arcylich może być bardzo fajny chodź do Nehekhary mi średnio pasuje. Oni nienawidzą Nagasha i Arkhana. Liche kapłani to nie liche :P. Jak już to niech będzie do wszystkich umrzyków poza Lami i rodzinką Vlada.

Back to top
View user's profile
drachu
Przebudzony
Przebudzony

drachu

Offline

Joined: May 27, 2011
Posts: 305
Location: Gdańsk

Post Post subject: Re: Uczniowie Nagasha
Posted: Cz wrz 03, 2015 07:47 AM
Reply with quote

Thorot wrote:
Osobiście uważam że ani lich ani Król Upiorów nie są tak przegięci jak Wampiry które po kilku bitwach są samograjami.

Wampir może zginąć. Każda drużyna liczy się ze zgonem szefa "na zawsze" A Licz? Nawet wyłączony żyje sobie dalej, co tam - bitwę może i przegrał, ale przetrwał i dalej sobie łapie expika. Potrzeba jakichś mega wybitnych zbiegów okoliczności, by go stracić. I podobnie jak Wampir - tak i licz będzie się rozwijał Smile

Żadna banda nie dostaje opancerzonych bohaterów na dzień dobry - nawet jeśli są to rycerze grilla, ironbreakerzy, czy wojownicy chaosu - a oni bieganie w pancerzach mają wpisane w dowód osobisty jako znaki szczególne Smile Ale jeszcze króla upiorów bym przeżył - jako kapitana. Jest najmniej przegięty. Jako kapitan nawet byłby na miejscu (tylko niech wyskoczy ze zbroi :P)

No i żadna banda nie dostaje na dzień dobry bohatera, którego nie de się wyłączyć i już. Bo nie - wydaj 100 zk na magiczny miecz, to będziesz miał 1 (ok 2 jak kupisz tanie miecze) bohatera zdolnego nawiązać z nim walkę.
Co by nie powiedzieć o Wampirze - da się go zajechać stronnikami. Widma nie. Nigdy się nie da tego zrobić (bo stronnicy nigdy z magiczną bronią biegać nie będą),

BTW. Z Innej beczki, ale podobnej. Myślałeś może o wystawianiu tych modeli na zasadach istniejących dla innych band, ale przy zmianie fluffu? Widziałem berserkerów z Norski na zasadach Middenheimu na przykład. Sam od dłuższego czasu noszę się z zamiarem kupienia króla upiorów GW i wystawianiu go na zasadach Krwawego Smoka (bo król ma ładną figurkę, a smoki są obleśne że ojejku). To samo zresztą z liczem - wystawienie go na zasadach nekrarchy to nie jest chyba jakieś faux pas. A dzięki temu unikniemy konieczności korzystania z brzydkich jak nieszczęście modeli GW.
No cóż - do wampirów GW długo nie miało ręki.

Back to top
View user's profile Visit poster's website
Post new topic Reply to topic Wersja do druku
You cannot post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum

_TOGGLE O użytkowniku

Witaj Nieznajomy


Członkowie:
Ostatni: Michaelleunig
Nowych dzisiaj: 0
Nowych wczoraj: 0
Wszystkich: 466

Na stronie:
Użytkownicy: 0
Goście: 38
_BBOT: 0
Razem: 38
Kto gdzie jest:
 Goście:
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
Strona główna
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
Strona główna
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro
ForumsPro

Zespół online:

Nie ma nikogo z zespołu online!

The logos and trademarks used on this site are the property of their respective owners. We are not responsible for comments posted by our users, as they are the property of the poster.
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, the Chaos device, Cityfight, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Dark Eldar, Dark Future, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2009, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy