[Werewoolf Miniatures] Rozpakuj pudełko...

All Posts
Forum IndexWarsztatRecenzje...

#1: [Werewoolf Miniatures] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Sb paźdź 31, 2015 12:09 AM
    ----
Spis treści:
- Crosses
- Deadwood Tree
- Forest Troll
- Ogre Mercenary Ronin from the Land of the Rising Sun
- Ogre Mercenary Zwabenland Landsknecht
Ogre Mercenary Zwabenland Landsknecht

Ogre Mercenary Zwabenland Landsknecht to pierwszy model od Werewoolf Miniatures, który znalazł się w mojej kolekcji. Figurka w trakcie rozgrywek w Warheim FS występować będzie w roli Najemnego Ostrza - Ochroniarza.

Figurkę Ogre Mercenary Zwabenland Landsknecht otrzymałem zapakowaną w strunowy worek, który z kolei został umieszczony w kartonowym pudełku, wewnątrz którego znalazły się także pianki zabezpieczające żywiczne elementy przed uszkodzeniem.

Model w skali 28 mm został odlany w szarej żywicy, na figurce znalazłem kilka nadlewek i linii podziału formy, które jednak były łatwe do usunięcia.

Złożoną z pięciu części figurkę skleiłem za pomocą kleju cyjanoakrylowego i sztyftów wykonanych ze spinacza biurowego. Model można złożyć w dwóch wariantach wybierając wedle uznania głowę w hełmie lub w kapeluszu. Ja wybrałem głowę w zdobionym piórami kapeluszu, zaś hełm po odcięciu niepotrzebnych już elementów przymocowałem do pasa powiększają bogate i tak wyposażenie Ogra.

Model Ogre Mercenary Zwabenland Landsknecht świetnie nadaje się na figurkę Ochroniarz służącego w kompaniach ludzi z Imperium i właśnie w takim charakterze będę wystawiał Ogra w trakcie rozgrywek w Warheim FS.

Ogre Mercenary Zwabenland Landsknecht odziany został w spodnie i kurtę z bufiastymi nogawicami i rękawami. Stwór chroni swe nogi ramiona nagolennicami i naramiennika, zaś na swój brzuch nałożył nabrzusznik zdobiony imperialnym orłem, do pasa przytroczone ma sakwy i manierki, zaś przez ramię przerzucił schwytane ptaki. Ogr nałożył na łeb zdobiony piórek kapelusz, a w dłoniach trzyma pęto kiełbasy i złożony z halabardy i wielkiego miecza oręż, wokół styliska którego owinięte zostało kolejne pęto kiełbasy.

Jedyne co mi się podoba, to dzierżony przez Ogra oręż, który docelowo zamierzam skonwertować. Jeśli szanowne państwo-draństwo dobrze przyjrzy się fotografiom, to z pewnością zauważy miejsce w którym przeciąłem drzewce. Ogrowi pozostawię wielki miecz, zaś w miejscu cięcia umieszczę głowicę w kształcie czaszki.
Last edited by quidamcorvus on Cz list 02, 2017 01:06 PM; edited 4 time in total

#2: [Werewoolf Miniatures] Rozpakuj pudełko... Author: M.T. , Location: Brwinów Post Posted: Sb paźdź 31, 2015 01:29 PM
    ----
Ciekawy model... wiele możliwości składania

#3: Re: [Werewoolf Miniatures] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Cz paźdź 06, 2016 11:02 AM
    ----
Werewoolf Miniatures - Forest Troll

Zapraszam szanowne państwo-draństwo do zapoznania się z recenzją modelu Forest Troll od Werewoolf Miniatures, którą można nabyć w sklepie Hexy.

Figurkę Forest Troll otrzymałem zapakowaną w strunowy worek, który z kolei został umieszczony w kartonowym pudełku, wewnątrz którego znalazły się także pianki zabezpieczające żywiczne elementy przed uszkodzeniem.

Złożony z czterech części model w skali 28 mm został odlany w szarej żywicy, a kilka nadlewek i linii podziału formy było łatwe do usunięcia.

Wyrzeźbiony przez Marcina Szymańskiego Forest Troll swoją stylistyką nawiązuje bezpośrednio do Trolli znanych z uniwersum Warhammer Fantasy i z powodzeniem może zostać użyty jako towarzysz Leśnych Goblinów w trakcie rozgrywek Warheim FS. Stwór dzierży na ramieniu ogromną sękatą maczugę, w biodrach omotany jest wykonaną z desek i kości przepaską, a prawe ramię chroni naramiennikiem wykonanym z kręgosłupa, żeber i czaszki. Zresztą kości są dość licznymi ozdobami nie dbającego o higienę stwora.

Zestaw Forest Troll był jedną z nagród, które można było wygrać podczas turnieju Warheim FS - Śmiech Mrocznych Bogów! który odbył się 11 czerwca 2016 roku w Katowicach w klubie Inny Wymiar.


#4: Re: [Werewoolf Miniatures] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Śr list 23, 2016 04:31 PM
    ----
Werewoolf Miniatures - Crosses

Zapraszam szanowne państwo-draństwo do zapoznania się z recenzją zestawu Krzyże od Werewoolf Miniatures.

Zestaw Krzyży otrzymałem zapakowany w strunowy worek, który z kolei został umieszczony w kartonowym pudełku, wewnątrz którego znalazły się także pianki zabezpieczające żywiczne elementy przed uszkodzeniem.

Złożony z 10 elementów (pięć wzorów) zestaw w skali 28 mm został odlany w szarej żywicy, a kilka nadlewek i linii podziału formy było łatwe do usunięcia.

Zestaw z powodzeniem można wykorzystać do waloryzacji makiet lub dioram, a nawet podstawek pod modele używanych zarówno w uniwersach fantasy, jak i tych bliższych naszej rzeczywistości.

Zestaw krzyży był jedną z nagród, które można było wygrać podczas turnieju Warheim FS - Śmiech Mrocznych Bogów! który odbył się 11 czerwca 2016 roku w Katowicach w klubie Inny Wymiar.#5: Re: [Werewoolf Miniatures] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Sb grud 24, 2016 10:06 PM
    ----
Werewoolf Miniatures - Ogre Mercenary Ronin from the Land of the Rising Sun

Zapraszam szanowne państwo-draństwo do zapoznania się z recenzją modelu Ogre Mercenary Ronin from the Land of the Rising Sun od Werewoolf Miniatures, którą można nabyć w sklepie Hexy.

Figurkę Ronina otrzymałem zapakowaną w strunowy worek, który z kolei został umieszczony w kartonowym pudełku, wewnątrz którego znalazły się także pianki zabezpieczające żywiczne elementy przed uszkodzeniem.

Złożony z dwunastu części model w skali 28 mm został odlany w szarej żywicy, a kilka nadlewek i linii podziału formy było łatwe do usunięcia.

Ronin to potężny Ogr uzbrojony i wyekwipowany w klasyczny oręż oraz pancerz z Nipponu. I gdyby nie duży rozmiar, wojownik bez trudu uchodziłby za stereotypowego, szykującego się do walki samuraja. Figurka posiada dwie alternatywne głowy, przy czym mi bardziej podoba się w wersji bez hełmu. W Warheim FS model z powodzeniem można wykorzystać jako Najemne Ostrze.

Model Ogre Mercenary Ronin from the Land of the Rising Sun był jedną z nagród, które można było wygrać podczas turnieju Warheim FS - Śmiech Mrocznych Bogów! który odbył się 11 czerwca 2016 roku w Katowicach w klubie Inny Wymiar.


#6: Re: [Werewoolf Miniatures] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Cz list 02, 2017 01:03 PM
    ----
Deadwood Trees od Werewoolf Miniatures

Zapraszam szanowne państwo-draństwo do zapoznania się z recenzją zestawów Deadwood Trees S, M oraz L i XL od Werewoolf Miniatures, którą można nabyć w sklepie Hexy.

Werewoolf Miniatures posiada w swojej ofercie cztery wzory Deadwood Tree oznaczone według rozmiarów jako S, M oraz L i XL. Modele zostały odlane z szarej żywicy, nieliczne linie podziału formy i nadlewki pozostałe po procesie odlewania są łatwe do usunięcia na przykład szczoteczką do zębów. Żywiczne modele warto także umyć przed malowaniem w ciepłej wodzie z mydłem.

Rzeźba i detale Deadwood Tree w pełni oddają ich nazwę: to karłowate, poskręcane, porośnięte pasożytniczymi grzybami, zamieszkałe przez jadowite pająki i otoczone kośćmi i zniszczonym, porzuconym ekwipunkiem poległych awanturników drzewa, które świetnie nadają się do waloryzacji wiejskich makiet i dioram. W czasie rozgrywek w Warheim FS modele Deadwood Tree można z powodzeniem wykorzystać jako prastare drzewa.


Forum IndexWarsztatRecenzje...
Page 1 of 1