[Tutorial] Ogre Mercenary Zwabenland Landsknecht...

All Posts
Forum IndexWarsztatPoradniki...

#1: [Tutorial] Ogre Mercenary Zwabenland Landsknecht... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pn list 16, 2015 11:41 PM
    ----
Zrobiłem sobie krótką przerwę od pracy nad Strażnikami dróg z Averlandu i rozpocząłem malowanie modelu Ogre Mercenary Zwabenland Landsknecht od Werewoolf Miniatures, którego recenzję zamieściłem na Danse Macabre w październiku.

Jakie pierwsze pomalowałem metalowe elementy uzbrojenia Ogra. Póki co nie brudziłem modelu zostawiając weathering na koniec pracy nad modelem.

Więcej o malowaniu metalików znajdziecie na Danse Macabre TUTAJ oraz TUTAJ i TUTAJ.
#2: Re: [Tutorial] Ogre Mercenary Zwabenland Landsknecht... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Śr list 18, 2015 12:06 AM
    ----
Dziś mam dla szanownego państwa-draństwa kolejny etap malowanie modelu Ogre Mercenary Zwabenland Landsknecht od Werewoolf Miniatures.

Pomalowałem ciało i włosy Ogra oraz kiełbasę którą się posila.

Jako podstawy do malowania skóry użyłem farby Bugman's Glow, którą po rozjaśnieniu Cadian Fleshtone zwashowałem Reikland Fleshtone, a następnie znów rozjaśniałem farbami Cadian Fleshtone oraz Kislev Flesh i finalnie Pallid Wych FLesh.

Inny wpis poświęcony malowaniu skóry znajdziecie także na Danse Macabre.

Po pomalowaniu skóry wokół oczu, między palcami oraz na nos naniosłem wash Leviatan Purple i punktowo Agrax Earthshade.

Wędlinę malowałem podobnie. Podstawa to Bugman's Glow rozjaśniany Cadian Fleshtone i Kislev Flesh, tyle że jako washa użyłem Seraphim Sepia.

Pazury i zęby to Bugman's Glow washowany Leviatan Purple, a następnie warstwa Pallid Wych FLesh. I znów u nasady paznokcia wash Leviatan Purple i na całość Seraphim Sepia. Końce paznokci pomalowałem jeszcze czarną farbą, że niby brudne są.


Baza pod wąsy, brwi i włosy to Jokaero Orange rozjaśniany Yriel Yellow i Pallid Wych FLesh. Wash to Seraphim Sepia na całość oraz Leviatan Purple i Agrax Earthshade przy krawędziach.


Na chwilę obecną Ogre Mercenary Zwabenland Landsknecht od Werewoolf Miniatures prezentuje się następująco:#3: Re: [Tutorial] Ogre Mercenary Zwabenland Landsknecht... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pn list 22, 2015 12:21 AM
    ----
Oto kolejny etap malowanie modelu Ogre Mercenary Zwabenland Landsknecht od Werewoolf Miniatures.

Jak zapewne szanowne państwo-draństwo zauważyło model nabrał kolorów. Wybaczcie ale nie będę tu opisywał jak malowałem poszczególne kolory, to akurat możecie wyobrazić sobie sami. Pokażę wam tylko listę farb użytych do malowania.

Przy okazji zauważyłem, że na fotografii nie pokazałem washy, które dobierałem pod kolor.


Na chwilę obecną Ogre Mercenary Zwabenland Landsknecht od Werewoolf Miniatures prezentuje się następująco:
Do pomalowania pozostał model Gnoblara. Następnie pora na podstawkę i brudzenie modelu.

#4: Re: [Tutorial] Ogre Mercenary Zwabenland Landsknecht... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Cz list 26, 2015 11:33 PM
    ----
W kolejnym etapie malowania modelu Ogre Mercenary Zwabenland Landsknecht od Werewoolf Miniatures napiszę kilka słów o podstawce, bowiem postanowiłem zrobić podstawkę imitującą fragment wybrukowanego gościńca lub placu, który niegdyś wyrwany naturze ponownie dostał się pod jej panowanie.

I tak budowanie podstawki rozpocząłem od wycięcia z tektury mniej lub bardziej regularnych prostokątów, które miały imitować bruk. Wycięte elementy nakleiłem za pomocą kleju cyjanoakrylowego głównie na środku podstawki, pod stopami Ogra.

Następnie podstawki od granicy bruku do krawędzi pokryłem mieszaniną chemii modelarskiej od GW - pastą Armageddon Dust i Agrellan Earth. Ta pierwsza w sposób zadowalający imituje ziemię, a druga po wyschnięciu daje efekt popękanej, wyschniętej ziemi.

Pisząc o materiałach wspomniałem o możliwości użycia ziemi do kwiatów zmieszanej z wikolem, tutaj jednak zrezygnowałem z tego, ponieważ przy tak małej powierzchni zdecydowanie szybciej korzysta się z pasty teksturalnej od GW.

Po wyschnięciu chemii modelarskiej pomalowałem na szaro bruk i naniosłem pigmenty na ziemię.

Kolejnym krokiem było zasianie różnego rodzaju trawy. I tak przy użyciu kleju cyjanoakrylowego przykleiłem do podstawki kępki trawy. Do imitowania dłuższych ździebeł trawy użyłem włosia ze starego, zużytego pędzla.

Z kolei wikolem przytwierdziłem do podstawki różnokolorową trawę elektrostatyczną oraz nasiona brzozy oraz zasuszone kwiaty.

Całość wzmocniłem rozwodnionym wikolem, a po wyschnięciu pokryłem Wet effects and damp earth mixture od MiG, który nadał całości efektu mokrej ziemi.Forum IndexWarsztatPoradniki...
Page 1 of 1