[Turniej] Warheim FS w Katowicach - Piekło pocztowe...

All Posts
<
1 2 3 ... 14 15 16
>
Forum IndexWydarzenia [Warheim FS]Turnieje Warheim FS

#16: Re: [Turniej] Warheim FS w Katowicach - Piekło pocztowe... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Śr grud 09, 2015 12:31 PM
    ----
Krnabrny wrote:
Trochę dużo ale się postaram.

Takie by dały radę ?
lh3.ggpht.com/-O4zbCEi...nt_011.jpg

Myśle że podstawki 40x40 ?
Piękne Smile

#17: [Turniej] Warheim FS w Katowicach - Piekło pocztowe... Author: Grish , Location: Banden Post Posted: Śr grud 09, 2015 12:32 PM
    ----
Jeden juz zrobilem, tylko go trzeba z WarZaga zabrac Smile

#18: [Turniej] Warheim FS w Katowicach - Piekło pocztowe... Author: Krnabrny Post Posted: Śr grud 09, 2015 07:23 PM
    ----
imgur.com/Iah69AP

Tylko zamówie paści do tego i zrobie. Na podstawce 40x40 będzie git wyglądać

#19: [Turniej] Warheim FS w Katowicach - Piekło pocztowe... Author: Grish , Location: Banden Post Posted: Śr grud 09, 2015 10:32 PM
    ----
Co wy na to, żeby punktować tez aspekt modelarski?

#20: Re: [Turniej] Warheim FS w Katowicach - Piekło pocztowe... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Śr grud 09, 2015 10:41 PM
    ----
Poniżej prezentuję drugi turniejowy scenariusz. Wszelkie uwagi pożądane.


Stacja pocztowa
Otwarcie żelaznej skrzyni choć trudne okazało się możliwe. Niektórzy powiadają, że zamek ustąpił gdy świątobliwy duchowny wypowiedział słowa żarliwej modlitwy, inni twierdzą, że to moc zamknięta w potężnym zaklęciu otworzyła rygle, jeszcze inni wierzą, że kluczem do ukrytych wewnątrz sekretów okazała się wsparta furią pierwotna, brutalna siła. Tak czy inaczej skryte wewnątrz kufra tajemnice ujrzały światło dziennie, a oczy dowódcy który odkrył ukrytą do tej pory tajemnicę zapłonęły wewnętrznym ogniem…

Jednak to co raz zostało odkryte, nie da się na powrót zamknąć w ciemności. Błysk złotych koron otworzył usta i rozwiązał języki. I stało się tak, że wydobyta na światło dziennie tajemnica rozeszła się lotem błyskawicy wśród wrogich sobie kompanii, których dowódcy również zapragnęli położyć swe chciwe dłonie na owym sekretnym skarbie…

I znów nad polem bitwy uniósł się wzbity stopami kurz i pełny gniewu krzyk![/i]

Teren:
Zaleca się, aby potyczka została rozegrana na stole o wymiarach 4’x4’. Na środku pola bitwy należy pozostawić pusty plac o średnicy około 5” lub umieścić element terenu miejskiego reprezentujący rynek. Następnie wokół placu pocztowego, w odległości minimum 5” od środka pola bitwy należy umieścić 5 makiet reprezentujących kompleks pocztowych budynków specjalnych w ten sposób, by wejścia do budowli skierowane były w stronę rynku. Po rozmieszczeniu budynków specjalnych każdy z graczy rzuca K6 w celu ustalenia, który z nich rozpocznie rozmieszczanie kolejnych elementów terenu miejskiego (należy przerzucić ewentualne remisy) – wyższy wynik zadecyduje o pierwszeństwie. Gracz wybiera jedną z makiet i umieszcza ją w dowolnym miejscu na polu bitwy. Następnie to samo robi przeciwnik i tak dalej na zmianę, póki elementy terenu miejskiego się nie skończą.

Po rozmieszczeniu elementów terenu miejskiego, należy w sposób losowy oznaczyć budynki specjalne uprzednio przygotowanymi znacznikami specjalnymi. Znaczniki specjalne powinny posiadać taki sam awers zaś rewersy powinny zostać przygotowane w ten sposób, by cztery z nich pokazywało pudło!, zaś piąty oznaczał trafienie!.
Dowolny model bohatera, który w fazie ruchu w czasie wykonywania pozostałych ruchów wejdzie do budynku specjalnego przez znajdujące się od strony rynku drzwi może próbować odkryć znacznik specjalny. Należy wykonać rzut K6, wynik 5+ oznacza, że bohater odkrył znacznik specjalny. Natomiast rezultat 1 oznacza, że bohater zatruł się gazami zgromadzonymi wewnątrz budynku. Bohater musi wykonać udany test WT lub zostanie Powalony na ziemię!.

Model nie może odkryć znacznika specjalnego jeżeli w bieżącej turze biegł, skorzystał z umiejętności lub zasady specjalnej używanej w fazie magii lub fazie strzelania, strzelał, skakał, szarżował, upadł, wspinał się został Oszołomiony!, Powalony na ziemię!, Wyłączony z akcji! lub wykonywał jakiekolwiek inne działania poza zwykłym ruchem.


Drużyny:
Każdy z graczy rzuca K6 (należy przerzucić ewentualne remisy). Gracz z wyższym wynikiem wybiera czy chce rozstawić swoją drużynę jako pierwszy, czy drugi. Gracz, który rozstawia swoje modele jako pierwszy może wybrać krawędź stołu na której rozpocznie potyczkę. Przeciwnik, wystawia swoje modele jako drugi na przeciwległej krawędzi stołu. Wszystkie modele należy rozstawić na poziomie stołu w strefie rozstawienia w odległości do 6” od brzegu stołu.
W scenariuszu Stacja pocztowa nie obowiązuje zasada specjalna ZWIADOWCA.

Rozpoczęcie potyczki:
Potyczkę rozpoczyna drużyna która w trakcie poprzedniej rozgrywki zdobyła żelazną skrzynię.

Ponadto, losowo określony model stronnika wielkości człowieka lub mniejszy (dezerterem nie może zatem być model na podstawkce 40x40 mm i większej), (lub bohatera jeśli w momencie rozpoczęcia potyczki w szeregach drużyny nie ma stronników), który nie podlega zasadzie specjalnej DEMON, ISTOTA ETERYCZNA, LEŚNY DUCH, NIEUMARŁY oraz ZWIERZĘ lub NAJMITA opuszcza wraz z posiadanym ekwipunkiem szeregi kompanii gracza, który rozpoczyna rozgrywkę. Należy usunąć z KARTY DRUŻYNY model dezertera.

Cel potyczki:
Celem rozgrywki jest odnalezienie stacji pocztowej ukrytej w jednym z budynków specjalnych. Za każdym razem, gdy należący do drużyny model bohatera wejdzie do jakiegokolwiek budynku specjalnego przez drzwi znajdujące się od strony rynku należy odkryć znajdujący się w budowli znacznik specjalny. Wynik trafienie! oznacza, że model odnalazł stację pocztową, a gra kończy się zwycięstwem drużyny w szeregach, której służy bohater. Należy zauważyć, że każdy budynek może zostać przeszukany tylko raz.

Rozgrywka zostaje zakończona, gdy jedna z drużyn nie zda testu rozbicia lub odkryty zostanie znacznik specjalny oznaczający trafienie!. W przypadku gdy jedna z drużyn nie zda testu rozbicia to stacja pocztowa zostaje odnaleziona przez przeciwnika.

Punkty Doświadczenia:
+1 za przeżycie. Jeżeli bohater lub grupa stronników przeżyje potyczkę to otrzymują +1 PD.
+1 za zwycięstwo. DOWÓDCA drużyny, która osiągnęła cel rozgrywki otrzymuje +1 PD.
+1 za przeciwnika Wyłączonego z akcji!. Każdy bohater otrzymuje +1 PD za każdy Wyłączony z akcji! wrogi model.
+1 za odkrycie znacznika specjalnego. Każdy bohater, który odkryje znacznik specjalny otrzymuje dodatkowe +1 PD.
+2 za odnalezienie stacji pocztowej. Model bohatera który odkryje znacznik specjalny oznaczający trafienie! otrzymuje dodatkowe +2 PD.

Drużyna, która odnalazła stację pocztową w kolejnej potyczce jest stroną ‘atakującą’.

Ponadto, po zakończeniu potyczki należy wykonać rzut K6 za każdy odkryty przez modele znacznik specjalny oznaczający pudło!. Wynik 4+ oznacza, że odnalezione w budynku informacje zwiększają ilość odnalezionych przez kompanię w fazie eksploracji Łupów! o +1.

Punktacja turniejowa:
+60 MP za odkrycie znacznika specjalnego oznaczającego trafienie! i odnalezienie stacji pocztowej.
+3 MP (maksymalnie +12 MP) za każde 25% modeli przeciwnika, które zostały Wyłączone z akcji!.
+2 MP (maksymalnie +12 MP) za każdego bohatera przeciwnika, który został Wyłączony z akcji!.
+6 MP (maksymalnie +30 MP) za każdy odkryty znacznik specjalny.
Grish wrote:
Co wy na to, żeby punktować tez aspekt modelarski?
Na razie przewidziałem -1 Duży Punkt za grę niepomalowaną drużyną.

Idea Ale jeśli sponsorzy faktycznie prześlą tyle ile zadeklarowali, to można zrobić jeszcze konkurs na najlepszą drużynę, wybieraną w drodze głosowania przez uczestników turnieju.
Last edited by quidamcorvus on Śr stycz 06, 2016 11:17 PM; edited 6 time in total

#21: [Turniej] Warheim FS w Katowicach - Piekło pocztowe... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Cz grud 10, 2015 11:29 PM
    ----
Dzisiaj mam dla was kilka wiadomości.

Po pierwsze, do sponsorów dołączyła firma maxmini.eu.

Po drugie, dziś intensywnie testowaliśmy scenariusze turniejowe, w których pojawiły się pewne modyfikacje.

Scenariusze:
- Żelazna skrzynia
- Stacja pocztowa

Po trzecie doprecyzowałem zapis dotyczący znaczników kosztowności.

I po czwarte zaktualizowałem podręcznik do WFS.

#22: [Turniej] Warheim FS w Katowicach - Piekło pocztowe... Author: Krnabrny Post Posted: Pt grud 11, 2015 11:44 AM
    ----
Pytanie, jak to jest z podejmowaniem paczek i innego barahła jak dosiadamy wierzchowca ?

#23: [Turniej] Warheim FS w Katowicach - Piekło pocztowe... Author: inkofon Post Posted: Pt grud 11, 2015 12:07 PM
    ----
zawsze modelarsko można to rozwiązać w sposób jaki robimy to na turniejach Flamesów. Każdy wystawia swoją bandę na stole. Każdy gracz przy rejestracji dostaje żeton, kartkę itp i na wg siebie najładniejszą armię głosuje zostawiając przy niej ten żeton. Liczy się głosy i załatwione. Wszystko ogarnięte w 5 minut.

#24: [Turniej] Warheim FS w Katowicach - Piekło pocztowe... Author: Bahior , Location: Chorzów Post Posted: Pt grud 11, 2015 12:15 PM
    ----
Wydaje mi się, że przeszukiwać powinny móc tylko piesze modele. Bardziej zastanawia mnie czy model po podjęciu skrzyni może wejść z powrotem na wierzchowca. A jeśli tak to czy wierzchowiec może wtedy biegać?

#25: [Turniej] Warheim FS w Katowicach - Piekło pocztowe... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pt grud 11, 2015 12:29 PM
    ----
Podnosić znaczniki kosztowności mogą tylko modele piesze. Później może wsiąść na wierzchowca do rydwanu lub do powozu. Ale nie może biegać i latać. Wyjątek to żyrokopter, który może przewozić ładunki i latać.

@inkofon
Dobry pomysł.

#26: [Turniej] Warheim FS w Katowicach - Piekło pocztowe... Author: Krnabrny Post Posted: Pt grud 11, 2015 01:38 PM
    ----
A co z czarami lotu i tak dalej ? Przykład w swojej turze podnosze znacznik. Rzucam potem na model wiedźmi lot. I co wtedy się dzieje ?

#27: [Turniej] Warheim FS w Katowicach - Piekło pocztowe... Author: Bahior , Location: Chorzów Post Posted: Pt grud 11, 2015 01:39 PM
    ----
Cytując wczorajszą grę i QC "czar działa, ale nie latasz".

#28: Re: [Turniej] Warheim FS w Katowicach - Piekło pocztowe... Author: Pepe , Location: Kęty Post Posted: Pt grud 11, 2015 02:12 PM
    ----
Bahior wrote:
Cytując wczorajszą grę i QC "czar działa, ale nie latasz".

Very Happy

#29: [Turniej] Warheim FS w Katowicach - Piekło pocztowe... Author: Krnabrny Post Posted: Pt grud 11, 2015 03:03 PM
    ----
Bez sensu totalnie Very Happy Podobny absurd to chyba tylko trole i ogry wchodzące na drabine Very Happy

#30: [Turniej] Warheim FS w Katowicach - Piekło pocztowe... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pt grud 11, 2015 03:06 PM
    ----
Zasadniczo Centigor wchodzący na drabinę jest większym absurdem ale zobacz to...

m.youtube.com/watch?v=nPPw4O_XbRI

A model ze znacznikiem zgodnie z zasadami nie może biegać oraz latać, niezależnie od źródła biegu czy lotu.Forum IndexWydarzenia [Warheim FS]Turnieje Warheim FS
<
1 2 3 ... 14 15 16
>
Page 2 of 16