Wrocław na mapie Starego Świata

All Posts

1 2
>
Forum IndexWydarzenia [Warheim FS]

#1: Wrocław na mapie Starego Świata Author: basic , Location: Wrocław Post Posted: Pn May 15, 2016 10:31 AM
    ----
Witam.

Jest to kolejna próba zapoczątkowania cyklicznych spotkań graczy/miłośników Warheim FS we Wrocławiu. Spotkania te, czy to w formie turnieju, czy też niezobowiązujących potyczek, odbywać się będą za pozwoleniem i uprzejmością osoby zarządzającej sklepem "Bolter" w tymże lokalu na ulicy Sokolniczej 7/17.

Według otrzymanej informacji w grę wchodzą następujące dni "... poniedziałek, czwartek lub ewentualnie wtorek.
Możecie się też umawiać na Wieczorze Weteranów, ale w tym dniu obowiązuje rezerwacja stołów."

Zgodnie z sugestiami uczestników spotkania organizacyjnego, Warheimowe rozgrywki przybiorą postać krótkiej kampanii. Nie wyklucza się też możliwości tworzenia 1 dniowych turniejów (opartych na zasadach własnych) w ramach trwania takiej kampanii np. z użyciem jedynie samych bohaterów.

Pierwsze spotkanie przy stole (w formie luźnej potyczki), planowane jest na jutro na godzinę 18.00. Spotkanie pozwoli przypomnieć sobie zasady i zweryfikować ewentualne różnice w ich interpretacji. Dla osób planujących stawić się jutro, proponuję stworzyć rozpiskę band za 500 zk. Kolega Juri zaoferował, że przywiezie papierową wersję podręcznika.

Do zobaczenia Wink

Pozdrawiam!

#2: Wrocław na mapie Starego Świata Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pn May 15, 2016 11:09 AM
    ----
Powodzenia i liczę na jakieś zdjęcia i relacje ze spotkań Smile

#3: Re: Wrocław na mapie Starego Świata Author: basic , Location: Wrocław Post Posted: Pn May 16, 2016 10:26 PM
    ----
Dzięki Smile Oto i relacja!

Po pierwsze dziękuję użytkownikowi Tomasz za przyjście oraz szybką i przyjemną rozgrywkę Smile

Pragnę również podziękować Juriemu za zdjęcia, dostarczenie podręcznika i mobilizację graczy, no i oczywiście duże podziękowania dla Cavalierdejeux za udostępnienia stołu, modeli i swojego czasu. Dziękuję także za przyjście Mateuszowi, Jaśkowi i Czarnemu i innym (przepraszam jeśli kogoś nie wymieniłem z imienia ale to tylko dlatego, że nie byłem w stanie spamiętać wszystkich imion) i mam nadzieję, że spotkamy się wkrótce na kolejnej rozgrywce.Moim zdaniem pierwsza partia Warheim we Wrocłąwiu, po tak długiej przerwie, przebiegła szybko, sprawnie i przyjemnie (mam nadzieję, że Tomek również podziela moje odczucia). Nie obyło się bez zaglądania do podręcznika lub pytania Juriego, jednak z każdą kolejną grą zasady powinny się utrwalać, a sama gra przebiegać płynniej.

Kolejne spotkanie planowane jest za tydzień o 18.00 w sklepie Bolter. Osoby planujące stawić się za tydzień, proszę o przygotowanie rozpiski dowolnej bandy, za 500 zk.

Do zobaczenia Wink

Pozdrawiam!

#4: Wrocław na mapie Starego Świata Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Wt May 17, 2016 07:41 AM
    ----
Gratuluję udanego spotkania i czekam na kolejne relacje Smile

#5: Wrocław na mapie Starego Świata Author: tomasz , Location: Wrocław Post Posted: Śr May 18, 2016 04:33 PM
    ----
Również dzięki wielkie za grę, dobrze było wreszcie przypomnieć sobie klimaty miasta potępionych.

Grało się szybko i przyjemnie. Faktycznie wyszła na jaw konieczność dokładniejszego zapoznania się z zasadami, ale i tak jak na pierwszą od lat (w moim przypadku) grę w Mord/Warheima było nieźle.

Kapitan psów wojny beztroską wycieczkę do płonącego miasta przypłacił (najpewniej) życiem, podobnie jak połowa jego kompanów. Niestety większość najemników nie zapracowała na swój żołd, haniebnie pudłując lub nie będąc w stanie zranić celu. Zaskoczeniem było to, że bandzie złożonej z niezbyt silnych i wytrzymałych ludzi udało się na długo związać walką i wyłączyć z akcji szczurogra. Byłem pewien, że chwila pierwszego zwarcia z najemnikami rozpocznie szybką i niepowstrzymaną masakrę.

Do następnej rozgrywki!

#6: Wrocław na mapie Starego Świata Author: basic , Location: Wrocław Post Posted: Pn May 23, 2016 06:56 AM
    ----
Witam ponownie wszystkich zainteresowanych!

Podręcznik jest już w sklepie Bolter.

Zgodnie z ustaleniami, dziś kolejne spotkanie w sklepie Bolter. Zbiórka od 17:30 (dla tych którzy będą w stanie), o 18 najpóźniej zaczynamy granie. Zagramy 1-2 bitwy, dla tych co nie pamietają zasad, będzie to dobre przypomnienie, później integracja w pubie salonik.

Do tej pory zgłosili swoją obecność: Ja (basic), Juri, Czarny z Siedem Jeden, Banan. Liczymy także na obecność Raziela, Jasia, Izwora, Johnnego oraz wszelkich innych zainteresowanych.

Pozdrawiam,
basic & Juri

#7: Wrocław na mapie Starego Świata Author: basic , Location: Wrocław Post Posted: Wt May 24, 2016 09:28 PM
    ----
Dziękuję wszystkim przybyłym na spotkanie graczom Smile Tym razem dzięki większej niż ostatnio frekwencji, udało się prowadzić 2 równoległe rozgrywki na 2 osobnych stołach. Wszyscy jednak byli na tyle zaabsorbowani rozgrywką, że nikt nie zrobił pamiątkowego zdjęcia... Rozgrywki cieszą się też coraz większym zainteresowaniem osób niezaznajomionych z zasadami Warheim FS. Jeśli z zebranych przy stołach gapiów nawet 1/4 zdecydował by się na grę, to następnym razem zagramy już na 3 stołach Smile

Podziękowania jak zwykle również dla obsługi sklepu Bolter i dla Juriego za przygotowanie stołów do rozgrywki.

Na spotkaniu po rozgrywce ustaliliśmy wraz ze wszystkimi obecnymi graczami, zachować dotychczasowy charakter rozgrywek przynajmniej do września (z racji tego, że zbliża się okres wakacyjny). We wrześniu, gdy gracze w pełni zaznajomią się już z zasadami, rozpoczniemy zgodnie z odwieczną tradycją kampanię! Jeśli zatem wszystko przebiegać będzie zgodnie z planem temat kampanii pojawi się w osobnym wątku. Do tego czasu może uda się też zorganizować jednodniowy "turniej" (lub coś na jego kształt w biurze u Naszego kolegi Jaśka) na zasadach odbytego już w Katowicach "Piekła pocztowego".

Następne spotkanie odbędzie się tradycyjnie w kolejny poniedziałek (30.05.2016). Tym razem będziemy z Jurim na miejscu już od godziny 15.30 aby spróbować rozegrać 2 partie w ciągu 1 dnia. Wszystkich zainteresowanych zapraszam też do śledzenia wątku na facebooku:

www.facebook.com/event...539849424/

#8: Wrocław na mapie Starego Świata Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Wt May 24, 2016 09:35 PM
    ----
Cieszy mnie to bardzo Smile

#9: Re: Wrocław na mapie Starego Świata Author: czarny71 Post Posted: Pn May 30, 2016 09:18 PM
    ----
cześć

dziś kolejna bitwa za nami, znowu przyszło się zmierzyć z chudymi czy tam wysokimi elfiakami Juriego. Ja grałem Grasantami oddanymi Panu Rozkładu. Juri cyknął jakieś fotki więc mam nadzieje, że wrzuci.

Wylosowaliśmy scenariusz fajerwerki, na środku stołu stał wóz wypakowany skrzyniami, które trzeba było zdobyć aby wygrać scenariusz. Trzy psy puściłem z jednej strony stołu aby zajść elfiaki od flanki, a reszta nurglowców w zwartej kupie (mniam) biegła środkiem do wozu. Elfy zrobiły podobne, z tym, że na moją flankę w drugiej turze wyszli Wojownicy Cienia z zasadzki. Potem jeszcze Juri podzielił swoją bandę na dwie mniejsze i łucznicy z magiem siedzieli w budynku i ładowali we mnie z dystansu, a trzech bohaterów postanowiło zaszarżować moją zwartą ekipę. Myślałem, że zjem, strawie i dołącze elfiaki do swojej kupy ku chwale nurgla ale zdzwiłem się jak długo ustali. Tak się przerzucaliśmy tymi kostkami, że jeden elf postanowił zabić się skacząć z okna (nieudana szarża z góry), drugiego zagryzł pies, a trzeciego ustrzelił mag z Wielgachnych Czyraków, potem rzut na rozbicie i 11 :). Po mojej stronie padł pieseł. Za tydzień kolejna ustawka.

#10: Re: Wrocław na mapie Starego Świata Author: basic , Location: Wrocław Post Posted: Wt May 31, 2016 07:31 AM
    ----
Dziękuję za przybycie na spotkanie Juriemu, Czarnemu, Bananowi, Tomkowi i Jaśkowi (być może niedługo z bits suportera zmieni się on w aktywnego fana Warheima Wink ). Podziękowania wędrują też jak zwykle dla Piotra ze sklepu Bolter.

Tak o to wyglądało kolejne spotkanie z Warheimem w sklepie Bolter.

Zdjęcia z drugiego stołu robił kolega Banan w związku z czym czekamy jeszcze na jego relację.

Na jednym stole zmierzyły się Elfy wysokiego rodu z Grasantami chaosu spod znaku Nurgla, na kolejnym zaś Skaveny klanu Skryre z Grasantami chaosu niepodzielnego.

Niestety zabrakło nam graczy i banda psów wojny kolegi Tomka nie znalazła przeciwnika na polu bitwy. Być może następnym razem uda się Nam zagrać na 3 stołach.

Następne spotkanie jak zwykle w poniedziałek o 18.00. Wszystkich ętnych zapraszam!

#11: Wrocław na mapie Starego Świata Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Wt May 31, 2016 07:51 AM
    ----
Całkiem niezły stół Smile

#12: Re: Wrocław na mapie Starego Świata Author: basic , Location: Wrocław Post Posted: Wt May 31, 2016 07:55 PM
    ----
heh, no nie jest to może jeszcze makieta moich marzeń ale można powiedzieć, że jest już w miarę przyzwoicie Smile Pewnie jeszcze sporo wody upłynie w rzece Reik yyyy... Odrze, zanim będziemy mogli we Wrocławiu poszczycić się stołami podobnymi do tych co w Katowicach Wink

#13: Re: Wrocław na mapie Starego Świata Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Wt May 31, 2016 07:58 PM
    ----
basic wrote:
heh, no nie jest to może jeszcze makieta moich marzeń ale można powiedzieć, że jest już w miarę przyzwoicie Smile Pewnie jeszcze sporo wody upłynie w rzece Reik yyyy... Odrze, zanim będziemy mogli we Wrocławiu poszczycić się stołami podobnymi do tych co w Katowicach Wink
Wszystko przed wami. Może zorganizujecie warsztaty makietowe?

#14: Re: Wrocław na mapie Starego Świata Author: basic , Location: Wrocław Post Posted: Śr czerw 01, 2016 12:48 PM
    ----
quidamcorvus wrote:
Może zorganizujecie warsztaty makietowe?

Myśleliśmy już o tym (w różnych wariantach) ale póki co cala nasza uwaga jest skoncentrowana na organizacji ludzi. Jak na razie zbliżają się wakacje... ciężko powiedzieć czy nie rozregulują one Naszych spotkań.

#15: Re: Wrocław na mapie Starego Świata Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Śr czerw 01, 2016 12:54 PM
    ----
basic wrote:
quidamcorvus wrote:
Może zorganizujecie warsztaty makietowe?

Myśleliśmy już o tym (w różnych wariantach) ale póki co cala nasza uwaga jest skoncentrowana na organizacji ludzi. Jak na razie zbliżają się wakacje... ciężko powiedzieć czy nie rozregulują one Naszych spotkań.
Na pewno rozlegulują. Warsztaty są niezłą alternatywą bo mogą ściągnąć nowe osoby ciekawe modelarstwa.Forum IndexWydarzenia [Warheim FS]

1 2
>
Page 1 of 2