Rydwan czy kawaleria

All Posts
Forum IndexTaktyki & Strategie [Warheim FS]

#1: Rydwan czy kawaleria Author: Krnabrny Post Posted: Śr paźdź 26, 2016 07:30 AM
    ----
Witam

Zacząłem się ostatnio zastanawiać nad pewną sprawą, mianowicie rywalizacja wręcz z czasów antycznych czyli rydwan vs kawaleria. W warheim mamy obie opcje dostępne i w sumie w dość dużej ilości a nawet nie wykluczające się wzajemnie.

Moje pytanie do was brzmi : Czy ktoś z was miał przyjemność grać dużo rydwanem ( nie powozem ale rydwanem ) oraz kawaleria ?

Ze swojego doświadczenia oraz jakiegoś tam ogrania rydwan wydaje mi się niezbyt drogą platformą do strzelania ( w sam raz dać paścio bohatera + 2 łuczników ) [ historycznie były tak wykorzystywane ]. Niestety rydwan to dość konkretny kloc który jest przy okazji dość powolny jak na swoje gabaryty oraz zapewniające łucznikom wsparcie. Z drugiej strony kawaleria ma swoje dość potężne bonusy. Pierwszy jest taki że kawalerzysta jest 1 i nie wymaga woźnicy ani wsparcia żeby działać.

Słowem - używał ktoś rydwanu do walki wręcz z powodzeniem ?

#2: Rydwan czy kawaleria Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Śr paźdź 26, 2016 07:41 AM
    ----
Tak. Orków rydwan z Hersztem i Szamanem plus wsparcie Trolla.

Jak na Zielonoskórych bardzo mało modeli na start, bo nawet na komplet bohaterów nie wystarczy ale jest to dość solidny walec.

Tyle że zarówno przed kawalerią jak i konnicą łatwo skryć się na piętrach i wzniesieniach.

#3: Rydwan czy kawaleria Author: Krnabrny Post Posted: Śr paźdź 26, 2016 07:50 AM
    ----
Raczej moje pytanie brzmi czy rydwan dostatecznie rekompensuje siłą swoje minusy co do kawalerii.

Też zajmuje 1 miejsce. Jest w tej samej cenie mniej więcej ale no pojedyńczy model na rydwanie raczej cudów nie wyczyni chyba nie ?

#4: Rydwan czy kawaleria Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Śr paźdź 26, 2016 08:21 AM
    ----
Rydwanem nie opłaca się szarżować i wiązać walką przeciwnika, no chyba że na pokładzie ma bardzo skutecznych wojowników. Lepiej użyć rozjeżdżania i zmiękczyć przeciwnika przed właściwą szarżą.

#5: Re: Rydwan czy kawaleria Author: Magus , Location: Warszawa Post Posted: Śr paźdź 26, 2016 06:09 PM
    ----
Moim zdaniem jeden kawalerzysta ma ma przewagę nad rydwanem głównie z powodu swojej ceny , która jest na tyle niska że dalej stać nas na komplet bohaterów i jakieś wyposażenie. Nomada w Kislevie , Rajtar lub tańsi bohaterowie potrafi być solidnym atutem. Więc odpowiadając na Twoje pytanie : kawaleria.Forum IndexTaktyki & Strategie [Warheim FS]
Page 1 of 1