Klan Zabócjów

All Posts
Forum IndexTaktyki & Strategie [Warheim FS]

#1: Klan Zabócjów Author: Bhaalaor , Location: Bielawa-Wrocław Post Posted: Pn list 20, 2016 10:06 PM
    ----
Dobry wieczór Wink Jestem tutaj zielony także serdecznie wszystkich witam!

Planuję na przestrzeni miesiąca skompletowac sobie drużynę ww. krasnali i mam kilka pytań do doświadczonych graczy, mianowicie: jakie są wady i zalety owej bandy, na co zwracać uwagę, czego się wystrzegać i co najważniejsze jakie taktyki opłaca się stosować a od jakich trzymać się z daleka? Z góry dzięki za odpowiedź \m/

#2: Klan Zabócjów Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pn list 21, 2016 12:16 AM
    ----
Zalety:
W większości przypadków trafisz i zranisz przeciwnika. Pogromcy mają wysokie WW i zwykle ranią przynajmniej na 7+.
Krasnoludowie zawsze mogą biegać, mają wysokie CP i trudno je zabić.
Wszyscy bohatetowie mają dostęp do umiejętności siłowych a dwóch do szybkościowych - krasnolud szarżujący czy biegnący na 9" robi wrażenie Wink
Bohaterowie mają dostęp do broni palnej.

Wady:
Niska mobilność.
Brak pancerza.
Nie można zadeklarować dobrowolnego rozbicia.
Dopłata do ekwipunku.


Taktykę masz tylko jedną, jak najszybciej dotrzeć do przeciwnika i związać go walką wręcz unikając wcześniej wystrzelania. W tym celu jednego z bohaterów najlepiej ubrać w ciężki/gromrilowy pancerz i tarczę, a następnie prowadzić przed kompanią w celu zbierania pocisków.

#3: Re: Klan Zabócjów Author: kozAa Post Posted: Pn list 21, 2016 10:31 AM
    ----
Są jeszcze bukanierzy którzy w połączeniu z inżynierem dają radę:)

#4: Klan Zabócjów Author: Krnabrny Post Posted: Pn list 21, 2016 12:35 PM
    ----
Zabójcy są taką ok bandą. Jak grasz ogrami to możesz mieć problem. Jak grasz ludźmi w pancerzach na 2/3+ to możesz mieć właściwie wywalone na przeciwnika i traktować go jak zwykły model człowieka bez pancerza. Tan i Inżynier w pancerzach niestety też wiosny nie czynią bo ruszając się 3" spokojnie można ich wymanewrować. To jest niestety ten typ kompani gdzie albo coś się uda zrobić ( dość do przeciwnika bez strat ) albo lepiej do niego nie iść nawet bo tylko ułatwia mu to robotę. Przykładowo z kuszy bez żadnych bonusów do zasięgu masz koło 3 tur strzelania do krasnoludów o ile te się nie schowają - jak się schowają to masz mniej ale wtedy sam też możesz się przemieszczać i tak dalej.

#5: Klan Zabócjów Author: Bhaalaor , Location: Bielawa-Wrocław Post Posted: Pn list 21, 2016 07:22 PM
    ----
Czyli najprościej szybki faceroll na przeciwnika, tana do przodu( do zbierania strzałów), kawałek dalej inżynier do strzelania i huzia na wroga ?

@Edit:
Zmajstrowałem rozpiskę wstępną:
-Tan z pancerzem z Gormrilu, tarczą i hełmem.
-Pogromca Smoków
-Inżynier z muszkietem krasnoludzkim, grantami i hełmem.
-Bukanier
-2x Pogromca Trolli

Razem= 490 zk.

#6: Klan Zabócjów Author: Krnabrny Post Posted: Pn list 21, 2016 08:41 PM
    ----
odstaw granaty i muszkiet oraz hełm. Z Tana zdejmij hełm. Masz w ten sposób chyba kasy na kolejnego stronnika. Ewentualnie wymień pogromców na bukanierów.

#7: Klan Zabócjów Author: Bhaalaor , Location: Bielawa-Wrocław Post Posted: Pn list 21, 2016 09:49 PM
    ----
No właśnie wcześniej miałem zamiast sprzetu jeszcze jednego bukaniera, ale nie wiem czy nie lepiej mieć właśnie jakąś zbroję + fajną broń na bohaterach. Dzięki temu mógłbym stawiać bezpiecznie tana w pierwszym szeregu a inżynier dostałby boosta to obrażeń.

#8: Re: Klan Zabócjów Author: kozAa Post Posted: Pn list 21, 2016 10:53 PM
    ----
jak dla mnie to podstawą jest komplet bohaterów, bo to oni generują dochód i zostają największymi zabijakami. Także tan+ inżynier/kowal + pogromca smoków + pogromca gigantów, koszt to 290zk zostaje 210 na stronników i jakiś sprzęt

#9: Klan Zabócjów Author: Pepe , Location: Kęty Post Posted: Wt list 22, 2016 09:49 AM
    ----
Dobrze prawi, polać mu wina/piwa. A tak na serio to wszystko zależy czy grasz kampanię czy pojedynczą potyczkę. Jak to pierwsze to full bohaterów, jeżeli natomiast w drugim przypadku można już pójść w kierunku większej ilości stronników lub lepszego ekwipunku.
Ogólnie nie grałem nigdy tymi krasnoludami, ba nawet nie grałem przeciwko nim. Swoje doświadczenie czerpię z potyczek przeprowadzonych Khazadami, a i tam nie często korzystałem z usług Pogromcy Trolli, który może w początkowej fazie kampanii się spisywał jako tako ale jeżeli nie awansował na bohatera to w późniejszym etapie sporo tracił na wartości, no i jego przeżywalność znacząco spadała.Forum IndexTaktyki & Strategie [Warheim FS]
Page 1 of 1