[Warsztat] Prestiż Drużyny...

All Posts
Forum IndexDyskusja ogólna [Warheim FS]

#1: [Warsztat] Prestiż Drużyny... Author: Repentia.Vlk , Location: Frederheim Post Posted: Pt grud 30, 2016 03:01 PM
    ----
Już jakiś czas temu zauważyłam, że istnieją dwie główne szkoły liczenia 'Punktów Prestiżu', głównie związanych z 'Najemnymi Ostrzami'.

Pierwsza szkoła to wliczanie 'Najemnych Ostrzy' do liczby modeli służących w drużynie, a więc mamy już +5. Jeżeli model jest dużym celem, to dodaje jeszcze +20 punktów. Na koniec dodawana jest jeszcze wartość podana w opisie najemnego ostrza, np. +35.

Druga szkoła to dodawanie jedynie tej ostatniej wartości. Jest to prostsze i chyba bliższe pierwotnemu zamysłowi.

Nie ukrywam, że jestem właśnie za tą ostatnią interpretacją, a jako że interpretacje są różne to moim zdaniem trzeba by to uściślić.

Co wy na to?

#2: [Warsztat] Prestiż Drużyny... Author: Torin , Location: Katowice Post Posted: Pt grud 30, 2016 04:40 PM
    ----
Ta druga opcja!

#3: [Warsztat] Prestiż Drużyny... Author: Krnabrny Post Posted: Pt grud 30, 2016 04:41 PM
    ----
Ja też zawsze korzystałem z tej drugiej opcji.

Edit: Pepe ma rację - trzeba wybrać prostszą opcję i bardziej intuicyjną. Dość jest w sumie liczenia na te chwilę Very Happy
Last edited by Krnabrny on Sb grud 31, 2016 12:27 PM; edited 1 times in total

#4: [Warsztat] Prestiż Drużyny... Author: Pepe , Location: Kęty Post Posted: Sb grud 31, 2016 11:46 AM
    ----
To co prostsze ale niech jest to ujęte w RB. Bo pierwsza jest zgodna z zasadami.

#5: Re: [Warsztat] Prestiż Drużyny... Author: kozAa Post Posted: Sb grud 31, 2016 12:24 PM
    ----
druga opcja zdecydowanie:), sporo to ułatwi Smile

#6: [Warsztat] Prestiż Drużyny... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pn marca 12, 2018 12:27 AM
    ----
Quote::
1. Zaczynamy od podliczenia Punktów Doświadczenia zarówno bohaterów jak i stronników, a sumę wpisujemy w odpowiednie miejsca na karcie drużyny.

I tutaj wliczamy ewentualne Punkty Doświadczenia posiadane przez Postaci Dramatu i Najmitów. I tak PD Postaci Dramatu (bohater specjalny) sumujemy z punktami bohaterów, a PD Najemnych Ostrzy dodajemy do puli stronników.

Przypominam, że wszystkie Postacie Dramatu rozpoczynają z 12 Punktami Doświadczenia.

2. Punkty Kampanii, przed pierwszą rozgrywką to 0.

3. Liczba modeli. Liczymy wszystkie modele bohaterów i stronników i mnożymy razy 5, a wynik zapisujemy w odpowiednim miejscu.

Tutaj nie uwzględniamy Postaci Dramatu oraz Najemnych Ostrzy, które nie wliczają się do limitu kompanii.

4. Zliczamy wszystkie modele podlegające zasadzie specjalnej wierzchowiec i mnożymy sumę razy 5, a wynik zapisujemy w odpowiednim miejscu.

5. Ulubiona pozycja większość graczy. Czyli wartość ekwipunku. Sumuje wartość ekwipunku, oręża i pancerza posiadanego przez bohaterów i stronników, a sumę dzielimy przez 10 i zapisujemy otrzymany wynik w odpowiednim miejscu.

Tutaj nie uwzględniamy startowego ekwipunku, oręża i pancerza, z którym Postacie Dramatu i Najemne Ostrze zaczynają rozgrywkę ale uwzględniamy każdy dodatkowy ekwipunek, w który wyposażymy Postacie Dramatu lub niektóre Najemne Ostrza.

6. Jeżeli w trakcie kolejnych rozgrywek wasze kampanie zaopatrzą się w magiczne przedmioty to mnożymy ich ilość przez 5 i zapisujemy wynik.

7. Zliczamy wszystkie modele bohaterów i stronników, które podlegają zasadzie specjalnej duży cel i mnożymy razy 20, a wynik zapisujemy w odpowiednim miejscu.

Nie uwzględniamy Postaci Dramatu oraz Najemnych Ostrzy.

8. Jeżeli posiadacie machiny wojenne to mnożycie ich ilość razy 25 i zapisujecie wynik na karcie drużyny.

Nie uwzględniamy Postaci Dramatu oraz Najemnych Ostrzy.

9. Zliczacie wszystkie modele podlegające zasadzie specjalnej potwór i mnożycie ilość razy 50, a wynik zapisujecie w odpowiednim miejscu.

10. Jeśli posiadacie Postacie Dramatu lub Najemne Ostrza to sumujecie modyfikatory prestiżu drużyny podany w ich opisie, a wynik zapisujecie na karcie drużyny.

11. I na koniec sumujecie wyniki otrzymane w krokach od 1 do 10, a uzyskana wartość odpowiada aktualnemu Prestiżowy Drużyny, którą dowodzicie.Forum IndexDyskusja ogólna [Warheim FS]
Page 1 of 1