[Warsztat] Obozowisko

All Posts
<
1 2
Forum IndexDyskusja ogólna [Warheim FS]

#16: [Warsztat] Obozowisko Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Wt lut 07, 2017 02:38 PM
    ----
Problem z czytelnością karty drużyny to nie problem, zrobi się rubrykę gdzie X będzie oznaczał stacjonowanie w obozie. Może ktoś zrobi mobilną kartę?

@Findar
Podoba mi się twoja propozycja, napisz zasadę tak, żebym mógł to wkleić do podręcznika i przetestujemy.

#17: Re: [Warsztat] Obozowisko Author: Grish , Location: Banden Post Posted: Wt lut 07, 2017 03:19 PM
    ----
Findar wrote:
Tutaj zmiana rozpy ogranicza się do wymiany jednej grupy stronników myślę ze nie będzie to bardzo odczuwalne jesli chodzi o calosc wrazen z gry, a co do rozpisek wystarczy miec dwie karty np. w jednej ghule w drugiej upiory ;).

Jezeli zostawicie ze bedzie najpierw wybor stronnikow a potem scenariusz, to bedzie moim zdaniem martwa opcja.
Już teraz wybierasz na ślepo która grupa bardziej się przyda- czyli wybierasz tą która uważasz za bardziej uniwersalną. Zmiana jej na drugą nie wiedząc w co będziesz grać spowoduje, że ta twoim zdaniem lepsza będzie wolniej zdobywać doświadczenie.
Kupowanie dodatkowego ewkipunku i rozwiajnie równocześnie dwóch grup, okaże się nieopłacalne i wszyscy beda grali po staremu.

Ok, warte przetestowania.

#18: Re: [Warsztat] Obozowisko Author: Findar , Location: Katowice Post Posted: Wt lut 07, 2017 03:24 PM
    ----
"Drużyna:
Gracze, którzy zdecydują się na rozbicie obozowiska zyskają kilka nowych możliwości podczas prowadzenie rozgrywki.
Po pierwsze DOWÓDCY podczas rekrutacji bohaterów i stronników, tam gdzie jest to możliwe, mogą zignorować zapis ALBO i wcielić w szeregi drużyny obie alternatywne jednostki. Należy jednak zauważyć, że udział w potyczce będzie mogła wziąć tylko jedna z takich jednostek, a druga będzie w tym czasie stacjonować w OBOZOWISKU czekając na swoją kolej. Gracz po wylosowaniu scenariusza a przed ustaleniem kto rozstawia się jako pierwszy, dokonuje wyboru stronników biorących udział w potyczce i informuje o tym przeciwnika.
Po drugie gracz w trakcie kampanii może rozbudowywać OBOZOWISKO dostosowując je do potrzeb dowodzonej przez siebie drużyny i zyskując wymierne korzyści."

Chyba wystaczająco jasno?

#19: [Warsztat] Obozowisko Author: Bahior , Location: Chorzów Post Posted: Wt lut 07, 2017 04:03 PM
    ----
Wygląda dobrze. Ale co z prestizem? Bo są scenariusze które wybiera drużyna z naSzym prestiżem a dwie grupy stronników z różnym doświadczeniem i w różnej ilości mogą mocno wpływać na prestiż.

Pomysł podoba mi sie a moje rozwiązanie problemu o którym sam pisze jest takie. Aby na potrzeby takich sytuacji brać pod uwagę kombinacje stronników która daje Najwyższy prestiz.

Pytanie co ze slabeluszami - bierzemy pod uwagę to co gracze rzeczywiście wystawili na stół?

#20: [Warsztat] Obozowisko Author: Krnabrny Post Posted: Wt lut 07, 2017 04:59 PM
    ----
Ja jestem na tak i to bardzo Very Happy

Jedyne co bym dodał od siebie to scenariusz gdzie możemy zaatakować obowozisko przeciwnika. Możemy to zrobić zawsze tzn wybrać taki scenariusz jeśli znamy lokalizację obozowiska ( można przy pojmanym dodać taki motyw że model w zamian za wolność wyjawia lokalizację obozowiska ). Atakowany moze wtedy wystawić wszystkie modele które ma tzn te z obozowiska oraz te z bandy bez ograniczenia do liczby modeli. Ot takie wyzwanie na miarę naszych czasów. Atakowany jeśli przegra musi opuścić obozowisko które pada łupem atakującego. Doda to trochę pikanterii Very Happy Jako ulepszenie można też dodać zasieki i umocnienia. Oczywiście teren obozowiska ustawiał by atakowany bo to on wybierał gdzie będzie obozował itp.

#21: [Warsztat] Obozowisko Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Wt lut 07, 2017 06:50 PM
    ----
@Findar
Quote::
Gracz po wylosowaniu scenariusza a przed ustaleniem kto rozstawia się jako pierwszy, dokonuje wyboru stronników biorących udział w potyczce i informuje o tym przeciwnika.
Rozumiem, że gracze losują scenariusz a nastepnie ustalają rozpiski równolegle i wymieniają się informacjami?

A co proponujesz w sytuacji gdy gracz z > lub < prestiżem wybiera scenariusz?

@Krnabrny
Pomysł jak najbardziej OK ale jako kolejny krok do opracowania w przyszłości. Choć zbudowanie makiety swojego obozu będzie ciekawym wyzwaniem Smile

#22: Re: [Warsztat] Obozowisko Author: Findar , Location: Katowice Post Posted: Wt lut 07, 2017 07:02 PM
    ----
@Quidamcorvus
tak, o to chodzi, można zmienić o tym wybieraniu scenariusza. generalnie zasady losowania scenariuszy i wystawiania są w innym dziale, a rozumiem, ze te obozy w innym, tak ze nie chcialem tam za duzo informacji powielac. Wazne zeby ktos kto nie uczestniczyl w dyskusji zrozumiał o co chodzi...

#23: Re: [Warsztat] Obozowisko Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Wt lut 07, 2017 07:38 PM
    ----
Findar wrote:
@Quidamcorvus
tak, o to chodzi, można zmienić o tym wybieraniu scenariusza. generalnie zasady losowania scenariuszy i wystawiania są w innym dziale, a rozumiem, ze te obozy w innym, tak ze nie chcialem tam za duzo informacji powielac. Wazne zeby ktos kto nie uczestniczyl w dyskusji zrozumiał o co chodzi...
Powielać można, lepiej się utrwali Smile

#24: [Warsztat] Obozowisko Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Wt lut 07, 2017 07:54 PM
    ----
Quote::
Gracze po wylosowaniu scenariusza a przed ustaleniem kto rozstawia się jako pierwszy, dokonują wyboru bohaterów i stronników, którzy wezwą udział w rozgrywce i obliczają Prestiż Drużyny.

#25: [Warsztat] Obozowisko Author: Findar , Location: Katowice Post Posted: Wt lut 07, 2017 08:07 PM
    ----
No i w punkt. Smile

#26: Re: [Warsztat] Obozowisko Author: Magus , Location: Warszawa Post Posted: Pt lut 10, 2017 05:34 PM
    ----
Dobrze myślę że można chcieć oszczędzić część swoich sił , i na przykład posiadając 6 włóczników , wystawić do potyczki np.4 ?

#27: [Warsztat] Obozowisko Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pt lut 10, 2017 06:03 PM
    ----
Zasadniczo tak.Forum IndexDyskusja ogólna [Warheim FS]
<
1 2
Page 2 of 2