Azylium  
_TOGGLE_TOGGLE
_TOGGLE Menu główne

_TOGGLE Polecamy_TOGGLE Styl
Each user can view the site with a different theme.
Themes marked with a * also change the forum look.

ForumsPro › Oddział WARHEIM FS › Home Rules [Warheim FS] › Postacie Dramatu [Warheim FS] › Ostrze Cienia, Mistrz Skrytobójców
Ostrze Cienia, Mistrz Skrytobójców
...propozycje zasad dla nowych Postaci Dramatu.
Users browsing this topic: Brak
Post new topic Reply to topic Wersja do druku
View previous topic :: View next topic
Author Message
quidamcorvus
o. Założyciel
o. Założyciel

quidamcorvus

Offline

Joined: marca 06, 2011
Posts: 8646
Location: Katowice/Żory, śląskie
Filia Śląska

Post Post subject: Ostrze Cienia, Mistrz Skrytobójców
Posted: Śr May 03, 2017 07:06 PM
Reply with quote

Wersja PDF dostępna jest TUTAJ.


Ostrze Cienia, Mistrz Skrytobójców:
LICZBA MODELI W DRUŻYNIE: 0-1
KOSZT REKRUTACJI: 100 ZK
ŻOŁD: SPECJALNE
PRESTIŻ DRUŻYNY: +60 PUNKTÓW
PODSTAWKA: 20 X 20 MM

Podczas gdy oddane Khainowi młode Mroczne Elfki wyrastają na Wiedźmy Khaina, młodym Elfom wychowywanym w świątyniach Khaina pisany jest los Skrytobójców. Są to najbardziej zabójcze i nikczemne ze wszystkich Mrocznych Elfów, mistrzowie subtelnej, śmiercionośnej magii. Neofitów wychowuje się na skrwawionych dziedzińcach świątyń, gdzie uczy się ich sztuki wojny i zadawania śmierci. Ci najbardziej bezwzględni i zabójczy, którym uda się przeżyć pierwsze dziesięć lat treningu, kiedy to przyjdzie im zabijać współtowarzyszy w pojedynkach bądź też innymi bardziej wymyślnymi sposobami, przekazywani są do wielkich świątyń w Naggarond i Har Ganeth, gdzie studiują najgłębsze tajemnice Khaina. Nikt spoza kultu nie zna wszystkich sekretów świątyń, za wyjątkiem może Staruchy Hellebron i Ostrza Cienia, a każdego ze Skrytobójców uczy się wybranych technik i umiejętności ich mistrza. Kult Khaina oferuje usługi swych Skrytobójców Malekithowi i innym władcom Naggarond w zamian za ofiary, złoto i polityczne wpływy. Choć ceny ich usług są wysokie, umiejętności owych zabójców są tak imponujące, że nie narzekają na brak zleceń. Wielu Skrytobójców świadczy swe usługi w miastach Mrocznych Elfów, gdzie usuwają rywali swych zleceniodawców tudzież wspomagają swymi ostrzami przewroty wymierzone w rządzące rody. Niektórzy Skrytobójcy wynajmowani są przez kapitanów Czarnych Ark, gdzie szkolą Korsarzy w sztuce wojennej i sieją przerażenie pośród społeczności, będących celem ich najazdów.
Skrytobójców zatrudnia się również do utrzymywania dyscypliny żołnierzy. Ich wyszkolenie i przebiegłość sprawia, że żołnierze zwykle nie zdają sobie sprawy z faktu, że w ich szeregach znajduje się Skrytobójca. Strach i niepewność sprawiają,
że rozmowy nawołujące do niesubordynacji i nieposłuszeństwa zdarzają się niezwykle rzadko, w końcu żaden Mroczny Elf nie może być w stu procentach pewny, z kim spiskuje. Skrytobójcy są mistrzami w używaniu trucizn i pokrywają swe ostrza najprzeróżniejszymi jadami – niektóre z nich powodują śmierć, inne paraliżują bądź mroczą umysł ich ofiar, by można było je pojmać i torturować, czy to dla zdobycia informacji, czy też dla zwykłej przyjemności. Wystarczy zadrapanie, a nerwy ofiary zapłoną żywym ogniem, którym towarzyszą agonalne skurcze, jej serce eksploduje tudzież kości skruszeją wewnątrz ciała. Każda potworna agonia ofiary sprawia Skrytobójcom niewymowną przyjemność, a warto wspomnieć, że są oni mistrzami utrzymywania więźniów przy życiu przez wiele dni. Zdarza się często, że potrafią wydobyć zeznania i informacje znacznie szybciej niż oprawcy stosujący swe prymitywne tortury.
Ostrze Cienia jest ciągle młody, ma zaledwie 150 lat, a mimo to stał się już legendą. Opowieściami o jego makabrycznych przygodach Mroczne Elfy straszą swoje dzieci. Najsłynniejszym wyczynem było wymordowanie całej załogi Jastrzębiego Okrętu Elfów Wysokiego Rodu – Ostrze Cienia zabijał jednego po drugim przez kilka kolejnych dni. Oszczędził jedynie ciężko okaleczonego kapitana, by ten mógł opowiedzieć swoim ziomkom o narastającej grozie na jego statku, kiedy załoga desperacko starała się osaczyć Ostrze Cienia – na próżno.
Ostrze Cienia podlega bezpośrednio Starusze Hellebron i krążą plotki, że ta wykorzystuje go do usuwania swych politycznych przeciwników. Opowieści te nie mają poparcia w dowodach, bowiem nikt, kto kiedykolwiek widział twarz Ostrza Cienia, nie przeżył tego spotkania. Zabił swojego mistrza, kiedy tylko nauczył się wszystkiego, co ten potrafił i nawet sama Hellebron nie wie, jak wygląda jej zaufany skrytobójca. Co więcej, ci, którzy rozpowiadają takie sensacje, kończą żywot w niewyjaśnionych okolicznościach…

UWAGI: Ostrze Cienia może zostać zatrudniony przez następujące drużyny: Mroczni Elfowie z Naggaroth.
Mistrz Skrytobójców, który osiągnął kolejny poziom doświadczenia i w ramach rozwoju wylosował NOWĄ UMIEJĘTNOŚĆ może nauczyć się jednej zdolności z listy umiejętności WALKI, STRZELECKICH lub SZYBKOŚCIOWYCH. Ponadto, Ostrze Cienia może nauczyć się jednej z wymienionych poniżej umiejętności specjalnych:

MISTRZ SKRYTOBÓJSTWA: Ostrze Cienia bez trudności potrafi atakować przeciwników sam pozostając w ukryciu. Wszystkie udane trafienia wykonane przez Postać Dramatu podlegają zasadzie specjalnej SKRYTOBÓJCZY.
SZTUKA CICHEJ ŚMIERCI: Mroczny Elf opanował zabójczą sztukę walki otwartymi dłońmi, nauczaną przez mistrzów sztuk walki w Kitaju. W fazie walki wręcz nieuzbrojony model może walczyć otwartymi dłońmi tak, jakby posiadał zdolność broń naturalna oraz tak jakby walczył dwoma BRONIAMI RĘCZNYMI z cechą oręża WYWAŻONY (Mistrz Skrytobójców otrzymuje +1 ATAK). Dzięki znajomości anatomii Ostrze Cienia potrafi precyzyjnie wymierzać ciosy, model zadaje zranienie krytyczne jeżeli w rzucie na zranienie wypadnie dublet, ponadto trafiony i zraniony przeciwnik otrzymuje premię +1 do rzutu w TABELI EFEKT ZRANIENIA.
ZABÓJCZY CIOS: Dzięki uczestnictwu w niezliczonych walkach Mistrz Skrytobójców osiągnął doskonałość w sztuce zabijania i czyni to nad podziw szybko i gładko. Wszystkie ATAKI wykonane przez Postać Dramatu w fazie walki wręcz podlegają zasadzie specjalnej ZABÓJCZY CIOS.
CHARAKTERYSTYKA OSTRZA CIENIA:

Code::
SKRYTOBÓJCA	SZ	WW	US	S	WT	ŻW	I	A	CP
Początkowa	5	5	5	3	3	1	6	1	9
Maksymalna	6	7	7	4	3	3	9	4	10

BROŃ/PANCERZ: Ostrze Cienia posiada SZTYLET oraz MIECZ i BROŃ MIOTANĄ (NOŻE), gracz wedle uznania może wyposażyć Postać Dramatu w dodatkowy oręż i pancerz z LISTY EKWIPUNKU DRUŻYNY.
ZASADY SPECJALNE:
NIENAWIŚĆ, RANGER, ZASADZKA, ZATRUTY ATAK, ZWIADOWCA.
INFILTRACJA: Ostrze Cienia może spróbować ukryć się w szeregach kompanii przeciwnika! DOWÓDCA Mistrza Skrytobójców przed rozpoczęciem potyczki ale po wystawieniu modeli przez przeciwnika może wykonać rzut K6. Wynik 1 oznacza, że Mistrz Skrytobójców został zdemaskowany przez drużynników przeciwnika i Wyłączony z akcji!, a w trakcie sekwencji po potyczce należy wykonać rzut na TABELĘ POWAŻNYCH OBRAŻEŃ. Natomiast rezultat 2+ oznacza, że Postaci Dramatu udało się przeniknąć w szeregi wrogiej kompanii, a DOWÓDCA Ostrza Cieni może potajemnie wskazać i zapisać jedną z wrogich grup stronników złożoną z pieszych modeli na podstawkach 25x25 mm i mniejszych, które nie podlegają zasadzie specjalnej ZWIERZĘ lub LOT.
Jeżeli grupa stronników w szeregach której ukrywa się Mistrz Skrytobójców zostanie w całości Wyłączona z akcji! zanim Otrze Cienia zostanie ujawniony, również Postać Dramatu zostaje Wyłączona z akcji!, a w trakcie sekwencji po potyczce należy wykonać rzut na TABELĘ POWAŻNYCH OBRAŻEŃ.
Na początku drugiej, trzeciej, czwartej, itd., tury gracza drużyny w szeregach której służy Postać Dramatu, w fazie rozpoczęcia tury DOWÓDCA może wezwać ukryty w szeregach wrogiej grupy stronników model Mistrza Skrytobójców.
Należy wykonać test CP DOWÓDCY. Jeśli test zakończy się powodzeniem, model Postaci Dramatu pojawia się w miejsce wrogiego stronnika wskazanego przez DOWÓDCĘ. Jeśli test CP zakończy się niepowodzeniem Ostrze Cienia pojawia się miejsce stronnika wskazanego przez przeciwnika.
W jednym i drugim przypadku, model stronnika należy uznać za Wyłączony z akcji!, a w trakcie sekwencji po potyczce należy wykonać rzut na TABELĘ POWAŻNYCH OBRAŻEŃ.
UKRYWANIE SIĘ: Mistrz Skrytobójców do mistrzostwa opanował sztukę przetrwania i ukrywania się. Dopóki Postać Dramatu pozostaje w odległości do 1” od dowolnego elementu terenu miejskiego, przeciwnik musi wykonać udany test I aby zaszarżować lub ostrzelać, także magicznymi pociskami, model Ostrza Cienia (choć Postać Dramatu nadal odczuwa skutki zaklęć obszarowych oraz takich, które nie wymagają by rzucający zaklęcie MAG widział cel).
WIECZNA NIENAWIŚĆ: Druchii rezerwują śmiertelną wrogość dla Elfów Wysokiego Rodu z Ulthuanu, w których widzą zdradzieckich uzurpatorów. Przez z górą pięć tysięcy lat armie Naggaroth prowadzą wojnę ze swymi kuzynami. Bitwy Elfów są szczególnie krwawe, gdyż Mroczni Elfowie rzucają się na wroga z niespotykaną wściekłością, a wojownicy z Ulthuanu uparcie bronią swych pozycji, nie zważając na bezlitosną rzeź i nacierające na nie przerażające bestie. Bohater specjalny darzy Elfów Wysokiego Rodu z Ulthuanu tak wielką NIENAWIŚCIĄ, że może w fazie walki wręcz przerzucić wszystkie nieudane rzuty na trafienie nie tylko w pierwszej, ale we wszystkich rundach walki.
ŻOŁD: Po zakończeniu fazy eksploracji należy wykonać rzut K6, którego wynik określi wartość wynagrodzenia o które ‘upomni’ się Postać Dramatu. Wynik 1 oznacza, że Ostrze Cienia odpowiada na wezwanie Staruchy Hellebron i wraca do świątyni Khaina. Wynik 2-5 oznacza, że Mistrz Skrytobójców zażądał żołdu w postaci K6 Łupów! (zobacz ROZDZIAŁ XIIII: KAMPANIA). Natomiast rezultat 6 oznacza, że Mroczny Elf zaaferowany ostatnimi wydarzeniami zapomina o żołdzie.


_________________
Back to top
View user's profile Visit poster's website AIM Address Skype
Post new topic Reply to topic Wersja do druku

 Topics   Replies   Author   Views   Last Post 
Normal
No new posts Postacie Dramatu [Warheim FS] Vilitch Przeklęty, Mistrz Zamętu
Postać Dramatu do Warheim FS.
0 quidamcorvus 2422 Vilitch Przeklęty, Mi...
 Pn May 01, 2017 06:23 PM 
quidamcorvus View latest post
No new posts Postacie Dramatu [Warheim FS] Brokk Tryggson, Wędrowny Mistrz Piwowar
Postać Dramatu do Warheim FS.
6 quidamcorvus 5326 Re: Brokk Tryggson, W...
 Śr wrz 28, 2016 01:31 PM 
quidamcorvus View latest post
No new posts Postacie Dramatu [Warheim FS] Klaus Reinwald, Mistrz Małodobry z Kemperbad
Postać Dramatu do Warheim FS.
0 quidamcorvus 2273 Klaus Reinwald, Mistrz...
 Pn wrz 18, 2016 01:59 AM 
quidamcorvus View latest post
You cannot post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum

_TOGGLE O użytkowniku

The logos and trademarks used on this site are the property of their respective owners. We are not responsible for comments posted by our users, as they are the property of the poster.
This web site is completely unofficial and in no way endorsed by Games Workshop Limited. Adeptus Astartes, Battlefleet Gothic, Black Flame, Black Library, the Black Library logo, BL Publishing, Blood Angels, Bloodquest, Blood Bowl, the Blood Bowl logo, The Blood Bowl Spike Device, Cadian, Catachan, the Chaos device, Cityfight, the Chaos logo, Citadel, Citadel Device, City of the Damned, Codex, Daemonhunters, Dark Angels, Dark Eldar, Dark Future, the Double-Headed/Imperial Eagle device, 'Eavy Metal, Eldar, Eldar symbol devices, Epic, Eye of Terror, Fanatic, the Fanatic logo, the Fanatic II logo, Fire Warrior, Forge World, Games Workshop, Games Workshop logo, Genestealer, Golden Demon, Gorkamorka, Great Unclean One, the Hammer of Sigmar logo, Horned Rat logo, Inferno, Inquisitor, the Inquisitor logo, the Inquisitor device, Inquisitor:Conspiracies, Keeper of Secrets, Khemri, Khorne, Kroot, Lord of Change, Marauder, Mordheim, the Mordheim logo, Necromunda, Necromunda stencil logo, Necromunda Plate logo, Necron, Nurgle, Ork, Ork skull devices, Sisters of Battle, Skaven, the Skaven symbol devices, Slaanesh, Space Hulk, Space Marine, Space Marine chapters, Space Marine chapter logos, Talisman, Tau, the Tau caste designations, Tomb Kings, Trio of Warriors, Twin Tailed Comet Logo, Tyranid, Tyrannid, Tzeentch, Ultramarines, Warhammer, Warhammer Historical, Warhammer Online, Warhammer 40k Device, Warhammer World logo, Warmaster, White Dwarf, the White Dwarf logo, and all associated marks, names, races, race insignia, characters, vehicles, locations, units, illustrations and images from the Blood Bowl game, the Warhammer world, the Talisaman world, and the Warhammer 40,000 universe are either ®, TM and/or © Copyright Games Workshop Ltd 2000-2009, variably registered in the UK and other countries around the world. Used without permission. No challenge to their status intended. All Rights Reserved to their respective owners.
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy