Tiktaq’to, Oko Niebios.

All Posts
Forum IndexHome Rules [Warheim FS]Postacie Dramatu [Warheim FS]

#1: Tiktaq’to, Oko Niebios. Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Śr May 31, 2017 02:16 PM
    ----
Wersja PDF dostępna jest TUTAJ.


Tiktaq’to, Oko Niebios:
LICZBA MODELI W DRUŻYNIE: 0-1
KOSZT REKRUTACJI: SPECJALNE
ŻOŁD: SPECJALNE
PRESTIŻ DRUŻYNY: +28 PUNKTÓW
PODSTAWKA: 20 X 20 MM (PIESZO)
40 X 40 MM (WIERZCHEM)

Tiktaq’to jest Okiem Niebios. Zajmuje zatem wyjątkowo ważną pozycję pośród Wodzów Skinków i odpowiada jedynie przed Kapłanami Skinków i samymi Slannami, Magami-Kapłanami. Tiktaq’to jest doskonałym strategiem i rozsyła patrole Terradonów w ramach ich stałego czuwania, przechwytywania intruzów, oskrzydlania tudzież niszczenia sił znacznie większych od nich.
Tiktaq’to i jego podniebne patrole należą do najlepiej wyszkolonych lotników tego świata. Oko Niebios wydaje rozkazy z wysoka, z pozycji dostępnej jedynie bogom. Jego jeźdźcy spadają na swe ofiary z niezwykłą szybkością i unikają ostrzału wroga seriami powietrznych akrobacji. Potężne kamienie miażdżą machiny wojenne wroga, nie oszczędzając załogi. W kluczowym momencie Tiktaq’to zlatuje z nieba, by przyłączyć się do swych sił i dobić intruzów jednym powalającym wszystkich przelotem.
Tiktaq’to dowodzi patrolami od wielu lat, jest doświadczonym Jeźdźcem Terradonów i jeszcze nigdy on i jego podwładni nie zaatakowali wroga, z którym nie mogliby sobie poradzić, wiedząc instynktownie, kiedy uderzyć, a kiedy nie przeceniać swoich możliwości. Kiedy Tiktaq’to zlatuje z nieba w pogoni za swą ofiarą, zabija ją bez litości z nieodgadnioną miną i zimną dokładnością.

UWAGI: Tiktaq’to może zostać zatrudniony przez następujące drużyny: Jaszczuroludzie z Lustrii. Aby zatrudnić Postać Dramatu w szeregach kompanii musi służyć trzech Jeźdźców Terradonów, a służący w kompanii MAG musi znać zaklęcie Skrzydła Terradona.
Oko Niebios, który osiągnął kolejny poziom doświadczenia i w ramach rozwoju wylosował NOWĄ UMIEJĘTNOŚĆ może nauczyć się jednej zdolności z listy umiejętności WALKI, STRZELECKICH lub SZYBKOŚCIOWYCH. Ponadto, Tiktaq’to może nauczyć się jednej z wymienionych poniżej umiejętności specjalnych:

CHARAKTERNIK: Tiktaq’to może przerzucić nieudany test STRACHU i GROZY. Wynik drugiego rzutu jest ostateczny. Ponadto, najmita automatycznie zdaje testy SAM W WALCE.
MISTRZ NIEBA: Bohater Specjalny opiekuje się Terradonami oraz potrafi nauczyć zwierzęta różnych sztuczek i słuchania prostych poleceń. Terradon który w momencie rozpoczęcia fazy ruchu znajduje się w odległości do 6” od Tiktaq’to do początku następnej tury kompanii podlega zasadzie specjalnej FURIA, a wszystkie ATAKI wykonane przez ZWIERZĘ w czasie szarży podlegają zasadzie specjalnej DRUZGOCZĄCY. Ponadto zwierzę może użyć jako podstawę testu wartość współczynnika CECHY PRZYWÓDCZE Postaci Dramatu. Należy pamiętać, że zasada ta nie ma zastosowania w przypadku, gdy Oko Niebios jest Oszołomiony!, został Powalony na ziemię! lub Ucieka!.
ZABÓJCZY CIOS: Dzięki uczestnictwu w niezliczonych walkach Tiktaq’to osiągnął doskonałość w sztuce zabijania i czyni to nad podziw szybko i gładko. Wszystkie ATAKI wykonane przez Postać Dramatu w fazie walki wręcz podlegają zasadzie specjalnej ZABÓJCZY CIOS.

CHARAKTERYSTYKA TIKTAQ’TO:
Code::
TIKTAQ’TO	SZ	WW	US	S	WT	ŻW	I	A	CP
Początkowa	6	3	4	3	2	1	4	1	6
Maksymalna	6	6	6	4	3	3	8	4	8
TERRADON	2	3	0	4	-	-	2	1	3

BROŃ/PANCERZ: Oko Niebios posiada SZTYLET i OSZCZEP, TERRADONA oraz SIODŁO & UPRZĄŻ, gracz wedle uznania może wyposażyć Postać Dramatu w dodatkowy oręż i pancerz z LISTY EKWIPUNKU DRUŻYNY.
ZASADY SPECJALNE:
LEKKA JAZDA, ŁUSKOWATA SKÓRA (6+), TRUDNY DO ZABICIA, WODNY, ZASADZKA, ZIMNOKRWISTY.
KAWALERZYSTA: Tiktaq’to może przerzucić nieudany test jeździectwa, wynik drugiego rzutu jest ostateczny.
UKRYWANIE SIĘ: Oko Niebios do mistrzostwa opanował sztukę przetrwania i ukrywania się. Dopóki Postać Dramatu pozostaje w odległości do 1” od dowolnego elementu terenu wiejskiego, przeciwnik musi wykonać udany test I aby zaszarżować lub ostrzelać, także magicznymi pociskami, model Tiktaq’to (choć Postać Dramatu nadal odczuwa skutki zaklęć obszarowych oraz takich, które nie wymagają by rzucający zaklęcie MAG widział cel).
ŻOŁD: Po zakończeniu fazy eksploracji należy wykonać rzut K6, którego wynik określi wartość wynagrodzenia o które ‘upomni’ się Postać Dramatu. Wynik 1 oznacza, że Oko Niebios wyrusza w drogę powrotną do Lustrii - należy usunąć Postać Dramatu z KARTY DRUŻYNY. Wynik 2-5 oznacza, że Tiktaq’to zażądał żołdu w postaci K3 Łupów! (zobacz ROZDZIAŁ XIIII: KAMPANIA). Natomiast rezultat-6 oznacza, że Oko Niebios zaaferowany ostatnimi wydarzeniami zapomina o żołdzie.Forum IndexHome Rules [Warheim FS]Postacie Dramatu [Warheim FS]
Page 1 of 1