Warstadt by qc

All Posts
<
1 2 3 ... 30 31 32 ... 55 56 57
>
Forum IndexGaleria - Figurki

#451: Re: Warstadt by qc Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Wt paźdź 23, 2012 08:49 AM
    ----
Quote::
Jest w nich coś chwalebnego, pomimo ich zła. Gdy zmierzysz się z jednym z nich, poczujesz, że walczy z tobą dla samej rozkoszy walki, a nie dlatego tylko, że został do tego zmuszony przez jakiegoś pana. Niewielu jest jednak równie zabójczych przeciwników. Większość moich chłopaków to twardzi, starzy weterani. Nie dają się łatwo zabić, ponieważ wiedzą, że najlepiej używać swoich tarcz i pancerzy, a także mieczy. Jednak po walce z Upiorami i Czarnymi Rycerzami straciłem wielu dobrych ludzi.
- Schultz, kapitan najemników

Król Gennan z Kopca? Póki nie byndziesz siem grzebał w jego starym kurhanie, nie skrzywdzi ciem. Jest jako duch, jeno zimniejszy i wiency paskudny - ale jeźli ostawisz go w spokoju, może on ciebie też ostawi. Chociaż na twoim miejscu nie łaziłbym kiele Czarnych Polów, gdy ksienzyc jest ciemny.
- stary Hob, wieśniak

W istocie, to tylko sprytne, szybkie i bystre Duchy. Dobrze wiedzieć, że im większa potęga jednego z waszych bohaterów jako śmiertelnika, tym większe będą jego zdolności, gdy stanie się jednym z Nieumarłych. Niektóre dusze zmarnowałyby się jako zwykłe Duchy lub Zjawy, gdyż zachowały w sobie instynkt, zakorzeniony głęboko w duszy. Potrafię to wykorzystać, by powalić więcej waszych bohaterów, ale w ostateczności Upiora można porzucić równie łatwo jak każdego innego sługę. Jest ich mnóstwo tam, skąd pochodzą. Na tym świecie nigdy nie zabraknie martwych bohaterów - to pokrzepiająca myśl, prawda?
- Constantin von Carstein, książę wampirów

Jasne jest, że stoją powyżej większości zwykłych Nieumarłych, Duchów i Zjaw. Upiorami kieruje ich własna złowroga inteligencja, nie tylko całkowite poddaństwo, jak u ich pomniejszych odpowiedników. Podobnie jak potężny Nekromanta pewnego dnia umrze i powstanie ponownie jako Nieumarły, zachowując wszystkie swoje nikczemne moce, tak samo dzieje się z największymi z wojowniczych bohaterów. Wielu z nich jest naprawdę prastarych. To dawni wodzowie plemion, które niegdyś zajmowały ziemie Imperium, na wieki wcześniej, nim powstało to państwo. Znacznie więcej z nich pochodzi z bliższych nam czasów i jest prawdą stwierdzenie, że jednym z największych zagrożeń każdego wypadu Imperium na Sylvanię jest nie tylko fakt, że dostarczą tam Carsteinom ciał, które zapełnią ich szeregi jako ożywione Zombie i Szkielety. Przerażające jest także to, że jeśli jeden z naszych prawdziwych bohaterów polegnie na tej przeklętej ziemi, powstanie ponownie jako Upiór.
- Waldemarr, uczony z Nuln

Gdyby trzymać się kolejności w jakiej kompanie Nieumarłych zostały opisane w podręczniku, kolejnym zaprezentowanym modelem powinien być Gnilec służący w szeregach Nieumarłego orszaku Księżnej Lahmii, jednak stwór pojawi się później, wraz z innymi modelami podlegającymi zasadzie specjalnej duży cel.

Dzisiaj służące w Nieumarłym poczcie Krwawych Smoków figurki Upiorów i Czarnych Rycerzy.

Prezentowane poniżej modele to oryginalne figurki firmy GW, złożone odpowiednio z zestawów Grave Guard oraz Black Knights/Hexwraiths. Recenzje zestawów znajdziecie TUTAJ i TUTAJ.


#452: Re: Warstadt by qc Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Cz paźdź 25, 2012 08:17 AM
    ----
Quote::
Widywałem je w nocy, gdy łopotały swoimi potężnymi skrzydłami w świetle księżyca. Wołają do mnie. Mówią, że wkrótce do nich dołączę. Siostra Duvalier mówi, że to zwykłe nietoperze, ale ja wiem, że to nieprawda. Pewnego dnia ja też stanę się nietoperzem, jak moi przyjaciele. Uniosą mnie do mojego nowego domu i będziemy razem tańczyli wokół księżyca. O, tak.
- Rudi, pacjent przytułku dla obłąkanych we Frederheim

Słyszysz różne opowieści, ale nigdy do końca nie wierzysz, że są prawdziwe, aż do chwili, gdy ujrzysz… jednego z tych stworów. Zakładasz, że to tylko przesadne bajanie wieśniaków, którzy zobaczyli większego nietoperza, albo nawet sowę. Jednak ten miał skrzydła dłuższe od wozu i wielkie kły, ostre jak sztylety. Runął z nieba i porwał sierżanta Vogla. Zobaczyliśmy go ponownie tydzień później. Ciało Vogla było wysuszone i białe, ale sierżant nadal maszerował, nadal walczył. Tylko że teraz był już po drugiej stronie…
- Leonhard, najemnik

Sądzę, że są w jakiś sposób powiązane Z Nekrarchami, chociaż nietoperze są z pewnością mniej odrażające i bardziej towarzyskie niż przeciętny Nekrarcha.
- Constantin von Carstein, książę wampirów

Historia tych stworzeń ginie w pomroce przeszłych wieków - poniekąd także z powodu wrodzonej skrytości Nieumarłych - ale w kwestii ich pochodzenia przeważają dwie główne teorie. Pierwsza zakłada, że nawet jeśli są żywymi stworzeniami, zawsze żywią się kosztem innych, niczym więksi kuzyni komarów i moskitów, które nękają podróżnych podczas letnich wieczorów. W tej wersji ich pochodzenia, pierwszy Piekielnych Nietoperzy, zwanych także Nietoperzami Wampirami, przypadkowo pożywił się na śpiącym Wampirze, biorąc go za żywego człowieka - być może Wampir niedawno wypił swój posiłek i nadal emanował ciepłem krwi ofiary. Druga teoria zakłada, że są to twory potężnego wampirzego Nekrarchy lub Nekromanty, który zapragnął stworzyć potężne oddziały latające, by uzupełnić swoje legiony Nieumarłych. W każdym razie tajemnicą pozostaje, czy rozmnażają się jak zwierzęta - w takim przypadku byłyby jedynymi Nieumarłymi, jacy są do tego zdolni - albo czy są tworzone w inny sposób, być może za pomocą magii lub przez jakiegoś wielkiego mistrza nie-życia.
- Heinrich Malz, arcykapłan Vereny z Nuln

O Piekielnych Nietoperzach służących w szeregach Nieumarłego sabatu rodu Nekrarch już pisałem ale gdyby ktoś przegapił to przypomnę tylko, że do zbudowania podstawek z Piekielnymi Nietoperzami użyłem modeli Bloodthirsty Bats z firmy Mirliton oraz wielu bitsów pochodzących z różnych zestawów od GW.

Jak zapewne szanowne państwo-draństwo zauważyło moje modele Piekielnych Nietoperzy to raczej Rój Nietoperzy, ale jak napisałem wcześniej...

Quote::
Rozważałem, czy nie użyć modeli Fell Bats. Jednak nietoperze produkowane przez GW wyjątkowo mi się nie podobają.

Zupełnie inaczej wyglądała sytuacja z Vampiric Bats z Titan Forge. Wzory są świetne, dokładnie tak wyobrażam sobie Piekielne Nietoperze. Jednak wzory są tylko dwa a cena wysoka, choć nie powiem kusiło...

W efekcie zdecydowałem się na inne rozwiązanie. Kupiłem blister Bloodthirsty Bats firmy Mirliton. Modele przedstawiają trzy roje nietoperzy, wzory są identyczne ale niewysoka cena za jaką oferowane figurki na allegro przeważyła.
#453: Warstadt by qc Author: Sarmor , Location: Warszawa Post Posted: Cz paźdź 25, 2012 12:09 PM
    ----
Świetne nietoperze. Smile
Skąd jest ten skulony krasnolud?

#454: Re: Warstadt by qc Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Cz paźdź 25, 2012 12:11 PM
    ----
Sarmor wrote:
Świetne nietoperze. Smile
Skąd jest ten skulony krasnolud?
Dzięki.

Krasnolud to jakiś staroedycyjny obsługant działa, którego kupiłem na Allegro.

#455: Re: Warstadt by qc Author: Doman Post Posted: Cz paźdź 25, 2012 02:29 PM
    ----
zajebiste kompozycje Brawo

#456: Warstadt by qc Author: Kapitan_Hak Post Posted: Pt paźdź 26, 2012 12:14 PM
    ----
Mini-dioramy Smile .

Tylko po Czaszka! na każdej podstawce by się jeszcze przydało Smile .

#457: Re: Warstadt by qc Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Sb paźdź 27, 2012 11:12 AM
    ----
Dzięki za komentarze Smile

Graveir, Gnilec i Stregoica to ostatnie modele piechoty, które rekrutowałem do służby w szeregach Nieumarłych kompanii do Warheim FS dowodzonych przez Książęta Wampirów.

Model Graveira i Stregoicy to figurki złożone z części pochodzących z zestawu Vargheists/Crypt Horrors. Z kolei Gnilec to metalowy model z zestawu Carrion.
#458: Re: Warstadt by qc Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pn list 04, 2012 12:03 AM
    ----
Zdaje się, że malowanie Nieumarłych nieco się opóźni... Ale tylko nieco.

W najbliższym tygodniu powinien pojawić się raport z potyczki w Warheim FS, a także pierwsze recenzje modeli z Lead Adventure.

Rozpocząłem także budowę dioramy dla kompanii Nieumarłych. Docelowo ma przedstawiać Twierdzę Pięciu, przeklęty zamek zamieszkały przez Książęta Wampirów oraz ich Nieumarłe sługi.

Do budowy użyłem podkładów pod panele podłogowe, taśmy malarskiej oraz klejów polimerowego i wikol. Czaszki to bitsy, które pozostały z Magewrath Throne and Balewind Vortex.


#459: Warstadt by qc Author: Gabriel_Daco Post Posted: Pn list 04, 2012 11:53 AM
    ----
Za mało czaszek Wink

#460: Re: Warstadt by qc Author: Doman Post Posted: Pn list 04, 2012 03:46 PM
    ----
oby tak dalej Wink

#461: Re: Warstadt by qc Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Śr list 07, 2012 10:21 AM
    ----
Zburzyłem Twierdzę Pięciu i zbudowałem ją na nowo. Choć podobał mi się chaos i upiorność pierwszej wersji, to jednak diorama nie pasowała charakterem do praworządnych (w znaczeniu znanym z Warhammera) Nieumarłych. Stąd na nowej dioramie porządek, ład, i niezmienność oraz więcej miejsca na liczne modele.
#462: Warstadt by qc Author: Gabriel_Daco Post Posted: Śr list 07, 2012 10:55 AM
    ----
Zdecydowanie dużo lepiej Smile

#463: Re: Warstadt by qc Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Sb list 10, 2012 11:30 PM
    ----
Budowa Twierdzy Pięciu trwa!

Dioramę pokryłem już pierwszą warstwą gipsu i wikolu. Dzisiaj zrobiłem także gniazda na figurki Nieumarłych.

Kolejnych krokiem będzie zbudowanie ruin dachu, tam gdzie na zdjęciu widać stojącego Gnilca. To właśnie pośród ruin dachu, ożywiony ptak uwije swoje gniazda.

Diorama Twierdzy Pięciu z modelami Nieumarłych do Warheim FS prezentuje się następująco:

#464: Re: Warstadt by qc Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Sb list 17, 2012 12:48 PM
    ----
Diorama przedstawiająca fragment Twierdzy Pięciu powoli nabiera ostatecznych kształtów. Jak widać na załączonych poniżej zdjęciach rozpocząłem budowę dachu i miejsca na gniazdo Gnilca.

Z kolei przestrzeń między gniazdami na podstawki figurek Nieumarłych wypełniłem ziemią do kwiatów zmieszaną z klejem Wikol. Mieszanka po wyschnięciu jest bardzo twarda i wygląda znacznie lepiej niż piasek.
#465: Re: Warstadt by qc Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Cz list 22, 2012 11:03 AM
    ----
Publikowany kilka dni temu poradnik Brama z kratą powstał przy okazji prac nad Twierdzą Pięciu.

Diorama dla kompanii Nieumarłych nabrała już niemal ostatecznego kształtu. Teraz przyszedł czas na detale i przygotowanie podstawek modeli.


Forum IndexGaleria - Figurki
<
1 2 3 ... 30 31 32 ... 55 56 57
>
Page 31 of 57