Ludwig Schwarzhelm, Szampierz Imperatora

All Posts
Forum IndexHome Rules [Warheim FS]Postacie Dramatu [Warheim FS]

#1: Ludwig Schwarzhelm, Szampierz Imperatora Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Wt sierp 08, 2017 06:32 PM
    ----
Wersja PDF dostępna jest TUTAJ.Ludwig Schwarzhelm, Szampierz Imperatora

LICZBA MODELI W DRUŻYNIE: 0-1
KOSZT REKRUTACJI: SPECJALNE
ŻOŁD: SPECJALNE
PRESTIŻ DRUŻYNY: +53 PUNKTY
PODSTAWKA: 20 X 20 MM (PIESZO)
50 X 25 MM (WIERZCHEM)

Ludwig Schwarzhelm jest szampierzem Imperatora i chorążym jego osobistego sztandaru. Mężczyzna to postawny i słynący z siły charakteru, surowego wyrazu twarzy i zabójczych umiejętności we władaniu mieczem. Powiada się, że na jego obliczu nigdy nie zagościł uśmiech, a sam Ludwig skutecznie umacniał swą reputację bezkompromisowego i lojalnego wojownika w czasie wielu lat służby u Imperatora. Pełni on rolę szampierza Imperatora w walkach procesowych, w których oskarżona o nieposłuszeństwo szlachta, zgodnie z przysługującym jej prawem, stara się mieczem udowodnić swoją niewinność. Wyszkolenie Ludwiga jest na tyle sławne, że wielu szlachetnie urodzonych przyznaje się do winy, nim ten dobędzie miecza.
Prócz zadań wynikających z doskonałego wyszkolenia w sztuce szermierczej, Ludwig jest również egzekutorem władzy Imperatora i podróżuje do kolejnych stolic prowincji, by upewnić się, że edykty Imperatora są przestrzegane. Miecz Sprawiedliwości Ludwiga nieraz miał okazję popróbować błękitnej krwi, kiedy to niezapowiedziana wizyta posępnego szampierza ujawniła kolejnego szlachcica, który okazał się być nikim więcej, jak zwykłym złodziejem. Pojawienie się Ludwiga Schwarzhelma u wrót zamku Elektora witane jest zawsze z trwogą, nawet przez lojalnych poddanych Imperatora, gdyż Schwarzhelm jest osobą nieugiętą w swych poglądach i patrzącą krytycznym okiem na wszystkich, których uważa za pozbawionych kręgosłupa moralnego i wiary. Bywało również, że stawać musiał do walki o własne życie, jak wtedy, gdy odkrył, że część członków rodu von Rauken z Ostlandu należy do wyznawców kultu Chaosu. Kiedy jednak nastał świt, szampierz Imperatora wyszedł samotnie z zamku w ciężko sponiewieranej zbroi i z broczącym krwią mieczem w dłoni.
Kiedy Imperator przemierza swoje ziemie, posępny Schwarzhelm jest zawsze u jego boku, gotów wesprzeć słowa Karla Franza grozą swego ostrza. W bitwach Ludwig pełni rolę przybocznego Imperatora lub wiernych mu kapitanów i już niejednokrotnie przyszło mu ratować życie swego władcy…

UWAGI: Ludwig Schwarzhelm może zostać zatrudniony przez następujące drużyny: Cyrkowców z Ligii Ostermarku, Łowców czarownic, Muszkieterów z Nuln, Sióstr Sigmara, Strażników dróg z Averlandu, Zbrojnej kompanii z Ostlandu, Zbrojnych z Middenheim oraz Żołnierzy z Reiklandu i Niziołków z Krainy Zgromadzenia. Aby zatrudnić Postać Dramatu służący w szeregach kompanii DOWÓDCA musi posiadać Sztandar Imperium (zobacz ROZDZIAŁ XV: EKWIPUNEK).
Ludwig Schwarzhelm, który osiągnął kolejny poziom doświadczenia i w ramach rozwoju wylosował NOWĄ UMIEJĘTNOŚĆ może nauczyć się jednej zdolności z listy umiejętności WALKI, SIŁOWYCH lub SZYBKOŚCIOWYCH. Ponadto, Szampierz Imperatora może nauczyć się jednej z wymienionych poniżej umiejętności specjalnych:

ASCETYZM: Surowa dyscyplina i posty napełniły ciało Ludwiga Schwarzhelma niemal nadludzką żywotnością. Szampierz Imperatora podlega zasadzie specjalnej TRUDNY DO ZABICIA.
KRZEPKI: Postać Dramatu może nosić PANCERZE ignorując ujemne modyfikatory do I i SZ. Ponadto, bohater wyekwipowany w PAWĘŻ (zobacz ROZDZIAŁ XV: EKWIPUNEK) może biegać.
LEKKA JAZDA: Bohater specjalny podlega zasadzie specjalnej LEKKA JAZDA.

CHARAKTERYSTYKA LUDWIGA SCHWARZHELMA:
Code::
SZAMPIERZ	SZ	WW	US	S	WT	ŻW	I	A	CP
Początkowa	4	4	4	3	3	2	4	1	8
Maksymalna	5	6	6	4	4	3	6	4	9
KOŃ BOJOWY	8	3	0	3	-	-	3	1	5
BROŃ/PANCERZ: Ludwig Schwarzhelm posiada MIECZ, TARCZĘ, BROŃ WIELKĄ, CIĘŻKI PANCERZ, KONIA BOJOWEGO oraz SIODŁO & UPRZĄŻ, gracz wedle uznania może wyposażyć Postać Dramatu w dodatkowy oręż i pancerz z LISTY EKWIPUNKU DRUŻYNY.
ZASADY SPECJALNE:
NIEZŁOMNOŚĆ, SIŁACZ, SZERMIERZ, ZABÓJCZY CIOS.
KAWALERZYSTA: Bohater specjalny biegle jeździ konno. Dzięki umiejętności model może przerzucić nieudany test jeździectwa, wynik drugiego rzutu jest ostateczny.
SZAMPIERZ IMPERATORA: Ludwig Schwarzhelm gotowy jest bez wahania poświęcić swe życie w obronie DOWÓDCÓW służących Imperatorowi. W grze odzwierciedla to zasada zgodnie z którą Postać Dramatu, jeśli stoi w odległości do 2” od trasy szarży, automatycznie zdaje test INICJATYWY i przejmują szarże, której celem jest DOWÓDCA.
ŻOŁD: Po zakończeniu fazy eksploracji należy wykonać rzut K6, którego wynik określi wartość wynagrodzenia o które ‘upomni’ się Szampierz Imperatora. Wynik 1-2 oznacza, że Ludwig Schwarzhelm otrzymał nowe rozkazy od Imperatora i opuszcza szeregi kompanii - należy usunąć Postać Dramatu z KARTY DRUŻYNY. Wynik 3-4 oznacza, że Szampierz Imperatora zażądał żołdu w postaci K6 Łupów! (zobacz ROZDZIAŁ XIIII: KAMPANIA). Natomiast rezultat 5-6 oznacza, że Bohater specjalny zaaferowany ostatnimi wydarzeniami zapomina o żołdzie.
Last edited by quidamcorvus on Cz sierp 10, 2017 10:42 AM; edited 1 times in total

#2: Ludwig Schwarzhelm, Szampierz Imperatora Author: Krnabrny Post Posted: Cz sierp 10, 2017 10:22 AM
    ----
Brakuje 5 przy żołdzie a 2 jest 2 razy.

#3: Ludwig Schwarzhelm, Szampierz Imperatora Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Cz sierp 10, 2017 10:42 AM
    ----
Dzieki. Poprawiłem. SmileForum IndexHome Rules [Warheim FS]Postacie Dramatu [Warheim FS]
Page 1 of 1