Warsztaty malarskie #6

All Posts
Forum IndexWydarzenia

#1: Warsztaty malarskie #6 Author: Pan_Ryba Post Posted: Cz lut 22, 2018 12:06 PM
    ----
Warsztaty z malowania figurek to cykl comiesięcznych spotkań realizowanych przez Klub Gier Bitewnych „Dębowa Tarcza”, działający przy Klubie Gier Przygodowych „Twierdza” w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie. Warsztaty przeznaczone są dla doświadczonych hobbystów chcących doskonalić umiejętności malarskie pod okiem cenionych i wybitnych malarzy. Dodatkowo wspólna praca tworzy okazję do spotkania i wymiany doświadczeń. Każde spotkanie prowadzone jest przez innego malarza. W trakcie sześciogodzinnego spotkania uczestnikom warsztatów zostaną przybliżone stosowane techniki malarskie na bazie modeli zapewnionych przez organizatora.

Nasz cykl warsztatów jest wspierany przez: Battle Models, MicroArtStudio, Puppets War oraz Xjoy.pl.

Na piąte spotkanie zapraszamy 10 marca 2018 r. (sobota) w godz. 10.00 - 16.00.

Prowadzącym warsztaty będzie: Tomasz "Kapitan Hak" Wiśniewski.

Krótko o prowadzącym warsztaty:

Gospodarzem tej edycji będzie Tomek Wiśniewski, znany zapewne wielu z Was pod pseudonimem "Kapitan Hak", w tematyce figurkowych gier bitewnych aktywny od 2003 r., od 2007 r. wspierający Klub Gier Bitewnych "Dębowa Tarcza", a od 2009 r. współprowadzący wraz z żoną (Skavenblight, która prowadziła już I-szą edycję Warsztatów Malarskich) poświęconego wspomnianej tematyce bloga "Hakostwo" (http://hakostwo.blogspot.com/).

Kapitan Hak do hobby podchodzi dość wszechstronnie, zajmując się - poza graniem (aktualnie po prawdzie jest to najmniejszy wycinek jego działalności) szerokim spektrum czynności modelarskich od składania, rzeźbienia i konwertowania figurek, poprzez ich malowanie, aż po budowę makiet i wszelakie majsterkowanie związane z tematem.
Niezależnie od rodzaju działalności dąży do zachowania równowagi między efektywnością, a efektownością wykonanej pracy. Czy w przypadku malowania figurek jest to możliwe? Na to pytanie postara się znaleźć odpowiedź wraz z uczestnikami Warsztatów Malarskich w dniu 10 marca 2018 r.
Spotkanie rozpocznie się od krótkiej prezentacji i mini-prelekcji w zakresie tzw. speedpaintingu, a ściślej rzecz biorąc, dwóch technik: tzw. "dippingu" (która to technika będzie głównym tematem warsztatów) oraz malowania "washami". W dalszej części warsztatów uczestnicy przejdą od teorii do praktyki, malując (i "dippując") figurki zarówno dostarczone przez organizatora, jak i własne.

Zgłoszenia na warsztaty należy nadsyłać na adres: debowa.tarcza @ gmail.com z tematem WARSZTATY#6.

W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska uczestnika. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Osoby które pomimo zaakceptowanego zgłoszenia nie pojawią się na spotkaniu i nie dadzą nam odpowiednio wcześniej znać o swojej nieobecności (przynajmniej 24h) w przyszłości będą niedopuszczane do warsztatów.

Prosimy o nieblokowanie miejsc i odwoływanie swojego uczestnictwa z odpowiednim wyprzedzeniem.

UWAGA! Ważne informacje organizacyjne poniżej:

•Organizator nie zapewnia materiałów malarskich. Uczestnik przynosi własne pędzelki, farby, itp. asortyment.
•Poza własnymi pędzelkami (również dużymi, do rozprowadzania "bejcy") i farbkami wskazane będzie posiadanie własnych "washy". Mogą się przydać też jednorazowe rękawiczki (lateksowe, nitrylowe itp.) i ręczniki papierowe.
•Prowadzący zapewnia natomiast kilka rodzajów "lakierobejcy" wraz z rozpuszczalnikami, które są niezbędne do techniki "dippingu".
•Poza figurkami zapewnionymi przez organizatora będzie istniała możliwość "dippowania" własnych figurek (oczywiście w rozsądnej ilości!), uprzednio pomalowanych na jasne kolory podstawowe, zgodnie z prawidłami rządzącymi tą techniką malowania.
•Uprzedza się, że w trakcie warsztatów będą stosowane rozpuszczalniki m.in. benzyna lakowa i nafta. Niezalecane jest branie udziału w warsztatach przez osoby wrażliwe na tego rodzaju chemikalia.

#2: Warsztaty malarskie #6 Author: Pan_Ryba Post Posted: Pn kwiet 09, 2018 06:52 AM
    ----
Początek relacji z warsztatów malarskich # 6 można zobaczyć tu:

debowatarcza.blogspot....t-cz1.html

W kolejnych dniach i tygodniach dalsze modele.Forum IndexWydarzenia
Page 1 of 1