[Turniej] WarheimFS w Katowicach - Księstwa Graniczne...

All Posts
<
1 2 3 4 5 6 7 8
>
Forum IndexWydarzenia [Warheim FS]Turnieje Warheim FS

#61: Re: [Turniej] WarheimFS w Katowicach - Księstwa Graniczne.. Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pn lut 04, 2019 09:37 AM
    ----
Po uwagach otrzymanych od Was wprowadziłem następujące zmiany w scenariuszu.
Quote::
Za garść złotych koron
W jednym z Księstw Granicznych drużynnicy podjęli się zadania zleconego przez lokalnego władykę. Książe-rozbójnik Joachim von Verräter z sobie wiadomych powodów postanowił uwolnić potomków swoich wasali, których porwali grasujący w okolicy Zielonoskórzy. Według informacji uzyskanych przez szpiegów raubrittera młodzi arystokraci mają być więzieni w jednym z silnie ufortyfikowanych kurhanów z którego Zielonoskórzy uczyli swoją warownię. Nagroda za życie szlachciców jest znaczna ale jest tylko jedna, a chętnych do położenia swych rąk na wypełnionej złotem skrzyni wielu!

Teren:
Zaleca się aby potyczka została rozegrana na stole o wymiarach 4’x3’. Na środku pola bitwy należy umieścić budynek o boku około 6”, który w scenariuszu będzie pełnił rolę warowni zielonoskórych. Na potrzeby scenariusza, wnętrze budynku należy traktować jako teren niedostępny. Następnie, każdy z graczy rzuca K6 w celu ustalenia, który z nich rozpocznie rozmieszczanie elementów terenu wiejskiego (należy przerzucić ewentualne remisy) – wyższy wynik zadecyduje o pierwszeństwie. Gracz wybiera jedną z makiet i umieszcza ją w dowolnym miejsku pola bitwy. Następnie to samo robi przeciwnik i tak dalej na zmianę, póki elementu terenu wiejskiego się nie skończą.

Pogoda:
Księstwa Graniczne to niespokojny, targany konfliktami rejon Starego Świata, gdzie nawet pogoda zdaje się rządzić własnymi prawami. W chwili rozpoczęcia potyczki nad polem bitwy panuje pogodny dzień, jeżeli jednak w rzucie na zdarzenie losowe wypadnie 6, to natychmiast należy wykonać rzut na pogodę zgodnie z zasadami podanymi w paragrafie Pogoda w Starym Świecie podręcznika głównego do Warheim FS.

Drużyny:
Każdy z graczy rzuca K6 (należy przerzucić ewentualne remisy). Gracz z wyższym wynikiem wybiera czy chce rozstawić swoją drużynę jako pierwszy, czy drugi. Gracz, który rozstawia swoje modele jako pierwszy może wybrać jedną z 3’ krawędzi stołu na której rozpocznie potyczkę. Przeciwnik, wystawia swoje modele jako drugi na przeciwległej krawędzi stołu. Wszystkie modele należy rozstawić w strefie rozstawienia w odległości do 6” na brzegu stołu.
W trakcie rozstawiania modeli nie obowiązuje zasada specjalna ZWIADOWCA.

Rozpoczęcie potyczki:
Należy wykonać rzut K6 i do wyniku dodać wartość współczynnika CP DOWÓDCY (należy przerzucić ewentualne remisy). Gracz z wyższym wynikiem rozpoczyna potyczkę.

Cel potyczki:
Rozgrywka zostaje zakończona po upłynie 8 rund lub gdy jedna z drużyn nie zda testu rozbicia.
Zwycięzcą zostaje gracz, który kontroluje po upływie 8 rundy warownię zielonoskórych. Jeżeli po upływie 8 rundy obie kompanie remisują w kwestii kontroli nad budynkiem gra kończy się przegraną obu graczy.
Jeżeli gra zostaje zakończona przez rozbicie przeciwnika, a pozostająca na stole kompania ma w 6” od budynku model bohatera lub CHORĄŻEGO lub SYGNALISTĘ lub innego stronnika (należy zignorować innych stronników podlegających zasadzie DEMON, ZWIERZĘ, ZWIERZĘ POCIĄGOWE, WIERZCHOWIEC, NIEUMARŁY (za wyjątkiem tych, którzy podlegają zasadzie ŚWIADOMY), LEŚNY DUCH, ISTOTA ETERYCZNA oraz MACHINA WOJENNA) to gra kończy się zwycięstwem tej drużyny. W przeciwnym wypadku gra kończy się przegraną obu graczy.
Kontrolę nad warownią zielonoskórych sprawuje ta drużyna, której suma PUNKTÓW ŻYWOTNOŚCI (PŻW) modeli znajdujących się w odległości do 6” od budynku jest większa. Jeżeli suma PŻW obu drużyn, jest równa to kontrolę nad warownią zielonoskórych sprawuje ta kompania, która posiada w tym obszarze więcej modeli bohaterów oraz CHORĄŻEGO i SYGNALISTY. Jeżeli obie kompanie posiadają taką samą sumę PŻW oraz tyle samo modeli bohaterów oraz CHORĄŻEGO i SYGNALISTY w odległości do 6” od budynku, to żadna z drużyn nie sprawuje kontroli nad warownią zielonoskórych.
Na początku każdej rundy, przed turą pierwszego gracza ukryci w kurhanie Zielonoskórzy miotają w stronę kompanii znajdującymi się wewnątrz grobowca przedmiotami. Należy rzucić Kostką Artyleryjską. Jeżeli wypadł NIEWYPAŁ! Zielonoskórzy wyrzucili z kurhanu znacznik kosztowności, który należy umieścić na końcu wzornika płomienia. Jeżeli wypadnie liczba, należy umieścić wzornik płomienia w ten sposób, że cieńszy jego koniec dotyka środka stołu, a szerszy zwrócony jest w losowo określonym kierunku. Modele, których podstawki są całkowicie przykryte, otrzymują trafienie automatycznie, a te postacie, których podstawki są częściowo przykryte, otrzymuję trafienie na 4+. Modele otrzymują liczbę trafień równą wynikowi uzyskanemu na Kostce Artyleryjskiej. Trafienia rozpatrywane są z SIŁĄ K3. Modele otrzymują trafienie z SIŁĄ równą wynikowi uzyskanemu na Kostce Artyleryjskiej.

Punkty Doświadczenia:
+2 za przeżycie. Jeżeli bohater lub grupa stronników przeżyje potyczkę to otrzymują +2 PD.
+2 za zwycięstwo. DOWÓDCA drużyny, która osiągnęła cel rozgrywki otrzymuje +2 PD.
+1 za przeciwnika Wyłączonego z akcji!. Każdy bohater otrzymuje +1 PD za każdy Wyłączony z akcji! wrogi model.
+1 za okupację. Każdy bohater lub grupa stronników znajdujący się w odległości do 6” od warowni zielonoskórych w momencie zakończenia potyczki otrzymują +1 PD.

Po zakończeniu rozgrywki, w czasie sekwencji po potyczce gracze mogą wybrać jeden przedmiot znajdujący się w ROZDZIALE XV: EKWIPUNEK W PARAGRAFIE EKWIPUNEK SPECJALNY, którego cena podstawowa nie przekracza 50 zk. Przedmiot ten musi być DOSTĘPNY dla drużyny według normalnych zasad.
Ponadto, zwycięska drużyna wydobywa z warowni zielonoskórych zgromadzone w skrytkach kosztowności, które zwiększają o K3+2 ilość w fazie eksploracji Łupów!. Bohaterowie którzy zdołali podnieść ewentualne znaczniki kosztowności wyrzucone z kurhanu przez Zielonoskórych i zdołali wynieść je z pola bitwy, zwiększają ilość odnalezionych w fazie eksploracji Łupów! o +1 za każdy znacznik kosztowności.

Punktacja turniejowa:
+38 MP za zrealizowanie celu rozgrywki.
+3 MP (maksymalnie +12 MP) za każdego bohatera, CHORĄŻEGO lub SYGNALISTĘ znajdującego się w odległości do 6” od warowni zielonoskórych z którym drużyna zakończyła rozgrywkę.
+6 MP (maksymalnie +18 MP) za każde 25% modeli przeciwnika, które zostały Wyłączone z akcji!.
+3 MP (maksymalnie +12 MP) za każdego bohatera, CHORĄŻEGO lub SYGNALISTĘ przeciwnika, który został Wyłączony z akcji!.

#62: Re: [Turniej] WarheimFS w Katowicach - Księstwa Graniczne.. Author: Raven Post Posted: Pn lut 04, 2019 10:45 AM
    ----
quidamcorvus wrote:
Bohaterowie którzy zdołali podnieść ewentualne znaczniki kosztowności wyrzucone z kurhanu przez Zielonoskórych i zdołali wynieść je z pola bitwy, zwiększają ilość odnalezionych w fazie eksploracji Łupów! o +1 za każdy znacznik kosztowności.

Czy to oznacza ze pomimo że moim celem jest mieć jak najwięcej modeli w pobliżu kurhanu to żeby zapunktować znacznik kosztowności muszę oddelegować jeden model który go odniesie poza krawędź stołu?

#63: [Turniej] WarheimFS w Katowicach - Księstwa Graniczne... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pn lut 04, 2019 11:10 AM
    ----
Nie. To oznacza, że twój model musi zakończyć z nim rozgrywkę.

#64: [Turniej] WarheimFS w Katowicach - Księstwa Graniczne... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Cz lut 21, 2019 01:53 PM
    ----
Przypominam, że zostało 7 dni na wysyłanie zgłoszeń i dokonanie przedpłaty.

#65: Re: [Turniej] WarheimFS w Katowicach - Księstwa Graniczne.. Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Wt lut 26, 2019 08:00 PM
    ----
Przypominam, że za 2 dni - 28 lutego mija ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń i opłacenia wejściówki.

W marcu zgłoszenia i opłaty nie będą przyjmowane!

#66: [Turniej] WarheimFS w Katowicach - Księstwa Graniczne... Author: Inkq Post Posted: Cz lut 28, 2019 09:36 PM
    ----
Wyslalem pelne zgloszenie i zrobilem przelew. Daj znac czy wszystko ok.

#67: [Turniej] WarheimFS w Katowicach - Księstwa Graniczne... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Cz marca 14, 2019 07:38 AM
    ----
W sieci dostępna jest aktualizacja regulaminu Turniej Warheim FS - Księstwa Graniczne. Najnowsza wersja ma oznaczenie 1.5, dodałem informacje o sponsorach turnieju.

www.dropbox.com/s/cs9d...0.pdf?dl=0

pl.scribd.com/document...e-20190330

#68: [Turniej] WarheimFS w Katowicach - Księstwa Graniczne... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Cz marca 14, 2019 10:15 AM
    ----
Przypominam (o ile w ogóle ktoś tu zagląda), że wciąż nie otrzymałem kompletu zgłoszeń z kompaniami i prestiżem drużyn.

Będąc bardziej precyzyjnym, to na dwa tygodnie przed turniejem mam tylko 8 zgłoszeń w związku z czym parowania najprawdopodobniej będą losowe i losowane w dniu turnieju.

#69: [Turniej] WarheimFS w Katowicach - Księstwa Graniczne... Author: Bahior , Location: Chorzów Post Posted: Cz marca 14, 2019 10:45 AM
    ----
mea maxima culpa - postaram się swój prestiż przesłac jak najszybciej

#70: [Turniej] WarheimFS w Katowicach - Księstwa Graniczne... Author: Torin , Location: Katowice Post Posted: Cz marca 14, 2019 11:01 AM
    ----
A czego się spodziewałeś po Księstwach Granicznych? Zdyscyplinowania? Very Happy

#71: Re: [Turniej] WarheimFS w Katowicach - Księstwa Graniczne... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Cz marca 14, 2019 11:50 AM
    ----
Torin wrote:
A czego się spodziewałeś po Księstwach Granicznych? Zdyscyplinowania? Very Happy
A zrobić Ci szybką erratę? Twisted Evil Wink

#72: [Turniej] WarheimFS w Katowicach - Księstwa Graniczne... Author: Torin , Location: Katowice Post Posted: Cz marca 14, 2019 12:01 PM
    ----
Hahaha, jasne, poproszę:) Przynajmniej raz nie będziesz się lenić:P

#73: Re: [Turniej] WarheimFS w Katowicach - Księstwa Graniczne... Author: Pepe , Location: Kęty Post Posted: Cz marca 14, 2019 04:18 PM
    ----
quidamcorvus wrote:
Przypominam (o ile w ogóle ktoś tu zagląda), że wciąż nie otrzymałem kompletu zgłoszeń z kompaniami i prestiżem drużyn.

Będąc bardziej precyzyjnym, to na dwa tygodnie przed turniejem mam tylko 8 zgłoszeń w związku z czym parowania najprawdopodobniej będą losowe i losowane w dniu turnieju.

A to trzeba Wink

#74: [Turniej] WarheimFS w Katowicach - Księstwa Graniczne... Author: adrenalbooster Post Posted: Pt marca 15, 2019 08:30 AM
    ----
-5 DP i biczowanie proponuję.

#75: [Turniej] WarheimFS w Katowicach - Księstwa Graniczne... Author: Elmin Post Posted: Sb marca 16, 2019 02:30 AM
    ----
Ja ciagle nie wiem z czym chcę jechać no :CForum IndexWydarzenia [Warheim FS]Turnieje Warheim FS
<
1 2 3 4 5 6 7 8
>
Page 5 of 8