[Turniej] Warheim FS - Dwie Wieże...

All Posts

1 2 3 4
>
Forum IndexWydarzenia [Warheim FS]Turnieje Warheim FS

#1: [Turniej] Warheim FS - Dwie Wieże... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Sb kwiet 06, 2019 03:56 PM
    ----
Turniej Warheim FS w Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu.

Dwie Wieże


Termin: 28 września 2019

Miejsce: Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych, Sosnowiec, ul. Jagiellońska 13

Koszt wejściówki: 40 PLN - przedpłata na konto bankowe.

W związku z dużym zainteresowaniem zgłoszenia zawierające imię, nazwisko, pseudonim, miasto, numer telefonu oraz pełną i właściwą nazwę wybranej drużyny, a także właściwie obliczony Prestiż Drużyny proszę przesłać do 31.08.2019 na adres quidamcorvus@poczta.fm.

Niezbędne jest także dokonanie wpłaty w wysokości 40 PLN bezzwrotnej wejściówki na podany niżej nr konta bankowego. W tytule przelewu proszę podać imię nazwisko, pseudonim oraz nr telefonu.

Konieczność bezzwrotnej wpłaty związana jest z faktem, że za wejściówki dokonuję zakupu turniejowych gadżetów (między innymi kubków i smyczy) dla uczestników turnieju, a zdarzało się w przeszłości, że uczestnicy z różnych powodów rezygnowali w ostatniej chwili, a za zakupy musiałem płacić z własnej kieszeni. Dlatego proszę o przemyślane zgłoszenia.


Exclamation Kliknij poniżej, aby otrzymać nr konta bankowego. Exclamation
SPOILER! Click here to read.

Limit miejsc: 30 osób.

Harmonogram:
9:00 - zbiórka i rozpoczęcie turnieju (rozstawianie blatów, makiet, figurek, parowanie, itd.)
10:00 - 11:45 - 1 bitwa
12:15 - 14:00 - 2 bitwa
14:00 - 15:00 - przerwa obiadowa
15:00 - 16:45 - 3 bitwa
17:15 - 19:00 - 4 bitwa
19:30 - zakończenie turnieju, rozdawanie nagród, pamiątkowe zdjęcia... i sprzątanie.

Lista uczestników: opłacone
1. WojtekW
2. Zawisza
3. adrenalbooster
4. Shawass

Lista uczestników: wstępna
1. Elmin
2. Szczery
3. Tomasz Wocka
4. Torin
5. Bahor
6. Grish
7. Findar
8. Pepe
9. Areo
10. Benek
11. Redek
12. Wertex
13. Krnabrny
14. Inkq
15. Sigþorn
16. Blumstein
17. Yavasa
18. Micz
19. Doman
20. Raven
21. krzychu88
22. Bartosz Skuza
23. Błażej Gajos
24. Ragnarsson


Scenariusze:
Plik pdf z regulaminem i scenariuszami jest dostępnty TUTAJ.

Idea Post zawierający scenariusze znajdziecie TUTAJ. Umowa

Regulamin:
1. Na turnieju obowiązują zasady z następujących źródeł:
- Podręcznik do Warheim FS.
- Regulamin.

2. Turniej Warheim FS odbywa się na zasadach kampanii.

3. Początkowe rozpiski drużyn układane są zgodnie z zasadami Warheim FS na 500 zk. Kompanie Gladiatorów z Jałowej Krainy, Piechoty Morskiej z Marienburga, Rycerzy Graala, Kupiecka karawana z Arabii, Kultów Chaosu oraz Elfów Wysokiego Rodu z Ulthuanu na 600 zk.

4. Wszystkie zaklęcia oraz modlitwy i Stygmaty Chaosu zostają wylosowane przed pierwszą potyczką w obecności przeciwnika.

5. O ile scenariusze obowiązujące na turnieju nie przewidują inaczej, w czasie wydarzenia nie jest dozwolone wynajmowanie Postaci Dramatu (Dramatis Personae).

W czasie turnieju nie obowiązują także zasady opcjonalne Pieszczota Chaosu, Karty Zadań Specjalnych oraz scenariusze specjalne.

Nie obowiązują także zasady dotyczące Obłędu.

W czasie rozgrywek obowiązuje zasada opcjonalna Zdarzenia losowe, a rzutu wykonuje się do wystąpienia pierwszego zdarzenia.

6. Uczestnik turnieju musi przynieść ze sobą figurki i modele, które będą reprezentować dowodzoną przez gracza drużynę. Figurki i modele powinny być pomalowane. Niedopuszczalne są proxy, za wyjątkiem ewentualnych postaci niezależnych pojawiających się w scenariuszach. WYSWYG nie obowiązuje, choć jak zawsze jest mile widziany.

Dopuszcza się granie na okrągłych podstawkach, jednak w przypadku ewentualnych sporów model należy traktować tak, jakby był umieszczony na podstawce kwadratowej.

Gracz, który będzie grał niepomalowanymi modelami otrzymuje karę -5 do sumy uzyskanych podczas turnieju Dużych Punktów. O tym, czy modele są niepomalowane decydują organizatorzy.

7. Oprócz tego co wymieniono powyżej gracz musi mieć ze sobą prawidłowo wypełnioną kartę drużyny, a także zasady drużyny, którą dowodzi, ewentualnych Najemnych Ostrzy, a także ekwipunku, którego używa. Pomocna będzie także wydrukowana karta zawierająca pomoc dla gracza oraz kopię niniejszego regulaminu.

Gracz powinien posiadać także kopię aktualnego podręcznika do gry Warheim FS w wersji drukowanej lub elektronicznej. Wersję elektroniczną można pobrać STĄD.

Mile widziane są także figurki i modele reprezentujące ewentualne postacie niezależne, którą mogą pojawić się w wyniku zdarzeń losowych lub występują w scenariuszach.

Organizatorzy będą również niezmiernie wdzięczni za wsparcie w postaci przyniesionych makiet i elementów terenu, których na stołach do Warheim FS nigdy nie jest za wiele!

Calowa miarka oraz komplet kości K6 są niezbędne. W czasie rozgrywek przydadzą się także kostka artyleryjska oraz kostka rozrzutu i okrągłe wzorniki 3" i 5", a także wzornik płomienia.

8. Podczas turnieju rozegrane zostaną 4 potyczki po 105 minut każda. W przypadku przekroczenia czasu gra kończy się, przy nieprzydzielane są punkty za realizację głównego celu rozgrywki.

Pary graczy w pierwszej rozgrywce ustalane są losowo, a w następnych potyczkach na podstawie Dużych Punktów, uzupełnianych ewentualnie o Małe Punkty.

Po każdej rozgrywce gracze mają 30 minut przerwy na rozegranie sekwencji po potyczce.

9. W przypadku nieparzystej ilości uczestników, jeden z wyznaczonych graczy pauzuje. Jego kompania otrzymuję minimalną, przewidzianą w scenariuszu ilość Punktów Doświadczenia, a sekwencję po potyczce rozgrywa tak, jakby w rzucie na eksplorację uzyskał wynik 14. Drużyna gracza, który pauzuje nie otrzymuje Punktów Kampanii.

Pauzujący gracz otrzymuje 13 Dużych Punktów.

10. Zasady uzyskiwania punktów:
- Małe Punkty (MP) - dostaje ja każdy z uczestników turnieju rozgrywający potyczkę za spełnienie określonych w scenariuszu kryteriów.

- Duże Punkty (DP) - liczą się do klasyfikacji miejsc na turnieju i są obliczane na podstawie różnicy MP obu graczy.

W pierwszej kolejności obliczana jest liczba uzyskanych przez graczy MP, a następnie w oparciu o różnicę ilości jego punktów gracza z wyższym wynikiem z punktami uzyskanymi przez przeciwnika, ustalana jest liczba DP obydwu uczestników, zgodnie z umieszczonym poniżej zestawieniem.

Code::
Różnica MP: 0-8		DP: 10:10
Różnica MP: 9-16	DP: 11:9
Różnica MP: 17-24	DP: 12:8
Różnica MP: 25-32	DP: 13:7
Różnica MP: 33-40	DP: 14:6
Różnica MP: 41-48	DP: 15:5
Różnica MP: 49-56	DP: 16:4
Różnica MP: 57-64	DP: 17:3
Różnica MP: 65-72	DP: 18:2
Różnica MP: 73-80	DP: 19:1
Różnica MP: 81+		DP: 20:0

Maksymalny limit MP do uzyskania w czasie jednej rozgrywki to 80.

11. Punkty Worst Play.
Przydzielane są punkty karne za szczególnie wulgarne przeklinanie, utrudnianie gry, łamanie Regulaminu, a przede wszystkim za oszukiwanie.

Wszystkie przypadki takiego zachowania należy zgłaszać do organizatorów, którzy decydują o ukarania gracza.

Pierwsza i druga nagana skutkuje przyznaniem kary -5 do sumy uzyskanych podczas turnieju Dużych Punktów.

Trzecia nagana oznacza dyskwalifikację.

12. Końcowa klasyfikacja:
- O kolejności na podium decyduje łączna suma DP uzyskanych przez każdego z uczestników turnieju.
- W przypadku takiej samej liczby DP u dwóch graczy o wyższym miejscu decyduje większa liczba MP.
- W przypadku takiej samej liczby DP oraz MP gracze zajmują to samo miejsce ex aequo.

13. Ponadto, uczestnik turnieju Warheim FS - Dwie Wieże powinien przynieść ze sobą makietę Wieży Kostek (Dice Tower), której podstawa w kształcie okręgu powinna mieć wymiar 6". Makieta w trakcie rozgrywania scenariuszy będzie pełniła rolę terenu specjalnego.

Uczestnicy, którzy własnoręcznie wykonali makiety Wieży Kostek (Dice Tower), w czasie rozgrywania potyczki mogą przerzucić dowolny rzut. Jeżeli przerzut nie zostanie wykorzystany w czasie potyczki, kości można przerzucić w trakcie sekwencji po potyczce.

Ponadto, w czasie przerwy obiadowej będą mogli wystawić swoje prace do konkursu, a zwycięzca głosowania przeprowadzonego wśród uczestników otrzyma nagrodę specjalną.

Drugie głosowanie zostanie przeprowadzone za pośrednictwem Facebook na stronie Warheim FS, a zwycięży ta praca, która do godziny 19:00 uzyska najwięcej polubień.

14. Zgłoszenia na turniej należy przesyłać za pośrednictwem email na adres quidamcorvus@poczta.fm w temacie wpisując Turniej Warheim FS.

W zgłoszeniu należy zawrzeć: imię, nazwisko, pseudonim, miasto, numer telefonu oraz pełną i właściwą nazwę wybranej drużyny, a także właściwie obliczony Prestiż Drużyny, a następnie dokonać przedpłaty w wysokości 40 PLN bezzwrotnej wejściówki na nr konta bankowego podanego na forum AZYLIUM, tytule przelewu proszę podać imię nazwisko, pseudonim oraz nr telefonu.

O miejscu na liście decyduje kolejność wpłat.

Ostateczny termin wysyłania zgłoszeń to 31.08.2019.

15. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wprowadzania - w razie potrzeby - zmian w Regulaminie, w tym w scenariuszach oraz do dokonywania wiążących interpretacji i uzupełnień, gdyby w trakcie trwania turnieju pojawiły się wątpliwości co do treści regulaminu i scenariuszy.

Informacja o aktualizacji pojawią się odpowiednio wcześnie we wszystkich źródłach, za pomocą których opublikowane są informacje o turnieju. Last edited by quidamcorvus on Śr lip 17, 2019 08:26 AM; edited 26 time in total

#2: [Turniej] Warheim FS - Dwie Wieże... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Sb kwiet 06, 2019 04:12 PM
    ----
Główne zmiany, które proponuję w stosunku do poprzedniego turnieju to:
- skrócenie czasu bitew do 1h 45min i wydłużenie przerw pomiędzy potyczkami do 30 minut.
- zmiana w liczeniu DP. To na prośby wielu uczestników, teraz powinno być trudniej zrobić masakrę.

Dajcie znać co o tym sądzicie oraz jak się Wam podoba pomysł na konkursową makietę?

#3: [Turniej] Warheim FS - Dwie Wieże... Author: Elmin Post Posted: Sb kwiet 06, 2019 04:13 PM
    ----
I cyk, poproszę o dopisanie Very Happy

#4: Re: [Turniej] Warheim FS - Dwie Wieże... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Sb kwiet 06, 2019 04:15 PM
    ----
Elmin wrote:
I cyk, poproszę o dopisanie Very Happy
Proszę bardzo.

#5: [Turniej] Warheim FS - Dwie Wieże... Author: szczery-do-bolu , Location: Katowice/Ruda Śląska Post Posted: Sb kwiet 06, 2019 04:19 PM
    ----
poproszę o dopisanie

#6: [Turniej] Warheim FS - Dwie Wieże... Author: Shawass Post Posted: Sb kwiet 06, 2019 04:48 PM
    ----
yo, proszę o dopisanie Smile

#7: [Turniej] Warheim FS - Dwie Wieże... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Sb kwiet 06, 2019 05:39 PM
    ----
Dodałem.

#8: [Turniej] Warheim FS - Dwie Wieże... Author: Inkq Post Posted: Sb kwiet 06, 2019 06:36 PM
    ----
Wpisz mnie, ale swoje szanse oceniam na 50%

#9: Re: [Turniej] Warheim FS - Dwie Wieże... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Sb kwiet 06, 2019 06:37 PM
    ----
Inkq wrote:
Wpisz mnie, ale swoje szanse oceniam na 50%
Wpisałem i trzymamy kciuki. Smile

#10: Re: [Turniej] Warheim FS - Dwie Wieże... Author: nardios , Location: Rzeszów Post Posted: Sb kwiet 06, 2019 06:53 PM
    ----
WojtekW zgłaszam się. Negocjacje z żoną rozpoczęte. Wpisowe leci na Matki Boskiej Pieniężnej

#11: Re: [Turniej] Warheim FS - Dwie Wieże... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Sb kwiet 06, 2019 07:46 PM
    ----
nardios wrote:
WojtekW zgłaszam się. Negocjacje z żoną rozpoczęte. Wpisowe leci na Matki Boskiej Pieniężnej
Dopisałem.

#12: [Turniej] Warheim FS - Dwie Wieże... Author: Blumstein Post Posted: Sb kwiet 06, 2019 10:17 PM
    ----
I ja poproszę Smile

#13: [Turniej] Warheim FS - Dwie Wieże... Author: Yavasa , Location: Szczecin Post Posted: Pn kwiet 07, 2019 06:29 AM
    ----
Siemka, proszę o dopisanie do listy uczestników.

#14: [Turniej] Warheim FS - Dwie Wieże... Author: adrenalbooster Post Posted: Pn kwiet 07, 2019 07:17 AM
    ----
jak już zacząłem zbierać kubki to nie skończę, będę!
Nie wiem jak reszta, ale byłoby cudownie, gdybyśmy mogli zacząć powiedzmy 9.30 pierwszą grę - powrót pół godziny wcześniej byłby zbawieniem.
6 cali trochę mało na wierzę, szczególnie, że te kostki muszą gdzieś wylatywać... będzie trudno Very Happy

#15: Re: [Turniej] Warheim FS - Dwie Wieże... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pn kwiet 07, 2019 11:59 AM
    ----
@Blumstein, @Yavasa, @adrenalbooster
Dopisałem Was.

adrenalbooster wrote:
Nie wiem jak reszta, ale byłoby cudownie, gdybyśmy mogli zacząć powiedzmy 9.30 pierwszą grę - powrót pół godziny wcześniej byłby zbawieniem.
Zobaczymy co da się zrobić.


adrenalbooster wrote:
6 cali trochę mało na wierzę, szczególnie, że te kostki muszą gdzieś wylatywać... będzie trudno Very Happy
To nie ma być grywalna makieta, modele nie będą tam wchodzić, ani na niej stawać. To ma być 'objective', więc średnica 6" (ok. 15 cm) jest wystarczająca. Zresztą wpisując #dicetower choćby na instagramie można znaleźć trochę inspiracji.Forum IndexWydarzenia [Warheim FS]Turnieje Warheim FS

1 2 3 4
>
Page 1 of 4