[Warhead Studio] Rozpakuj pudełko...

All Posts
Forum IndexWarsztatRecenzje...

#1: [Warhead Studio] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pt May 03, 2019 07:38 AM
    ----
SPIS TREŚCI:
- Drewniana palisada
- Drewniany dom (mały)
- Starożytne głowy
- Starożytne dłonieDrewniana palisada od Warhead Studio.

Na blogu DansE MacabrE przygotowałem pierwszą z serii recenzji, w których przybliżę Wam kilka zestawów terenów wyprodukowanych przez wrocławską firmę Warhead Studio o której więcej możecie przeczytać TUTAJ.

Pierwszy z prezentowanych zestawów to Wooden Palisade Defense Line Set, odlany w żywicy, złożony z 14 elementów zestaw jest dostępny TUTAJ.

Drewnianą palisadę otrzymałem zapakowaną w solidne kartonowe pudełko opieczętowane z dwóch stron czarno-białymi ulotkami z informacji na temat firmy Warhead Studio.

Wewnątrz spakowanych zostało 14 żywicznych elementów, a dokładniej mówiąc: 5 odcinków prostej palisady, 6 odcinków zakrzywionej palisady oraz złożona z 4 elementów brama.

Odcinki palisady mają około 10 cm szerokości i niespełna 6 cm szerokości, zaś utworzony z elementów okrąg był zbyt duży i nie zmieścił mi się w namiocie bezcieniowym, stąd na pierwszym zdjęciu widoczny jest jedynie fragment zestawu.

Jakość odlewów jest dobra, nie zauważyłem większych nadlewek czy linii podziału formy, a drobne pozostałości po procesie odlewania są łatwe do usunięcia.

Elementy są dobrze spasowane do siebie, a modułowość zestawu pozwala na pewną dowolność w ustawianiu i rozmiarze palisady.

Jeśli gracie w gry historyczne lub fantasy, szczególnie w wariant Warheim FS poza murami, to zestaw Wooden Palisade Defense Line Set z pewnością jest wart rozważenia.

Na moim wiejskim stole znajdzie się z pewnością.

Więcej informacji o zestawie znajdziecie na stronie producenta oraz na Facebooku.


Last edited by quidamcorvus on Sb lip 27, 2019 08:22 AM; edited 3 time in total

#2: Re: [Warhead Studio] Rozpakuj pudełko... Author: Dwalthrim , Location: Grodzisk. Maz Post Posted: Pt May 03, 2019 08:43 AM
    ----
Z jednej strony fajne, a z drugiej d... nie urywa. Jak dla mnie minus za bramę, oraz brak parapetu wewnątrz częstokołu (poza tym nad bramą) co umożliwiało by ustawienie figurek. Strasznie zrobione po najmniejszej linii oporu...
Jak przeszkadzajka ok, jako grywalny kawałek terenu zdecydowanie nie, jako baza do stworzenie własnej palisady w oparciu o te odlewy zdecydowanie tak.

#3: [Warhead Studio] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pt May 03, 2019 09:27 AM
    ----
W większości masz rację, ale nie zgodzę się z parapetem. Palisada z parapetem (i najlepiej blankami) to już mur obronny. Zwykle wioskowe palisady nie miały takich udogodnień.

#4: Re: [Warhead Studio] Rozpakuj pudełko... Author: Dwalthrim , Location: Grodzisk. Maz Post Posted: Pt May 03, 2019 11:14 AM
    ----
To może pod palisadę wioskową do gier historycznych ok, ale do skirmishy fantasy gdzie wykorzystujesz każdy nadający się kawałek terenu wolałbym widzieć jednak parapet.

Mozna go sobie dość łatwo zresztą dorobić, wiec zestaw jest dobrym starterem do własnej terenokracji.

#5: Re: [Warhead Studio] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pt May 03, 2019 11:23 AM
    ----
Dwalthrim wrote:
Mozna go sobie dość łatwo zresztą dorobić, wiec zestaw jest dobrym starterem do własnej terenokracji.
Dokładnie tak.

#6: [Warhead Studio] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pt May 24, 2019 09:18 AM
    ----
Drewniany dom (mały) od Warhead Studio

Na początku maja na łamach bloga DansE MacabrE opublikowałem recenzję zestawu drewniana palisada od Warhead Studio, a dziś mam dla Was kolejną makietę.

Makieta małego drewnianego domu odlana została w szarej żywicy i składa się z 8 elementów, zaś zestaw jest dostępny TUTAJ.

Drewniany dom otrzymałem zapakowany w kartonowe pudełko opieczętowane z dwóch stron czarno-białymi ulotkami z informacji na temat Warhead Studio.

Jakość odlewów jest dobra, choć miejscami musiałem usunąć nadlewki i wystające bąble żywicy, zauważyłem także kilka śladów po pęcherzach powietrza. Na szczęście nie jest to nic, czego nie dałoby się usunąć nożem modelarskim lub zaszpachlować.

Elementy są dość dobrze spasowane do siebie, ale jak zauważycie na zdjęciach w kilku miejscach nie obędzie się bez szpachli.

Gdy zapowiadałem recenzję modeli od Warhead Studio pytaliście jak makiety wypadają na tle zestawów od innych producentów.

W swojej kolekcji nie posiadam zbyt dużo żywicznych budynków. Gdybym jednak miał porównywać to co posiadam, to moim zdaniem mały drewniany dom od Warhead Studio ustępuje jeden stopień jakością, zarówno pod względem ostrości rzeźby jak i odlewu, zestawowi Merchant's House Kit od Mini Monsters, który zrecenzowałem TUTAJ. Największą różnicę widać w jakości kamienia, nad rzeźbą którego Warhead Studio mogłoby jeszcze popracować.

Mimo to, oba budynki powinny dobrze ze sobą współgrać na stole, a jeśli gracie w gry historyczne lub fantasy, szczególnie w wariant Warheim FS poza murami, to mały drewniany dom z pewnością jest wart rozważenia, a na moim wiejskim stole znajdzie się z pewnością.

Więcej informacji o zestawie znajdziecie na stronie producenta oraz na Facebooku.


#7: [Warhead Studio] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Pt czerw 14, 2019 09:56 AM
    ----
Recenzja: Starożytne głowy od Warhead Studio.

Do tej pory na łamach bloga DansE MacabrE opublikowałem recenzję zestawów drewniana palisada oraz drewniany dom (mały) od Warhead Studio.

Dziś chcę Wam pokazać zestaw starożytne głowy, który możecie kupić TUTAJ.

Odlany w szarej żywicy zestaw starożytne głowy składa się z 7 elementów przedstawiających kamienne głowy w różnym stopniu uszkodzenia.

Starożytne głowy otrzymałem zapakowane w kartonowe pudełko opieczętowane z dwóch stron czarno-białymi ulotkami z informacji na temat Warhead Studio.

Jakość odlewów jest dobra, nie zauważyłem większych nadlewek, linii podziału formy czy pęcherzy powietrza.

Starożytne głowy użyję do budowy porośniętych drzewami wzgórz, których będę używał w czasie rozgrywek poza murami w Warheim FS.

Więcej informacji o zestawie znajdziecie na stronie producenta oraz na Facebooku.#8: Re: [Warhead Studio] Rozpakuj pudełko... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Sb lip 27, 2019 08:21 AM
    ----
Recenzja: Starożytne dłonie od Warhead Studio.

Do tej pory na łamach bloga DansE MacabrE opublikowałem recenzję zestawów drewniana palisada oraz drewniany dom (mały) i starożytne głowy od Warhead Studio.

Dziś chcę Wam pokazać zestaw starożytne dłonie, który możecie kupić TUTAJ.

Odlany w szarej żywicy zestaw starożytne dłonie składa się z 5 elementów przedstawiających kamienne dłonie w różnym stopniu uszkodzenia.

Starożytne dłonie otrzymałem zapakowane w kartonowe pudełko opieczętowane z dwóch stron czarno-białymi ulotkami z informacji na temat Warhead Studio.

Jakość odlewów jest dobra, nie zauważyłem większych nadlewek, linii podziału formy czy pęcherzy powietrza.

Starożytne dłonie wykorzystam do budowy porośniętych drzewami wzgórz, których będę używał w czasie rozgrywek poza murami w Warheim FS.

Polecam Wam zestaw, szczególnie jeśli chcecie dodać swoim makietom, czy podstawkom dużych modeli nieco tajemniczego klimatu ruin prastarej cywilizacji.

Więcej informacji o zestawie znajdziecie na stronie producenta oraz na Facebooku.

Forum IndexWarsztatRecenzje...
Page 1 of 1