Karma...

All Posts

1 2 3 4 5
>
Forum IndexRegulamin

#1: Karma... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Sb marca 26, 2011 05:17 PM
    ----
Jak szanowne państwo-draństwo z pewnością zauważyło, becny silnik forum daje nam do dyspozycji narzędzie, które z pogańska ( Wink ) nazywa się Karma*.
I tak jeśli drodzy Azylianci, podoba wam się jakiś post lub uważacie że dany użytkownik za swą szeroko rozumianą działalność zasługuje na oklaski, pochwałę albo chcecie mu z jakiegoś powodu zrobić dobrze kliknijcie:

Applaud

jeśli zaś wręcz przeciwnie, kliknijcie:

Smite

Karma, jak każde narzędzie może być użyte dobrze lub nie. Ale pamiętajcie:*Chętnie przetłumaczyłbym to na Prestiż, albo inny Rating, tylko nie mam pojęcia w jakim pliku tego szukać.

#2: Karma... Author: Repentia.Vlk , Location: Frederheim Post Posted: Sb marca 26, 2011 05:20 PM
    ----
A co ile można klikać?

#3: Re: Karma... Author: quidamcorvus , Location: Katowice/Żory, śląskie Post Posted: Sb marca 26, 2011 05:21 PM
    ----
Sister_of_Mercy wrote:
A co ile można klikać?
Co 3600 sekund Wink

#4: Karma... Author: Kapitan_Hak Post Posted: Sb stycz 21, 2012 02:11 PM
    ----
Niemiło mi poruszać pewną dość przykrą kwestię, ale - co tu dużo mówić - wykryłem dzisiaj po dłuższym i wnikliwym badaniu, iż jeden z użytkowników forum, który karmy nawiasem mówiąc nadużywał już od jakiegoś czasu, utworzył trzy dodatkowe konta na Azylium tylko i wyłącznie celem masowego applaudu/smite'a wybranych przez siebie osób, licząc zapewne, iż nie zostanie to odkryte.

Nie mam zamiaru publicznie pisać, kim jest owa osoba, co by jej siary publicznie nie robić, a przy tym szansę na poprawę dać, ale niech wie, że od tej pory będzie pod baczną obserwacją, a owe dodatkowe konta zostają rzecz jasna zawieszone.

Tymczasowo również (a może i na stałe - to zależy od Ojca Założyciela) pozwoliłem sobie prewencyjnie zwiększyć interwał między applaudem/smite'm z 1 godziny do 24 godzin. Moim skromnym zdaniem opcja o tyle lepsza, iż zniechęci do pochopnego klikania w karmę, a applauda/smite'a dostaną jedynie osoby, które na to naprawdę zasłużyły.

#5: Re: Karma... Author: Doman Post Posted: Sb stycz 21, 2012 02:28 PM
    ----
stąd te ataki Evil or Very Mad

#6: Karma... Author: d.j. Post Posted: Sb stycz 21, 2012 02:49 PM
    ----
Lol, jak to liczyłem na nie odkrycie, jak ja razem ze Skavenblight klikaliśmy sobie karmę na wzajem (vide stąd mój poziom karmy)? Chyba ani Ona, ani ja nie bierzemy tego czegoś na serio, stąd taka zabawa. Dodam jeszcze, że jedyną osobą, której klikałem karmę była właśnie Skavenblight i tylko w ramach tych zabiegów. I zgadzam się z Hakiem, że karma w tej formie jest dość dziwnym narzędziem. Moja propozycja jest taka, żeby dało się przyznawać karmę ile dusza zapragnie, ale jednej osobie nie częściej niż raz na 24h, tak jak proponował Hak.

#7: Karma... Author: Kapitan_Hak Post Posted: Sb stycz 21, 2012 03:14 PM
    ----
Sprawa karmy zatacza szersze kręgi już od dłuższego czasu, ale nowością był wątek zakładania dla niej nowych kont na forum.

Też mi się wydaje, że nikt tej opcji na serio nie bierze, ale warto chyba zapobiec tego typu sytuacjom na przyszłość, czemu służyć by mogło właśnie zwiększenie czasu z 1h na 24h (czy też ew. 12h).

Niestety konstrukcja karmy w silniku forum jest prosta jak konstrukcja cepa i nie odróżnia poszczególnych osób; jedynie wspomnianymi "interwałami" można manewrować.

#8: Karma... Author: d.j. Post Posted: Sb stycz 21, 2012 03:17 PM
    ----
Jak już pisałem, zgadzam się z Tobą Haku. Pokazałem, że jak się chce, to można moment stworzyć kilka fikcyjnych kont i nabijać lub zbijać do woli. Wciąż jednak, mogło by być możliwe ocenienie nawet kilku osób dziennie, ale jednej osoby nie częściej niż raz na 24h. Jeszcze lepsze było by nie anonimowe przyznawanie ocen z podaniem opinii, z wglądem dla administracji. Takie coś całkowicie eliminuje przyznawanie komuś ocen tak o, z zemsty, dla jaj, bo mnie żona/dziewczyna prosiła, etc. Oceniany dostaje priva z informacją o tym kto, za co i jak go ocenił.

#9: Karma... Author: Kapitan_Hak Post Posted: Sb stycz 21, 2012 03:32 PM
    ----
Propozycje bardzo słuszne, ale obawiam się, iż ze względów czysto technicznych niewykonalne - moduł karmy wbudowany jest w moduł "forumspro" i działa tylko na zasadzie plus/minus, no i do tego da się ustawić częstotliwość między kliknięciami. Ewentualnie można oczywiście karmę w ogóle wyłączyć, ale nie wiem, jak się ogół użytkowników na to zapatrywał (ja osobiście nie miałbym nic przeciwko).

#10: Karma... Author: d.j. Post Posted: Sb stycz 21, 2012 03:54 PM
    ----
Uważam, że karma w obecnej formie nie ma szans na spełnienie swojej bazowej funkcji i przyłączam się do opinii Haka.

#11: Karma... Author: Gabriel_Daco Post Posted: Sb stycz 21, 2012 04:24 PM
    ----
Ja uważam, że karma nie ma żadnego znaczenia. Jedyne co mi się kojarzy z karmą na tym forum, to 14k na minusie Domana i też duży ranking na minusie Pandy. Ale ktoś się tym przejmuję? Dla kogoś to ma znaczenie? Pytam serio. Ja klikam to tylko for fun od czasu do czasu. Jeżeli ktoś jest dobry, to ma masę komentarzy, które to potwierdzają. Jeżeli ktoś robi coś nie halo, to społeczeństwo też go o tym informuję na forum lub przez priva.

Skasować to lub olać temat, bo problem wydaję mi się sztuczny i rozdmuchany Wink

EDIT: o mam 10 plusów, nieźle Wink

#12: Karma... Author: Kapitan_Hak Post Posted: Sb stycz 21, 2012 04:30 PM
    ----
Z pierwszym i trzecim akapitem zgadzam się całkowicie Smile .

Z drugim w sumie też - w części dotyczącej kasowania oczywiście Wink .

#13: Karma... Author: drachu , Location: Gdańsk Post Posted: Sb stycz 21, 2012 09:49 PM
    ----
Hmmm.
Jakby to było jakieś mega duże forum to karma miałaby większy sens - ale tutaj, jeśli aktywnych użytkowników jest 2k10 to doskonale wiem, czego po kim się spodziewać.
Karma dla mnie zawsze byłą taką fają ciekawostką. Bibelotem - czymś niezbyt przydatnym, ale zabawnym. Aż dziw mnie bierze, że komuś się chciało Razz

#14: Karma... Author: JochnyWalker , Location: Gdynia Post Posted: Sb stycz 21, 2012 10:48 PM
    ----
Jak dla mnie, też nie musi funkcjonować

#15: Karma... Author: Panda Post Posted: Sb stycz 21, 2012 11:25 PM
    ----
Karma czy jest czy jej nie ma to żaden problem tak naprawdę, bo od tego, że coś komuś nie bangla są paluszki, klawiatura i przycisk submit ew. jak się napłodziło maszkarona to można zrobić edit.

Mnie martwi coś co jest przy okazji. Żeby tak karma była jawna.

Pierwsze moje posty na tym forum były zbombardowane minusami? Czy się tym przejąłem? Nie. Wkurzył mnie coś innego jak się spytałem - kto i za co? Karmiczny psujec na to chapnął Jana Ogromnego i zamilkł za co serdeczna gaśnica CO2 mu w dupsko.

Apeluję. Konsekwencji. Ja staram unikać się jak ognia tych dwóch przycisków.

Tyle w temacie.Forum IndexRegulamin

1 2 3 4 5
>
Page 1 of 5